USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Święta w Star Treku - tradycja świecka czy religijna ?

Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 24 Gru 2019 13:38:54
Swego czasu spieraliśmy się na tym forum o to czy Picard jest ateistą, czy też jego wizyta w Nexusie dowodzi tego, że jest on osobą wierzącą? Ja stoję na stanowisku, że choinka, która objawiła mu się w wizji to tylko część świeckiej tradycji - bo Święta są nawet współcześnie dość zeświecczone, szczególnie na zachodzie Europy w tym we Francji. Jakie jest jednak wasze zdanie na ten temat? Czy uważacie tak jak ja, iż nie ma dowodów na to, że obywatele Ziemi w Star Treku obchodzą święta religijne, czy też macie jakiś rzeczowy argument przeczący tej tezie? Sam nie znalazłem dowodów rozstrzygających tą kwestie:
https://memory-alpha.fandom.com/wiki/Christmas
Zachęcam Was do kulturalnej dyskusji na ten temat! 🎅🎁🎄
https://kaimada.znadplanszy.pl/wp-content/uploads/sites/73/2019/01/Picard_with_Christmas_tree.jpg
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 24 Gru 2019 15:25:53
Picard
Użytkownik
#3 - Wysłana: 24 Gru 2019 16:18:09
Q__:
Zdaje się, że zakładałeś już taki temat:

Ale to było dawno temu, w nieodległej galaktyce. Kto o tym jeszcze o tym pamiętam? Ja wiedziałem, ze coś takiego napisałem ale nawet nie pamiętałem tytułu tamtego wątku!
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 24 Gru 2019 16:43:17 - Edytowany przez: Q__
Picard

Przecież nie czynię Ci wyrzutów. Niemniej, w takim wypadku dubel wypada zamknąć :]. (A zaprosić do oryginalnego tematu .)

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Święta w Star Treku - tradycja świecka czy religijna ?

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!