USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Miss ,,Star Treka" :)
 Strona:  ««  1  2  3  ...  25  26  27  28  29  30  31 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#901 - Wysłana: 29 Lis 2017 11:11:01 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pleiades

Pleiades:
Ona jest taaka fajna

Nie wszyscy się z Tobą zgodzą:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=8&topic=3095

(Choć ja ją z czasem polubiłem, dzięki "Year of Hell" i... "The Thaw" - tak, lubię czasem gdy z kapitanów GF wychodzi bezwzględność.)

Pleiades:
Ale nie jest powiedziane, że Elaan nie lubi Bev.

Powiedzmy, że znam wcześniejsze wypowiedzi Elaan o niej:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?phrase=Crus her&searchType=0&where=0&posterName=Elaan&action=s earch&searchGo=1

Pleiades
Dreamweb

Pleiades:
Czy ja o czymś nie wiem? W ŻYCIU nie słyszałam o dubbingu Voya Widać, chyba mnie pominęło to, co najgorsze....

Dreamweb:
Ja też nie.

Toście nie oglądali VOY-a na Canal+, gdy w Polsce debiutował?

Pleiades:
A Beverly w "Sub Rosa"?

Dreamweb:
No chyba właśnie o to Q__ chodziło.

Ano o to. I choć odcinek denny, ten moment za przełomowość zawsze chwalę.
Elaan
Użytkownik
#902 - Wysłana: 29 Lis 2017 12:11:30 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Q__:
Bo zamiast oryginalnej - skrzekliwej, ale budującej charyzmę postaci - chrypki, dostaliśmy jakiś taki cipłokluchowaty głos.

W takim razie nasze oceny zupełnie się różnią.
Ja uważam, że głos Ewy Kani i jej interpretacja dialogów dobrze oddały charakter postaci. Janeway była stanowcza kiedy trzeba, a jednocześnie zawsze potrafiła zachować pewien rys kobiecego ciepła, który od razu zjednywał sympatię.

To samo zresztą dotyczy reszty polskiej obsady dubbingowej, przy czym Włodzimierz Press jako AHM zasługuje na szczególny plus.
Sorry za drobny wtręt polityczny, ale gdyby pani kapitan przemawiała głosem a`la posłanka Gasiuk-Pihowicz wyłączyłabym VOY po 10 minutach i więcej do tego serialu nie wróciła.

Q__:
A ja znów nie rozumiem co Ty masz do tej Bev.

Q__:
pierwsza jednoznacznie seksualna postać w ST)

"Bo we mnie jest seks..."

a

Pleiades:
Czy ja o czymś nie wiem? W ŻYCIU nie słyszałam o dubbingu Voya

https://pl.wikipedia.org/wiki/Star_Trek:_Voyager
Q__
Moderator
#903 - Wysłana: 29 Lis 2017 12:22:29 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
W takim razie nasze oceny zupełnie się różnią.

Zdecydowanie. IMHO w polskim dubbingu za dużo było w/w ciepła, za mało stanowczości.

A fakt, że głos Ewy Kani tak do chrypki Kate Mulgrew niepodobny stanowił kolejną okoliczność obciążającą, bo uważam, że oryginału trzymać się trzeba.

Poza tym jestem przeciwnikiem dubbingu. Napisów też. Należę do tej mniejszości, która lubi oglądać filmy z lektorem (byle nie zagłuszającym oryginalnych dialogów), albo w oryginale po prostu.

Elaan:
"Bo we mnie jest seks..."

Zdjęcie i poza takie sobie, ale moim zdaniem i tu jest atrakcyjna (co w takim stroju stanowi sporą sztukę). W każdym razie zawsze bardziej mi się podobała niż nijaka, lalkowata, ślicznotka Troi (przynajmniej z TNG, bo w VOY widzę poprawę).
Dreamweb
Użytkownik
#904 - Wysłana: 29 Lis 2017 12:48:04
Odpowiedz 
Q__:
Toście nie oglądali VOY-a na Canal+, gdy w Polsce debiutował?

Nigdy nie miałem dostępu do Canal+, to raz. A dwa, jak już raczyłem kiedyś wspomnieć, przez pewien czas uznawałem że Star Trek w którym nie ma USS Enterprise to jakaś słaba imitacja i zwyczajnie nie byłem nim (ani DS9) zainteresowany. Pierwsze moje zetknięcie z VOY to były emisje odcinków na TV4, z lektorem na szczęście. Najpierw oglądałem je trochę na zasadzie, że nic lepszego w tym czasie i tak nie leciało. Stopniowo zacząłem się wkręcać, aż uznałem, że jednak i bez USS Enterprise ten Star Trek nie jest taki zły.

Elaan:
Ja uważam, że głos Ewy Kani i jej interpretacja dialogów dobrze oddały charakter postaci.

Ewa Kania? Sorry, ona już zawsze będzie mi się kojarzyła z głosem Chipa (tak, tego od Dale'a).

Elaan:
Sorry za drobny wtręt polityczny, ale gdyby pani kapitan przemawiała głosem a`la posłanka Gasiuk-Pihowicz wyłączyłabym VOY po 10 minutach

Przy polityce pozostając - Joanna Senyszyn na Janeway. I pozamiatane.
PS. I ma już doświadczenie w dubbingu.
Q__
Moderator
#905 - Wysłana: 29 Lis 2017 12:56:22 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
przez pewien czas uznawałem że Star Trek w którym nie ma USS Enterprise to jakaś słaba imitacja

Pamiętam. I w sumie też tak uważałem, ale jakoś gładko wsiąkłem w DS9 emitowane po TNG na TVP1. Niby pomstowałem w duchu, że stacja, nie - statek, niby ostentacyjnie nieznosiłem Sisko, ale oglądałem z dużym zaangażowaniem i nie bez pozytywnych odczuć.

VOY na C+ to co innego - patrzyłem jednym okiem, bo zakładałem, że to niegodne popłuczki po TNG. Choć odcinki "The Thaw", "Prototype" i "Non Sequitur" polubiłem już wtedy.

Dreamweb:

Też miałem to skojarzenie, ale ugryzłem się w język, by niczyich uczuć nie urazić.
Dreamweb
Użytkownik
#906 - Wysłana: 29 Lis 2017 13:02:32
Odpowiedz 
Q__:
Też miałem to skojarzenie, ale ugryzłem się w język, by niczyich uczuć nie urazić

Ja akurat ją lubię, więc nie miałem zamiaru urażać. Zresztą sama ma dystans do swojego głosu, o czym wspominała również przy okazji jej dubbingu w "Fineasz i Ferb".
Q__
Moderator
#907 - Wysłana: 29 Lis 2017 13:07:09
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Ja akurat ją lubię, więc nie miałem zamiaru urażać.

Nie mówię, że miałeś. Twierdzę po prostu, iż pomyślałem sobie, że jak z tym wyskoczę to jedni mnie zlinczują za profanowanie Senyszyn - Kaśką, a drudzy - na odwrót. A teraz sam w Twoich oczach - przez nieporozumienie - na linczującego wyszedłem. Ironia losu.
Elaan
Użytkownik
#908 - Wysłana: 29 Lis 2017 18:29:08 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Dreamweb:
Ewa Kania? Sorry, ona już zawsze będzie mi się kojarzyła z głosem Chipa (tak, tego od Dale'a).

Chip i Dale? Hm...
Aaa, już wiem - para wiewiórek z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej.
Nigdy nie polubiłam tej kreskówki.
Wolę coś psiejskiego.

https://www.cda.pl/video/92483114

Dreamweb:

Z całym szacunkiem, ale pani Senyszyn tu nie pasuje. Mówi za wolno.
Gdyby Janeway w kryzysowej sytuacji chciała wydawać rozkazy w takim tempie [nie daj Borg, spierając się jednocześnie z Pierwszym], to VOY skończyłby się na jednym odcinku - z braku okrętu i załogi.
Q__
Moderator
#909 - Wysłana: 29 Lis 2017 23:47:29
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
Wolę coś psiejskiego.

A ja znów zawsze wolałem Gumisie i - jakkolwiek to dziś zabrzmi (a gromy mogą się posypać z obu stron) Kacze opowieści...

Elaan:
Z całym szacunkiem, ale pani Senyszyn tu nie pasuje. Mówi za wolno.

Biorąc za dobrą monetę Twoją złośliwostkę: gdyby J.S. Kaśkę zagrała, to miałaby przecież określoną ilość linijek tekstu do wypowiedzenia w określonym czasie (by za ruchem ust Mulgrew nadążyć) i musiałaby się w to wpasować...
Dreamweb
Użytkownik
#910 - Wysłana: 30 Lis 2017 09:29:50 - Edytowany przez: Dreamweb
Odpowiedz 
Elaan:
Aaa, już wiem - para wiewiórek z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej.

Właściwie to pręgowców, ale jako że gatunek ten u nas nie występuje, to już tak się w Polsce utarło nazywać ich wiewiórkami.

Ja bym nie był aż taki surowy, w serialu o Brygadzie RR Dale pokazany był jako wielki fan science fiction, w tym Star Treka (wypowiedziane przez niego w którymś odcinku "Beam me up, Scotty" wrzucałem ongiś do tematu o aluzjach). Także więcej sympatii dla kolegi z fandomu.

Elaan:
Wolę coś psiejskiego.

https://www.cda.pl/video/92483114

O tak, bardzo lubię. Pies Huckleberry to zawsze była jedna z moich ulubionych postaci z Hanna-Barbera. W przeciwieństwie do takiego np. Scooby-Doo, który jest totalnie przereklamowany.

Wyżej stawiałem chyba tylko Jetsonów - było nie było, jeden z moich pierwszych oglądanych seriali s-f w życiu.

Q__:
A ja znów zawsze wolałem Gumisie i - jakkolwiek to dziś zabrzmi (a gromy mogą się posypać z obu stron) Kacze opowieści..

Zarówno Gumisie i Kacze Opowieści również lubiłem. Oglądało się kiedyś, nagrywało na VHS... Pamiętam jak Kacze Opowieści na początku leciały bez dubbingu, tylko z lektorem i polskim tytułem Siostrzeńcy Kaczora Donalda, wujek był wtedy po prostu Scrooge'm a nie Sknerusem. Siostrzeńcy też mieli oryginalne imiona angielskie a nie spolszczone.

Ale jeszcze bardziej lubiłem wspomnianych już Chip & Dale Rescue Rangers. Jest to jedyny serial z wymienionych, który w całości mam do dziś, parę lat temu zrobiłem sobie powtórkę wszystkich odcinków. Ta kreskówka w miarę rozwoju akcji robiła się coraz lepsza i w pewien sposób dojrzalsza, część z późniejszych odcinków to był naprawdę niezły serial kryminalny. Podczas tego ponownego oglądania, w niektórych z nich zaskoczyło mnie parę naprawdę niezłych żartów, których jako dzieciak nie miałem prawa zrozumieć...

No i ta piosenka z czołówki - mistrzowska. Tu w oryginale i bez skrótów:

https://www.youtube.com/watch?v=3rlFd4Gcrsw

Q__:
miałaby przecież określoną ilość linijek tekstu do wypowiedzenia w określonym czasie (by za ruchem ust Mulgrew nadążyć) i musiałaby się w to wpasować...

Zawsze można też film spowolnić.
Q__
Moderator
#911 - Wysłana: 30 Lis 2017 09:47:50 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Zarówno Gumisie i Kacze Opowieści również lubiłem. Oglądało się kiedyś, nagrywało na VHS... Pamiętam jak Kacze Opowieści na początku leciały bez dubbingu, tylko z lektorem i polskim tytułem Siostrzeńcy Kaczora Donalda, wujek był wtedy po prostu Scrooge'm a nie Sknerusem. Siostrzeńcy też mieli oryginalne imiona angielskie a nie spolszczone.

Pamiętam to i ja. Huey brzmiało ryzykownie, tak się zastanawiam czy aby nie dlatego zaczęli spolszczać, choć tak serio to chyba nie, bo Gumisie też początkowo miały oryginalne imiona, a potem z Grammi zrobiła się Bunia (pozostałe imiona de facto pozostały bez zmian).

Dreamweb:
Ale jeszcze bardziej lubiłem wspomnianych już Chip & Dale Rescue Rangers.

A co sądziłeś (albo i sądzisz) o TaleSpin (znanym u nas jako Super Baloo), bo i tej produkcji owej epoki nie pomijajmy.

BTW. zdaje mi się, czy najwyższy czas założyć jakiś topic o animacjach Disney'a, HB, WG i MGM-u w końcu?

Dreamweb:
Zawsze można też film spowolnić

I wtedy cała reszta załogi Voyagera będzie brzmieć jak Kirk, Decker, Sulu itd. w czasie lotu przez wormhole'a .
Dreamweb
Użytkownik
#912 - Wysłana: 30 Lis 2017 10:20:07
Odpowiedz 
Q__:
A co sądziłeś (albo i sądzisz) o TaleSpin (znanym u nas jako Super Baloo)

Tak pamiętam. Co ciekawe, zetknąłem się z nim po raz pierwszy na kablówce na jakimś kanale rosyjskim, gdzie był dubbingowany w tym właśnie języku. Zresztą Gumisie i Chip & Dale RR też tam leciały, ale je już znałem z TVP, a tego nie. Potem dopiero pokazał się u nas. Nie wciągnął mnie aż tak bardzo jak te poprzednie seriale, aczkolwiek podobał mi się wątek z Thembrią, czy po polsku Dzywerią - krajem totalitarnym, pokazanym w trekowo-alegoryczny wręcz sposób.

Potem był jeszcze Darkwing Duck czyli Dzielny Agent Kaczor, ale wówczas już trochę odszedłem od seriali Disney'a i niewiele z niego widziałem.

Q__:
BTW. zdaje mi się, czy najwyższy czas założyć jakiś topic o animacjach Disney'a, HB, WG i MGM-u w końcu?

Jestem za, może i sam to zrobię, ale też jak masz ochotę to nie krępuj się (inni użytkownicy też niech się nie krępują).
Q__
Moderator
#913 - Wysłana: 30 Lis 2017 10:23:47
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Potem był jeszcze Darkwing Duck czyli Dzielny Agent Kaczor, ale wówczas już trochę odszedłem od seriali Disney'a i niewiele z niego widziałem.

Heh, na identycznym etapie od nich odpadłem.

Dreamweb:
Jestem za, może i sam to zrobię

To czyń honory (chyba, że ktoś - nie ja - Cię wyprzedzi).
Dreamweb
Użytkownik
#914 - Wysłana: 30 Lis 2017 11:12:07
Odpowiedz 
No dobra, to nie offtopując więcej. Od razu mówię, że nie wiem ile z tych kandydatek już było omawianych (a pewnie były wszystkie). O Ro Laren wspominałem. No to jeszcze koniecznie miss stacji Deep Space Nine, czyli Leeta:

1

Leah Brahms - co by o Geordim nie mówić, gust miał:

2

Kell Perim z Insurrection - szkoda że tak mało jej było...

3
Q__
Moderator
#915 - Wysłana: 30 Lis 2017 12:02:07 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
No to jeszcze koniecznie miss stacji Deep Space Nine, czyli Leeta

Ekhm... Powiedzmy sobie jasno, że Miss DS9 to była Kira, a nie jakieś kobiety specyficznych obyczajów , ale... spokojnie... i dla Leety znajdzie się kategoria, w której będzie absolutnie bezkonkurencyjna (zwł. jak pomyślimy o opcji, że dostosowała się do wymogów kulturowych planety swojego męża w zakresie żeńskiego ubioru) - Miss Ferenginaru.

Dreamweb:
co by o Geordim nie mówić, gust miał

Gdybyż jeszcze Leah miała gust w zakresie ubierania się.

Dreamweb:
Kell Perim z Insurrection - szkoda że tak mało jej było...

Szkoda. Acz z przyjemnością odnotowałem wmontowanie scen z jej udziałem w fanfilm "Bitter Homecoming", z czego wynika, że na USS Allegiance potem służyła.
Dreamweb
Użytkownik
#916 - Wysłana: 30 Lis 2017 15:35:01
Odpowiedz 
Q__:
dla Leety znajdzie się kategoria, w której będzie absolutnie bezkonkurencyjna (zwł. jak pomyślimy o opcji, że dostosowała się do wymogów kulturowych planety swojego męża w zakresie żeńskiego ubioru) - Miss Ferenginaru.

Ty byś ją widział w tej roli, ja też, nawet ceremonię wręczenia korony z wiadomych przyczyn bym chętnie obejrzał. Pytanie tylko czy tak samo pomyśli przeciętny Ferengi - ich kobiety jednak nieco inaczej wyglądają...
Q__
Moderator
#917 - Wysłana: 30 Lis 2017 20:56:30 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Pytanie tylko czy tak samo pomyśli przeciętny Ferengi - ich kobiety jednak nieco inaczej wyglądają...

Wziąłem to pod uwagę, ale przecież to MY będziemy wybierać, nie - Ferengi.

Gdyby mieli głosować Ferengi, to mam dla nich do wyboru Pel:

I animowaną Prin (pisaną też czasem P'rin) ze Starship Swiftwind (d. Star Trek: Absolution).
Q__
Moderator
#918 - Wysłana: 7 Gru 2018 23:41:11
Odpowiedz 
http://mystartrekscrapbook.blogspot.com/2018/11/mo re-nichelle-photos-surface.html

I niech ktoś powie, że Uhura nie jest/nie była najlepszą kandydatką na miss...
 Strona:  ««  1  2  3  ...  25  26  27  28  29  30  31 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Miss ,,Star Treka" :)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!