USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / ENT na DVD
 
Autor Wiadomość
John Belushi
Użytkownik
#1 - Wysłana: 15 Lut 2005 17:23:31
jak już wszyscy wiedzą 3 maja na DVD ukaże się 1 sezon

przypuszczalne daty kolejnych:
Sezon 2: 12 lipca
Sezon 3: 6 września
Sezon 4: 1 listopada

co prawda terminy kolejnych sezonów mogą się zmienić
jednak dziwi i tak data 4 sezonu
(w Polsce nikt by na to nie wpadł).
John Belushi
Użytkownik
#2 - Wysłana: 6 Maj 2005 06:17:59
w sieci znajdują się już wszystkie odcinki pierwszego sezonu.
Curz
Anonimowy
#3 - Wysłana: 6 Maj 2005 14:05:57
A bedzie mozna gdzies w Polsce kupic S1? czy tylko przez amazon?
John Belushi
Użytkownik
#4 - Wysłana: 6 Maj 2005 14:52:11
przypuszczam że tylko Amazon
no i nawet bez polskich napisów
Jean Luc
Użytkownik
#5 - Wysłana: 14 Maj 2005 21:54:40
Ogladam wlasnie pierwszy sezon, zostaly mi jeszcze 3 odcinki i naprawde nie rozumiem co spowodowalo eksplozje nienawisci do tego serialu.
Jasne, byly 2 czy 3 odcinki zwyczajnie glupie (chociaz zaden nie zblizyl sie poziomem idiotyzmu do "Move along home" czy "If wishes were horses") ale oglada sie calkiem przyjemnie. Coz, gdyby nie Trip- nie cierpie tego goscia
John Belushi
Użytkownik
#6 - Wysłana: 15 Maj 2005 04:53:23
no cóż... według mnie problem wynikł stąd że ST-ENT jest prequelem. odnosi się więc do wydarzeń których znamy już skutki choć nie znamy powodów. i tu jest właśnie sedno... każdy treker znający już TOS-a, TNG, DS9 i VOY-a miał własne wyobrażenia co do wielu wydarzeń. tymczasem ENT pokazał kilka wydarzeń przewrotnie... i tu zaczęły się spory co do kanonu. najlepszym przykładem niech będą pokazani tu Wolkanie - odnoszący się z niechęcią do ludzi, nie praktykujący (przez pierwsze 3 sezony) zlania jaźni i ogólnie odmienni od tych z wcześniej znanych serii. jeśli więc ktoś nie doczekał do 4 sezonu to uważa że ENT co jeden wielki burak.

można lubieć ENT, można go nie lubieć ale jedno mu trzeba przyznać - choć posiada błędy pokazał wiele dobrych związków z późniejszymi seriami.
Jean Luc
Użytkownik
#7 - Wysłana: 15 Maj 2005 23:32:36 - Edytowany przez: Jean Luc
Wiem ze chodzi o akanonicznosc, chociaz staram sie uchylac przed spoilerami to jednak kilka mnie trafilo. Problem w tym ze niezgodnosci z kanonem sa o wiele drobniejsze niz oczekiwalem. Gdy mowiono o emocjonalnych Vulkanach np., to myslalem ze chodzi o całą rase, a tu mamy tylko kilku wyrzutkow.
Kilka niekanonicznych drobnostek, przynajmniej w pierwszym sezonie, moze byc powodem maksymalnie wylaczenia telewizora z lagodnym przeklenstwem, nie wyjscia na dach i krzyku: "Kill! Kill! Kill!", co bylo ogolną reakcją.

EDIT:
Po namysle. Vulkanie zawsze pogardzali Ziemianinami, wystarczy pomyslec o kilku uwagach Spocka- a on ponoć nie mial poczucia humoru wiec to wszystko nalezy traktowac doslownie. Albo ten bejsbolowy Vulkan z DS9.
 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / ENT na DVD

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!