USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Prometeusz vs Sejmitar
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#91 - Wysłana: 17 Sier 2005 13:11:29
A czy ja sobie z kogoś drwię? Jesteś przeczulony. I kiedy to żartowałem sobie z czyjegokolwiek nazwiska, bo sobie nie przypominam?
A że piszę: BarLuk? To dlatego, że już na prawdę nie jestem pewien kim jesteś...

Co do kanonu, to wystarczy widzieć i rozumować. Ale nienawiść do Tal Shiar (która ujawniła się szczególnie po tym, jak przyznałem się do sympatiii dla tej organizacji) nie zastąpi argumentów.
Picard
Użytkownik
#92 - Wysłana: 17 Sier 2005 15:27:57 - Edytowany przez: Picard
Rozumiem, że w Waszy środowisku dowcipy z nicków, nazwisk itd. są na miejscu

Przynajmniej nikt nie nazwał Cie idiotą...
Barusz
Użytkownik
#93 - Wysłana: 17 Sier 2005 16:55:52
A czy ja sobie z kogoś drwię? Jesteś przeczulony.

No więc jak mam traktować Barluka, Baruszka itd.?

Co do kanonu, to wystarczy widzieć i rozumować.

Powtarzam więc pytanie - Kasta została wtedy rozwalona zupełnie, tak? Dlaczegto więc mamy inaczej traktować Tal Shiar? Jej mniej zależało na sukcesie.
Pah Wraith
Użytkownik
#94 - Wysłana: 17 Sier 2005 17:02:38
Oba wyjaśniłem w poprzednich postach - tradycyjnie czytaj posty do końca.

Przywódcy Kasty tacy jak Tain zostali rozwaleni razem ze swoimi podwładnymi. We flocie Tal Shiar nie było przewodniczącego, a najwyższy stopniem był pułkownik. Zatem najwyższe szarże grzały d... na Romulusie. Ot, choćby to.
Barusz
Użytkownik
#95 - Wysłana: 17 Sier 2005 17:04:36
Zabezpieczyli się, a Tain był już w tym wieku, że chciał przeżyć ostatnią przygodę w życiu. Jest w tym coś dziwnego? Mówimy tu o sile militarnej i prestiżu obu organizacji.
Pah Wraith
Użytkownik
#96 - Wysłana: 17 Sier 2005 17:10:36
Tain był już w tym wieku, że chciał przeżyć ostatnią przygodę w życiu

I tu się mylisz. Chciał po raz ostatni udowodnić wojej ojczyźnie, że ją kocha. Inaczej polazłby w krzaki polować na ichniejsze tygrysy, albo poskakać na bungee.

A poza tym, co to ma do rzeczy? Szefowie OO nie żyją, a Tal Shiar tak. Czyli jedna organizacja jest osłabiona, ale żyje, druga się sypie!
Barusz
Użytkownik
#97 - Wysłana: 17 Sier 2005 17:14:48
Z tego co pamiętam, to Tain był jedynym szefem, który dożył do emerytury. Więc wielkiego problemu z kadrami nie mieli i mogli jue zmieniać.
Pah Wraith
Użytkownik
#98 - Wysłana: 17 Sier 2005 17:30:33
A kto tego miał dokonać, skoro wyższe szarże zginęly?
Barusz
Użytkownik
#99 - Wysłana: 17 Sier 2005 17:47:03
Kto miał co rzobić? Przejąć władzę w Kaście? Zakładasz, że nie byłoby chętnych?
Pah Wraith
Użytkownik
#100 - Wysłana: 17 Sier 2005 19:15:17
Kto miał zmieniać "kadry"?
Picard
Użytkownik
#101 - Wysłana: 17 Sier 2005 20:44:52
jak mam traktować Barluka

Lepiej omijać go szerokim łukiem , bo to pewnie brat tego starsznego demona z Mori , Barloga...
Domko
Użytkownik
#102 - Wysłana: 17 Sier 2005 20:52:14
Gandalf... Dajcie Gandalfa!!
Barusz
Użytkownik
#103 - Wysłana: 17 Sier 2005 21:14:43
Kto miał zmieniać "kadry"?

Co zmieniać. Po pierwsze w kaście na pewno był ktoś aktualnie najwyższy stopniem/stażem, po drugie chętni chyba zawsze są.
Delta
Użytkownik
#104 - Wysłana: 17 Sier 2005 21:54:48
Co zmieniać. Po pierwsze w kaście na pewno był ktoś aktualnie najwyższy stopniem/stażem,

Pod tym względem masz rację.

Ale nikt z Was nie wziął chyba pod uwagę innej rzeczy. Porażka Kasty Obsydianowej w Gammie nie spowodowała, że cala Kasta została zniszczona właśnie tam. Na Cardassia Prime, ktoś po prostu skorzystał z okazji do dobicia jej. Może to było wojsko, któremu nie podobało się, że Kasta posiadała tajną flotę (to była prawdopodobnie ta sama flota, której budowę chciał przerwać Thomas Riker i w tym celu porwał U.S.S. "Defiant").

W przypadku Tal'Shiar było inaczej z kilku powodów:

1. To Tain wciągnął Romulan do współpracy, a z bitwy w Gammie żaden Romulanin nie wyszedł z niej żywy by móc ewentualnie roznieść jakieś plotki po Imperium.
2. Romulanie zostawili Tainowi dowództwo, nie dlatego by sukces przypisano jemu, tylko dlatego że chcieli jak zwykle pozostać w cieniu. To pozwoliło im na ocalenie organizacji przed atakami przeciwników Tal' Shiar wewnątrz Imperium.
3. O tym, że Kasta została zniszczona i o tym, że Tal'Shiar istnieje wynika z dalszych odcinków (tych po DS9: The Die is Cast). Czasami w DS9 było przecież wspominane, że Kasta nie istnieje. Ale były przecież odcinki ST gdzie pewną rolę odgrywało Tal'Shiar, co świadczy o tym że przetrwało.
Barusz
Użytkownik
#105 - Wysłana: 17 Sier 2005 21:58:42
1) I myślisz, że nikt o tym nie wiedział? Że plotki się nie rozniosły?
2) Jakimi przeciwnikami? Tak akcja miała im pozwolić przejąć pełnie faktycznej władzy w Imperium.
3) Przeżyli jej członkowie. Ale nie wiemy nic o samej organizacji.
Delta
Użytkownik
#106 - Wysłana: 17 Sier 2005 22:08:32
1. Nie rozniosły się, bo nie miał ich kto roznieść.
2. Chyba nie zrozumieliśmy się? Jak pokonanie Zmiennych miało pomóc Tal'Shiar w przejęciu władzy na Romulusie?
Jak dla mnie to Tal' Shiar i Tain ze swą Kastą Obsydianową uznali Zmiennych za zagrożenie i postanowili to zagrożenie zlikwidować. Gdzie tu ma być miejsce na przejęcie władzy?
3. Organizacja też, bo żyją jej członkowie jak również i jej dowództwo. W przypadku Kasty tak nie jest bo porażka została wykorzystana do wyeliminowania Kasty, a niedobitki jej członków (np. ci z którymi kontakty miał Garak) nie były w stanie temu zapobiec.
Barusz
Użytkownik
#107 - Wysłana: 17 Sier 2005 22:13:25
1) Przecież na Romulusie był Ruch Oporu (TNG "Unyfication"...)
2) Bo armia powróciłaby w grolii i chwale. Zwyciężcy, którzy w ciągu chwili rozbili głównego wroga. Kto by im się postawił?
3) Ale na jakiej podstawie przeprowadzasz takie rozróżnienie? Dlaczego twierdzisz, że w tym przypadku jedna przyczyna dała dwa różne skutki?
Delta
Użytkownik
#108 - Wysłana: 17 Sier 2005 22:39:46
1. A sądzisz, że Tal'Shiar zaprosiło ich do udziału w tajnej operacji i poinformowało o jej rezultatach? To była jedna z wielu zadań. Kiedyś wspominałeś, że interesujesz się wywiadem. Znasz jakąś organizację wywiadowczą, której jedno zadanie zakończone niepowodzenem doprowadziło ją do upadku?
2. Przecież właśnie do tego Tal'Shiar i Kasta były powołane, do strzeżenia swych Imperiów. Na pewno ich potęga i znaczenie by wzrosły, ale raczej od ręki tej władzy by nie otrzymali.
3. Po pierwsze dlatego, że wielokrotnie później wspominano o tym że Kasta nie istnieje, ale chyba nie powybijali wszystkich agentów. Co najwyżej skutecznie pozbawili ich władzy (czyt. przysługujących im praw) i uniemożliwili sprawne prowadzenie interesu następcom Taina.
Po drugie: pułkownik Lovok był przydzielonym do tej operacji oficerem Tal'Shiar a nie jej całym dowództwem stąd jego śmierć nie mogła mieć tak destruktywnego wpływu na resztę Tal'Shiar.
Barusz
Użytkownik
#109 - Wysłana: 17 Sier 2005 23:02:53
1) A Kasta zaprosiła? Dlaczego zakładasz, że jedna przyczyna ma wywołać dwa skutki? Na Ziemi nie mamy operacji na taką skalę.
2) Znowóż - na Kardas doprowadziło to do zmiany rządów, na Romulusie nie? Dlaczego?
3) Z teog, że kasta nie istnieje ma wynikać, że istnieje Tal Shiar? BTW: Właściwie z czego wynika, że zginało wtedy całe dowódctwo Kasty?
Pah Wraith
Użytkownik
#110 - Wysłana: 17 Sier 2005 23:09:22
Delta, ja już próbowałem, to chyba nie ma sensu.
Barusz
Użytkownik
#111 - Wysłana: 17 Sier 2005 23:10:11
Gorąco apeluję o nieodmerytorycznianie dyskusji.
Pah Wraith
Użytkownik
#112 - Wysłana: 17 Sier 2005 23:16:31
Powtarzanie i zbijanie tych samych argumentów jest mało merytoryczne. To zaśmiecanie serwisu. podobie jak dublowanie wypowiedzi i tematów.
Barusz
Użytkownik
#113 - Wysłana: 17 Sier 2005 23:21:15
To inna - materialnie - dyskusja niż ta którą my prowadziliśmy. Wypowiedzi czasem dubluję (gdy jest to konieczne), tematów nigdy.
Pah Wraith
Użytkownik
#114 - Wysłana: 17 Sier 2005 23:23:21
materialnie

?????

A może metafizycznie?
Barusz
Użytkownik
#115 - Wysłana: 17 Sier 2005 23:25:51
Materialnie, czyli że faktycznie dyskutujemy o czym innym. Przeciwieństwem tego byłoby "formalnie" - gdyby to było w innym wątku (topiku) na forum.
Pah Wraith
Użytkownik
#116 - Wysłana: 17 Sier 2005 23:32:09
Ach, wydawało mi się że rozmawiacie o TS i OO, o tym, czy zostały zniszczone w ataku, jak sobie później radziły i o tym, czy zamach w Senacie nie był czasem robotą Tal Shiar. Ale widać nie umiem czytać.

Kontynuujcie, proszę.
Barusz
Użytkownik
#117 - Wysłana: 17 Sier 2005 23:33:44
To cigą dalszy tamtej dyskusji, czyli faktycznie dyskutujemy o czym innym. Nie powtarzamy tych samych argumentów. Jest w tym coś niezwykłago?
Delta
Użytkownik
#118 - Wysłana: 17 Sier 2005 23:59:59
1) A Kasta zaprosiła? Dlaczego zakładasz, że jedna przyczyna ma wywołać dwa skutki? Na Ziemi nie mamy operacji na taką skalę.

Skąd ta pewność?

2) Znowóż - na Kardas doprowadziło to do zmiany rządów, na Romulusie nie? Dlaczego?
3) Z teog, że kasta nie istnieje ma wynikać, że istnieje Tal Shiar? BTW: Właściwie z czego wynika, że zginało wtedy całe dowódctwo Kasty?

ad2. Nie wiem. Kanonicznego wyjaśnienia tego nie ma. Można spekulować. Może warunki wewnątrz Imperium były inne niż u Kardasjan? Fakt pozostaje jednak faktem, że osoby pełniące funkcje dowódcze w Tal'Shiar (np. Koval) pełnią je nadal. A ponieważ chyba nie rządzą nieistniejącą organizacją to nasuwa się wniosek, że Tal'Shiar nadal istnieje.
ad3. Nie z tego.
W dwóch punktach przedstawiłem ci powody przez które, moim zdaniem, Kasta nie istnieje a Tal'Shiar funkcjonuje nadal. Jeden nie miał uzasadniać drugiego, tylko pokazać jak wspomnana przez Ciebie przyczyna dała dwa rezultaty. Po prostu na Romulusie były inne warunki niż na Cardassia Prime (patrz: ad2).
A całe dowództwo nie musiało zginąć w bitwie z Jem'Hadar. To jednak, co pozostało nie było w stanie obronić Kasty przed wrogami wewnątrz Unii Kardasjańskiej.
Barusz
Użytkownik
#119 - Wysłana: 18 Sier 2005 00:03:18
1) Bo nie mamy staktów kosmicznych.
3) właśnie nie wiemy, czyu były inne warunki. Nie myl argumentów z tezami.
Delta
Użytkownik
#120 - Wysłana: 18 Sier 2005 00:32:08
1) Bo nie mamy staktów kosmicznych.

Może faktycznie zbyt dosłownie do tego podeszłem. Ale chodziło mi o to, że w historii naszego świata też można znaleźć przypadki, gdy o losach całego świata decydowały akcje wywiadu. A o współczesnych nam nie mamy pojęcia z wiadomych względów.

3) właśnie nie wiemy, czyu były inne warunki. Nie myl argumentów z tezami.

To wysunięcie pewnej tezy w celu znalezienia wyjaśnienia dlaczego stało się tak a nie inaczej nie mogą być w pewnym stopnu uzasadnieniem?
Nie poznamy konkretnej odpowiedzi jeśli nie zostanie ona powiedziana na ekranie. Moje "tezy" miały za cel pokazanie możliwie najbardziej prawdopodobnego scenariusza wydarzeń.
Mogą one co najwyżej prowadzić do pewnych wniosków, ale nigdy nie będą koronnym argumentem, bo po prostu nie został nam taki podany.
A przy okazji. warunki na Romulusie nie są i nie były przecież identyczne jak na Cardassia Prime.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Prometeusz vs Sejmitar

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!