USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Napisy / Napisy i dopasowania.

Autor Wiadomość
cirocco
Anonimowy
#1 - Wysłana: 18 Lut 2006 12:26:28
Odpowiedz 
Witam,
Często potrzebnych jest kilka różnych dopasowań napisów do jednego odcinka. Pojawiają się nowe releasy i nowe dopasowania, ilość plików do rośnie i bardziej uciążliwe staje się wprowadzanie poprawek.
Czy rozważaliście kiedyś, czy może widzieliście taki format napisów, który wszystkie dopasowania umieszczałby w jednym pliku? Wówczas byłaby tylko jedna wersja napisów(chyba, że jest kilka różnych tłumaczeń) i wystarczyłoby poprawiać tylko jeden plik.
Czy takie rozwiązanie ma sens? Czy byłoby łatwiej, zarządzać napisami w serwisie?
cirocco
Użytkownik
#2 - Wysłana: 13 Kwi 2006 12:16:32
Odpowiedz 
Chyba nikt nad tym nie myślał Coraz częściej jest więcej wersji danego odcinka i trudno do wszystkich wprowadzać poprawki. Moja propozycja formatu pliku jest bardzo prosta, zamiast jednej pary czasu początkowego i końcowego można umieścić ich więcej:
[p1][k1][p2][k2][p3][k3] napis
p1,p2,p3 to początkowy a k1,k2,k3 to końcowy czas wyświetlania napisu dla trzech różnych dopasowań. Gdy w jakiejś wersji pewna kwestia nie występuje, można to zaznaczyć nie podając czasu (czyli [][]) , w ten sposób newet bardziej różniące się wersje można zapisać razem. Bardzo prosto jest też przekonwertować takie napisy do wersji z jednym dopasowaniem. Oczywiście potrzebne byłoby wsparcie w edytorze napisów i w odtwarzaczach(chociaż jednym). Wsparcie formatu przez popularny serwis z napisami byłby dobrym początkiem.
Anonim
Anonimowy
#3 - Wysłana: 20 Kwi 2006 17:59:17
Odpowiedz 
Ja przerabiam napisy do DS9 i jestem juz w 3 sezonie. I tylko raz miałem problemy z dopasowaniem (o tym, że każdy tłumacz inaczej tłumaczy to inny problem).

Najrozsodniejszą radą jest ściąganie tylko wersji DVDRip (i tak są najlepsze). Jedynym minusem jest tylko brak takiej wersji w nowych serialach - trzeba czekać z rok na DVD(na szczęście treka to nie dotyczy).
QUARK
Użytkownik
#4 - Wysłana: 12 Sty 2007 21:34:08
Odpowiedz 
Anonim
Potrzebuje napiosów do DS9 NightShadow sezon 3 i nastepne prosze o pomoc: mail: clyde7@tlen.pl

USS Phoenix forum / Napisy / Napisy i dopasowania.

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!