USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Planety Ziemiopodobne

Autor Wiadomość
Jaszczur
Użytkownik
#1 - Wysłana: 17 Paź 2005 09:35:05
Własnie obejrzałem odcinek ,,Miri,, 1x08 TOS i do głowy przyszła mi taka refleksja, a własciwie pytanie. Czy w innych serialach poza TOS-em (bo w TNG napewno ich nie ma) pojawiają sie takie inne ,,ziemskie,, swiaty, czy też pomysł ten zarzucono?
Pah Wraith
Użytkownik
#2 - Wysłana: 17 Paź 2005 10:55:29
Ja nie pamiętam rzadnej, ale po obejrzeniu tego odcinka nie zaliczyłem go najlepszych, ze wzgledu na to, że nie było żadnego rozsądnego wytłumaczenia tego fenomenu, co więcej, fabuła wcale tego nie wymagała, zaś ona sama nie była porywająca...
Broken Fang
Użytkownik
#3 - Wysłana: 25 Lis 2005 12:16:51
była planeta z Imperium Rzymskim na poziomie XX wiecznej ziemi jedynie kontynenty nie były w tym samym miejscu
Anonim
Anonimowy
#4 - Wysłana: 25 Lis 2005 12:28:44
była planeta z Imperium Rzymskim na poziomie XX wiecznej ziemi
Ale to chyba też było w TOS....
Alek Roj
Użytkownik
#5 - Wysłana: 25 Lis 2005 12:38:01 - Edytowany przez: Alek Roj
nie było żadnego rozsądnego wytłumaczenia tego fenomenu
Mnie też właśnie to zdenerwowało. A przeciez dałoby się to wytłumaczyć choćby istnieniem wszechświatów równoległych, do których Enterprise przenikałaby wskutek takich czy innych zjawisk.
Natomiast poza tym odcinek pt. "Miri" przypadł mi do gustu ze względu na swoją cokolwiek surrealistyczną, prawie europejską atmosferę. Te obsesyjne śpiewy dzieci z "zatartym" tekstem zmieniającym je niemal w wokalizę, dochodzące nie wiadomo skąd...
Notabene (czyli zauważ dobrze) pomyślałem sobie kiedyś, że szkoda, iż ten odcinek znalazł się w TOS, a nie w TNG. O ile bowiem to, co Miri czuje do Kirka, jest zwykłym dziewczęcym zauroczeniem bez szans na prawdziwą wzajemność, o tyle ciekawa psychologicznie (i aktorsko) mogłaby być jej relacja z... Wesleyem. "Cielęca miłość" skonfrontowana ze śmiertelną chorobą... O ile tylko twórcy nie poszliby na łatwiznę i nie zjechali w tani melodramat (do czego TNG zdaje się mieć mniejszą skłonność niż TOS), taki wątek dałby obu stronom szansę na prawdziwy popis gry aktorskiej.
Obecność nastolatka w grupie wypadowej dawałaby też inne, dodatkowe możliwości rozwoju akcji. Spójrzmy na to z punktu widzenia "bandy dzieciaków": niby jeden z nich, ale... trzymający z "Dużymi"! Dla jednych zdrajca, dla innych fakt budzący wątpliwości, czy "Duzi" rzeczywiście muszą być wrogami... Jeszcze inni mogliby próbować przeciągnąć Wesleya na swoją stronę, sugerując porwanie Enterprise... Wreszcie własnie on mógłby być bardzo przydatny w mediacji. Odcinek naprawdę zacząłby żyć, fabuła stałaby się bardziej "gęsta".
Anonim
Anonimowy
#6 - Wysłana: 25 Lis 2005 12:48:57
dałoby się to wytłumaczyć choćby istnieniem wszechświatów równoległych, do których Enterprise przenikałaby wskutek takich czy innych zjawisk
Nie, tylko nie to.
Jedno Mirro Universe to jeszcze jest fajne, ale gdyby tak Entek zaczął "przenikać" na bardziej regularnych zasadach, to ze ST mielibyśmy serial "Sliders"... Kolejny odcinek, kolejny wszechświat.... Już wolę podróże temporalne.....
Alek Roj
Użytkownik
#7 - Wysłana: 25 Lis 2005 13:50:10
gdyby tak Entek zaczął "przenikać" na bardziej regularnych zasadach, to ze ST mielibyśmy serial "Sliders"... Kolejny odcinek, kolejny wszechświat....
Niekoniecznie, o ile owo "przenikanie" dotyczyłoby tylko odcinków "ziemiopodobnych", których w końcu nie ma aż tak wiele... A na pewno byłoby racjonalnym wytłumaczeniem... ktorego w TOS brak.
Anonim
Anonimowy
#8 - Wysłana: 25 Lis 2005 13:55:26
A na pewno byłoby racjonalnym wytłumaczeniem... ktorego w TOS brak.
Byłoby wytłumaczeniem tylko wtedy, gdyby to za każdym razem faktycznie była Ziemia, tylko inaczej wyglądająca w stosunku do naszej. Entek musiałby więc nie tylko przenikać do innych wszechświatów, ale jednocześnie za każdym razem trafiać w ten sam punkt, czyli do układu słonecznego....
Pah Wraith
Użytkownik
#9 - Wysłana: 25 Lis 2005 19:46:06
Entek musiałby więc nie tylko przenikać do innych wszechświatów, ale jednocześnie za każdym razem trafiać w ten sam punkt, czyli do układu słonecznego....

Czemu nie? W końcu był chociażby "Assignment: Earth", w kórym misja polegała na zbadaniu faktów z konkretnego punktu w historii. Możliwość zbadania alternatywnych Ziemi byłaby chyba jednym z najciekawszych eksperymentów. Można by się nawet przekonać, że żyjemy w najlepszym ze światów...
Anonim
Anonimowy
#10 - Wysłana: 28 Lis 2005 08:14:14
Można by się nawet przekonać, że żyjemy w najlepszym ze światów...
Rzecz gustu. Ja się obawiam, że twórcy mogliby pójść na łatwiznę w takich odcinkach....
Za to zabawny mógłby być odcinek, w którym załoga Entka przeniosłaby się na XX-wieczną Ziemię w wersji, w której Star Trek jest.... serialem TV! To by mogło być ciekawe.

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Planety Ziemiopodobne

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!