USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Wojna Dominium z Borgiem
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#31 - Wysłana: 6 Wrz 2005 21:19:26
Odpowiedz 
dlaczego nie?

Bo jako znawca DS 9 doskonale wiesz , że zwykłe Warbirdy nie mogły raczej mierzyć się z jednostkami Dominium Przykładem rozgromienie sojuszniczych flot Romulan i Kardasjan przez rzeczoną potęgę Kwadrantu Gamma.

a sądziłem że to jest supernowoczesny okręt remański

Rozmawialiśmy już o tym w innym wątku. Napisz jeden , sensowny powód , dla którego Sejmitar ma być okrętem, remańskim ? Shinzon wraz z kolegami zbudował go po kryjomu , po pracy w kopalni ?
Picard
Użytkownik
#32 - Wysłana: 6 Wrz 2005 21:20:34
Odpowiedz 
Mówimy o wojnie (bo taki jest temat) czy ty na wojne, wysłał byś jeden okręt przeciwko całej flocie??????

Tak Borga zawsze postępuje w stosunku do Federacji !
waterhouse
Moderator
#33 - Wysłana: 6 Wrz 2005 21:31:42
Odpowiedz 
Napisz jeden , sensowny powód , dla którego Sejmitar ma być okrętem, remańskim

Enterprise. We are the Reman
Warbird Scimitar.

Shinzon wraz z kolegami zbudował go po kryjomu , po pracy w kopalni ?

coś takiego powiedział w filmie
Picard
Użytkownik
#34 - Wysłana: 6 Wrz 2005 21:35:08
Odpowiedz 
Enterprise. We are the Reman
Warbird Scimitar.

Tak , cytat na którego istnienie ja zwróciłem Ci uwagę... Shinzon też mówił , że zbudował okręt i tajna bazę. Mówił też , że chciał pokoju z Federacją. I ty mu wierzyłeś ?
waterhouse
Moderator
#35 - Wysłana: 6 Wrz 2005 21:39:32 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Mówił też , że chciał pokoju z Federacją

to że kłamał w tym momencie było uzasadnione - ale po co Shinzon? (czy on to powiedział) miałby kłamać podczas wywoływanie okrętu?

Takim sposobem można zakwestionować wszystko.Podważanie danych kanonicznych w sposób "bo to nie pasuje do mojej teorii, więc nie wierzę w to co pada na ekranie" jest nie do przyjęcia.
Picard
Użytkownik
#36 - Wysłana: 6 Wrz 2005 21:45:53
Odpowiedz 
miałby kłamać podczas wywoływanie okrętu?

Remanie najpewniej przejęli eksperymentalny okręt Romulan i uczynili nazwali go własnym , chodź takim nie był. Tak samo mogli mówić zbuntowani marynarze z Bounty , że statek jest ich chodź w istocie skonstruowali go brytyjscy cieśle i był on własnością Jej Królewskej Mości.

Podważanie danych kanonicznych w ten sposób

Tu nie chodzi o kanon , tylko o logikę !
WarLock II
Użytkownik
#37 - Wysłana: 6 Wrz 2005 21:46:55
Odpowiedz 
Ja jednak proponuje te texty Shinzona traktować z przymróżeniem oka. Bo czy ktoś uwierzyłby że niewolnik byłby w stanie bez wsparcia rzadu zbudować takiego kolosa jak Scimitar?? Niezapominajmy też o tym że Romulanie mają jeden z najlepszych systemów wywiadowczych który NA PEWNO wiedział by że jakaś grópa niewolników z remusa buduje coś takiego!! Inne wnioskowanie jest poporstu skrajnie nielogiczne.
waterhouse
Moderator
#38 - Wysłana: 6 Wrz 2005 21:48:50 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Tu nie chodzi o kanon , tylko o logikę !

doskonale to ująłeś. Twierdzenie że "reman warbird Scimitar" nie jest remański ma być logiczne?

Remanie najpewniej przejęli eksperymentalny okręt Romulan i uczynili nazwali go własnym

aha....a masz na potwierdzenie swojego twierdzenia jakieś dowody poza już słynnym "A właśnie że nie" ?

Bo czy ktoś uwierzyłby że niewolnik byłby w stanie bez wsparcia rzadu zbudować takiego kolosa jak Scimitar?

przecież było wsparcie - remańskie

Inne wnioskowanie jest poporstu skrajnie nielogiczne.

aha...czyli okręt o cechach designu skrajnie różnych od romulańskich ma być romulański? I to jest logiczne?
Picard
Użytkownik
#39 - Wysłana: 6 Wrz 2005 21:53:43
Odpowiedz 
"reman warbird Scimitar"

Boziu , droga ! Przecież tłumacze : jak ja powiem , że rzeczywiście jestem Jean-Luc Picard to mi uwierzysz? Tylko dlatego , że ja tak mówię ? A może miał bym w tym jakiś interes by Cię oszukać ? W końcu zupełni inaczej to wygląda gdy jakaś nacja powie , że sama skonstruowała jeden z najpotężniejszych statków Kwadrancie , a zupełnie inaczej niż wtedy gdy powie , że go zwyczajnie ukradła ! To kwestia prestiżu !
WarLock II
Użytkownik
#40 - Wysłana: 6 Wrz 2005 21:53:45
Odpowiedz 
aha....a masz na potwierdzenie swojego twierdzenia jakieś dowody poza już słynnym "A właśnie że nie" ?

Sorry ale w tej kwestii zdrowy rozsądek jest potwierdzeniem. Naprawde uwarzasz że od dawna gnębieni remanie byli by w stanie zbudować tak wspaniały okręt jak Scimitar?? Gdzie, jak, kiedy i za co??
Picard
Użytkownik
#41 - Wysłana: 6 Wrz 2005 21:56:20 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
WarLock II nie chciał byś przyłączyć się do sojuszu Romulan Star Empire na www.ogame.pl ?
waterhouse
Moderator
#42 - Wysłana: 6 Wrz 2005 22:02:26
Odpowiedz 
że rzeczywiście jestem Jean-Luc Picard to mi uwierzysz?

to są zupełnie inne kwestie

a zupełnie inaczej niż wtedy gdy powie , że go zwyczajnie ukradła !

remanie ukradli romulański okręt z remańskim designem i remańskimi konsolami...brawo

Naprawde uwarzasz że od dawna gnębieni remanie byli by w stanie zbudować tak wspaniały okręt jak Scimitar?? Gdzie, jak, kiedy i za co??

"That is the single thought behind everything I had done. From building the Scimitar, to secret base, to assembling my army, finally coming to Romulus in force"

"mainly heavy war industry"
WarLock II
Użytkownik
#43 - Wysłana: 6 Wrz 2005 22:06:48
Odpowiedz 
aha...czyli okręt o cechach designu skrajnie różnych od romulańskich ma być romulański?

Czy Defiant wydaje ci się mieć federacyjny design?? mi wydaje się trochę odstawać (zintergowane gondole warp, brak wyodrębnionego spodka, brak klasycznego deflektora). Kwestia designu może wynikać wyłącznie z zaawansowania technicznego - krztałt musiał być taki a nie inny.
waterhouse
Moderator
#44 - Wysłana: 6 Wrz 2005 22:09:07
Odpowiedz 
Czy Defiant wydaje ci się mieć federacyjny design??

a ma klingońskie konsole i takież wnętrze?
Pah Wraith
Użytkownik
#45 - Wysłana: 6 Wrz 2005 22:09:48
Odpowiedz 
To czemu Tal Shiar nie powstrzymała buntu Reman w zarodku? Pretor Hiren wspomina na początku NEM że kopalnie nie wyrabiają norm już od miesięcy, znaczy to, że bunt trwał już jakiś czas.

To Viceroy powiedział o Scimitarze że był remański, potem Shinzon powiedział Picardowi że zbudował go w tajnej bazie. Po co miałby kłamać?

I jak to się stało, że Picard nie zakwestionował tych słów, zgodnie z logiką?

Dlaczego wnętrza są tak różne od D'Deridexów?

I skoro Romulanie opracowali takie cudo jak Scimitar, to po co się trudzili budowaniem nowej, mniejszej klasy warbirdów?

I gdzie w DS9 widzieliśmy Scimitara? Nie brał udziału w ważniejszych potyczkach?

PS Picard, to jest www.ogame.pl
WarLock II
Użytkownik
#46 - Wysłana: 6 Wrz 2005 22:10:40
Odpowiedz 
Odnośnie cytatu: Jak już pisałem traktował bym ten text z przymrózeniem oka. Tez już pisałem dlaczego. Shinzon - jak dla mnie - nie jest godzien zaufania
waterhouse
Moderator
#47 - Wysłana: 6 Wrz 2005 22:12:11
Odpowiedz 
Shinzon - jak dla mnie - nie jest godzien zaufania

jeśli teoria nie pasuje do faktów, tym gorzej dla nich!
Pah Wraith
Użytkownik
#48 - Wysłana: 6 Wrz 2005 22:12:39
Odpowiedz 
Panowie. Remanie mieli:
- gdzie,
- kiedy,
- z czego
wybudować Scimitara. Dodatkowo jeszcze z pewnością bazowali na planach romulańskich silników i urządzeń maskujących nowej klasy Warbirdów.

Nie ma co kombinować.
WarLock II
Użytkownik
#49 - Wysłana: 6 Wrz 2005 22:16:22
Odpowiedz 
jeśli teoria nie pasuje do faktów, tym gorzej dla nich!

Nie, nie, nie. Nie chodzi mi o narzucenie mojego toku myślenia. Chodzi mi o dojście do logicznych zgodnych z trekową rzeczywistością faktów.
Pah Wraith
Użytkownik
#50 - Wysłana: 6 Wrz 2005 22:19:17
Odpowiedz 
No, to ^^
waterhouse
Moderator
#51 - Wysłana: 6 Wrz 2005 22:20:32
Odpowiedz 
Chodzi mi o dojście do logicznych zgodnych z trekową rzeczywistością faktów.

masz rację - takim właśnie wnioskiem jest "scimitar był romulański" do którego doszliście Ty i Picard
WarLock II
Użytkownik
#52 - Wysłana: 6 Wrz 2005 22:25:37 - Edytowany przez: WarLock II
Odpowiedz 
akim właśnie wnioskiem jest "scimitar był romulański" do którego doszliście Ty i Picard

Dla mnie JEST to logiczne, choć nie tyle romulański co należący (początkowo) do Tal'shiar.
waterhouse
Moderator
#53 - Wysłana: 6 Wrz 2005 22:29:27
Odpowiedz 
choć nie tyle romulański co należący (początkowo) do Tal'shiyar

czyli wyżej stawiasz swoje - raczej wątłe rozumowanie - niż dane kanoniczne?
Pah Wraith
Użytkownik
#54 - Wysłana: 6 Wrz 2005 22:36:57
Odpowiedz 
OK, to jeśli chcecie logiki, to rozmawiajmy o argumentach, a nie przepychajmy sie o głupoty.
Jak ustosunkujecie się do moich wypowiedzi z 22:09:48 i 22:12:39 ?
WarLock II
Użytkownik
#55 - Wysłana: 6 Wrz 2005 22:38:56 - Edytowany przez: WarLock II
Odpowiedz 
czyli wyżej stawiasz swoje - raczej wątłe rozumowanie - niż dane kanoniczne?

Co do mojego "raczej wątłego rozumowania": Takie texty na pewno nie wnoszą nic do dyskusji oprócz rosnącej wrogości. Czy to własnie jest nam potrzebne na tym forum?? Myślę że nie więc ja - z tródem - powstrzymam się od takich uwag względem Ciebie.

Uważam że nie wszytsko co zostaje nam pokazane w filmach/serialach nalezy przyjmowac bezkrytycznie, bo nawet w kanonie mogą się trafić buraki.
Pah Wraith
Użytkownik
#56 - Wysłana: 6 Wrz 2005 23:00:47
Odpowiedz 
Zonk w tym, że należy najpierw sprawdzić, czy nie da się tego wyjaśnić logicznie, wiodąc nici rozumowania od pierwszego punktu do ostatniego, a potem, o ile ta metoda zawiedzie, uznać, że to burak. Czyli?
waterhouse
Moderator
#57 - Wysłana: 6 Wrz 2005 23:04:39
Odpowiedz 
bo nawet w kanonie mogą się trafić buraki.

sprzeczności międz danymi kanonicznymi - owszem

ale kwestionowanie na zasadzie "bo moje rozumowanie jest takie a takie więc tekst kanoniczny jest mało istotny" prowadzi do zakwestionowania wszelkich danych, które padają na ekranie

w naszym przypadku może należy zastosować brzytwę Ockhama
Co jest wg Ciebie bardziej prawdopodobne: że wszyscy kłamią co do Scimitara (sic!) a ten okręt jest romulański - z remańskim designem i remańskim konsolami czy to że jest to okręt zaprojektowany przez Reman na co wskazują wszystkie jego cechy konstrukcyjne, dramatycznie różne od wszelkich projektów romulańskich?

Takie texty na pewno nie wnoszą nic do dyskusji oprócz rosnącej wrogości

wybacz - czasem zapominam że nie wszyscy na tym forum są baru.... pewnymi osobami
Anonim
Anonimowy
#58 - Wysłana: 7 Wrz 2005 03:42:19
Odpowiedz 
czasem zapominam że nie wszyscy na tym forum są baru...

Hah, podsunelo mi to pomysl na kolejna rase ze swiata Star Trek. Mogliby sie zwac Baru. I wszyscy chyba wiedza, czym by sie charakteryzowali .

Zreszta wystepuja oni jako - bardzo skuteczna zreszta - bron przeciwko Borg w jednym z trekowych dowcipow... ;)

/Sh1eldeR
Picard
Użytkownik
#59 - Wysłana: 7 Wrz 2005 08:42:54
Odpowiedz 
Po co miałby kłamać?

Powtarzam , to była kwestia prestiżu ! Remanie nie mieli ani środków , ani wiedzy do zrealizowania tak ambitnego projektu jakim była budowa Sejmitara. A co z kwestią broni telaronowej ?
A na początku ,,Nemesis" pokazane jest jak romulańska senator , Tal'Aur dokonuje zamachu na najwyższe władze Romulusa przy użyciu ,,kieszonkowej" wersji broni rzeczonego narzędzia masowej zagłady. To by wskazywało na to , że tego typu uzbrojenie opracowali Romulanie , w celu dokonywania podobnych skrytobójczych zamachów. Podobne działania na pewno nie były w stylu Reman preferujących otwartą walkę i brutalną przemoc !
Pah Wraith
Użytkownik
#60 - Wysłana: 7 Wrz 2005 10:14:49
Odpowiedz 
Picardzie. Pisałem przecież, że bunt trwał już od miesięcy, na planecie, gdzie były kopalnie dwulitu oraz fabryki zbrojeniowe, z uwagi na bliskość do Romulusa można ząłożyć, że jest to główna stocznia (podobnie jak Utopia Planitia) floty romulańskiej. Tak więc środki mieli jak najbardziej. Pomijasz istotne fakty.

A Twoje spekulacje dotyczące broni telaronowej? A ja powiem, że jednaqk nie jest to w stylu Romulan. Ta broń jest nazbyt okrutna. Mógłbym się założyć, ze Romulanie ją opracowali, owszem, ale mało prawdopodobne by jej chcieli użyć. Przypomnij sobie wahania komandor Donatry i komandora Surana, oni wyraźnie mówili o ludobójstwie, o tym, ze nie jest to metoda prowadzenia wojny, lecz grzech, który splami ręce ich i ich potomków, nawet pomimo faktu, że to Shinzon i Remanie by to zrobili!

Ponadto pomijasz istotny szczegół. Nie zgadzam się co do Twojego poglądu na Reman. Podczas abordażu żołnierze nie walczyli niczym Klingoni ani nawet jak Jem Hadar. Są słabo wyszkoleni - Data i Picard na Scimitarze dziesiątkowali ich bez większego trudu. Podxczas zaś abordażu E-E zaś, też nie uderzyli mnie jako żądne krwi potwory. Raczej dzielą potrzebę skrytości ze swymi braćmi, Romulanami, jako istoty żyjące w cieniu (dosłownie i w przenośni), lubią pojawiać się znienacka i są raczej tajemniczy, małomówni, czego przykładem może być Viceroy (Wice-król?).

Zatem, zapytasz, skąd nagła agresja? Otóż jej katalizatorem był Shinzon - doskonały przywódca, z misją, potrafiący porwać do walki (jakimż dowódcą jest Picard...) wtrwał z marazmu więźniów i przemienił ich we wojsko. To Shinzon pociąga za sznurki, Viceroy w jego bliskości przesiąkł tymi cechami i stąd jego zażartość.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Wojna Dominium z Borgiem

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!