USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Inwazja totalna
 
Autor Wiadomość
Jaszczur
Użytkownik
#1 - Wysłana: 7 Paź 2005 17:20:15
Jak sadzicie co by było gdyby Borg zamiast wysłac jeden sześcian, wysłał jednoczesnie trzy?.Jeden w strone Romulusa, drugi Kronosa a trzeci na Ziemie. Które imperium uporałoby sie ze swoja kostka najszybciej, albo czy w ogóle kwadrant Alfa przetrwałby taki najazd.?
Locutus of Borg
Anonimowy
#2 - Wysłana: 7 Paź 2005 17:29:14
Najszybciej rozwaliliby Klingońce, bo zamiast się bawić w "działania opóźniająca" dopóki nie przyleci IKC Klingterpise i nie powie gdzie strzelać staranowaliby drania...
Na drugą część- przetrwaliby. Trzy Sześciany to za mało. Co inngeo, gdyby były po trzy na rasę...
reyden
Użytkownik
#3 - Wysłana: 7 Paź 2005 18:03:55
Generalnie stawiam na klingonów - nie bawili by sie w atakowanie kostka 5 jednasotkami na raz ,a po tem kolejna 5 itd. ; tylko od razu rzucili by wszystko co mieli .

Na drugim miejscu byli by romulanie .

a Fedki na końcu - wystraczy wspomnieć FC i sektor Typhoon - z tego co wiem łaczne siły przeznaczone do ataku na kostka to było coś ok. 300 jednostek
Pah Wraith
Użytkownik
#4 - Wysłana: 7 Paź 2005 19:02:32
Tak, a skąd takie dane?

Poza tym, nie wiemy czy jednostek podczas ostatniej inwazji nie było więcej, biorąc pod uwagę liczbę nowych klas jednostek GF jaka brała udział w starciu, użycie torped kwantowych i nowych fzaerów, można spekulować czy pozostałe nie zostały wcześniej zniszczone i tylko jeden sześcian dotarł na Ziemię w dobrym stanie (jednostka w pewien sposób flagowa - z królową). Oczywiście to tylko daleko idąca spekulacja.
Jaszczur
Użytkownik
#5 - Wysłana: 7 Paź 2005 19:07:43
jednostka w pewien sposób flagowa - z królową

Własnie po kiego diabła podwozili ją aż na Ziemie? Może steskniła sie za Locutusem...
Barusz
Użytkownik
#6 - Wysłana: 7 Paź 2005 19:13:32
Wg mnie w czasie lotu wcale jej tam nie było. Przesłała się po tym gdy Kolektyw poinformował ją, że do Ziemii zbliża się Enterprise z Datą (tak, Datą, nie Picardem) na pokładzie.
Pah Wraith
Użytkownik
#7 - Wysłana: 7 Paź 2005 19:14:00
Dlaczego myślisz tak trójwymiarowo? Niekoniecznie musieli ją wieźć...
Picard
Użytkownik
#8 - Wysłana: 7 Paź 2005 19:20:13
Najpewniej najlepiej poradzili by sobie Klingoni , ci umieją sie bić i mało kto da im radę !!! Dalej , dobrze poradziła by sobie Federacja gdyż ma już ona spore doświadczenie w radzeniu sobie z Kolektywem a wiedza tak Jean-Luca jak i 7z9 musiała przynieść tej organizacji spore szanse na opracowanie nowego podejścia do walki z Kolektywem. W największych opałach byli by mieszkańcy Romulusa gdyż ich Imperium znalazło się obecnie w kłopotach - Remanie się burzą , na wojsku nie można polegać , niepokoje polityczne raczej na śmierci Shinozna się nie skończyły... No , chyba , że Romulanie mają gdzieś w zapasie kilka Sejmitarów co znacznie powiększyło by ich szanse na zwycięstwo.
Jaszczur
Użytkownik
#9 - Wysłana: 7 Paź 2005 20:08:57
Skoro juz mówimy o Klingonach, to w intrze Armady (wiem że to nie kanon jest taka scena, mianowicie zdaje sie ze z B`Rela odłącza się cos na kształt transportowca i przykleja sie do małej jednostki Borga. Mój kumpel początkujacy trekker kiedy zobaczył tę =scenę wpadł na oczywiście błedny, ale jakze genialny pomysł. Mianowicie stwierdził że na tym stateczku znajdowała sie grupka klingonów, która dokonała poprostu abordażu na jednostke Borga.Oczywiscie w toku dalszej gry okazało sie że jest to nieprawda, ale biorac pod uwage heroizm Klingonów i ich afirmacje walki niewykluczone ze gdyby doszło do powyzszej inwazji napewno znalezliby sie i tacy. A to dopiero byłby widok-kilkunastu klingońskich wojowników wrzeszczących piesni bojowe i wymachujacych bathletami, z furią rzucajacych się na zaskoczona człony. Skazani z góry na smierc albo asymilację, ale szczesliwi że mogą umrzeć w walce...
Barusz
Użytkownik
#10 - Wysłana: 7 Paź 2005 20:15:27
Tylko, że mogliby uznać, że moment asymilacji nie jest równoznaczny ze śmiercią i że śmierć już jako człony - wypełniając polecenia Kolektywu - nie jest honorowa.

PS: Gratuluję zarazenia już dwóch osób (Babci i owego kumpla) Trekiem.
Jaszczur
Użytkownik
#11 - Wysłana: 7 Paź 2005 20:18:07
PS: Gratuluję zarazenia już dwóch osób (Babci i owego kumpla) Trekiem

Dzięki, ale wiecej osób nawróciłem niz ta dwójka.
Picard
Użytkownik
#12 - Wysłana: 7 Paź 2005 20:20:44 - Edytowany przez: Picard
Tylko, że mogliby uznać, że moment asymilacji nie jest równoznaczny ze śmiercią i że śmierć już jako człony - wypełniając polecenia Kolektywu - nie jest honorowa.

W takim razie grupa abordażowa mogła by nosić ze sobą plecaki wypełnione niestabilnym hitrytium i w razie konieczności je odpalać...
Barusz
Użytkownik
#13 - Wysłana: 7 Paź 2005 20:20:53
Ile?
Picard
Użytkownik
#14 - Wysłana: 7 Paź 2005 20:23:58 - Edytowany przez: Picard
Ile?

Tyle ile trzeba do wysadzenia co najmniej połowa mniejszego okrętu Borga !
Jaszczur
Użytkownik
#15 - Wysłana: 7 Paź 2005 20:24:10
Co ile? Jeżeli mnie sie pytasz to łacznie z nimi razem 7 osób.
Christof
Użytkownik
#16 - Wysłana: 7 Paź 2005 20:24:43 - Edytowany przez: Christof
A to dopiero byłby widok-kilkunastu klingońskich wojowników wrzeszczących piesni bojowe i wymachujacych bathletami, z furią rzucajacych się na zaskoczona człony. Skazani z góry na smierc albo asymilację, ale szczesliwi że mogą umrzeć w walce...

Dlaczego tak nisko oceniasz ich szanse ?? Gdyby dokonali abordażu, to z pewnością utłukliby dużą ilość dron.
Barusz
Użytkownik
#17 - Wysłana: 7 Paź 2005 20:26:05
No Ciebie. To jeszcze większe gratulację.
Jaszczur
Użytkownik
#18 - Wysłana: 7 Paź 2005 20:29:44
Dlaczego tak nisko oceniasz ich szanse ??

Nie oceniam ich nisko, wprost przeciwnie. Napewnoby natłukliby ich że hej ale nie zapominaj że ,,Herkules dupa, gdy ludu kupa,, i w kocńcu liczenie by ulegli.
Domko
Użytkownik
#19 - Wysłana: 7 Paź 2005 20:50:32
Mianowicie stwierdził że na tym stateczku znajdowała sie grupka klingonów, która dokonała poprostu abordażu na jednostke Borga.

To nie było błędne założenie - w Armadzie to jest właśnie jedna z broni specjalnych, która działa na zasadzie abordażu - tak jest to opisane m.in. w podręczniku do tej gry.
 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Inwazja totalna

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!