USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Wkład PIC w kanon ST
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#31 - Wysłana: 7 Lut 2020 09:36:09 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
jeden jest godny odnotowania i pochwały

Ano, w tradycji wyjaśnienia problemu klingońskich czół w ENT, a prostszy i - tym samym - bardziej elegancki. Uczą się?

Dreamweb:
mamy wreszcie kanoniczne wyjaśnienie, dlaczego są Romulanie o płaskich czołach i ci z wypukłościami - otóż ci drudzy to tzw. northeners

Wolałem wersję, że ci northeners to efekt krzyżowania się z Klingonami (może i po nią jeszcze sięgną?)*.

* Acz brak mieszania w sprawę mieszkańców Qo'noSa wydaje się w sumie logiczniejszy. Na Mintace Klingoni raczej nie lądowali, a jej - pokazani nam - mieszkańcy mieli północne czoła.
Dreamweb
Użytkownik
#32 - Wysłana: 10 Lut 2020 09:26:43
Odpowiedz 
Dwa kolejne wkłady, o których warto wspomnieć:

Emergency Navigational Hologram
https://memory-alpha.fandom.com/wiki/Emergency_Nav igational_Hologram

Oraz roślinka palona przez Raffi, zwana hmm wężowym liściem?
https://memory-alpha.fandom.com/wiki/Snakeleaf
Q__
Moderator
#33 - Wysłana: 10 Lut 2020 14:02:02 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Emergency Navigational Hologram

W sumie logiczny następny krok po EMH i ECH, a sądzę, że da się te hologramy mnożyć, dodając np. inżynieryjny, czy security, nadający ludzką twarz systemom bezpieczeństwa statku.

Dreamweb:
roślinka palona przez Raffi

Z zachodnich komentarzy (a i z opisu cokolwiek) wynika, że to obcoplanetarny analog konopii, co znów zazębia nam PIC z ORV (a zarazem - przez wzmiankę o skutkach ubocznych - otwiera drogę do możliwej powtórki z wątku uzależnienia Beki z AND*).

* Gdzie jednak Flash to byla bardziej amfetamina:
https://andromeda.fandom.com/wiki/Flash

Przy czym o ile cieszę się, że Trek zdaje się sięgać po kolejny gorący temat teraźniejszości, by o nim gadać, o tyle dziwi mnie, iż nie słyszymy tu płaczu KAEMa, że narkomanię promują .

Swoją drogą: blanciara, cwaniaczek i nowicjuszka-w-kosmosie (a przy tym podobno szpieg)... Nie będzie miał Łysy łatwo z tą nową załogą... Dobrze, że choć na Legolasa z kataną może liczyć .
Dreamweb
Użytkownik
#34 - Wysłana: 14 Lut 2020 07:42:32
Odpowiedz 
Wkład jeszcze z trzeciego odcinka... Wychodzi na to, że w 2399 istnieje Internet w bardo podobnej formie do dzisiejszej. Widzimy Raffi wchodzącą na stronę "Freecloud":

1

Sama grafika pochodzi z artykułu rozważającego, czy w końcu Federacja używa pieniędzy, czy nie...

https://www.cbr.com/star-trek-picard-is-the-federa tion-using-money-again/
Q__
Moderator
#35 - Wysłana: 14 Lut 2020 15:28:37
Odpowiedz 
Dreamweb

To ja mam coś z czwartego. Zdaje się, że po raz pierwszy pokazali osłony planetarne:
https://www.youtube.com/watch?v=1JZVrp4zeg4
KAEM
Użytkownik
#36 - Wysłana: 17 Lut 2020 01:32:16 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
Q__:
Przy czym o ile cieszę się, że Trek zdaje się sięgać po kolejny gorący temat teraźniejszości, by o nim gadać, o tyle dziwi mnie, iż nie słyszymy tu płaczu KAEMa, że narkomanię promują

A dlaczego przyszło Ci do głowy że miałbym ochotę to w ogóle komentować. Przecież to nie ja tylko Ty widzisz wszędzie promowanie narkotyków ;)

Q__:
To ja mam coś z czwartego. Zdaje się, że po raz pierwszy pokazali osłony planetarne:

i nawet całkiem nieźle im to wyszło.
Q__
Moderator
#37 - Wysłana: 17 Lut 2020 08:21:51 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
A dlaczego przyszło Ci do głowy że miałbym ochotę to w ogóle komentować. Przecież to nie ja tylko Ty widzisz wszędzie promowanie narkotyków ;)

Być może powinienem się cieszyć, że w tym niepewnym świecie, w którym nawet Trek przestaje być Trekiem, jest coś stałego, to mianowicie, że zamiast odnieść się do meritum będziesz usiłował odbić piłeczkę... Ale jednak wolałbym wiedzieć, dlaczego z nałogów Roddenberry'ego robiłeś big deal, a w nazywaniu bohaterów po propagatorze zażywania grzybków halucynogennych, intencjonalnym świeceniu widzom po oczach psylocybinowym błękitem i bohaterkach - pozytywnych, a więc mogących robić za role models! - popalających konopne wynalazki nie widzisz nic zdrożnego. Jeśli się tego nie dowiem, gotów będę pomyśleć, że G.R. czepiłeś się z pobudek czysto trollerskich, a temat szkodliwości narkotyków Ci wisi i powiewa...
KAEM
Użytkownik
#38 - Wysłana: 17 Lut 2020 09:55:25
Odpowiedz 
Q__:
zamiast odnieść się do meritum będziesz usiłował odbić piłeczkę

Zacytuję Twoją wypowiedź: "nie słyszymy tu płaczu KAEMa". Odebrałem to jako zwykły trolling więc nie zamierzam się do tego "merytorycznie" odnosić.

Q__:
dlaczego z nałogów Roddenberry'ego robiłeś big deal

Q__:
G.R. czepiłeś się z pobudek czysto trollerskich

Nie. Nazwałem po prostu rzeczy po imieniu.

Q__:
bohaterkach - pozytywnych, a więc mogących robić za role models! - popalających konopne wynalazki nie widzisz nic zdrożnego.

Pisałem wielokrotnie, że kino się zmienia - czasy w których postacie filmowe były albo w 100% kryształowe albo 100% złe minęły (poza nielicznymi wyjątkami oraz bajkami dla najmłodszych).
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 17 Lut 2020 10:38:42
Odpowiedz 
KAEM

Nadal nie wyjaśniłeś przyczyn swojego b. dwoistego podejścia do kwestii narkotyków. Wciąż usiłujesz rozmyć temat... A to sugeruje, że w tym, co zaraz napiszę, będę miał rację.

KAEM:
Nie. Nazwałem po prostu rzeczy po imieniu.

Ależ tak. Pojechałeś sobie po G.R. używając obraźliwych określeń, bo uznałeś, że droga do lansowania kurtzmanowskiej wizji Treka wiedzie po jego symbolicznym trupie...
Seybr
Użytkownik
#40 - Wysłana: 17 Lut 2020 10:47:06
Odpowiedz 
Dreamweb:
czy w końcu Federacja używa pieniędzy, czy nie...

Używała pieniędzy do handlu z innymi rasami. Do tego wypłacała kasę swoim. Przykład z brzegu, bar u Quarka.

Kwestia narkotyków, alkoholu. Robienie z ludzi aniołków, idealnej rasy to dość naiwna wizja. Nie da się wyeliminować u ludzi popędu do narkotyków czy alkoholu. Mamy zapisane to w genach. Pominę uzależnienia, ale alkohol w treku był i będzie.
Dla czego człowiek nie mógł by sobie zapalić zioła dla relaksu ? Co innego jaranie co dzienne a co innego raz na jakiś czas. Uzależnienia, były i będą. Przez to trek wydaje się bardziej realny.
Q__
Moderator
#41 - Wysłana: 17 Lut 2020 11:02:07
Odpowiedz 
Dreamweb
Seybr

Dreamweb:
czy w końcu Federacja używa pieniędzy, czy nie..

A propos:
https://www.youtube.com/watch?v=Kp-uLDqdYK4

Seybr:
Kwestia narkotyków, alkoholu. Robienie z ludzi aniołków, idealnej rasy to dość naiwna wizja. Nie da się wyeliminować u ludzi popędu do narkotyków czy alkoholu.

I a propos:
https://www.youtube.com/watch?v=BesKS-bCDbo
KAEM
Użytkownik
#42 - Wysłana: 17 Lut 2020 13:03:49 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
Q__:
Ależ tak. Pojechałeś sobie po G.R. używając obraźliwych określeń,

Nazwanie narkomana narkomanem a alkoholika alkoholikiem nie jest obraźliwe, jest stwierdzeniem faktu.

Przedstawiałeś GR jako wizjonera, autorytet, kogoś komu należy się szacunek.
Odpisałem Ci że IMO to żaden wizjoner, żaden autorytet ani nawet ktoś zasługujący na szacunek. Wyjaśniłem Ci dlaczego i podałem jako argument opis zamieszczony na Wiki.

Dla przypomnienia:
"[...]longstanding recreational use of legal and illicit drugs, including alcohol, methaqualone,[165] methylphenidate, Dexamyl, and cocaine (which he had used regularly since the production of Star Trek: The Motion Picture).[128] Throughout much of his career, he had routinely used stimulants to work through the night on scripts, especially amphetamines.[...]"
Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Gene_Roddenberry

Jeśli ten opis uważasz za nieprawdziwy to pretensje kieruj nie do mnie a do Wikipedii...

Q__:
bo uznałeś, że droga do lansowania kurtzmanowskiej wizji Treka wiedzie po jego symbolicznym trupie...

Ty to masz wyobraźnię...

Seybr:
Robienie z ludzi aniołków, idealnej rasy to dość naiwna wizja.

Dokładnie!
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 17 Lut 2020 14:11:07 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
Przedstawiałeś GR jako wizjonera, autorytet, kogoś komu należy się szacunek.
Odpisałem Ci że IMO to żaden wizjoner, żaden autorytet ani nawet ktoś zasługujący na szacunek

Tyle, że twoje "wyjaśnienie" można o kant zadka potłuc, bo skupia się ono na prywatnych słabostkach (wielu wybitnych ludzi takie, czy gorsze, miało), a pomija zarówno dzieło G.R. (Treka i jego rolę społeczną - promowanie astronautyki, inspirowanie naukowców, dawanie ludziom nadziei - choćby na to, że konflikty rasowe w USA da się zakończyć), jak i fakt, że Roddenberry może - a nawet, z przyczyn oczywistych, musi - być autorytetem w zakresie ST, na prawie oryginalnego Kreatora, po prostu.

KAEM:
Ty to masz wyobraźnię...

Mam, ale w tym wypadku posługuję się umiejętnością kojarzenia faktów, nie - nią.
Dreamweb
Użytkownik
#44 - Wysłana: 21 Lut 2020 07:43:20
Odpowiedz 
Z nowego odcinka wiemy, że nie tylko internet istnieje, nadal istnieją też wkurzające wyskakujące reklamy - tym razem w adekwatnej formie holograficznej. A to że ich wcześniej nie widzieliśmy... Cóż, może po prostu La Sirena ma słabe oprogramowanie blokujące takie rzeczy (nie to, co zaawansowane statki Floty ). Ten akurat fragment odcinka bardzo mi się podobał.

Z kolei same - reklamowane tamże - walki robotów przywiodły mi na myśli film Real Steel, ale też i stare gry komputerowe jak One Must Fall: 2097, Rise of the Robots czy Metal Masters.

No i inny dodatek do kanonu - gatunek Beta Annari, kolejni gadzi humanoidzi, a jednocześnie chodzące wykrywacze kłamstw (takie połączenie Betazoida z Gornem ).
Q__
Moderator
#45 - Wysłana: 21 Lut 2020 08:51:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Zdaje się, że uśmiercenie Icheba i Maddoxa, na które narzekaliśmy, też musimy uznać za wkład w kanon, chociaż negatywny...

No i uczynienie Seven bi wypada odnotować.

Oraz wprowadzenie Fenris Rangers, czymkolwiek są*.

* A wyglądają na zrzynkę z LotR via B5.

Dreamweb:
Ten akurat fragment odcinka bardzo mi się podobał.

Taki ORVille'owaty (także jeśli chodzi o nostalgiczny wygląd robotów z reklam, który chwalisz).
Dreamweb
Użytkownik
#46 - Wysłana: 22 Lut 2020 21:07:25
Odpowiedz 
Q__:
uczynienie Seven bi

Że rzuciła Chakotaya dla tej babki? Ja tego aż tak nie odebrałem, chyba że coś mi umknęło. Raczej na zasadzie przyjaźni, współpracy...

Q__:
wyglądają na zrzynkę z LotR via B5.

Dla mnie też tacy trochę Maquis, w sensie że wprowadzają własne prawo i bronią uciśnionych...

Q__:
Taki ORVille'owaty

Ano tak... Czyli zrzynka ze zrzynki trwa w najlepsze
Q__
Moderator
#47 - Wysłana: 22 Lut 2020 21:22:06 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Że rzuciła Chakotaya dla tej babki? Ja tego aż tak nie odebrałem

Z tego co widzę zachodniacy tak to czytają (tj. że to romans był).

Dreamweb:
zrzynka ze zrzynki trwa w najlepsze

Zdaje się, że to metoda twórcza Kurtzmana.

ps. Tymczasem jednak musimy dorzucić do listy nowe biznesy Quarka. Przeprowadził się, czy filie zaczął otwierać?
EDIT: nowy zakład Mota też...
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Wkład PIC w kanon ST

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!