USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Tuvok vs Bashir vs Picard - kto powinien dowodzić Sekcją 31 na początku XXV wieku

Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 4 Wrz 2019 02:19:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jak wiadomo Tim Russ uczynił w REN granego przez siebie Wolkana szefem Sekcji 31, Ira Behr - jak wynika z jego pomysłu na revival DS9 - wolałby widzieć na tym stanowisku zdeprawowanego Bashira, a informacja o kręceniu serii ST Picard obrodziła znów spekulacjami, że dowodzić S31 może/mógłby sam Łysy.

Która z tych kandydatur - Waszym zdaniem - jest najlepsza i dlaczego?
resetta
Użytkownik
#2 - Wysłana: 4 Wrz 2019 12:09:07 - Edytowany przez: resetta
Odpowiedz 
Zadna.
Tuvok zostal sztucznie nadany. Bashir jest dziwaczna postacia charakterologicznie i aczkolwiek jego MU wersja zostala zrobiona na psychopate, to nie wiem czy w naszym universum jednak by sie tak zeszmacil, mimo wszystko by dowodzic czyms co bylo tak skrajnie dla niego zle jak sie zetknal. Aktora lubie, ale jako postac byloby to dla mnie dziwne...
Bashir to ogolnie dla mnie taki nie wiedzacy jaki ma byc, momentami jeczacy pajac, chociaz pare odcinków mial lepiej zaprojektowanych psychologicznie jako postac.
Z trailera to juz w ogole nijak nie wychodzi, ze Picard by mogl... Raczej trzymal sie na uboczu wszystkiego po odejsciu z Floty...
Zreszta o nim juz rozmawialismy co do Sekcji i to ty uwazasz, ze nie moglby byc, bo by zdradzil tym kim byl, ze klamal jako kapitan co do ideologii.

Dobrym kandydatem bylby Lorca, tyle, ze dawno nie zyje...
Ciekawe czy taki dorosly WEsley by mogl byc? Albo Data, gdyby zyl tak jak w komiksach, Pulaski albo Ruda? Pulaski byla dosc trzezwo i sceptycznie myslaca, pasowalaby. A Ruda ku mojemu zdziwieniu wziela udzial w akcji szpiegowskiej...
A jezeli S31 to nie tylko ludzie, to czemu nie Quark? Mogl sie z tchorzostwa i asekuracji wyleczyc. Jako pierwotnie planowana rasa na glownego wroga i od intryg mogl niezle kombinowac... A Kira? Chociaz ona za duza patriotka, nie zostawilaby planety... Ale charakterologicznie pasuje. Tak samo Odo, ale to bylaby powtorka z rozrywki do tego nie lubie go, no i nawet jezeli jest to organizacja, ktorej sie nie ufa, to wsadzenie na szefa przedstawiciela jednego z najwiekszych wrogow nie byloby za duza przesada?... Ale tez by pasowal, jezeli na szefa ochrony im pasowal oraz mial na sumieniu rozne dosc skrajne decyzje w imie pojmowanych zasad, a przeciez one nie musza byc wzglednie dobre moralnie.
A Kaska? Ma chyba z nich najwieksze doswiadczenie powiedzmy w niejednoznacznosci wielu rzeczy... Taka M... Chociaz ona probowala zawsze byc ok, ale pod koniec chyba juz bardziej kompromisowa z dobrem i zlem...

Ale mysle, ze temat nie majacy racji bytu. Trzeba poczekac na serial S31, w ktorym znow zrobia swoje pomysly z funkcjonowaniem i traktowaniem tej organizacji oraz moze historia... I dopiero wtedy mozna bedzie do niej cos wsadzac 200 lat (mniej? wiecej?) pozniej... Nie wydaje mi sie, ze w ogole ja wykorzystaja w Picardzie, przynajmniej nie w tym sezonie... A na pewno nie kwestie szefowania i kto nim jest...
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 4 Wrz 2019 16:05:28 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
resetta

resetta:
Bashir jest dziwaczna postacia charakterologicznie

Sprawiły to dalsze sezony, przez rewelacje z których jego wczesna pełna dobrych chęci naiwność zaczyna wydawać się grą. A przy tym Bashir, nawet późny, dość rzadko ma okazję pokazać ten swój supergeniusz, co generuje kolejny zgrzyt. IMHO popsuli go tym retconem, jak Sisko - deifikacją, nie przymierzając.

resetta:
to nie wiem czy w naszym universum jednak by sie tak zeszmacil, mimo wszystko by dowodzic czyms co bylo tak skrajnie dla niego zle jak sie zetknal.

Też wydaje mi się to dziwnym pomysłem, z całym szacunkiem do Behra. I spowodowałoby to (może nie per se jeszcze, ale skoro miałoby oznaczać mordowanie Noga), że straciłbym sympatię, którą do Juliana mam.

resetta:
Ale mysle, ze temat nie majacy racji bytu. Trzeba poczekac na serial S31, w ktorym znow zrobia swoje pomysly z funkcjonowaniem i traktowaniem tej organizacji oraz moze historia...

A jednak celowo założyłem ten topic w chwili obecnej, byśmy mogli najpierw spojrzeć na te kandydatury przez pryzmat naszej aktualnej, bazującej głównie na DS9, wiedzy o S31, a potem mogli wrócić do debaty opierając się tym razem na danych z serialu o Georgiou (jeśli ten powstanie).
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 29 Maj 2020 00:18:59
Odpowiedz 
Scenka z "Resolutions" pozwalająca podziwiać Tuvoka w - jak mówią komentujący - trybie kapitańskim:
https://www.youtube.com/watch?v=sURCr7KoMkU
(Inna sprawa, że gdyby nie Denara Pel, Kes i fakt, że Viidianie nie strzelali, gdy Voyager opuścił osłony, wiele by nie nabossował.)

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Tuvok vs Bashir vs Picard - kto powinien dowodzić Sekcją 31 na początku XXV wieku

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!