USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Misje planetarne Away Team-ów w TNG
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
elbereth
Moderator
#31 - Wysłana: 11 Gru 2005 20:56:28
Odpowiedz 
Uważam, że nie ma nic dziwnego w tym, że teoria Newtona istniała przez wieki - co jest właściwą analogią do naszego przypadku.

no chyba jednak nie bardzo.
bo w momencie kiedy pojawiła się teoria Einsteina to w krótkim czasie nikt już nie obliczał wg Newtona "poważniejszych" rzeczy (mianowicie poza podstawówką). i to jest własciwa analogia.
Barusz
Użytkownik
#32 - Wysłana: 11 Gru 2005 21:03:01
Odpowiedz 
Nie rozumiemy się. Trzymając się tej - dość niewygodnej analogii - w trekowym uniwersum jeszcze nie pojawił się Einstein, wię zastanawianie się jak długo będą się przebijać jego teorie jest głupie.
elbereth
Moderator
#33 - Wysłana: 11 Gru 2005 21:18:59
Odpowiedz 
no jak się nie pojawił? porzucając analogie - kapitanowie późnego XXIV wieku mają możliwosci zorganizowania o wiele lepiej wyposażonych Away Teamów czyli Einstein się jednak pojawił ale z jakiegoś dziwnego względu nie jest "używany"
Barusz
Użytkownik
#34 - Wysłana: 11 Gru 2005 21:30:45
Odpowiedz 
Przeczysz sam sobie. Pisałeś, że gdy pojawił się Einstein to jego teoria z miejsca się przebiła, a potem, że w trekowym uniwersum nie przebiły się bardziej ostrożne misje. A porównanie cezarego to jest własciwa analogia Ponadto Archer również miał możliwość wysyłsania na misje uzbrojonych komandosów. Tradycyjnie apeluję, by piszący na forum choć usiłowali myśleć.
elbereth
Moderator
#35 - Wysłana: 11 Gru 2005 21:35:23
Odpowiedz 
eh czy Tobie tak trudno jest pojąć że podane przez cezarego przykłady mają na celu udowdonienie właśnie bzdurności postępowania kapitanów??
tradycyjnie oddałbym wiele żebyś sam stosował się do własnych apeli :]
Barusz
Użytkownik
#36 - Wysłana: 11 Gru 2005 21:41:23 - Edytowany przez: Barusz
Odpowiedz 
Podane przez cezarego analogie mają na celu udowodnienie bzdurności mojej teorii z wczoraj 19:10:27. Niewłaściwości postępowania kapitanów nikt nigdy nie kwestionował - ciekawe jak można tego nie zauważyć?
elbereth
Moderator
#37 - Wysłana: 11 Gru 2005 21:54:36
Odpowiedz 
Niewłaściwości postępowania cezarego nikt nigdy nie kwestionował - ciekawe jak można tego nie zauważyć?

????
o_O

ręce opadają normalnie...
czy ja kiedykolwiek wspomniałem o niewłaściwości jego postępowania?
nie było żadnej niewłaściwości to raz. a dwa że to nie ma związku. a trzy że chyba sam nie wiesz o co Ci chodzi :]

sprawa wygląda tak że dla Ciebie postępowanie kapitanów jest zupełnie w porządku. dla mnie nie. i dla cezarego chyba również nie. i jego przykłady są na miejscu. natomiast Ty zawsze musisz mieć jakieś problemy i szukać dziury w całym.
WarLock II
Użytkownik
#38 - Wysłana: 11 Gru 2005 22:05:59
Odpowiedz 
dla mnie nie. i dla cezarego chyba również nie.

Dla mnie też nie - czego dowodem jest istnienie tego wątku
Pah Wraith
Użytkownik
#39 - Wysłana: 11 Gru 2005 22:59:02 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
@ Barusz

Niewłaściwości postępowania cezarego nikt nigdy nie kwestionował - ciekawe jak można tego nie zauważyć?

Eee, czy mógłbyś szerzej omówić to zagadnienie (czyli niewłaściwe zachowanie Cezarego, a dokładniej: kiedy miało miejsce, czego dotyczyło,kogo uraziło?)?

Ja z chęcią poczytam... Sam zainteresowany zapewne również się dowie kilku ciekawych rzeczy

PS Czuj się w pełni uprawniony do założenia osobnego wątku na ten temat lub rozsyłania maili na prv.
Barusz
Użytkownik
#40 - Wysłana: 11 Gru 2005 23:49:15
Odpowiedz 
Mój błąd, oczywiście w miejsce 'cezarego' powinno być kapitanów. Już edytuję.
Domko
Użytkownik
#41 - Wysłana: 12 Gru 2005 11:59:30
Odpowiedz 
Iście froidowska pomyła
Barusz
Użytkownik
#42 - Wysłana: 12 Gru 2005 15:21:22
Odpowiedz 
To bardzo prawdopodobne.

Przepraszam jeżeli ktoś mógł się nią poczuć urażony, proponuję powrócić do tematu.
Lt. Antkov
Anonimowy
#43 - Wysłana: 12 Gru 2005 23:37:01
Odpowiedz 
Zastanawia mnie tylko jedno. W ST montion pictiure widzimy w san francisco "latajace metro" Transport osób odbywa się 99% drogą powietrzna. W ST Nemesis pojazd Jeana "Agro" to zwykłą terenówka!!! Ponoć ich ekonomia nie opiera sie na wymianie towarów za środek płatniczy więc wymówka o braku kasy nie ma sensu. Ja się pytam - gdzie konsekwencja i po cholere z promów przesiedli się nagle na zwykłe auto?? Sorry nie, ale albo "antygrawitacja" albo autostrady... (oby nie polskie )

Pozdrawiam
Pah Wraith
Użytkownik
#44 - Wysłana: 12 Gru 2005 23:43:17
Odpowiedz 
Ja złożyłbym to raczej na karb fantazji Picarda, a raczej jego kryzysu wieku średniego.
Alek Roj
Użytkownik
#45 - Wysłana: 13 Gru 2005 12:54:41
Odpowiedz 
W ST montion pictiure widzimy w san francisco "latajace metro" Transport osób odbywa się 99% drogą powietrzna. W ST Nemesis pojazd Jeana "Agro" to zwykłą terenówka!!!

Myślę, że w warunkach polowych zawsze królować będą rzeczy proste i niezawodne. Co innego transport w warunkach "cywilizowanych", gdzie energii i serwisu jest pod dostatkiem - to tak, jak tramwaje (czy właśnie metro) w mieście.
WarLock II
Użytkownik
#46 - Wysłana: 13 Gru 2005 13:15:33
Odpowiedz 
Myślę, że w warunkach polowych zawsze królować będą rzeczy proste i niezawodne.

Masz rację - lecz myślę, że na przestrzeni wieków pojęcie prostoty zmienia się, w ten sposób np. w 24 wieku napęd antygrawitacyjny może być uważany za całkiem proste i nie zawodne urządzenie.
Anonim
Anonimowy
#47 - Wysłana: 13 Gru 2005 15:23:58
Odpowiedz 
Taaa, ja tez mysle, ze Argo to byla tylko taka zabawka Picarda - staruszek w koncu dowodzi zaloga, ktora rozwalila dwa szesciany Borg i Scimitara, wiec mozna przymknac oko na taka dziwna zachcianke.

Z logicznego punktu widzenia, pojazd kolowy wcale sie nie sprawdza lepiej w warunkach bojowych niz jakies fruwadło. Argo nie bylby w stanie pokonac dwumetrowej przeszkody, czy przeskoczyc przepasci (w NEM gdyby nie prom, byloby po nich - chociaz gdyby nie prom, nie zdecydowaliby sie na taki manewr ). Pamietacie niezgrabnie poruszajacy sie marsjanski pojezdzik Pathfinder? On mial zmienna geometrie zawieszenia i rozne badziewia tylko po to, by moc pokonywac kilkunastocentymetrowe kamyczki. Gdyby mogl unosic sie choc pare metrow nad ziemia, zyskalby znacznie na mobilnosci.

To samo tyczy sie Argo - powinien on byc napedzanym antygrawitacyjnie (zamiast "antygrawitacyjnie" wstawcie losowo wybrany technobelkot) "poduszkowcem" - jesli juz z zalozenia mial byc to pojazd lekki, to moglby byc niemal tak samo odkryty jak w samochodowej wersji, zeby umozliwic szybkie wsiadanie i wysiadanie z pojazdu, ale moglby miec tez pare plyt pancerza. W koncu liczyli sie z mozliwoscia stoczenia malej bitwy, skoro zamontowali na Argo fazer .

Mi sie jednak wydaje, ze chlopaki z E-E tak naprawde nie sadzili, ze znajda sie w jakimkolwiek niebezpieczenstwie. Wzieli sobie Argo ot, dla rozrywki. Fazer mogl sluzyc chocby do polowania na kosmiczne bizony, a celem calego samochodu moglo byc zapewnienie rekreacji.

/Sh1eldeR
Picard
Użytkownik
#48 - Wysłana: 13 Gru 2005 18:47:45
Odpowiedz 
Pomijajac rozważania militarnych zastosowań sprzętu GF - czemu mi siezdaje,, że wśród zdawało by się pokojowo nastawionych Trekerów, jest tylu zagożałych militarystów? - to wydaje mi si,iż na prawdęnie ma sęsu zabierać ze sobą ze statku kosmicznego na powierzchnie planety wszytkich rzeczy, które potęcjalnie mogą być potrzebne Away Team podczas wykonywania powierzonego jej zadania. Wszytko w razie konieczności można transporotować z pokładu okrętu wiec nie widze powodu by załogantów wybierajacych sie na misje wypadową zanadto obciążać zbędnym ekwipunkiem. Osbiście widziałem barzdiej lekkomyślne postępowanie dowódców GF podczas misji niż wysyłanie personelu pokładowego w nieznae bez ton sprzętu, np. w ,,Nemesis" cała niemal kadra oficerska pakuje siena nieznany sobie okręt tuż po jego pojawieniu sie przed dzionbem Enterprise...
Pah Wraith
Użytkownik
#49 - Wysłana: 13 Gru 2005 23:31:45
Odpowiedz 
Taka jest dyplomacja... Kogo mieli posłać? Ambasadorów Federacji? Uchowaj Boże...
Lt. Antkov
Anonimowy
#50 - Wysłana: 15 Gru 2005 01:13:54
Odpowiedz 
Wracajac jeszcze do "pojazdu". Juz w pierwszej czesci Star Treka MP Widac, jak na mostku jakis koles remontuje pod sufiem lampe, czy cos. Jako podstawke uzywa, "platformy" ktora lewituje. pewnie dekade pozniej Picard wlazlby na drabine Nadal nie rozumiem poco mieli Agro. Gdybym wiedzial ze to jest pojazd ktory w flocie jest od kilku dziesieciu lat to spoko. Tylko w fimie jest kwetstia dajaca do myslenia. Mianowicie Picard mowi: cyt: "Nie moge sie doczekaz, zeby wyprobowac Agro".... Sorry nie, ale ci w GF chyba sie na starosc uwsteczniaja hehe
Lt. Antkov
Anonimowy
#51 - Wysłana: 15 Gru 2005 01:16:00
Odpowiedz 
ps Wycofuje to co powiedzialem odnosnie drabiny... Picard nie wlezie na drabine bo i tak nie znalazby do niej baterii no i nie wiedzialby na bank jak ja sie wlacza hehe

Pozdrawiam
Anonim
Anonimowy
#52 - Wysłana: 15 Gru 2005 01:19:55
Odpowiedz 
Picard mowi: cyt: "Nie moge sie doczekaz, zeby wyprobowac Agro"

IMO to, razem z wyrazem twarzy kapitana, kiedy prowadzil Argo, swiadczy o tym, ze to jedyny w swoim rodzaju pojazd "rekreacyjny" - zaprojektowany, by cieszyc . Na Sovereignie nie ma tylu holodekow co na Galaxy, za to sa przepastne hangary, wiec chlopaki musieli sobie jakos umilic zycie

Mimo wszystko jak dla mnie to byl dosc sympatyczny (acz bezsensowny) akcent

/Sh1eldeR
Lt. Antkov
Anonimowy
#53 - Wysłana: 15 Gru 2005 01:45:21
Odpowiedz 
No zgoda Tylko gdyby widzieli te ceny paliw to Picard kazalby sie przeslac No ewentualnie Gordi musialby zalozy instalacje gazowa
Pah Wraith
Użytkownik
#54 - Wysłana: 15 Gru 2005 04:55:56
Odpowiedz 
to jedyny w swoim rodzaju pojazd "rekreacyjny" - zaprojektowany, by cieszyc

Biorąc pod uwagę, że trzeba jeszcze było wybudować dla niego prom, to dużo zachodu...
WarLock II
Użytkownik
#55 - Wysłana: 15 Gru 2005 10:49:36
Odpowiedz 
Biorąc pod uwagę, że trzeba jeszcze było wybudować dla niego prom, to dużo zachodu...

Hmmm a może prom już mieli?? Owy prom wyglądał nowocześnie, więc może to jakiś nowy model przeznaczony do lotów atmosferycznych (rozkładane "skrzydełka" by na to wskazywały), do którego załoga E-E zbudowała sobie pojazd kołowy, który był niczym więcej jak tylko kaprysem.
Jean Luc
Użytkownik
#56 - Wysłana: 15 Gru 2005 11:35:32 - Edytowany przez: Jean Luc
Odpowiedz 
Uważam, że nie ma nic dziwnego w tym, że teoria Newtona istniała przez wieki - co jest właściwą analogią do naszego przypadku.

no chyba jednak nie bardzo.
bo w momencie kiedy pojawiła się teoria Einsteina to w krótkim czasie nikt już nie obliczał wg Newtona "poważniejszych" rzeczy (mianowicie poza podstawówką). i to jest własciwa analogia.

Ogólnie zgadzam się z wnioskami jakimi (na razie) zakończyła się dyskusja ale powyższego nie mogę zostawić bez komentarza... Chociaż to offtopic.
Tak się składa że "wg Newtona" dziś, w XXI w. nadal się liczy i jestem głęboko przekonany że to samo dotyczy XXIV wieku (a nawet 29-go ) Zwyczajnie nie ma sensu aby np. taki inżynier przy projektowaniu mostu uwzględniał efekty relatywistyczne. To nadal są stare, dobre równania Newtona.
Dr Julian Bashir
Anonimowy
#57 - Wysłana: 15 Gru 2005 11:41:32
Odpowiedz 
Wiecie gdzie można kupić Star Trek Away Team.
Domko
Użytkownik
#58 - Wysłana: 15 Gru 2005 11:56:07
Odpowiedz 
Pewnie nie w sklepie.

To chyba nie na temat.
Lt. Antkov
Anonimowy
#59 - Wysłana: 15 Gru 2005 23:52:07
Odpowiedz 
Najbardziej mnie denerwuje ten ewidentny brak konsekwencji. Raz ubieraja rozowy kombinezon, a innym razem maja jakies grube futrzyska. (ironia) po cholere w 24 wieku maja pojazd kolowy??!! Dobra nie wypowiadam sie bo mi cisnienie skacze
WarLock II
Użytkownik
#60 - Wysłana: 16 Gru 2005 11:05:00
Odpowiedz 
po cholere w 24 wieku maja pojazd kolowy??!!

Próba wyjaśnienie tej zagadki znajduje się parę postów wyżej
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Misje planetarne Away Team-ów w TNG

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!