USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Miss ,,Star Treka" :)
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  27  28  29  30  31  »» 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#61 - Wysłana: 31 Paź 2005 23:21:39 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
A mógłbyś mi powiedzieć co miałem tam na myśli.

O subiektywnych odczuciach nic.

To dwie strony tej samej postaci. Nie dwie różne.

Ponieważ odnoszę wrażenie, że nie znasz realiów serii Batmana dyskusja nie ma sensu, a już na pewno nie tu. (bo to OT)

Można wiedzieć czemu? Przeczytaj to co napisałem powyżej.

Ponieważ przywołałeś to jako przykład imienia nadawanego chłopcą - Biorąc pod uwagę Robina od Batmana, to męskie. Ptak ma nazwę, nie imię.

Tak, więc czemu niepotrzebnie? Mowa była o imieniu...
Barusz
Użytkownik
#62 - Wysłana: 31 Paź 2005 23:23:21
Odpowiedz 
O subiektywnych odczuciach nic.

O tym co miałeś na myśli pisząc tamten post. Możesz?

Ponieważ odnoszę wrażenie, że nie znasz realiów serii Batmana

Bo wiem, że Robin nie jest męskim imieniem?
Barusz
Użytkownik
#63 - Wysłana: 31 Paź 2005 23:24:39
Odpowiedz 
Tak, więc czemu niepotrzebnie? Mowa była o imieniu...

Bo w jego wypadku nie jest to imię w właśnie pseudo podkreślające jego 'ptasią naturę'.
Pah Wraith
Użytkownik
#64 - Wysłana: 31 Paź 2005 23:26:15
Odpowiedz 
O tym co miałeś na myśli pisząc tamten post. Możesz?

Nie, bo: O subiektywnych odczuciach nic.

Bo wiem, że Robin nie jest męskim imieniem?

?? Jak widać, jest /chociażby Robin Williams/. A poza tym, nie, bo gdybyś się znał, nie byłoby tej rozmowy.
Barusz
Użytkownik
#65 - Wysłana: 31 Paź 2005 23:30:38
Odpowiedz 
Nie jest - wspomniana Robin Snaider z PPGs. Więc jeżeli dziwisz się, że dziewczyna Crushera nosiła to imię, to tylko twój problem.

A poza tym, nie, bo gdybyś się znał, nie byłoby tej rozmowy.

Nie rozmawialibyśmy6 o tym imieniu, gdybym znał się na "Batmanie"? Przecież nikt nie kwestionuje, że noszą je także męszczyźni.
James T Kirk
Użytkownik
#66 - Wysłana: 31 Paź 2005 23:32:46
Odpowiedz 
Robin, to właśnie angielska nazwa ptaszka, bodajże drozda. Stąd imię

Aha, teraz rozumiem. Na takiej samej zasadzie mozna o kobiecie imieniem Heather ze jest kobietą i kwiatkiem-bo Heather oznacza po angielsku,, wrzos,,. Podobnia historia dzieje sie w jednym Bondzie , gdzie jedna z jego lasek ma apetyczne imie Pussy Galore.

gdy ja słyszę imie Robin, to kojarzy mi się raczej z dziewczętami niż nim czy Robinem Williamsem i nie mam zamiaru się tego wstydzić.

Barusz nie masz sie czego wstydzić, bo to nie jest powód do wstydu. Wprost przeciwnie, takie skojarzenia zeńskie to dowód ze jestes normalnym, heteroseksualnym facetem.
Barusz
Użytkownik
#67 - Wysłana: 31 Paź 2005 23:35:00
Odpowiedz 
Akurat nie uważam, by homoseksualiści byli nienormalni. I wracając do źródeł - Robin to imie bardziej ptasie (jak wyżej) niż męskie (nosi je wiele kobiet).
Pah Wraith
Użytkownik
#68 - Wysłana: 31 Paź 2005 23:35:33 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
Nie jest - wspomniana Robin Snaider z PPGs.

Jest. TEŻ. OK?

Więc jeżeli dziwisz się,

Przypominam, że to nie ja się dziwiłem, więc proszę bez takich.

Nie rozmawialibyśmy6 o tym imieniu, gdybym znał się na "Batmanie"?

Nie rozmawialibyśmy o Robinie od Batmana i o tym, czy ma ksywkę, czy imię.
Pah Wraith
Użytkownik
#69 - Wysłana: 31 Paź 2005 23:36:24
Odpowiedz 
Podobnia historia dzieje sie w jednym Bondzie , gdzie jedna z jego lasek ma apetyczne imie Pussy Galore.

W Bondzie imiona kobiet są zawsze "znaczące"
Pah Wraith
Użytkownik
#70 - Wysłana: 31 Paź 2005 23:38:06 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
I wracając do źródeł - Robin to imie bardziej ptasie (jak wyżej) niż męskie (nosi je wiele kobiet).

To nie jest imię ptasie! Wogóle nie umiem sobie wyobrazić ptasiego imienia. Psie, to chociażby As, czy Azor. Ale ptasie?
Barusz
Użytkownik
#71 - Wysłana: 31 Paź 2005 23:43:08
Odpowiedz 
Jest. TEŻ. OK?

Co "OK?" I po co te wielkie litery?

Przypominam, że to nie ja się dziwiłem, więc proszę bez takich.

Napisałem:

"Robin to imię raqczej ptasie niż męsie."

i dostałem odpowiedź:

"Biorąc pod uwagę Robina od Batmana to męskie. Ptak ma nazwę nie imię."

Serio twierdzisz, że nie dziwiłeś się, że to imię noszą kobiety?

Nie rozmawialibyśmy o Robinie od Batmana i o tym, czy ma ksywkę, czy imię.

Nosi ksywkę - to jedna postać, nie dwie. Czemu do tego wracasz?

To jak w końcu?

Z tego cytatu wywnioskowałeś, że twierdzę, że mężczyźnie nie noszą imienia Robin. Jak?
Barusz
Użytkownik
#72 - Wysłana: 31 Paź 2005 23:44:56
Odpowiedz 
To nie jest imię ptasie!

Jest. Róża jest kwiatowe, więc Robin ptasie. A ptaki (podobnie jak psy) noszą imiona nadane im przez właścicieli.
James T Kirk
Użytkownik
#73 - Wysłana: 31 Paź 2005 23:46:24
Odpowiedz 
nie uważam, by homoseksualiści byli nienormalni.

Nasze prawo stanowi inaczej. Róznica płci nupturientów to jedna z przesłanek waznosci małżeństwa, której niespełnienie sprawia ze ma ono charakter ,,matrimonium non existens,, czyli od poczatku jest bewzglednie nieważne. Tak wiec w sensie prawa polskiego homoseksualizm jest nienormalny, Barusz.
Barusz
Użytkownik
#74 - Wysłana: 31 Paź 2005 23:47:36
Odpowiedz 
To nie jest kwestia prawna. BTW: homoseksualiści mogą oczywiście brać śluby, więc...
James T Kirk
Użytkownik
#75 - Wysłana: 31 Paź 2005 23:52:49
Odpowiedz 
homoseksualiści mogą oczywiście brać śluby

Moga, ale musieliby wyjechac np: do Holandii zeby go wziac
Barusz
Użytkownik
#76 - Wysłana: 31 Paź 2005 23:53:36
Odpowiedz 
W Polsce też.
James T Kirk
Użytkownik
#77 - Wysłana: 31 Paź 2005 23:58:49
Odpowiedz 
Ale takie małzeństwo nadaje sie do unieważnienia.
Barusz
Użytkownik
#78 - Wysłana: 1 Lis 2005 00:01:50
Odpowiedz 
Zależy od innych cech. Za zwyczaj nie.

----------------------------------------

Dobra, trochę Cię wkręcam. Homoseksualiści oczywiście biorą w Polsce śluby, ale na razie tylko w układzie gej z lesbijką.
elbereth
Moderator
#79 - Wysłana: 1 Lis 2005 00:07:13
Odpowiedz 
To nie jest imię ptasie!

dla mnie imię ptasie to np Tweety tudzież Ćwirek.
nie mozna wszystkiego traktować i tłumaczyć dosłownie..
nieco bym sie wkurzył jakby mi zrobili film "Człowiek-nietoperz i drozd", tak samo jak Wolverine to rosomak ale mimo, że wiem co dany wyraz oznacza myśląc o Wolverine nie kojazy mi się to ze zwierzakiem. tak samo jak imię Jagoda. owszem wiem że są takie krzaki z owocami po lasach ale mam dwie koleżanki Jagody i IMO nie są to imiona "owocowe" tylko żeńskie mimo faktu pochodzenia od krzaku
to tyle :]
co do homoseksualistów to nie będę sie wypowiadał bo mam juz dosc tych tematów. osobiscie nic nie mam przeciwko takim osobom ale denerwują mnie zwolennicy/przeciwnicy, którzy nie umieją nawet poprzeć swoich racji konkretnymi argumentami i mówią co jest "trendy"
to tak uogólniając, nie brać do siebie, nie mam na myśli nikogo z Was :]
James T Kirk
Użytkownik
#80 - Wysłana: 1 Lis 2005 00:09:37
Odpowiedz 
Zależy od innych cech. Za zwyczaj nie.

OK, niech ci będzie ale art.1 KRO potwierdza mój poglad. Gdzie dwóch Polaków tam trzy opinie
Barusz
Użytkownik
#81 - Wysłana: 1 Lis 2005 00:09:41
Odpowiedz 
Mi imię Jagoda zawsze się jednoznacznie kojarzyło. I jest dla mnie i owocowe i żeńskie.
elbereth
Moderator
#82 - Wysłana: 1 Lis 2005 00:15:41
Odpowiedz 
ok imię żeńskie, męskie rozumiem.
ale jakie to jest imię owocowe albo kwiatowe? bo jesli na tej samej zasadzie na jakiej Azor jest imieniem psim to Jagoda nie może być imieniem kwiatowym gdyż Jagoda to nazwa krzaku a nie jego imię...
James T Kirk
Użytkownik
#83 - Wysłana: 1 Lis 2005 00:18:17
Odpowiedz 
Wogóle nie umiem sobie wyobrazić ptasiego imienia. Psie, to chociażby As, czy Azor.

Albo Rex, jak Rex Harrison. Sa także imiona ,,dzielnicowe,, jak synek Beckchamów zowiacy sie Brooklyn. BTW Amerykanie ze wszystkich narodów maja chyba ,,najwiekszy talent,, do wymyslania dziwnych imion.
Barusz
Użytkownik
#84 - Wysłana: 1 Lis 2005 00:22:49
Odpowiedz 
bo jesli na tej samej zasadzie na jakiej Azor jest imieniem psim to Jagoda nie może być imieniem kwiatowym gdyż Jagoda to nazwa krzaku a nie jego imię...

Na zasadzie skojarzeń. Możliwej właśnie dlatego, że imię nawiązuje do rzeczownika pospolitego (gdyby to była nazwa jakiegoś konkretnego krzaku, to nie wiele osób by o nim wiedziało).
James T Kirk
Użytkownik
#85 - Wysłana: 1 Lis 2005 00:28:13
Odpowiedz 
Słuchajcie, z której strony ciała jest wyrostek robaczkowy? Z prawej czy lewej?
Barusz
Użytkownik
#86 - Wysłana: 1 Lis 2005 00:31:04
Odpowiedz 
Elbereth studiuje medycynę, ale z tego co pamiętam to w prawym.

PS: Ale oftopik.
James T Kirk
Użytkownik
#87 - Wysłana: 1 Lis 2005 00:33:32
Odpowiedz 
Aha, to dobrze. Dzieki, wiem ze offtopic ale jakbym załozył nowy to odpowiedź byłaby pewnie jutro rano-jesli w ogóle by była. Pytam sie bo coś mnie kłuje w dole ale na lewo. Dobra spadam-Dobrej nocki wszystkim.
elbereth
Moderator
#88 - Wysłana: 1 Lis 2005 10:43:49 - Edytowany przez: elbereth
Odpowiedz 
wyrostek jest zazwyczaj po prawej, na wysokosci mniej więcej 10 kręgu piersiowego :]. ale samo kłócie to raczej nie musi oznaczac wyrostka :]
w przypadku wyrostka występują bóle okołopępkowe i dolnego prawego kwadratu brzucha ale nieważne :]
Barusz
Użytkownik
#89 - Wysłana: 1 Lis 2005 11:21:20
Odpowiedz 
Dla JTK ważne.
Pah Wraith
Użytkownik
#90 - Wysłana: 1 Lis 2005 12:19:57
Odpowiedz 
Zdaje się, że całe to chrzanienie wzięło się z małego nieporozumienia językowego. Jagod to imię "owocowe" a nie owocowe. Robin to imię "ptasie" a nie ptasie, zaś Azor to imię psie, nie zaś "psie". I tyle.

Kirk, coś ten Nexus Ci zaszkodził Ale serio, mam nadzieję, że to nic takiego. Zdrowia!
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  27  28  29  30  31  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Miss ,,Star Treka" :)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!