USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Park Jurajski , czyli...
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#31 - Wysłana: 18 Wrz 2005 10:59:00
Nie, no to to wiem. W końcu nie na darmo przez ileś tam lat pilnie studiowałem mezozoik... Tyle, że mówiąc: I jak dotąd chyba nie ma prawdziwie inteligentnych roślinożerców.
Miałem na myśli nasz świat, a nie ten z seriali
Jaszczur
Użytkownik
#32 - Wysłana: 18 Wrz 2005 11:22:29
Ano właśnie. Może za często bierzemy zbyt powaznie uniwersum ST, zapominajac ze jest to niestety fikcja. ;(
Pah Wraith
Użytkownik
#33 - Wysłana: 18 Wrz 2005 11:28:44
Eee, ja tam bym wolał, żeby nie było Eugenicznej ani ]I[ światowej w najbliższej przyszłości. Bo przecież nawet Archera nie doczekam
Jaszczur
Użytkownik
#34 - Wysłana: 18 Wrz 2005 13:24:43
Wiesz wszystko przed nami W Ameryce płd znalezli jakas Babke co ma 129 lat. Nie wiem dokladnie kiedy sie urodziles, ale przypuszczam ze jestesmy w podobnym wieku wiec jest zawsze szansa (co prawda nieduza, ale zawsze ) ze do XXII wieku dociagniemy. Chociaz do narodzin starszych Archera
elbereth
Moderator
#35 - Wysłana: 18 Wrz 2005 13:46:03
mi tam styknie żeby wulkaniec przyleciał. potem i can die happy :]
Picard
Użytkownik
#36 - Wysłana: 18 Wrz 2005 14:15:50
Miałem na myśli nasz świat, a nie ten z seriali

Ależ w Treku wcale nie jest inaczej ! Pamiętacie odcinek ,,Meld" gdzie holograficzny doktor mówi coś takiego : ,,Wszyscy ewoluowaliśmy z drapieżników, oczywiście poza mną ! Mnie drapieżniki jedynie zaprogramowały." Ta opinia lekarza świadczyła by raczej o tym , że lwia część inteligentnych gatunków w ST to albo mięso , bądź też wszystkożercy...
Pah Wraith
Użytkownik
#37 - Wysłana: 18 Wrz 2005 14:33:49
To stwierdzenie doktorka uznałem za niesmaczne przejęzyczenie. Homo sapiens sapiens to wszystkożercy, a nie mięsożercy i doktorek powinien sobie z tego zdawać sprawę :-/
Picard
Użytkownik
#38 - Wysłana: 18 Wrz 2005 15:26:05
Ale głównym ludzkim źródłem zdobywania pokarmu było przez długi czas polowanie , a i dzis mało kto wyzbywa się przyjemności jedzenia mięsa
Zarrow
Użytkownik
#39 - Wysłana: 18 Wrz 2005 17:24:16
Wszystko jest Ok z tym co napislaem powyzej

Nie za bardzo. Jeśli dobrze pamiętam, to galaktyka to nie koło i środek porusza sie wolniej od ramion, a juz na pewno ramiona maja większe przesunięcie, niż środek.
Jaszczur
Użytkownik
#40 - Wysłana: 18 Wrz 2005 18:05:08
A kto mówi ze Galaktyka to koło? Na pewno nie ja. Jakbys przeczytal moj post dokladniej to zobaczyłbys ze pisze wyraźnie ze gwiazdy blizsze centrum poruszaja sie szybciej niz te dalsze.

środek porusza sie wolniej od ramion

CO? Weż układ Słoneczny przeciez-Ziemia będąc bliżej Słonca okraza je szybciej niz np:dalszy Mars. Radze przeczytaj sobie prawa Keplera.
Pah Wraith
Użytkownik
#41 - Wysłana: 18 Wrz 2005 20:49:43
Ale głównym ludzkim źródłem zdobywania pokarmu było przez długi czas polowanie

pojedz tylko mięsao przez tydzień, to sam zobaczysz, że jednak ludzie są wszystkożercami

A serio: głównym ludzkim źródłem zdobywania pokarmu było przez długi czas zbieractwo, a dla wielu, rolnictwo...
Jaszczur
Użytkownik
#42 - Wysłana: 18 Wrz 2005 23:32:17
To stwierdzenie doktorka uznałem za niesmaczne przejęzyczenie

No doktorek czesto gada jak potłuczony. Ale i czasem logicznie rozumuje, ot taki dialog z odcinka ,,Time and again,,

KES:Bardzo źle?
DOKTOREK:Tragicznie, twojego mózgu nie ma w bibliotece. Albo twój rząd nie przesłał standartowych akt, albo służba medyczna Floty dała plamę.
KES:- Nie należę do Floty
NEELIXołączyliśmy w środku ekspedycji
DOKTOREK:I nikt nie poprosił was o karty zdrowia? Naturalnie, to zadanie lekarza okrętowego, czyli moje. Ktoś powinien by mnie uprzedzić, ale jak widać dowiaduję się wszystkiego na końcu.Kto jeszcze jest tutaj nowy?
KES:Tylko my. I załoga zniszczonego statku.
DOKTOREK: Druga załoga? Jak miło. Awaryjny Holoprogram Medyczny do kapitan Janeway.
NEELIX:Nie ma jej. Zaginęła ma powierzchni planety
DOKTOREK: Zaginęła? Nasza Kapitan? Widzę że trafiłem do przeklętej załogi...

NO COMMENTS
Picard
Użytkownik
#43 - Wysłana: 19 Wrz 2005 18:08:26
a dla wielu, rolnictwo...

Rolnictwo to dopiero w neolicie pojawiło się i zaczęło rozwijać. Na tym właśnie polegała jedna z największych ludzkich rewolucji - przejście od wędrownego trybu życia ( zbieractwo i łowiectwo ) do osiadłego ( rolnictwo i hodowla).
Pah Wraith
Użytkownik
#44 - Wysłana: 19 Wrz 2005 18:19:10
Nie inaczej.
Picard
Użytkownik
#45 - Wysłana: 19 Wrz 2005 22:16:31
A co do ,,dinków" z ,,Voyagera" ; ich gatunek musiał przejść chyba wielką mutacje genetyczna , albo też ich istnienie to kolejny ,,Błąd Treka" - ukłony pod adresem Sancho 666 ! Przedstawiciele tego gatunku posiadają wiele cech ni będących właściwymi dla gadów. Chociażby to , że mają wielki , chwytny ozór służący do łapania much , właściwszy raczej dla płazów - czyli też są wszystkożerne - , córka Geigena ma zaś piersi , co z koleji właściwe jest ssakom...
Pah Wraith
Użytkownik
#46 - Wysłana: 20 Wrz 2005 00:22:02
Khem, co do jęzora, to widziałeś kiedyś jak poluje kameleon?

A piersi? No przecież inaczej to by się zanudzili
Picard
Użytkownik
#47 - Wysłana: 20 Wrz 2005 11:53:40
No właśnie : ,,jaszczury" z Delty potrafią też zmieniać barw i to nie bynajmniej w celach ochronnych tylko po to by okazać swój stan emocjonalny. Nie znam się aż tak mocno na dinozaurach by móc z całą pewnością powiedzieć , że owe gady nie robiły czegoś podobnego , ale zdaje mi się , że ta cecha genetyczna jest też rezultatem manipulacji genetycznej dokonanej prze inną rasę...
Pah Wraith
Użytkownik
#48 - Wysłana: 20 Wrz 2005 13:11:43
Wedle obecnych spekulacji, aczkolwiek są to tylko mgliste domysły, bo nie ma szans by to sprawdzić (dopóki nie wynajdziemy wehikułu czasu), spontaniczna zmiana koloru ciała w okresie godowym, czy też w obronie lub ataku mogła mieć z powodzeniem miejsce w przypadku Dinozaurów. Sztuczka nie jest zresztą taka trudna, polega na odpowiedniej regulacji drobnych naczyń krwionośnych.
dinotrek
Anonimowy
#49 - Wysłana: 2 Paź 2005 18:04:34
super zrobie drugi topic na ten temat........
Dreamweb
Użytkownik
#50 - Wysłana: 3 Paź 2005 10:15:45 - Edytowany przez: Dreamweb
I oto tym jednym zdaniem kolega wywrócił do góry nogami wszelkie konstruowane przez lata zasady netykiety i pisania na forum. Dotąd jak kogoś coś interesowało w topiku to po prostu w nim pisał, zaś powielanie tematów było niemile widziane. Aż tu przewrót! Od teraz jeśli coś nam się podoba zakładamy od razu kolejny taki sam topik! Panie i panowie z szacunkiem do dinotreka bo to prorok wyprzedzający swoją epokę tudzież rewolucjonista na miarę Che Guevary co najmniej.
szwagier
Użytkownik
#51 - Wysłana: 3 Paź 2005 11:52:03
bo to prorok wyprzedzający swoją epokę tudzież rewolucjonista na miarę Che Guevary co najmniej

Więc podążając za wodzem rewolucji zakładam topic o Che

Swoją drogą temat jakby to powiedzieć też w temacie
Barusz
Użytkownik
#52 - Wysłana: 3 Paź 2005 12:23:01
Nie wiem czy wiesz Szwagier, ale jak się wchodzi na Twoją stronę internetową, to na początku wyskakuje koszulka z Che.
szwagier
Użytkownik
#53 - Wysłana: 3 Paź 2005 12:30:05
Nie wiem czy wiesz Szwagier, ale jak się wchodzi na Twoją stronę internetową, to na początku wyskakuje koszulka z Che

Wiem, mam problem z tymi reklamami. Długo nie wiedziałem skąd się biorą, bo serwer nie jest komercyjny i stoi niedaleko mnie, mam do niego dostęp. Sprawdziłem cały kod, czy aby mi sie nic nie podpięło i wreszcie znalazłem problem. Z braku możliwości zainstalowania licznika na serwerze, użyłem darmowego, komercyjnego i z niego się biorą. Właśnie robię nową szatę graficzną (bardziej normalną) z nowym licznikiem i problem zniknie. Chociaż czasem te reklamy są pozytywne i dobrze że nie podpięły się skąpo ubrane dziewczynki
Picard
Użytkownik
#54 - Wysłana: 4 Paź 2005 11:40:45
super zrobie drugi topic na ten temat........

A po cholere , że tak spytam ?
Jean Luc Picard
Użytkownik
#55 - Wysłana: 4 Paź 2005 12:22:38
Proszę nie używać tego typu słów bez wyraźnej potrzeby. Własne emocje można wyrarzać także w sposób nieuwłaczający istocie osoby ludzkiej.
Picard
Użytkownik
#56 - Wysłana: 4 Paź 2005 12:37:02
istocie osoby ludzkiej.

Ale dinotrek najpewniej nie jest człowiekiem tylko jakimś zmutowanym dinozaurem !!!
Jean Luc Picard
Użytkownik
#57 - Wysłana: 4 Paź 2005 12:59:47 - Edytowany przez: Jean Luc Picard
Wszystkie istoty rozumne we Wszechświecie, bez względu na swój wygląd czy genetyczne pochodzenie zasługują na jednakie poszanowanie ich przyrodzonej godności.
Picard
Użytkownik
#58 - Wysłana: 4 Paź 2005 13:02:17
zasługują na jednakie poszanowanie ich przyrodzonej godności.

Wszak podwarunkiem , że same się owej godności nie wyzbywają przez formułowanie niedożecznych wniosków , opinii...
Jean Luc Picard
Użytkownik
#59 - Wysłana: 4 Paź 2005 13:06:06
podwarunkiem

pod warunkiem

niedożecznych

niedorzecznych

Przyrodzonej godności nie można się wyzbyć. Wszystkie moje jakże liczne podróże utwierdziły mnie w przekonaniu, że jest ona trwałym elementem, obecnym w każdej, nawet najlichniejszej, istocie rozumnej we wszechświecie.
Picard
Użytkownik
#60 - Wysłana: 4 Paź 2005 13:18:16
podwarunkiem

pod warunkiem

Miło mi , że tak wielką uwagę przywiązuje pan do moich wypowiedzi , że nawet drobne błędy i literówki nie pozostaną przez pana niezuważaone. Ciekaw jestem tylko czemu nie odpowiedział pan na francuski tekścik Slovaak'a ? Czyżby chwilowa niechęć do mowy ojczystej ?
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Park Jurajski , czyli...

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!