USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Park Jurajski , czyli...
 Strona:  ««  1  2  3 
Autor Wiadomość
Jean Luc Picard
Użytkownik
#61 - Wysłana: 4 Paź 2005 13:25:23
Jaki 'francuski tekscik Slovaaka'?
Anonim
Anonimowy
#62 - Wysłana: 4 Paź 2005 13:26:45
A po cholere , że tak spytam
Własne emocje można wyrarzać także w sposób nieuwłaczający istocie osoby ludzkiej.

To stwierdzenie "po cholerę" uwłacza istocie osoby ludzkiej??
Nie jest to jednak drobna przesada??
Ja też nie jestem zwolennikiem używania przekleństw zamiast przecinków, ale "trzeba znać proporcjum Mociumpanie"....
Jean Luc Picard
Użytkownik
#63 - Wysłana: 4 Paź 2005 13:31:54
Gdyby miał Pan doświadczenie w dyplomacji międzygatunkowej, wiedziałby Pan, że kryterium 'obrażania' może być nader płynne.
Anonim
Anonimowy
#64 - Wysłana: 4 Paź 2005 13:48:28
Gdyby miał Pan doświadczenie w dyplomacji międzygatunkowej, wiedziałby Pan, że kryterium 'obrażania' może być nader płynne.

Zgadza się, tylko że mówimy o godności "osoby ludzkiej", więc dyplomacja międzygatunkowa ma tu mało (jeżeli w ogóle cokolwiek) do rzeczy....
Picard
Użytkownik
#65 - Wysłana: 4 Paź 2005 13:50:16
Jaki 'francuski tekscik Slovaaka'?

Wybacz mi chodziło oczywiście o Pah Wraitha. A oto przyobiecany tekścik :

,,Mon cher capitaine. Est-ce que vous vous peux me donne une response pour cet question?:
J'avais un bouteill de votre vin. Ces't deux mille trois cent soixante quatre. Est que ces't un vin douce? Et quel couleur? Et, finallement, pour quels repas je le prendre?
J'ai croix aussi que vous vous avais votre anne preferable. Est ce que vous vous me dit, quel?"
Jean Luc Picard
Użytkownik
#66 - Wysłana: 4 Paź 2005 13:52:28 - Edytowany przez: Jean Luc Picard
Ja już mówiłem panie Anonim, wszelkie istoty rozumne we wszechświecieobdarzone zostały przez Naturą lub Stwórcę taką samą godnością i prawem, by inni ją przestrzegali. Gdyby znał Pan doświadczenia jednego z moich największych poprzedników - kapitana Archera - z gatunkiem Kreatesian wiedziałby Pan o czym mówię.
Picard
Użytkownik
#67 - Wysłana: 4 Paź 2005 13:59:18
wszechświecieobdarzone
Ale ja z koleji nie wiem jak człowiek podający sięza postać formatu Jean-Luca Picard może popełniać podobne błędy jednocześnie zwracając uwagę na tego typu przeinaczenia innym urzytkowniką forum ? Jak ktoś taki może też nie odpowiadąc na pytanie zadane w języku pięknej Francji ?
Potwór!!!
Anonimowy
#68 - Wysłana: 4 Paź 2005 14:02:34
z koleji

z kolei

sięza

się za

urzytkowniką

użytkownikom
Picard
Użytkownik
#69 - Wysłana: 4 Paź 2005 14:04:12
Potworne literówki , jak będę miał czas to poprawie !!!
Anonim
Anonimowy
#70 - Wysłana: 4 Paź 2005 14:07:52
wszelkie istoty rozumne we wszechświecieobdarzone zostały przez Naturą lub Stwórcę taką samą godnością i prawem

Zgadzam się, ale twierdzę, że użycie sformułowania "do cholery" nie godzi w tą godność, gdyż nie odnosi się nawet do konkretnej osoby, a jedynie ujawnia stan emocjonalny mówiącego.
Zgadzam się również, że powyższe moje stwiedzenie mogłoby być błędne w odczuciu Kreatesianina, ale powtarzam jeszcze raz, że dyskusja rozpoczęła się od istoty i godności osoby ludzkiej, więc powinna być oceniana "ludzką miara"....
Jean Luc Picard
Użytkownik
#71 - Wysłana: 4 Paź 2005 15:52:30
W złożonym i pełnym wzajemnych przenikań wszechświecie nie ma czegoś takiego jak 'ludzka miara'.
Anonim
Anonimowy
#72 - Wysłana: 4 Paź 2005 16:08:02
nie ma czegoś takiego jak 'ludzka miara'

Jest.
Mogą być pewne rozbieżności co do jej szczegółów, ale ona istnieje i jest stosowana na każdym kroku....
Domko
Użytkownik
#73 - Wysłana: 4 Paź 2005 16:18:32
No i dalej, Jean-Luc, nie odpowiedziałeś na francuską zagadkę Pah Wraith.
Jean Luc Picard
Użytkownik
#74 - Wysłana: 4 Paź 2005 16:19:09 - Edytowany przez: Jean Luc Picard
Takie podejście można było stosować do czasu powstania kosmicznej 'rybiej zupy', Anonimie.
Commandor William Riker
Anonimowy
#75 - Wysłana: 4 Paź 2005 18:37:13
Riker do kapitana Picarda... Prosze podać swoje namiary, musimy pana natychmiast teleportować na Enterprise!! Pana pobyt w tych czasach jest zagrożeniem dla kontinuum temporalnego!!

Poza tym ludzie z tych czasów nie zrozumieją pana przesłania, to zupełnie inna epoka.
Picard
Użytkownik
#76 - Wysłana: 4 Paź 2005 18:57:07
Komadorze Riker proszę nie dać sięzwieśćó osobnik podający się za kapitana Picarda - czyli za mnie - w rzeczywistoście jest kolejnym , romulańskim klonem mojej osoby !
Pah Wraith
Użytkownik
#77 - Wysłana: 4 Paź 2005 20:17:42
Strona rewelacyjnych bzdur...
DinoTrek2
Anonimowy
#78 - Wysłana: 4 Paź 2005 22:09:57
Ale dinotrek najpewniej nie jest człowiekiem tylko jakimś zmutowanym dinozaurem !!!
W takim razie ja jestem druga generacja dinotreka.....
szwagier
Użytkownik
#79 - Wysłana: 5 Paź 2005 02:01:48
Nawiązując do tematu...
Park jurajski, czyli obecny wygląd forum. Topic może być zakończony
 Strona:  ««  1  2  3 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Park Jurajski , czyli...

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!