USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Ślepota HR-owców GF?
 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 23 Lut 2019 16:07:11 - Edytowany przez: Q__
Mają psychohistorię, o rozwiniętych psychologii i psychiatrii już nie mówiąc, mają telepatów, mają gigantyczne bazy danych, wszechobecny monitoring i potężne komputery, a tu... mLorcę przeoczyli, jednego Tylera przeoczyli, drugą Tyler przeoczyli, ISAAC-a przeoczyli (pomijam już mGeorgiou, której dali robotę intencjonalnie)... Czy naprawdę w szeregi GF może się wkraść kto chce? (I jak to się ma do VOY "Non Sequitur", w którym biednego Kima na wszystkie strony sprawdzali?)
Dragon
Użytkownik
#2 - Wysłana: 23 Lut 2019 20:56:33
Istnieje takie staroangielskie okreslenie "shitty writing".
MarcinK
Użytkownik
#3 - Wysłana: 23 Lut 2019 21:00:18
Oni jak Ocelot w MGSie zawsze są kilka kroków do przodu i tak naprawdę mają wszystko dobrze zaplanowane
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 23 Lut 2019 23:25:35 - Edytowany przez: Q__
Dragon

Dragon:
Istnieje takie staroangielskie okreslenie "shitty writing".

To takie oczywiste wytłumaczenie z perspektywy out-of-universe, poszukajmy mniej oczywistych in universe'owych *.

* I dziękujmy Borgu za leniwych scenarzystów, dzięki nim możemy oddać się wysiłkowi obudowywania tego, co bezsensowne, fan-hipotezami tak by zyskało sens.

MarcinK

MarcinK:
Oni jak Ocelot w MGSie zawsze są kilka kroków do przodu

Rozwiń myśl?
Dragon
Użytkownik
#5 - Wysłana: 23 Lut 2019 23:42:37
Szczerzę, to Discovery zostało już zbudowane na takiej ilości ignorancji i pogardy materiału źródłowego że wytknięcie takich błędów (sporych) już nie robi wrażenia. Po prostu kolejna choroba weneryczna na latawicy.
MarcinK
Użytkownik
#6 - Wysłana: 24 Lut 2019 07:08:52
Q__:
MarcinK:
Oni jak Ocelot w MGSie zawsze są kilka kroków do przodu

Rozwiń myśl?

Dokładnie wiedzą kogo zatrudniają i potrafią przewidzieć jaki rozwój wypadków to spowoduje. A całość jest częścią większego planu.
Dreamweb
Użytkownik
#7 - Wysłana: 24 Lut 2019 12:08:15
Q__:
mLorcę przeoczyli, jednego Tylera przeoczyli, drugą Tyler przeoczyli, ISAAC-a przeoczyli

Oraz Eddingtona, Masaro (jakby kto nie pamiętał, to ten), w pewnym sensie Seskę (dostała od Janeway tymczasowe powołanie? Dostała.), Sudera (jak wyżej) i pewnie jeszcze paru by się znalazło. Z drugiej strony, jak mamy takich admirałów jak Dougherty, Leyton czy kelvinowy Marcus, to czemu tu się dziwić - przykład idzie z góry.
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 24 Lut 2019 13:47:18 - Edytowany przez: Q__
MarcinK

MarcinK:
A całość jest częścią większego planu.

Czyli, że knucie w/w jest z góry wpisane w plany GF? Zaraz zatem dojdziemy do wniosku, że HR służy PR-owi, tj. szefostwu GF zależy na tym, by ich podkomendni przeżywali jak najbarwniejsze przygody (co i wysoką śmiertelność redshirtów nam wytłumaczy), bo potem da się te przygody przerabiać na holopowieści, których pozytywny odbiór przez masowego Federacyjnego widza przekłada się na to, że szeregowe Fedki uznają, iż warto inwestować we Flotę .

Dreamweb

Dreamweb:
Oraz Eddingtona, Masaro (jakby kto nie pamiętał, to ten), w pewnym sensie Seskę (dostała od Janeway tymczasowe powołanie? Dostała.), Sudera (jak wyżej)

W sumie można doliczyć i jednostki łatwo od ideałów GF odstępujące czy to w skali mikro (jak Stiles) czy (bardzo) makro (jak Ransom), jako też te, które przeszły do Maquis (Chakotay - nawet jeśli w głębi serca pozostawał wierny w/w ideałom, Ro Laren).

No ale to "tylko" dalsza wyliczanka (owszem, o tyle istotna, że pokazująca, iż nie od DSC z ORV takie wątki się zaczęły), masz jakieś własne hipotezy?
 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Ślepota HR-owców GF?

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!