USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Federation's web of lies
 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 1 Cze 2020 19:53:45 - Edytowany przez: Q__
Tytuł pochodzi, oczywiście ze słynnego pomysłu Gullible Jonesa na przyszłość ST*, i na pierwszy rzut oka wydaje się kompletnie nieprzystawać do Treka, przynajmniej takiego, jakim go Roddenberry wymyślił. Faktem jest jednak, że idąca w jego kierunku interpretacja świata przedstawionego była swego czasu popularna, zwł. wśród fanów DS9. I trudno całościowo ją odrzucić. A szukając jej punktów podparcia nie mówię nawet o dość infantylnych i samowywrotnych mhrokach DSC i PIC (co nie znaczy, że argumentów nie można szukać i tam), lecz o pewnych wątkach dalszych sezonów wspomnianego DS9 (z tym poświęconym Sekcji 31 na czele), o dość licznych - od czasów TOS-u - badmirałach i upadłych kapitanach, wreszcie o ciemniejszej tonacji jaką cechowały się wczesne odcinki Intrepida (niedawno zrobiłem sobie rewatch), i niektóre epizody HF, oraz wszystko, co nakręcono pod znakiem FED1, tudzież o - ukazanym na wesoło - politycznym bagienku Star Trek: Diplomacy.

* http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=218&page=14#msg162607

Zatem przyjrzyjmy się uważniej tej paskudniejszej, bardziej hipokryckiej, stronie GF/UFP, nie gubiąc jednak z oczu, że lepszych (dla humanoidów) tworów na astropolitycznej mapie Galaktyki (albo i kilku galaktyk) nie widać...
 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Federation's web of lies

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!