USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Gdzie był Enterpise - E podczas wojny z Dominium ?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
Autor Wiadomość
waterhouse
Moderator
#31 - Wysłana: 17 Wrz 2005 20:28:39 - Edytowany przez: waterhouse
Innymi słowy , czy nie jest to wyraźna sugestia , iż Enterprise -E to - w odczuciu autora tekstu - okręt bojowy ?

To stwierdzene literackie.

Jedyne co sugeruje, to fakt iż ten okręt był przeznaczony przede wszystkim do działań militarnych, nie zaś TYLKO do działań militarnych, a tylko to uprawniałby do nazwania go "okrętem bojowym" czy "warship".
Suavek
Anonimowy
#32 - Wysłana: 17 Wrz 2005 23:03:04
Incydent na planecie Ba'ku miał miejsce przynajmniej kilka tygodni po zakończeniu wojny

Czy gdzies w ST9 pada data gwiezdna potwierdzajaca ten fakt? Bo premiera tego filmu miala miejsce w trakcie trwania 7. sezonu DSN (a wiec przed zakonczeniem wojny), a emisja poszczegolnych odcinkow TNG-DSN-VGR-ST7-10 mniej wiecej odpowiada wzajemnym relacjom czasowym przedstawionych zdarzen.
Slovaak
Użytkownik
#33 - Wysłana: 17 Wrz 2005 23:25:28 - Edytowany przez: Slovaak
Picard powiedzial ze wszyscy dyplomaci negociuja z dominjum, jestem pewien ze dominjum przed poddaniem sie nie prowadzilo zadnych rozmow.

edycja
ups to byl Riker
WarLock II
Użytkownik
#34 - Wysłana: 17 Wrz 2005 23:27:34
W książce "Star Trek: Rebelia" na 24 stronie jest wypowiedz Rikera "Korpus dyplomatyczny jest zajęty negocjacjami z Dominium". Można by z tego wnioskować że wydarzenia z ksiązki i filmu mają miejsce krótko po wojnie dominium, chyba że negocjacje owe miały miejsce równiez podczas wojny (!?).
Pah Wraith
Użytkownik
#35 - Wysłana: 17 Wrz 2005 23:54:02
Musiały by być bardzo jednostronne :]
Suavek
Anonimowy
#36 - Wysłana: 18 Wrz 2005 01:28:51
wszyscy dyplomaci negociuja z dominjum, jestem pewien ze dominjum przed poddaniem sie nie prowadzilo zadnych rozmow
"Korpus dyplomatyczny jest zajęty negocjacjami z Dominium"

Cos podobnego pada w polskich napisach do filmu. Tyle, ze Dominion skapitulowalo bezwarunkowo, wiec nie bardzo wiem, co by mozna bylo po wojnie negocjowac.
Pah Wraith
Użytkownik
#37 - Wysłana: 18 Wrz 2005 01:48:24
No, ale chyba o czymś tam rozmawiali, np. o wycofaniu wojsk i demilitaryzacji zajętych układów, reparacjach wojennych, przyszłych stosunkach...
Suavek
Anonimowy
#38 - Wysłana: 18 Wrz 2005 10:23:38
Tylko dlaczego w tej sytuacji przyjmowali do Federacji w trybie naglym wszystkie chetne do tego rasy? Wygladalo to, jakby potrzebowali tylu sprzymierzencow, ile tylko mozna bylo zdobyc - sytuacja wystepujaca w czasie wojny.
Pah Wraith
Użytkownik
#39 - Wysłana: 18 Wrz 2005 11:07:25
Albo w trakcie kosztownej odbudowy...
Suavek
Anonimowy
#40 - Wysłana: 18 Wrz 2005 12:59:44
To tez mozliwe.
Anonim
Anonimowy
#41 - Wysłana: 19 Wrz 2005 14:47:19
To tez mozliwe.

Tylko że to wciąż nie wyjaśnia, co przez poprzednie lata robiła załoga E-E.... Może zrobią o tym jakiś fabularny film...
Slovaak
Użytkownik
#42 - Wysłana: 19 Wrz 2005 16:11:30
Ja sadze ze ent albo bronil ziemi mi. w bitwie z breen albo walczyl w okolicach betazed.
Pah Wraith
Użytkownik
#43 - Wysłana: 19 Wrz 2005 17:16:03
Może zrobią o tym jakiś fabularny film...

Tylko Picarda będzie już wtedy grał Tomas Hardy
Picard
Użytkownik
#44 - Wysłana: 19 Wrz 2005 18:13:44
okręt był przeznaczony przede wszystkim do działań militarnych, nie zaś TYLKO do działań militarnych, a tylko to uprawniałby do nazwania go "okrętem bojowym" czy "warship".

Czyli Sovereign niczym nie różni się od większości statków Floty - pomijając oczywiście rozmiary oraz technologie zastosowaną przy jego budowie. Prawie każdy okręt Federacji jest bowiem w mniejszym bądź większym stopniu wielo funkcyjny , a w razie konieczności potrafi się bronić.
waterhouse
Moderator
#45 - Wysłana: 19 Wrz 2005 18:21:03
Czyli Sovereign niczym nie różni się od większości statków Floty - pomijając oczywiście rozmiary oraz technologie zastosowaną przy jego budowie. Prawie każdy okręt Federacji jest bowiem w mniejszym bądź większym stopniu wielo funkcyjny , a w razie konieczności potrafi się bronić.

czyli każdy okręt GF jest wg Ciebie przeznaczony przede wszystkim do działań militarnych?

Ciekawe.
Picard
Użytkownik
#46 - Wysłana: 19 Wrz 2005 22:10:34
Na upartego - wedle twej klasyfikacji - możną było by założyć , że w nazwie okręt kryje się właśnie znacznie ; ,,przeznaczony do walki". Ale nie będę się kłócił , tym razem rzeczywiście źle Cię zrozumiałem. Ale chciał bym się zapytać : czy masz jakiś pomył co robił najlepszy okręt Federacji , jednostka flagowa podczas zmagań z Dominium ? No i jednak musze jeszcze w temacie okrętów wtrącić swe trzy grosze : znasz jakiś inny , przeznaczony ,,tylko do walki” okręt GF niż Defiant ? NO może poza Prometeuszem …
waterhouse
Moderator
#47 - Wysłana: 19 Wrz 2005 22:14:44
o i jednak musze jeszcze w temacie okrętów wtrącić swe trzy grosze : znasz jakiś inny , przeznaczony ,,tylko do walki” okręt GF niż Defiant ? NO może poza Prometeuszem …

nie

Ale nie będę się kłócił , tym razem rzeczywiście źle Cię zrozumiałem

nie pierwszy raz

czy masz jakiś pomył co robił najlepszy okręt Federacji , jednostka flagowa podczas zmagań z Dominium ?

być może był jądrem wydzielonego task force GF....
Picard
Użytkownik
#48 - Wysłana: 19 Wrz 2005 22:18:29
nie pierwszy raz

Złośliwiec !

być może był jądrem wydzielonego task force GF....

W serialu nic o tym statku nie wspominali ? Aż dziw bierze...
waterhouse
Moderator
#49 - Wysłana: 19 Wrz 2005 22:22:31
Złośliwiec

stwierdzam fakty

W serialu nic o tym statku nie wspominali ? Aż dziw bierze...

cóż...to wynika pewnie z tego że DS9 zawsze był nieco na uboczu treka - najpierw było TNG a zaraz później Voy. Nie było szans na special guest stars w rodzaju Stewarta..

a może to i dobrze...
Picard
Użytkownik
#50 - Wysłana: 19 Wrz 2005 22:24:44
special guest stars w rodzaju Stewarta..

Przecież on tam wytępowal , już w pilocie !
waterhouse
Moderator
#51 - Wysłana: 19 Wrz 2005 22:27:00
Przecież on tam wytępowal , już w pilocie !

ale nie pod koniec - zastanawiałeś się czasami dlaczego?
Picard
Użytkownik
#52 - Wysłana: 19 Wrz 2005 22:31:45
zastanawiałeś się czasami dlaczego?

Bo nie mieli dość kasy by mu zapłacić ? W końcu wtedy grywał już w trekowych filmach , a poza tym po piętnastu latach nawet fanatykowi jedna i ta sama rola wychodziła by już uszami..
Slovaak
Użytkownik
#53 - Wysłana: 19 Wrz 2005 23:53:04
wydzielonego task force GF

co to jest 'wydzielone'....
waterhouse
Moderator
#54 - Wysłana: 19 Wrz 2005 23:55:49 - Edytowany przez: waterhouse
co to jest 'wydzielone'....

moment....nie znasz tego słowa?
Slovaak
Użytkownik
#55 - Wysłana: 20 Wrz 2005 00:00:18
slowa znam, ale chodzi mi o to ze stworzyles sobie jakas specjalna grupa uderzeniowa wydzielonego task force GF
waterhouse
Moderator
#56 - Wysłana: 20 Wrz 2005 00:03:32 - Edytowany przez: waterhouse
ale chodzi mi o to ze stworzyles sobie jakas specjalna grupa uderzeniowa

niczego nie stworzyłem, wyraziłem tylko swoje przepuszczenie, nic więcej

i nie ja pisałem o wydzielaniu specjalnej grupy uderzeniowej z wydzielonego task force GF
Pah Wraith
Użytkownik
#57 - Wysłana: 20 Wrz 2005 00:17:55 - Edytowany przez: Pah Wraith
znasz jakiś inny , przeznaczony ,,tylko do walki” okręt GF niż Defiant

Runabouty wyposażone w platformę wyrzutni torped fotonowych, jak również myśliwce klasy Peregrine. Rozsądnie można też pospekulować, że 15 wyrzutni Akiry też nie jest przeznaczonych do sond typu XII :]

Cały ten temat jest tak wysoce spekulatywny, że aż żal. Nie mamy żadnych danych (już scenarzyści się o to postarali) by się na ten temat wypowiadać na gruncie faktografii. Możemy tylko zgadywać. Pomysł Waterhouse'a nie jest jakiś rewolucyjny i pozostaje logiczny.
Picard
Użytkownik
#58 - Wysłana: 21 Wrz 2005 08:38:32
wysoce spekulatywny, że aż żal.

Ależ drogi Pah Wraith , wszystkie tematy na tym forum mają charakter czysto spekulatywny - piszemy o nie istniejącym wszechświecie ! A ja chciał bym się po prostu dowiedzieć co porabiała moja ulubiona załoga w trakcie trwania jednego z największych konfliktów ostatnich lat. Myślałem , że są na ten temat jakieś informacje - chociażby takie wypowiedzi jak ta o tym czego dokonała grupa bojowa złożona z okrętów Galaxy , logiczne było by w serialu wspomnieli o tym co porabia najlepszy okręt we Flocie...
Pah Wraith
Użytkownik
#59 - Wysłana: 21 Wrz 2005 09:51:18
W takim razie, informuję Cię, że zgodnie z tym co napisłem wczoraj, nie DOWIESZ się, tylko będziesz mógł sobie pospekulować. Rozumiem, ze celem dyskusji może być wymiana poglądów, tylko że to jest błebłanie o niczym, bo ŻADNYCH danych po prostu nie ma, prócz tego co już tutaj powiedziano.
Picard
Użytkownik
#60 - Wysłana: 20 Lut 2007 19:01:03 - Edytowany przez: Picard
No i już dowiedziałem się co wówczas robiła moja ulubiona zaloga w czasie starć z Dominium. Legendarna bitwa Panie i panowie, legendarna :
http://www.youtube.com/watch?v=uH3mYGaZpnM&NR
,,Dominion War, Part 13: The Best of both Empires"
The Enterprise E fights the Dominion Flagship!
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Gdzie był Enterpise - E podczas wojny z Dominium ?

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!