USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Uprawnienia kapitanów Gwiezdenj Floty

Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 1 Lut 2006 20:17:25
Odpowiedz 
Picard sadza młodego Crushera za sterami Enterprise, Jeaneway udziela azylu Q, ta sama pani kapitan mianuje ambasadorem Federacji obcego. Jak szerokie sąkompetencje kapitanów Gwiezdnej Floty, co wolno im uczynić a co jest surowo im zakazane? Czekam na liczne odpowiedzi tyczące siętego frapującego tematu!
gaius
Użytkownik
#2 - Wysłana: 1 Lut 2006 20:30:17
Odpowiedz 
Picard chyba może sadzać za sterami kogo chce jeśli ten ktoś ma odpowiednie kwalifikacje, np. jakiś kurs pilota Gwiezdnej FLoty. A może Picard to jedyna osoba której Crusher nie wkurza i dlatego daje mu takie stanowiska?

Co do azylu to nie jestem pewien, ale dziś chyba też tak jest (w Ameryce Płd na pewno, bo tam azyl jest szeroko rozpowszechniony, nie wiem jak w innych częściach świata) że dowódca jednostki wojskowej (w tym kapitan okrętu) ma prawo udzielać azylu. Chyba potem jakiś urzędnik musi to zatwierdzić, ale fakt że w pierwszej chwili (a azyl z reguły wymaga pilności) uprawnienie takie posiada nawet wojskowy.

Z tym ambasadorem to gorzej, bo to już poważna fucha i chyba kapitan nie moze tak od ręki rozdawać akredytacji Jedyne loigczne wytłumaczenie jest takie, że "ambasador" to skrót myslowy a chodzi naprawdę o kogoś w rodzaju doradcy-posła(w sensie wysłannika).
Jurgen
Moderator
#3 - Wysłana: 1 Lut 2006 21:31:18
Odpowiedz 
Gaius chyba ma racje, co do azylu. Natomiast co do Wesleya, to myślałem, że w Federacji w XXIV w. nepotyzm nie istnieje
szwagier
Użytkownik
#4 - Wysłana: 1 Lut 2006 22:12:18
Odpowiedz 
Ja sie zastanawiam czasem czy kolega aktor od Wesleya nie został wciśnięty na siłę do TNG rodzinnie, lub ukłądowo bo większość wkurza niemiłosiernie.

Nie uważam by Nog był płytki i niepotrzebny. Pokazuje to raczej że można być innym (lepszym) od ogółu i przeciwstawiać się przyjętym zasadom, które są sprzeczne ze swoim sercem i w ten sposób być lepszym i zajść dalej od innych. To taki indywidual Ferengi.

Swoją drogą wkurzała mnie Tasha Yar, nie wiem czemu, tak poprostu jej nie trawiłem w tym serialu. A w Voyu najbardziej Neelixa, Kes i Harrego. Prawdę mówiąc nie przepadam za załogą podróżnika z wyjątkiem Parisa za to że był bardziej ludzki od innych, tzn facet nie był taki sztywny. Lubiłem też Doctora, bo przypominał nieco Date.
szwagier
Użytkownik
#5 - Wysłana: 1 Lut 2006 22:21:09
Odpowiedz 
Co jest kurde? Mam post nie w tym temacie... :/ TU nawiązałem do płytkich postaci w ST ale się poniekąd łączy...
Arthanis
Anonimowy
#6 - Wysłana: 18 Lut 2006 22:01:12
Odpowiedz 
Kapitanowie gwiezdnej floty dowodzą ogromnymi statkami, nieraz bardziej przypominającymi miasto niż okręt wojenny (Galaxy). Podróżuja na ogół o całe lata świetlne od ośrodków federacji, stanowią więc na swych jednostkach najwyższą władzę i ponoszą za nie całkowitą odpowiedzialność. Ponadto są kimś w rodzaju ambasadorów federacji w nieznanych światach, od ich działań i decyzji mogą zależeć losy sojuszy, wojen i całych cywilizacji. Trudno od nich oczekiwać by każdą decyzję konsultowali z dowództwem GF (czasem jest to po prostu niemozliwe...). Często również są postawieni w sytuacji której nie przewidują zadne dyrektywy ani rozkazy (np. spotkania z Q, zaburzenia czasoprzestrzenne). To oczywiste że ich uprawnienia muszą być ogromne, w przeciwnym razie ich funkcjonowanie było by mocno utrudnione. Naturalnie spoczywa na nich również odpowiedzalność za wszystkie podjęte decyzje. Cóż... Ciężka aczkolwiek przynosząca całkiem sporo satysfakcji fucha, nie?
Dyplomata
Użytkownik
#7 - Wysłana: 6 Mar 2006 17:06:29
Odpowiedz 
Najważniejszym prawem/prawami są dyrektywy ,
a sczególnie nr 1 o nieingerowaniu w sprawy wewnętrzne
innych ( szczególnie mniej rozwiniętych ) cywilizacji .
Stety/Niestety są one wielokrotnie obchodzone .

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Uprawnienia kapitanów Gwiezdenj Floty

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!