USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Gdzie był Enterpise - E podczas wojny z Dominium ?
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 16 Wrz 2005 14:13:23
Odpowiedz 
Pytanie to nurtuje mnie od dość dawna : co robił najlepszy okręt Federacji podczas jednego z największych konfliktów zbrojnych ostatnich lat ? Niezależnie czy jest to okręt wojenny - jak mniema waterhouse - czy też wielozadaniowy statek z rozwiniętymi możliwościami defensywno , ofensywnymi to faktem pozostaje , iż w czasach po ,,First Contact" jest to najpotężniejszy okręt jakim dysponuje UFP jednak podczas walk z Dominium go ni widać. Nic też nie wiem o jego ewentualnych wyczynach podczas zmagań z potęgą Kwadrantu Gamma , niech więc ktoś dobrze znający serial DS 9 mnie oświeci : co robił NCC 1701-E gdy Federacji groziła zagłada ?
Anonim
Anonimowy
#2 - Wysłana: 16 Wrz 2005 14:15:24
Odpowiedz 
zdaje sie ze walczyl w obronie planety betazd
Picard
Użytkownik
#3 - Wysłana: 16 Wrz 2005 14:18:55
Odpowiedz 
To dane z serialu czy ze strony fanowskiej ? Bo ja nie znam na tyle dobrze DS 9 by móc cos więcej na ten temat powiedzieć
Sparrow
Użytkownik
#4 - Wysłana: 16 Wrz 2005 14:21:16
Odpowiedz 
To dane z serialu czy ze strony fanowskiej ? Bo ja nie znam na tyle dobrze DS 9 by móc cos więcej na ten temat powiedzieć

Ja tam Sovka nigdzie nie widziałem, ale teraz powoli zabieram się z kolejne oglądnięcie DS9 i będę się dokładniej wpatrywał
Barusz
Użytkownik
#5 - Wysłana: 16 Wrz 2005 14:21:39
Odpowiedz 
W DS9 nie było na ten temat słowa.
Anonim
Anonimowy
#6 - Wysłana: 16 Wrz 2005 14:32:00
Odpowiedz 
Pewnie Federacja nie posyłała do boju E-E, bo to by było nie fair. Gdyby za biedne Dominum wzięłyby się dwie takie dzielne załogi, to by się wojna skończyła, zanim się na dobre zaczęła...
waterhouse
Moderator
#7 - Wysłana: 16 Wrz 2005 15:18:56 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Niezależnie czy jest to okręt wojenny - jak mniema waterhouse

Picard! Ile razy mam powtarzać: Nie przypisuj mi rzeczy których nie powiedziałem! Nie stosuj w początkowych postach swoich wątków chwytu " a co na ten temat ma do powiedzenia waterhouse" a następnie Twoje wyobrażenia o tym co wyrwane z kontekstu moje słowa znaczą.
Pah Wraith
Użytkownik
#8 - Wysłana: 16 Wrz 2005 15:19:16
Odpowiedz 
^^ dokładnie.

Sovereignów w ogóle nie było w bitwach DS9.
waterhouse
Moderator
#9 - Wysłana: 16 Wrz 2005 15:30:50
Odpowiedz 
Gdzie był Enterpise - E podczas wojny z Dominium ?

w kwadrancie Alfa
Pah Wraith
Użytkownik
#10 - Wysłana: 16 Wrz 2005 15:33:39
Odpowiedz 
A skąd wiesz, że nie Beta?
waterhouse
Moderator
#11 - Wysłana: 16 Wrz 2005 15:35:22
Odpowiedz 
A skąd wiesz, że nie Beta?

tam są tylko Romulanie
Pah Wraith
Użytkownik
#12 - Wysłana: 16 Wrz 2005 15:48:34
Odpowiedz 
Klingoni i część Federacji też.
waterhouse
Moderator
#13 - Wysłana: 16 Wrz 2005 15:52:14
Odpowiedz 
to ciekawy problem: w DS9 termin "Alpha Quadrant" używany jest w sposób który sugeruje że tam tylko swoje terytorium ma Federacja i inne potęgi np. "This battle will decide the fate of Alpha Quadrant" itd.
Pah Wraith
Użytkownik
#14 - Wysłana: 16 Wrz 2005 16:16:23
Odpowiedz 
Za to np. pan Goeffrey Mandel, twórca publikacji Star Trek Starcharts powiedział w wywiadzie, że Ziemia leży na granicy kwadrantów, co jak można wnioskować z jego wcześniejszej wypowiedzi, jest ustaleniem panów Sternbaha i Okudy

Co zresztą widać na mapkach z tejże zacnej publikacji, które sobie ściągnąłem
Picard
Użytkownik
#15 - Wysłana: 16 Wrz 2005 17:29:49
Odpowiedz 
Ile razy mam powtarzać: Nie przypisuj mi rzeczy których nie powiedziałem!

To nigdy czegoś takiego nie napisałeś ! Udowodnię Ci ,ze było inaczej , ale skoro na razie upierasz się, że Sovereign to jednak nie okręt wojenny to w takim razie jakie przeznaczenie mu obecnie przypisujesz ?
waterhouse
Moderator
#16 - Wysłana: 16 Wrz 2005 17:33:47 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Udowodnię Ci ,ze było inaczej

ależ proszę bardzo

tylko nie wyrywaj słów z kontekstu, jak to masz w zwyczaju

że Sovereign to jednak nie okręt wojenny to w takim razie jakie przeznaczenie mu obecnie przypisujesz ?

1. To nie jest temat tego wąteku.
2. Nigdy swojego zdania nt. Sovereigna - które wyrażałem na tym forum dziesiątki razy- nie zmianiałem, nie zmieniłem i nie zamierzam się teraz powtarzać.
Dreamweb
Użytkownik
#17 - Wysłana: 16 Wrz 2005 23:46:33
Odpowiedz 
Co zresztą widać na mapkach z tejże zacnej publikacji, które sobie ściągnąłem

Jak również na mapce na tutejszej stronie - http://www.startrek.pl/res/dbbig/mapy/galmap_big.jpg

Widzimy na niej nie tyle Ziemię, co układ słoneczny na granicy dwóch kwadrantów.

Ciekawy problem, podobnie jak Voyager który koniecznie chciał wrócić do kwadrantu Alfa, a nie np. Beta gdzie też jest część Federacji. Nie wspominając już że po drodze do Alfy musieliby zahaczyć o Betę, no bo chyba przez jądro galaktyki nie chcieli lecieć (patrz również powyższa mapa). Oczywiście zakładając powrót normalny, bez wormholi i innych sztuczek.
Pah Wraith
Użytkownik
#18 - Wysłana: 17 Wrz 2005 00:09:16
Odpowiedz 
Poruszyłeś tu wielki burak Voyagera, bo podobno z początku na mapach w VOYu nie ma kwadrantu Beta, a z rozmów wnioskować można, że spokojnie sobie przelecą prosto z Delty do Alfy.

Nie mówiąc już o tym, że najprawdopodobniej musieliby sie jeszcze po drodze przebić przez Imperium Romulańskie :]
Garak
Użytkownik
#19 - Wysłana: 17 Wrz 2005 11:08:27
Odpowiedz 
Nie mówiąc już o tym, że najprawdopodobniej musieliby sie jeszcze po drodze przebić przez Imperium Romulańskie :]

Po takich doświadczeniach z Borg to co dla dzielnej załogi Voyagera. Pewnie nawet by nie zwolnili
Pah Wraith
Użytkownik
#20 - Wysłana: 17 Wrz 2005 11:50:09
Odpowiedz 
Jasne, wycieraczki i maksimum warp. Engage!
Picard
Użytkownik
#21 - Wysłana: 17 Wrz 2005 17:12:51 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
ależ proszę bardzo

No to proszę , z wyjątek twej wypowiedzi z tematu traktujacego o porównaniu uniwersów ST i SW : ,, euphemisms notwithstanding, the Federation's new Battlecruisers were Explorers in name only. Their true purpose was to destroy on a vast scale. "

Dobrze że G.Kennedy się ze mną zgadza co do przeznaczenia klasy Sovereign."

Co chciałeś przez to powiedzieć jak nie to , że Sovereign to okręt bojowy - bo tekst , o którym tu piszesz traktował własnie o wyprawie Enterprise - E do wszechświata pana Lucasa ?
waterhouse
Moderator
#22 - Wysłana: 17 Wrz 2005 17:18:00 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
świetnie że pamiętasz moje wypowiedzi sprzed 3 miesięcy, ale czy widzisz w zdaniu G.Kenned'yego "Their true purpose was to destroy on a vast scale" słówko "only"?
Picard
Użytkownik
#23 - Wysłana: 17 Wrz 2005 17:27:39
Odpowiedz 
,,Only" - jeśli się nie mylę oznacza ,,tylko" ? Więć co z tego wynika dla twej wizji przeznaczenia Sovków ?
waterhouse
Moderator
#24 - Wysłana: 17 Wrz 2005 17:29:47
Odpowiedz 
Więć co z tego wynika dla twej wizji przeznaczenia Sovków ?

To że w tej literackiej wypowiedzi nie jest wcale jasno powiedziane że przeznaczeniem Sovereignów jest TYLKO niszczenie na dużą skalę, a tylko wtedy byłby to okręt bojowy w rozumieniu GF.
Picard
Użytkownik
#25 - Wysłana: 17 Wrz 2005 17:33:23
Odpowiedz 
W takim razie co począć z : ,,the Federation's new Battlecruisers were Explorers in name only" ?
waterhouse
Moderator
#26 - Wysłana: 17 Wrz 2005 17:35:23
Odpowiedz 
,the Federation's new Battlecruisers were Explorers in name only

to jedynie oznacza że był to explorery tylko z nazwy, ergo: nie miały takiego preznaczenia jak Galaxy.
Picard
Użytkownik
#27 - Wysłana: 17 Wrz 2005 17:56:41
Odpowiedz 
No więc skoro był to statek badawczy tylko z nazwy to czym miął sie on zajmować ? Innymi słowy , czy nie jest to wyraźna sugestia , iż Enterprise -E to - w odczuciu autora tekstu - okręt bojowy ?
Suavek
Anonimowy
#28 - Wysłana: 17 Wrz 2005 18:13:20
Odpowiedz 
co robił najlepszy okręt Federacji podczas jednego z największych konfliktów zbrojnych ostatnich lat ?

Ratowal 300-osobowa populacje planety Ba'ku przed zemsta jej wygnancow.
Slovaak
Użytkownik
#29 - Wysłana: 17 Wrz 2005 18:28:57
Odpowiedz 
Incydent na planecie Ba'ku miał miejsce przynajmniej kilka tygodni po zakończeniu wojny i nie trwał dwa lata.
Dreamweb
Użytkownik
#30 - Wysłana: 17 Wrz 2005 20:14:43
Odpowiedz 

Widać tym problemem sie nie martwili póki mieli bardziej realne zagrożenia w Delcie. W końcu Romulan mieli spotkać dopiero za kilkadzisiąt lat.
Na Ex-Astris-Scientia Schneider pisze, że tylko w jednym odcinku VOY wspomniano o konieczności przelecenia przez Betę, niestety nie podaje co to za odcinek a ja nie kojarzę...
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Gdzie był Enterpise - E podczas wojny z Dominium ?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!