USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Na fali humoru
 Strona:  ««  1  2  ...  43  44  45  46  47  ...  95  96  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1321 - Wysłana: 6 Gru 2011 11:18:24
Odpowiedz 
Dukat

Dukat:
Analizując błędy poprzednich pokoleń, możemy je eliminować, nie powtarzać tego, z czego dumni nie jesteśmy.

Dwa razy jest to półprawda:
1. przeszłość da się równie dobrze - może nawet lepiej - analizować "na chłodno",
2. duma z dokonań przodków jest zwykle b. subiektywna: pamiętamy zwykle to co chcemy pamiętać i jak chcemy pamiętać, zamiast prawdy powstają więc w efekcie wygodne legendy.

Dukat:
Ludzie XXI wieku, tego nie robią.

Sądzisz?
Dukat
Użytkownik
#1322 - Wysłana: 6 Gru 2011 11:31:32
Odpowiedz 
Gdy opowiesz kawał Francuzowi, ten śmieje się trzy razy- raz, gdy opowiadasz, drugi raz gdy tłumaczysz i trzeci raz gdy w końcu zrozumie. Gdy opowiesz kawał Anglikowi, ten śmieje się dwa razy- z grzeczności raz gdy opowiadasz, drugi raz, też z grzeczności, gdy tłumaczysz. Trzeci raz się nie śmieje, bo nigdy nie zrozumie kawału. Gdy opowiesz kawał Niemcowi, ten śmieje się tylko raz, gdy opowiadasz. Jego poczucie dumy nie dopuści do tego, byś miał mu wyjaśniać, a co za tym idzie nigdy nie zrozumie kawału. Gdy opowiadasz kawał Żydowi, ten po kilku słowach przerywa i mówi: "Mój ojciec opowiadał to tak..." i kontynuuje ten sam dowcip doprowadzając cię do jeszcze zabawniejszej puenty niż ta, którą dotąd znałeś.

Q__:
Dwa razy jest to półprawda:
1. przeszłość da się równie dobrze - może nawet lepiej - analizować "na chłodno"

Mimo to ewolucyjny sukces odnoszą dumne społeczeństwa, a nie chłodni analitycy.

Q__:
2. duma z dokonań przodków jest zwykle b. subiektywna: pamiętamy zwykle to co chcemy pamiętać i jak chcemy pamiętać, zamiast prawdy powstają więc w efekcie wygodne legendy.

To straszne, staramy się upodobnic do wyidealizowanych legend? to też ma swoja wartośc. To zupełnie jak UFP

Q__:
Sądzisz?

Oczywiście.
Queerbot
Użytkownik
#1323 - Wysłana: 6 Gru 2011 11:41:45
Odpowiedz 
Dukat:

Albo mieszasz porządki, albo posługujesz się procesem ewolucji do uprawomocnienia rasizmu. Ewolucja nie dotyczy społeczeństw, tylko gatunków. Nie jest także procesem moralnym ani politycznym, nie jest ukierunkowana i nie faworyzuje dumnych.
Q__
Moderator
#1324 - Wysłana: 6 Gru 2011 11:46:10 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dukat

Dukat:

Jak ja lubię:
1. proste rzutowanie zasad ewolucji biologicznej, na ewolucję społeczną,
2. przekonanie, że przepis na ewolucyjny sukces istnieje zawsze ten sam i niezmienny (z punktu widzenia ewolucji wszystko co istnieje - odniosło sukces).

Dukat:
To straszne, staramy się upodobnic do wyidealizowanych legend?

Nie, to straszne, że przemilczamy ciemne strony przeszłości tych, z którymi się utożsamiamy za to pamiętamy ciemne strony przeszłości "tych innych" przez co kultywujemy nienawiść opartą na wątpliwych podstawach (wnuk nie jest winien tego co robił dziadek), w dodatku nie wyciągając wniosków z tego co "zamietliśmy pod dywan".

Dukat:
Oczywiście.

A ja sądzę, że projekty typu UE czy nawet komunizmu z jego spektakularnym fiaskiem wynikają właśnie wyciągnięcia wniosków z paskudnych stron przeszłości. Można się tylko spierać na ile wnioski te sa poprawne.

EDIT: a'propos wnuków i dziadków... wiem, że uważasz Treka za lewicową agitkę, ale ten "agitacyjny" kawałek Ci chyba nie zaszkodzi...
http://www.youtube.com/watch?v=keZlextkcDI
Dukat
Użytkownik
#1325 - Wysłana: 6 Gru 2011 11:53:07 - Edytowany przez: Dukat
Odpowiedz 
Pięciu gejów w jacuzzi.
Nagle na powierzchni pojawia się prezerwatywa.
Jeden z nich pyta:
- Kto pierdnął?

Queerbot:
Albo mieszasz porządki, albo posługujesz się procesem ewolucji do uprawomocnienia rasizmu.

Jest trzecia możliwość: Ty nie rozumiesz.

Queerbot:
Ewolucja nie dotyczy społeczeństw, tylko gatunków.

No właśnie potwierdzasz, że nie rozumiesz. Kontekst wypowiedzi wyraźnie wskazuje na ewolucje społeczną, ewolucje kulturową, a Ty wyjeżdżasz z gatunkami. Brawo. To prawie jak pan Robert biadolący, że nie może być katolikiem-ateistą.

Queerbot:
Nie jest także procesem moralnym ani politycznym,

No proszę, nie ma ewolucji politycznej?

Queerbot:
nie jest ukierunkowana i nie faworyzuje dumnych.

Rzeczywistość przeczy Twoim twierdzeniom, bo to dumne społeczeństwa odnoszą sukcesy, a nie te zakompleksione. Zresztą pewien odłam Twojej społeczności chce wykorzystać ten mechanizm głoszeniem "Gejowskiej Dumy".

Q__:
Jak ja lubię:
1. proste rzutowanie zasad ewolucji biologicznej, na ewolucję społeczną,
2. przekonanie, że przepis na ewolucyjny sukces istnieje zawsze ten sam i niezmienny (z punktu widzenia ewolucji wszystko co istnieje - odniosło sukces).

Jeżeli coś działa to nie bez powodu. I zasada druga: jak coś działa to nie psuj.
Sukces przyczyną sukcesu może być chęć naśladowania pozytywnych zachowań i pozostawienie po sobie dorobku, z którego następne pokolenia będą dumne.

Q__:
Nie, to straszne, że przemilczamy ciemne strony przeszłości tych, z którymi się utożsamiamy za to pamiętamy ciemne strony przeszłości "tych innych" przez co kultywujemy nienawiść opartą na wątpliwych podstawach (wnuk nie jest winien tego co robił dziadek)

Skłonności dziadka mogą mówić o skłonnościach wnuka. Trzeba co najmniej uważać.
Q__:
A ja sądzę, że projekty typu UE czy nawet komunizmu z jego spektakularnym fiaskiem wynikają właśnie wyciągnięcia wniosków z paskudnych stron przeszłości.

Komunizm zakończył się katastrofą, między innymi z powodu kwestionowania dorobku poprzednich pokoleń. UE zakończy się katastrofą miedzy innymi z powodu braku szacunku do przyszłych pokoleń.
Dzisiejsze działania Europejczyków, budujących obiekty rozrywkowe "na kredyt", w czasie kryzysu, twierdzących, że mogą pracować mniej, a socjalu miej więcej to dowód na to, że nie wyciąga się wniosków z błędów organizowania igrzysk i rozdawania chleba.

Q__:
Można się tylko spierać na ile wnioski te sa poprawne.

Jak ktoś bardzo chce.

komunizm
Queerbot
Użytkownik
#1326 - Wysłana: 6 Gru 2011 12:07:11 - Edytowany przez: Queerbot
Odpowiedz 
Przemiany społeczeństw, kultur i narodów rzeczywiście istnieją, ale przemian takich nie da się opisać na wzór ewolucji biologicznej, samo określanie ich mianem ewolucji jest w zasadzie błędne, odwołuje się do procesu i kontekstu intelektualnego, który jest zupełnie inny. Nie ma żadnego podobieństwa między ewolucją gatunków, a przemianami politycznymi.

Pewien odłam twojej społeczności wykorzystał już kiedyś w historii mechanizm głoszenia "Narodowej Dumy" i niewiele brakowało, a skończyłoby się to zagładą nuklearną ludzkości. Ewolucja dotyczy przetrwania.

A w ogóle, to chciałbym pośmiać się chociaż raz. Mógłbyś wytłumaczyć dokładnie o co chodzi w dowcipie?
Dukat
Użytkownik
#1327 - Wysłana: 6 Gru 2011 12:12:06
Odpowiedz 
Queerbot:
Przemiany społeczeństw, kultur i narodów rzeczywiście istnieją, ale przemian takich nie da się opisać na wzór ewolucji biologicznej, samo określanie ich mianem ewolucji jest w zasadzie błędne, odwołuje się do procesu i kontekstu intelektualnego, który jest zupełnie inny. Nie ma żadnego podobieństwa między ewolucją gatunków, a przemianami politycznymi.

Wyboldowałem najlepszy Twój kawał do tej pory

Queerbot:
Pewien odłam twojej społeczności wykorzystał już kiedyś w historii mechanizm głoszenia "Narodowej Dumy" i niewiele brakowało, a skończyłoby się to zagładą nuklearną ludzkości. Ewolucja dotyczy przetrwania.

Duże słowa, ale przetrwaliśmy jako ludzkość. Ba! Dzięki bombie "A" zrobiło się nawet jakby spokojniej.
Queerbot
Użytkownik
#1328 - Wysłana: 6 Gru 2011 12:15:32
Odpowiedz 
Nie widzę w tym nic śmiesznego. Jest to proceder tak samo błędny jak chociażby teorie Dawkinsa, który religię traktuje i opisuje na wzór infekcji wirusowej.
Vanja
Użytkownik
#1329 - Wysłana: 6 Gru 2011 12:26:43
Odpowiedz 
Dukat

To co piszesz jest odrażające i niesmaczne. I trochę zbyt mocno przypomina wypowiedzi FederacyjnegoMSZ. Przypadek czy nowe konto?
Q__
Moderator
#1330 - Wysłana: 6 Gru 2011 13:01:57 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Vanja

Vanja:
Przypadek czy nowe konto?

Przypadek. Zarówno z analizy używanych przez obu gentlemanów IP jak i ze stylu (nie w sensie "poglądów" i ich ekspresji, a warstwy czysto językowej) wynika jednoznacznie, że Dukat i FederacyjneMSZ to dwie inne osoby. (No i FederacyjneMSZ protestuje mi na GG, że nie jest Dukatem.)

ps. tym niemniej zawsze możemy i Dukata zbanować , na tydzień
Dukat
Użytkownik
#1331 - Wysłana: 6 Gru 2011 13:04:41 - Edytowany przez: Dukat
Odpowiedz 
Queerbot:
Nie widzę w tym nic śmiesznego.

Dla mnie to bardzo zabawne jak z powagą wypisujesz bzdury Uznałem po prostu, że żartujesz sobie. ale kto wie, może naprawdę nie znasz znaczenia słów, których używasz, albo nie wiesz o istnieniu ewolucji kulturalnej lub politycznej? W końcu to Tobie podobni wykuli absurdalne określenie "homofobia", który w zasadzie oznacza przecież "strach/stany lękowe/przesadne reakcje lękowe przed takim samym/analogicznej budowy"

Queerbot:
Jest to proceder tak samo błędny jak chociażby teorie Dawkinsa, który religię traktuje i opisuje na wzór infekcji wirusowej.

Czy ja wiem, czy to takie odrażające? On traktuje wierzenia religijne jak memy. ale czy to coś złego? Jeszcze nie znamy cywilizacji, która powstałaby bez takich memów, co może oznaczać, że są one przydatne niezależnie od tego czy "byty wyższe" istnieją. Poza tym nie am w tym nic odkrywczego, wszak już Biblia naucza, że "wiara bierze się z słuchania"

Vanja:
To co piszesz jest odrażające i niesmaczne.

Które "to" chodzi o kawał o Jaśku?

Vanja:
I trochę zbyt mocno przypomina wypowiedzi FederacyjnegoMSZ.

Uuuu a cóż to za odrażający nick? Brzydzę się federalizmem.

Vanja:
Przypadek czy nowe konto?

może po prostu pomimo odrażającego nicku, ktoś miał przyzwoite poglądy? Pewien mój znajomy żartował "Czy są istoty inteligentne na ziemi? Są, ale ja tylko z wizytą" - nie zgadzam się z nim i zakładam, że istot inteligentnych jest więcej. Niekiedy jednak zaczynam się skłaniać do teorii, że ogólna ilość ludzkiej inteligencji jest stała, tylko samych ludzi przybywa

Q__:
ps. tym niemniej zawsze możemy i Dukata zbanować , na tydzień

Za co? Przecież w każdym wpisie jest coś na temat.

- Halo, infolinia medyczna? Proszę mi powiedzieć, gdzie kupię "viagrę" dla kobiet?
- Prosze pana, w dowolnym sklepie jubilerskim.
Vanja
Użytkownik
#1332 - Wysłana: 6 Gru 2011 14:17:39
Odpowiedz 
Q__:
No i FederacyjneMSZ protestuje mi na GG, że nie jest Dukatem

To przesądza sprawę. Gdyby był Dukatem to na pewno by się przyznał żeby zarobić permanentnego bana na oba konta.

Dukat:
Niekiedy jednak zaczynam się skłaniać do teorii, że ogólna ilość ludzkiej inteligencji jest stała, tylko samych ludzi przybywa

Amen. Żeby daleko nie szukać- osoby głoszące poglądy rasistowskie, seksistowskie i nacjonalistyczne są tego najlepszym przykładem.
Dukat
Użytkownik
#1333 - Wysłana: 6 Gru 2011 15:04:22
Odpowiedz 
Vanja:
Żeby daleko nie szukać- osoby głoszące poglądy rasistowskie, seksistowskie i nacjonalistyczne są tego najlepszym przykładem.

Dodaj jeszcze, że faszystowskie i przytupnij. Bezładny potok przymiotników jednak i tak nie zastępuje argumentów.
Q__
Moderator
#1334 - Wysłana: 6 Gru 2011 15:05:24 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dukat

Dukat:
Za co? Przecież w każdym wpisie jest coś na temat.

Nie należymy do forów gdzie naturalnie rozwijający się offtop jest karany. Natomiast to co wpisujesz "on topic" czyli dowcipy (niektóre nawet śmieszne, większość żenująca) celowo dobrane tak by przezentowały dość paskudne stereotypy jest właśnie takie jak mówi Vanja: obrzydliwe.

Zatem: ban tygodniowy, przykro mi. (Aha: kiedy - na co jednak liczę - wrócisz postaraj się dyskutować o poglądach bez obrażania rozmówców i rzucania niesmacznymi dowcipami. To naprawdę skuteczniejsza metoda.)

Vanja

Vanja:
To przesądza sprawę. Gdyby był Dukatem to na pewno by się przyznał żeby zarobić permanentnego bana na oba konta.

. (Ale serio: wszystko inne wskazuje, że tych dwu panów nic poza "poglądami" - i niesmaczną formą ich ekspresji - nie łączy. Być może połączą ich też długookresowe bany .)
Dukat
Użytkownik
#1335 - Wysłana: 11 Gru 2011 12:38:35
Odpowiedz 
Q__:
Natomiast to co wpisujesz "on topic" czyli dowcipy (niektóre nawet śmieszne, większość żenująca) celowo dobrane tak by przezentowały dość paskudne stereotypy jest właśnie takie jak mówi Vanja: obrzydliwe.

Ban na tydzień za coś takiego, to co najmniej przesada. Nie wystarczy napisać: "ten kawał jest głupi, a ten nie jest śmieszny"? Jakoś nikt nie sygnalizował, że go razi, tylko od razu ban. Vanja tez nie napisała o co jej dokładnie chodzi, jeno ogólnikowo. Na dodatek zarzuciła mi bezpodstawnie i bez uzasadnienia głoszenie rożnych dziwnych rzeczy. Najwyraźniej zaczęła wylewać na mnie swoja wrogość do innego użytkownika poprzez wyssane nie wiadomo skąd zarzuty. Moderator na to nie reaguje, bo po co?

Zarzut, ze dowcip odnosi się do jakiś stereotypów jest śmieszny sam w sobie. Humor na tym polega, ze opiera się na skojarzeniach, a te związane są często ze stereotypami (np. cała seria dowcipów o policjantach albo blondynkach). Żeby daleko nie szukać, to niedawno był tu taki dowcip utrwalający stereotypy:
MarcinK:
Szefowie największych banków w Londynie zorganizowali mistrzostwa świata we włamywaniu się do sejfu. Zasada była taka: Reprezentacja kraju ma minutę na włamanie się do sejfu przy zgaszonym świetle. Po minucie zapala się światło, co jest równoznaczne z przegraną.
Pierwsi wystartowali Niemcy... mija minuta - nie udało się.
Następnie startują Hiszpanie... ta sama sytuacja.
Potem Kolejni Holendrzy, Szwedzi, Portugalczycy... nie udaje się nikomu.
W końcu startują Polacy...
Po minucie pan wciska przycisk, ale światło się nie zapala. Jeden Polak do drugiego:
- Zbychu mamy tyle kasy, na ch** ci jeszcze ta żarówka?

i jakoś nie było z tego powodu bana na tydzień.

Był tez taki śmieszny kawał:
TSan:
2. Rosjanie wykańczali dom pewnego Niemca. Mieli już zacząć malować, ale zachciało im się pić, a pieniędzy nie ma. Wzięli więc farbę, sprzedali, napili się wódki. No ale co powiedzą Niemcowi? Jeden mówi do reszty:
- Patrzcie, tu łazi taki koń. Pomalujmy mu pysk, będzie, że on wypił.
Więc pochlapali mu ten pysk farbą. Przyjeżdza właściciel i się złości:
- A wy co nie robicie?!
- Jakże mamy robić, jak koń całą farbę wypił!
- Trzeba będzie bydlaka uśpić. Jak Polacy dom budowali to tonę cementu zeżarł!

Ktoś nawet zauważył:
Eviva:
Świetne, zwłaszcza ten drugi. Ale gdybyś zamiast Polaków lub Rosjan podstawiła czarnych, byłby to strasznie rasistowski dowcip i od niejednego dostałabyś opieprz jak się patrzy.

Ale problemu nie było, bo inny user zareagował:
Bashir:
I po co ten komentarz? Ten dział to humor... nie zaczynajmy tutaj kolejnej dyskusjosprzeczki.

Czyli stereotypy, choćby chamskie, o Polakach i Rosjanach są na miejscu...nie wolno tylko o czarnoskórych czy homosiach. Zapisz to sobie w regulaminie Q__, żeby nie było nieporozumień na przyszłość.
Bashir
Moderator
#1336 - Wysłana: 11 Gru 2011 13:11:52
Odpowiedz 
Dukat:
Ban na tydzień za coś takiego, to co najmniej przesada.

Długość bana jest efektem kumulacji. Czyli jak ktoś dostał bana 24 h to po następnym przewinieniu (nawet np. tym samym albo może i mniejszym) dostaje bana tygodniowego. Taki system tutaj mamy. Howgh!

Dukat:
Ale problemu nie było, bo inny user zareagował:

Bo widzisz... ten user dążył do tego żeby flame'ów nie było. A Ty robisz odwrotnie. I jako, że szczwany jesteś to dobrze wiesz o co nam tutaj chodzi. Dlatego 'inny user' będąc tu już dosyć długo jest tutaj w miarę szanowany, a Ty dostajesz bana za banem

I żeby nie było całkiem offtopowo:

Co w Polsce grozi za pedofilię?
Zmiana parafii.
Radion
Użytkownik
#1337 - Wysłana: 11 Gru 2011 13:18:45
Odpowiedz 
Dowcip z czasu ostaniego konfliktu w libi:

Pod Trypolisem spadły dwa pociski Cruise, Ahmed rozbiera jednego kamieniem. Zaniepokojony Abdul pyta:
-A co się stanie jak wybuchnie?
-Spokojnie mamy drugi
Dukat
Użytkownik
#1338 - Wysłana: 11 Gru 2011 13:23:58 - Edytowany przez: Dukat
Odpowiedz 
Bashir:
Długość bana jest efektem kumulacji. Czyli jak ktoś dostał bana 24 h to po następnym przewinieniu (nawet np. tym samym albo może i mniejszym) dostaje bana tygodniowego. Taki system tutaj mamy.

Zwróć uwagę na całą moją wypowiedź - chodzi o to, że karanie banem za dowcip, bez wcześniejszego upomnienia i wskazania o co chodzi jest przesadą sama w sobie. Natomiast samo uzasadnienie bana świadczy o nierównym traktowaniu. W przypadku równego traktowania właśnie powinieneś dostać bana za:
Bashir:
Co w Polsce grozi za pedofilię?
Zmiana parafii.

ponieważ jest to dowcip prezentujący dość paskudne stereotypy (i Radion następny, za dowcip utrwalający stereotyp, ze Arabowie są głupi) ...ale niech zgadnę, nic takiego się nie stanie?
Bashir
Moderator
#1339 - Wysłana: 11 Gru 2011 13:36:41 - Edytowany przez: Bashir
Odpowiedz 
Dukat:
ponieważ jest to dowcip prezentujący dość paskudne stereotypy.

To jest dowcip, który pokazuje pewien poważny problem a nie paskudny stereotyp.

Ale jak chcesz, dalej pianę bij... mnie to męczy. Dostałeś bana to zachowaj się jak prawdziwy Kardasjanin a nie płacz tu nam po kątach. :P
Dukat
Użytkownik
#1340 - Wysłana: 11 Gru 2011 13:44:31
Odpowiedz 
Bashir:
To jest dowcip, który pokazuje pewien poważny problem a nie paskudny stereotyp.

Wedle tego dowcipu pedofilia to wyłącznie problem wśród księży (nieprawda) i są oni bezkarni (nieprawda). Zatem jest to rozpowszechnianie krzywdzących stereotypów.
Bashir:
Ale jak chcesz, dalej pianę bij... mnie to męczy.

O tak najłatwiej, najpierw nakłamać, a później mówić, że prawda męczy. Jakież to federacyjne.
Radion
Użytkownik
#1341 - Wysłana: 11 Gru 2011 14:10:21 - Edytowany przez: Radion
Odpowiedz 
Dukat
Bashir

Ten dowcip krązy od kilkudziesięciu lat, najpierw go przeczytałem w wersji - Pod Moskwą spadły pershingi Misza z Ivanem robierają je młotkiem, potem usłyszałem że to kalka starszego dowcipu w który pod Warszawą spadły dwie bomby lufftwafe i Marek z Piotrem rozbierają je w ten sam sposób. A teraz słysze go w wersji z Libia. Wiec dla mnie dowcip ma wydźwięk że jakiejś grupy byś nie wziął to znajdzie się w niej "specjalistów".

To ten dowcip w poprawnej wersji politycznej:

Pod kwatera GF w San Francisco spadły dwie torpedy Brennow, dwóch inżynierów floty rozbiera je fazerem, jeden zaniepokojony pyta drugiego:
-Spokojnie mamy drugą

Seth Macfalrne grał w ENT?
Dukat
Użytkownik
#1342 - Wysłana: 11 Gru 2011 15:07:51 - Edytowany przez: Dukat
Odpowiedz 
Radion:
Ten dowcip krązy od kilkudziesięciu lat, najpierw go przeczytałem w wersji - Pod Moskwą spadły pershingi

W zależności kogo chce się obrazić można uzyc różne wersje. Zmień na "afro amerykanów" to zobaczysz reakcję

Radion:
Pod kwatera GF w San Francisco spadły dwie torpedy Brennow, dwóch inżynierów floty rozbiera je fazerem, jeden zaniepokojony pyta drugiego:
-Spokojnie mamy drugą

Teraz to sobie przekichałeś

Na pewnym forum ludzie mieli wątek poświęcony humorowi i opowiadali sobie kawały. Pierwszy napisał kawał o tym, że Polacy to złodzieje. wszyscy się śmiali. Drugi o tym, że księża to pedofile. Wszyscy też się śmiali. Trzeci napisał kawał o tym jak w pozornie tolerancyjnym społeczeństwie czarni są dyskryminowani ...i dostał bana za "przedstawianie paskudnych stereotypów".

Śmieszne, nie ?
Radion
Użytkownik
#1343 - Wysłana: 11 Gru 2011 16:27:26
Odpowiedz 
Koniec wojny z Dominum, Admirał Ross, Martok i Velal omawiają atak na Cardassia Prime. W końcu Velal zrobił sobie przerwę kiedy wraca Ross mówi:
-Razem z Martokiem opracowaliśmy plan ataku zginie w nim około 800 milionów Karadasja i jeden Bolianin
-Ale dlaczego jeden Bolianin - pyta Veal zdziwiony
Ross klepie Martoka w ramie i mówi:
-A nie mówiłem Ci że 800 milionów Kardasjan nikogo nie obchodzi.
Bashir
Moderator
#1344 - Wysłana: 11 Gru 2011 16:50:36
Odpowiedz 
Dukat

Dukat:
..i dostał bana

Długo będziesz jeszcze przeżywał?

Radion

Dukat
Użytkownik
#1345 - Wysłana: 11 Gru 2011 17:00:05
Odpowiedz 
Bashir:
Długo będziesz jeszcze przeżywał?

Nie, jeżeli dostaniesz bana za swoje prowokacje. Chodzi o zasady.
Kowal155
Użytkownik
#1346 - Wysłana: 11 Gru 2011 18:53:36 - Edytowany przez: Kowal155
Odpowiedz 
Queerbot:
Nie widzę w tym nic śmiesznego. Jest to proceder tak samo błędny jak chociażby teorie Dawkinsa, który religię traktuje i opisuje na wzór infekcji wirusowej.

Czytałeś chociaż Dawkins'a? Używasz bardzo pejoratywnego określenia bez wytłumaczenia co ono oznacza w danym kopntekście. Bo niczym infekcja wirusowa roznosi się każdy mem praktycznie :P Mem to też termin ukuty przez Dawkinsa, który ma pomóc w opisywaniu ideologii i jej rozprzestrzeniania, jako jej jednostka. Religia jako ideologia/mem lub memy ideologii rozprzestrzenia się wśród ludzi z szbykością analogiczną do wirusowej :P Dlatego (to już moja hipoteza) fala tłuściejących Amerykanów (i niedługo masowo innych narodowości) jest opisywana jako epidemia ze względu na swoje rozmiary, że bycie grubym nie jest czymś niepożądanym, a mem który stanowił o nieatrakcyjności tego zjawiska jest wypierany przez jakiś inny (np. korzystaj z życia i przyjemności, jedzenie to przyjemność, nie oszczędzaj sobie). Analogia do rozprzestrzeniania wirusowego służy tylko opisaniu łatwości replikacji danego memu. Co do Dawkinsa - on stara się na bieżąco dokładnie opisywać stwierdzenia, których użył, a jeśli nie robi tego w bieżącym wydaniu to dlatego, że nie pomyślał, że dana rzecz w danym momencie może wzbudzać kontrowersje tylko z powodu nieporozumienia. Dlatego jego książki należy czytać w jak najaktualniejszym wydaniu i samodzielnie, gdyż ludzie tak nieostrożnie odwołujący się do niego jak Ty powodują narastanie plotki zniekształcającej jego teorie. A że porusza się po kontrowersyjnych z przyczyn kulturowych płaszczyznach, ludzie odrzucający a priori jego teorie przekształcają je w taki sposób by często spotwarzać tego naukowca.

A tak a propos dyskusji, która akutalnie się toczy. Uważam, ze Dukat tutaj irracjonalnie dostał bana i zgrabnie uargumentował dlaczego ten ban był głupi. Szczerze cały topic nadaje się na bana od czasu nadania Dukatowi bana. Ale że nie mamy prawa precedensowego, mamy więc lukę do wybiórczego traktowania.
Dukat
Użytkownik
#1347 - Wysłana: 11 Gru 2011 19:05:00
Odpowiedz 
Kowal155:
Czytałeś chociaż Dawkins'a? Używasz bardzo pejoratywnego określenia bez wytłumaczenia co ono oznacza w danym kopntekście.

Spokojnie, przypuszczam, że on tylko starał się mnie obrazić, tyle, ze nie bezpośrednio, a rykoszetem.
Kowal155
Użytkownik
#1348 - Wysłana: 11 Gru 2011 19:10:03
Odpowiedz 
Być może. Nawet bardzo prawdopodobnie. Po drodze niedopowiedzeniem szkaluje naukowca, którego sam osobiście szanuję i którego teorie "kupuję" ze względu na zgrabność, logikę i przystawanie do obserwowanej rzeczywistości i którego dorobek naukowy i publicystyczny sugeruje dużą ufność. Fakt, że takich ludzi również trzeba krytycznie traktować (rzetelna nauka na tym wszakże się opiera), niemniej jednak uważam, ze Dawkins ma słuszność w swoich teoriach (a przynajmniej tych z którymi się zaznajommiłem)
mozg_kl2
Użytkownik
#1349 - Wysłana: 11 Gru 2011 20:46:13
Odpowiedz 
Żarty zawsze operują na stereotypach, po to ,zeby je obśmiać. W USA jest czarny który opowiada dowcipy o czarnuchach. Świat się nie zawalił. Trzeba mieć dystans do siebie i rzeczywistosci. Opowiadajać dowcipy o głupich blondynkach nie msusimy się identyfikowac z tezą.
Seybr
Użytkownik
#1350 - Wysłana: 13 Gru 2011 12:53:58
Odpowiedz 
Komentarz na wp.pl o naszych mundurowych.

Ja mam wielki szacunek do policji. Pamiętam jak ok. dwa lata temu podjechali do mnie radiowozem dwaj młodzi policjanci. W sumie chcieli tylko zapytać o miejsce zamieszkania jednego z sąsiadów. Wyobraźcie sobie, że w momencie kiedy zacząłem tłumaczyć jak dojechać do gościa, jeden z policjantów krzyczy - byk się panu zerwał! Oglądam się, a po podwórku szaleje 600 kg bydle i pędzi w naszym kierunku. Jeden z policjantów wdrapał się na drzewo, drugi do radiowozu, włączył syrene i mówi, że pomoże mi go ścigać. Myślę sobie, kurdę, sam nie dam rady zagnać go do obory i chętnie skorzystam z pomocy. Po chwili dołączył do nas drugi z funkcjonariuszy. Ganialiśmy potwora ze 45 minut. Jedyny plus całej tej sytuacji był taki, że żona mogła w tym czasie spokojnie gnój wyrzucić.
 Strona:  ««  1  2  ...  43  44  45  46  47  ...  95  96  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Na fali humoru

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!