USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Czarna śmierć ?
 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 26 Sier 2005 08:12:22 - Edytowany przez: Picard
Czyli wszelkiego rodzaju epidemie i zarazy trapiące mieszkańców uniwersum ,,Star Trek". Wpisujcie tu nazwy owych chorub , miejsce występowania - zarówno planety , na których szalały oraz odcinki , w których o nich wspominano bądź je pokazywano. Pożądanąinformacją był by też sposób leczenia owych złośliwych patogenów , jeśli takowy istnieje. MNnie n razie przychodzi do głaowy w pierwszej kolejności vidiański wirus...
waterhouse
Moderator
#2 - Wysłana: 26 Sier 2005 11:00:27 - Edytowany przez: waterhouse
Teplan blight rozsiane przez Dominium na rodzinnej planecie Teplan... Bashir wynalazł terapię która chroni nowo narodzone dzieci przed zachorowaniem, przez co populacja planety została uratowana ("The Quickening")
Pah Wraith
Użytkownik
#3 - Wysłana: 26 Sier 2005 11:15:42 - Edytowany przez: Pah Wraith
Zaprojektowany genetycznie przez naukowców z Dominium jako forma kary od bogów, wirus atakował już nienarodzone dzieci. Przez całe życie (25-35 lat) znamiona na ciele powiększały się powoli, przechodząc z szaroniebieskich w czerwone (proces ten, często nagły nazywano przyspieszeniem). Wirus powodował silne bóle (Patogen zmniejsza również skuteczność środków przeciwbólowych.) i wysoką gorączkę, prowadząc aż do śmierci.

Co ciekawe, to promieniowanie elektromagnetyczne o dużym natężeniu powodowało wzmożenie objawów i przyspieszenie rozwoju choroby - wirus mutował. Skutecznie uniemożliwiało to badanie chorych za pomocą nowoczesnych instrumentów.

Antygen podany ludziom we wiosce okazał się nieskuteczny w pierwszym pokoleniu, jednakże dzieci urodzone przez zaszczepione kobiety okazały się być zdrowe.
 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Czarna śmierć ?

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!