USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Ponn Farr - co to jest i na czym polega?

Autor Wiadomość
Anonim
Anonimowy
#1 - Wysłana: 13 Kwi 2006 16:17:01
Odpowiedz 
Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czym jest i na czym dokładnie polega zwyczaj godowy Wolkan zwany Ponn Farr. Mówi o nim jeden z odicków TOS - Spock - coś tam - doczego jest potrzebny kapitan i moze przy tym umrzeć. Nie widziałem tego odcinka. Więc jak ktoś wie - to byłbym wdzięczny.
Anonim
Anonimowy
#2 - Wysłana: 13 Kwi 2006 16:47:52
Odpowiedz 
http://en.wikipedia.org/wiki/Pon_farr

Pan google wie wszystko, zapamietaj na przyszlosc
Arckthos
Użytkownik
#3 - Wysłana: 13 Kwi 2006 17:15:31 - Edytowany przez: Arckthos
Odpowiedz 
Ambasada Wolkana(ktora teraz jest w budowie), podaj taka definicje:
Po nadejściu pon farr (czasu godów), wolkańscy mężczyźni doświadczają daleko posuniętych zmian biochemicznych, prowadzących do plak-tau (wrzenia krwi), które wymusza na Wolkanach ukończenie kun-ut kali-fi, albo poniosą oni śmierć lub zapadną na chorobę psychiczną. Czas nastania pon farr zależy od wielu czynników, włączając w to genetyczne, klimatyczne, dietetyczne, i dyscyplinę umysłową. Jeżeli Wolkan znajduje się na planecie, musi natychmiast powrócić do miejsca zamieszkania. W przeciwnym wypadku musi za wszelką cenę dostać się na T'Khasi.

Jeżeli Wolkan jest złączony, jego partnerka będzie wiedziała o nadchodzącym pon farr dzięki połączeniu. Spowoduje to u niej biochemiczne zmiany, bez względu na odległość od partnera. Poinformuje ona matriarchę klanu o nadejściu pon farr, który poinformuje matriarchę klanu partnera. Jego rodzina przygotuje ceremonię kun-ut kali-fi w miejscu tradycyjnym dla klanu.

Kiedy Wolkan jest nie połączony kiedy nadejdzie pon farr i nie jest jeszcze pod kontrolą plak-tau, jego rodzina uczyni przygotowania do wyboru jednej z potencjalnych partnerek. Mężczyzna sam podejmie decyzję polegając na logice i rozważając cechy każdej z kandydatek. Ten rytuał nazywa się "telsu dvelan" (wybór partnerki). Jeżeli Wolkan uległ już plak-tau, jego rodzina wybierze dla niego partnerkę (często obierana opcja), lub zorganizuje ceremonię ko-telsu kali-fi (pojedynek żon), gdzie zainteresowane kobiety będą walczyć o przywilej połączenia z mężczyzną. Po wyborze partnerki następuje zwyczajne kun-ut kali-fi.
Crash Test
Anonimowy
#4 - Wysłana: 13 Kwi 2006 18:12:23
Odpowiedz 
"lupu cupu lupu cupu"
pj26
Użytkownik
#5 - Wysłana: 13 Kwi 2006 19:04:17
Odpowiedz 
Ten temat był poruszany w Voyger. Volkan w takim przypadku ma jeszcze kilka wyjść. Może stoczyć rytualny pojedynek ze swoim rywalem a nawet skożystać w ostateczności z odpowiedniego programu sexualnego w holodeku.Możliwe też jest zapanowanie nad Ponn Farr poprzez medytację ale wydaje sie to najtrudniejszym sposobem wymagającym dużej dyscypliny umysłowej.
Anomim
Anonimowy
#6 - Wysłana: 13 Kwi 2006 19:13:12
Odpowiedz 
Pan google wie wszystko, zapamietaj na przyszlosc

Tą stronke już widziałem, ale wolałbym jakąś Polką, z Angieskiego nie jestem prymusem
Pah Wraith
Użytkownik
#7 - Wysłana: 13 Kwi 2006 20:08:09
Odpowiedz 
ale wolałbym jakąś Polką

też wolałbym jakąś Polkę od Wolkanki
Anonim
Anonimowy
#8 - Wysłana: 13 Kwi 2006 21:43:44
Odpowiedz 
T'Pol <3
Jo_anka
Użytkownik
#9 - Wysłana: 14 Kwi 2006 00:21:06
Odpowiedz 
Biedaczka musialaby byc pod wplywem wyjatkowo zlosliwego wirusa...
Crash Test
Anonimowy
#10 - Wysłana: 14 Kwi 2006 00:22:49
Odpowiedz 
też wolałbym jakąś Polkę od Wolkanki ale ze szpiczastymi uszami
Paradoks
Użytkownik
#11 - Wysłana: 14 Kwi 2006 15:31:53
Odpowiedz 
Paradkosalnie to ja napisałem ten temat i posta z "Polką" . Ja czyli Paradoks - nowy urzytkownik
Paradoks
Użytkownik
#12 - Wysłana: 14 Kwi 2006 15:39:49
Odpowiedz 
Paradkosalnie to ja napisałem ten temat i do niego posta z "Polką" . Ja czyli Paradoks - nowy urzytkownik , zalogować się zapomniałem
Paradoks
Użytkownik
#13 - Wysłana: 14 Kwi 2006 15:41:06
Odpowiedz 
Przepraszam że dwa razy mi się to napisało, jakoś tak... się zrbiło
Paradoks
Użytkownik
#14 - Wysłana: 14 Kwi 2006 15:46:10
Odpowiedz 
zrobiło - literówka
Grzybek
Użytkownik
#15 - Wysłana: 14 Kwi 2006 16:28:06
Odpowiedz 
Mówi o nim jeden z odicków TOS - Spock - coś tam

Oj jesteś w małym błedzie. Pewnie miałeś na mysli "TOS 2x01 Amok Time" tylko źle Ci sie napisało
Paradoks
Użytkownik
#16 - Wysłana: 14 Kwi 2006 16:58:23
Odpowiedz 
Oj jesteś w małym błedzie. Pewnie miałeś na mysli "TOS 2x01 Amok Time" tylko źle Ci sie napisało

Pewnie myślisz że chodziło mi o to ze odcinke ma tytuł Spock. Mi nie o to chodziło. Chodziło ze w tym odcinku Bohater odcinka - Spock - zrobił cos tam. Nie chodził mi o tytyuł odnika. Ale jakby popatrzeć to zdanie rzczczywisci wygląda dziko. Ja też mógłbym miec problemy ze skapnięciem się.

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Ponn Farr - co to jest i na czym polega?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!