USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Wojna z Dominium
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Slovaak
Użytkownik
#1 - Wysłana: 4 Lut 2005 14:19:01 - Edytowany przez: Admin
W sumie to nie wiem jak Federacja wygrała tę wojnę, Dominjum miało znaczącą przewagę w sprzęcie na początku wojny Federacja straciła przecierz min 100 okrętów. A przecierz Worf powiedział że Dominjum buduje okręty szybciej niż zdołają je niszczyć. W dodatku jak Breeni przyłączyli sie do wojny to klingoni byli jedynymi którzy mogą obronic federacje. Jeden romulanin powiedział ze Martok ma szanse 20 do 1. Nie wiem jak dominjum mogło wtedy nie zaatakowac. Chyba wyolbrzymiono ruch oporu Damara.
Pah Wraith
Użytkownik
#2 - Wysłana: 4 Lut 2005 15:12:04
"przecierz" pisze się "przecież" ;)
Pah Wraith
Użytkownik
#3 - Wysłana: 4 Lut 2005 15:16:53
A tak w ogóle? Strategicznie, rzeczywiście Federacja miała przekopane... I nawet ruch oporu czy nawet rewolucja na Kardass Prime nie wiele zmieniła. Ogólnym wyjaśnieniem mogą być te akcje niszczenia doków i baz Dominium, a nade wszystko fabryk bieli ketracelowej i "rozrodni" Jamesów

No i to co zawsze: aprowizacja, aprowizacja, aprowizacja. Bez wsparcia w Alfie, D. nie miało czego szukać.

No i wzięto za zakładnika Założyciela, ale już kiedyś właśnie o tym pisałem, że DS9 skończono zbyt pośpiesznie...
cezary
Użytkownik
#4 - Wysłana: 5 Lut 2005 01:29:27
zniszczenie przedzikiej floty Dominium przez tych zyjacych w tunelu bajoranskim... swoja droga jedna z najglupszych i najmniej spektakularnych akcji w calym treku...
juz omijajac, ze istoty zyjace poza czasem w tunelu podprzestrzennym sa tez troche dziwne.
Slovaak
Użytkownik
#5 - Wysłana: 5 Lut 2005 03:30:33
No to było strasznie głupie, ale trzeba przyznac że było w wojnie troche realnych i jednoczesnie spektakularnych bitew np. Atak na stocznie na Monak lub bitwa o Trelka5.
cezary
Użytkownik
#6 - Wysłana: 5 Lut 2005 08:35:43
aa to bynajmniej nie przecze, ale ten akcent ze zniszczenia floty w tunelu mogli jakos ciekawiej rozwinac, np detonujac torpede kwantonowa w tunelu ktora przy okazji zabija polowe istot zyjacych w tunelu
I ilez mozliwosci sie otwiera na rozwiniecie watku
Barusz
Użytkownik
#7 - Wysłana: 5 Lut 2005 11:32:35
juz omijajac, ze istoty zyjace poza czasem w tunelu podprzestrzennym sa tez troche dziwne.

A czytałeś Immanuela Kanta

Przecież w jednej z pierwszych scen "A Time to Stand" Bashir stwierdza, że używając swoich hipermocy obliczył, że Federacja ma trochę ponad 30 % szans na zwycięstwo. Ma w przeciwieństwie do Dominium technologię maskowania, być może niewykluczone jest istnienie szans na jakiś ruch oporu nie tylko wśród Kardasian, lecz także wśród Vorta, o ludach zamieszkujących Gammę, podbitych przez Zmiennych nie wspominając, mogą stosować operacje plastyczne w wywiadzie tym samym odbierając (przynajmniej częściowo) wrogowi tą przewagę, Klingoni wciąż czekają na wielką wojnę, Bajoranie kibicyją Federacji itd.. W każdym razie ja tak kombinowałem gdy ponad pięć lat ten obejrzałem "Call to Arms" na Polsacie 2
Slovaak
Użytkownik
#8 - Wysłana: 5 Lut 2005 12:22:41
I szkoda tylko że na "Call to Arms" się skończyło.
Ale nie wierze żeby jakies rasy z Gammy mogły stworzyc ruch oporu po 2000 lat, no chyba że tam w Alfie Dominjum zaczeło by przegrywac i nawiązali by kontakt z Federacjia to wtedy może.
cezary
Użytkownik
#9 - Wysłana: 6 Lut 2005 02:33:53
widac SG: Atlantis nie ogladasz
a p. Kanta nie mialem przyjemnosci czytac. W ogole to malo czytam na nieszczescie moje.
Barusz
Użytkownik
#10 - Wysłana: 6 Lut 2005 14:57:07
widac SG: Atlantis nie ogladasz

Sorki, ale ocenianie realności danego serialu poprzez odwołanie się do rzeczywistości innego serialu jest...oryginalnym pomysłem. Ja tam wolę pozostać przy starej technice odwoływania się do naszej, "fizykalnej" rzeczywistości.

a p. Kanta nie mialem przyjemnosci czytac.

Napiszę więc tylko, że to właśnie Kant jako pierwszy, w latach 1772-1788 swormułował teorię o rzutowaniu czasu i przestrzeni przez rozum ludzki jako warunków koniecznych dla postrzegania fenomenów (w olbrzymim uproszczeniu można powiedzieć: rzeczy, zwierząt i ludzi). I jako pierwszy wyraźnie dopuścił istnienie we wszechświecie istot innych niż ludzie którzy takiego rzutowania nie potrzebują. Żyją więc poza czasem.
cezary
Użytkownik
#11 - Wysłana: 6 Lut 2005 20:03:16
Ja tam wolę pozostać przy starej technice odwoływania się do naszej, "fizykalnej" rzeczywistości.
Alez oczywiscie, ale scifi to scifi, rzadzi sie po czesci swoimi prawami, natomiast wielu odwolan do ludzkiej historii w tej sprawie nie ma, nie slyszalem o jakims narodzie bedacym 2000 lat pod okupacja innego narodu

I jako pierwszy wyraźnie dopuścił istnienie we wszechświecie istot innych niż ludzie którzy takiego rzutowania nie potrzebują. Żyją więc poza czasem.
A bede upierdliwy i wspomne w tym miejscu o Biblii i istocie zwana Bogiem ktora jest ponad czasowa i, przy okazji, wszystkowiedzaca
Barusz
Użytkownik
#12 - Wysłana: 6 Lut 2005 22:14:19
nie slyszalem o jakims narodzie bedacym 2000 lat pod okupacja innego narodu

Mogłeś słyszeć, bo bywa o nich głośno. Kurdowie (pogranicze dzisiejszych: Iranu, Iraku, Syrii i Trucji) i Baskowie (północno-zachodnia Hiszpania).

wspomne w tym miejscu o Biblii i istocie zwana Bogiem ktora jest ponad czasowa

Jestem katolikiem, więc to dla mnie trochę drażliwa kwestia, ale wg Biblii Bóg wcale nie jest wyjęty z logiki czasowej wszechświata. Tworzy świat przez siedem dni, targuje się z Abrahamem o dziesięciu sprawiedliwych w Sodomie i Gomorze, "zakłada" się z szatanem o przyszłość Hioba itd.. Mówiąc w pewnym skrócie: Objawienie ma oczywiście charakter ponadczasowy, ale zostało zesłane konkretnym ludziom i musiało być dostosowane do ich możliwości poznawczych.
cezary
Użytkownik
#13 - Wysłana: 6 Lut 2005 23:34:00
Mogłeś słyszeć, bo bywa o nich głośno. Kurdowie i Baskowie.
Oba narody maja szeroko rozwiniety aparat terrorystyczny i walcza z 'najezdzca'.
Baskowie i Kurdowie stracili niepodleglosc w XV-XVIw., wiec byli pod okupacja (tzn. raczej rzadzeni przez innych) przez ok. 500 lat

Wracajac do Dominium, nie pamietam zeby Bashir (zreszta to nie byl sam Bashir tylko grupa tych kozakow) w swoich obliczeniach wymienial bunt po stronie gammy, choc owszem mowil o buncie Kardasjan. Mowil tez, ze po paruset latach pod okpacja Dominium powstanie powstanie (hmm) ktore zniszczy panowanie Dominium w kwadrancie Alfa i pozwoli na powstanie (hmmmm) nowej Federacji... z tego wniosek ze niektorzy moga sie tez w gammie zbuntowac, jesliby Federacjia dawala w kosc ich obecnym panom (paniom?, bo przeciez Zmiennoksztaltni nie maja ras).
Barusz
Użytkownik
#14 - Wysłana: 7 Lut 2005 09:11:09
Baskowie i Kurdowie stracili niepodleglosc w XV-XVIw.

Co?!


nie pamietam zeby Bashir (zreszta to nie byl sam Bashir tylko grupa tych kozakow) w swoich obliczeniach wymienial bunt po stronie gammy,

Mówimy o dwóch różnych rzeczach. W jednej z pierwszych scenach "A Time to Stand" Bashir mówi o 32,7 % i chce nawet pokazać Garakowi obliczenia, natomiast wtedy tego nie argumentuje (bo uznają to za niepotrzebne dołowanie się). Argumentacja, jak już pisałem, jest moja. Kozacy pojawiają się później i ich przewidywania oparte są na widzeniu przyszłości (a nie kalkuracji).
Slovaak
Użytkownik
#15 - Wysłana: 7 Lut 2005 11:11:12
"...zmiennokształtni nie mają ras..."
Jak to to kobiety są z innej rasy... jej moja dzieczyna jest z innej rasy!
cezary
Użytkownik
#16 - Wysłana: 7 Lut 2005 14:02:04 - Edytowany przez: cezary
Co?!
"Od 824 do 1512 istniał baskijski niezależny organizm państwowy: Księstwo Baskijskie, w XI wieku ogarniało one całą Euskalerrię. Koniec politycznej niezależności Basków należy łączyć z zakończeniem rekonkwisty i powstaniem zjednoczonej Hiszpanii na przełomie XV i XVI wieku"
http://www.gnosis.art.pl/e_gnosis/aurea_catena_gnosis/dobkowski_baskow ie1.htm

Mówimy o dwóch różnych rzeczach.
Faktycznie. Nie pamietalem zeby w tym odcinku Bashir przedstawial jakiekolwiek procenty, teraz sobie przypomnialem... mowilem o innym odcinku... i jednoczesnie w tym odcinku Bashir nie wspomina o zadnym buncie gdziekolwiek, w ogole to nie mowi nic o tym na czym oparl kalkulacje.
Kozacy pojawiają się później i ich przewidywania oparte są na widzeniu przyszłości (a nie kalkuracji)
Pod pojeciem kozacy mam na mysli ta grupke genetycznie ulepszonych, z ktorymi Bashir sie dogaduje... i oni absolutnie nie widzieli przyszlosci, tylko opierali swoje _kalkulacje_ na danych ktore udostepnila im Federacja.
Chyba ze znow mowimy o roznych odcinkach.

"...zmiennokształtni nie mają ras..."
Jak to to kobiety są z innej rasy.

Napisalem zmiennoksztaltni a nie zmiennoemocjonalni
Msahn
Użytkownik
#17 - Wysłana: 7 Lut 2005 16:11:16
kozacy to Jack i Patric + 2 babeczki =] jak mniemam i ich obliczenia opierały sie na czyms co Bashir nazywa nieliniowom dynamika ( non linear dynamics) natomiast w odcinku "Time to Stand" mowi ze te 32,7 to sprawa czystej matematyki ... i wtem Garak wyzywa go od Wulkana/Wolkana jak kto woli =]
Barusz
Użytkownik
#18 - Wysłana: 7 Lut 2005 18:42:39
"Od 824 do 1512 istniał baskijski niezależny organizm państwowy: Księstwo Baskijskie,

Bo królowie francuscy utrzymywali jego istnienie. To złożona historia, zacząć należy od tego, że my trochę zbyt łatwo używamy tego samego słowa - "państwo" - na określanie bytów istniejących w starorzytności, średniowieczu i współcześnie, choć każdy z nich ma własną charakterystykę.
Jeżeli na siłę szukać jakiś współczesnych analogii dla faktycznego statusu ówczesnych księstwa Nawarry i Królestwa Francji to może trzeba by było wskazać na Cesarstwo Mandżukuo i Japonię z okresu drugiej wojny światowej.

i jednoczesnie w tym odcinku Bashir nie wspomina o zadnym buncie gdziekolwiek, w ogole to nie mowi nic o tym na czym oparl kalkulacje.

Napisałem to... W poście z 7 II '05, z 09:11:09...

ich obliczenia opierały sie na czyms co Bashir nazywa nieliniowom dynamika ( non linear dynamics)

Ja z tym też mam problem.

jej moja dzieczyna jest z innej rasy!

Z Wenus. Jak nie daje Ci tego zauważyć to szczęścierz z Ciebie.
Barusz
Użytkownik
#19 - Wysłana: 7 Lut 2005 18:43:42 - Edytowany przez: Barusz
Poprzednia wiadomość wpisała mi się dwa razy (?), więc w ramach edycji ją zlikwidowałem
cezary
Użytkownik
#20 - Wysłana: 7 Lut 2005 21:37:16
Księstwo Baskijskie
Ech, przygooglowalem i znalazlem taka informacje, osobiscie nie znam sie na historii, na historii baskow w szczegolnosci

nieliniowom dynamika ( non linear dynamics)
Mi to osobiscie jak najbardziej podchodzi pod matematyke - w koncu biorac wystarczajaco duzo danych i majac odpowiednia moc obliczeniowa mozemy z duzym prawdopodobienstwem oszacowac przyszlosc...
dokladnosc i jak daleko w przyszlosc wyskoczymy zalezy tylko od ilosci i dokladnosci danych ktore wezmiemy.

i wtem Garak wyzywa go od Wulkana/Wolkana jak kto woli =]
Ja to bym od razu w morde dal za takie ponizenie (aa prosze nie bic ambasadorze SolSiuk, to tylko taki zarcik)
Oreł
Anonimowy
#21 - Wysłana: 18 Lut 2005 20:52:21
Dokładnej analogii w ziemskiej historii nie mamy, ale jest sporo przybliżonych. Przykładowo Serbowie Łużyccy, którzy od ok. 800 lat są pod okupacją niemiecką. W chwili obecnej na swoich ziemiach stanowią nikły procent populacji, walczą o przetrwanie (poprzez tworzenie szkół łużyckojęzycznych, na przykład), o wacle zbrojnej nie ma mowy. A przecież to nawet nie połowa czasu, któy pod okupacją Dominium spędzili mieszkańcy starych światów Gammy.

A sojusz Alfy wygrał dzięki:
- łatwiejszemu zaopatrzeniu
- zaangażowaniu Klingonów - jedynej rasy zdolnej walczyć tak skutecznie
[W DS9 nie mówiono, że Klingoni mają szanse jak 1:20; mówiono, że 1500 okrętów, które następnego dnia będzie gotowe do walki z Breenami, będzie walczyć z dwudziestokrotnie liczniejszym wrogiem. Nie oznacza to też, że flota klingońska w rejonie konfliktu liczyła tylko 1500 okrętów - tyle miało być zmodyfikowanych w ciągu jednego dnia.]
- lepszemu rozpoznaniu i możliwości atakowania z zaskoczenia (maskowanie)
- systemom dowodzenia opartym mniej lub bardziej na umiejętnościach, a nie rasie dowódcy
[Zgoda, u Romulan decydować mogły kontakty, ale nawet romulański dowódca musiał mieć trochę intelektu, by swe znajomości odpowiednio wykorzystać. Zmiennemu wystarczało, że urodził się Założycielem - wierni Vorta i Powidła'Hadar wypełniali nawet najgłupsze rozkazy.]
Slovaak
Użytkownik
#22 - Wysłana: 18 Lut 2005 21:02:35
No cóż mówiono ze klingoni maja szanse 1 do 20, powiedział to romulanin w tym samym odcinku po utracie Chin'Toka.
Wogule to nie było to 500 okrętów zdolnych do walki? Jesli nawet to wątpie by klingoni mogli wystawic do ataku wiecej niz 1500 okretów. Wystarczy przesledzic poprzednie bitwy.
Barusz
Użytkownik
#23 - Wysłana: 18 Lut 2005 21:02:43
Dopiero teraz przyszło mi do głowy, że jednak na ekranie widzieliśmy troszkę co innego. Pamiętacie tą rządzonom przez kobiety rasę z "Sanctuary" (DS9 2*10). Więc opierające się Dominium rasy jednak w Delcie istniały. Wiem, że oni nie walczyli, to tylko taki przykład.
Enabram
Anonimowy
#24 - Wysłana: 18 Lut 2005 21:45:48
Z tego co pamiętam, to ta rasa rządzona przez kobiety (nazywali się chyba Skrija, czy jakoś tak podobnie to brzmiało) nie spotkała się nawet bezpośrednio z Dominium. Oni byli zniewoleni przez jakąś trzecią rasę i uciekli z niewoli, kiedy tamtych zaatakowało Dominium. Tak mi się przynajmniej kojarzy... chociaż akurat ten odcinek oglądałem po niemiecku i mogłem coś źle zrozumieć...
CygnusX1
Użytkownik
#25 - Wysłana: 19 Lut 2005 19:02:45
"-The Thorogarams (albo jakos tak), who were they?
For eight ceturies my people have lived under their rule. We've been forced to work as labourers and servants. We were able to escape when the Thorogarams were invaded and conquered.
-Who conquered them?
I do not know they name. I only know they were members of something called 'the Dominium'".
Slovaak
Użytkownik
#26 - Wysłana: 31 Mar 2005 23:24:19
Kiedys w odcinku DS9 było ze jeden Jem'Hadar uniezaleznił sie od narkotyku, a moze oni wcale nie zostali przez zmiennych stworzeni tylko raczej zmodyfikowani i uzaleznieni od bieli?
Picard
Użytkownik
#27 - Wysłana: 26 Lip 2006 13:06:53
a tui najlepsze fragmenty zmagan kapitana Szyszki z silami Dominium opatrzone muzyka z ST VI:

http://www.youtube.com/watch?v=CX_QyQ8ez70&search= Star%20Trek%20DS9
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 26 Lip 2006 13:35:19
Picard

Ty żeś dostałeś filmowej obsesji
Anonim
Anonimowy
#29 - Wysłana: 26 Lip 2006 20:14:42
Bashir stwierdza, że używając swoich hipermocy

slyszlem ze bashir jest ulepszony genteczynie, ale co dokladnie jest w nim ulepszone? cztzby inteligencja, pamiec? te rzeczy?
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 26 Lip 2006 20:19:33
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Wojna z Dominium

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!