USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Prometeusz vs Sejmitar
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#31 - Wysłana: 16 Sier 2005 15:30:59
1) Zmienni udowodnili, że każdego.
2) Bo rozmawiamy o wojowniczości Romulan.
3) W takim razie jest to kwestia interpretacji. Trochę mnie to dziwi, ale jak sobie życzysz.
4) Jednak nie postało, albo było to celowe działanie, jak napisałem powyżej.[Czytaj do końca, proszę.]

Rozmawialiśmy o tym wcześniej, krótko przed moim wyjazdem, w innym topicu. I była to dość żywa dyskusja - czy Scimitar mógł zostać zbudowany przez Tal Shiar. Więc nie "jejkuj" mi tu.

Można wiedzieć gdzie ją odmertyoryczniałem?
Można wiedzieć czego to dotyczy? Jakie pouczanie?

Taka jest moja interpretacja Twoich postów skierowanych do WH.
Barusz
Użytkownik
#32 - Wysłana: 16 Sier 2005 18:37:36
1) Bzdura. Nie mogli choćby kanclerza Gowrona ("Apocalypse Rising", 5x01).
2) No i?
3) Intrpretacji czego?
4) Tal Shiar chciała być oszukana? Chciała nie wiedzieć o zamachu? Jest tak potężna, że aż o nim nie wiedziała.

Rozmawialiśmy o tym wcześniej, krótko przed moim wyjazdem, w innym topicu. I była to dość żywa dyskusja - czy Scimitar mógł zostać zbudowany przez Tal Shiar. Więc nie "jejkuj" mi tu.

Bzdura. Nigdy w takiej rozmowie nie brałem udziału.

Taka jest moja interpretacja Twoich postów skierowanych do WH.

Jakieś przykłady?
Pah Wraith
Użytkownik
#33 - Wysłana: 16 Sier 2005 21:34:53
1) Nie mogli? Pierwsze słyszę. Może nie chcieli? Nie przyszło Ci to na myśl?

2) Słabo mi...

3) tego o czym rozmawialiśmy, oczywiście

4) A bo ja wiem? Zamiast się naigrawać lepiej byś pomyslał logicznie.

Bzdura.

Być może, nie pamiętam wszystkiego, dlatego napisałem: "o ile pamiętam". Ktoś prezentował taki pogląd.

Twoje posty w tym i wielu innych topicach.

Nie odmerytoryczniaj dyskusji!
Pah Wraith
Użytkownik
#34 - Wysłana: 16 Sier 2005 21:49:16
PS Rozmowa na temat pochodzenia Scimitara:

http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=3&topic=25 8&page=0

I bzdurą jest to co napisałeś: bo brałeś w tej rozmowie udział i pisałeś, co gorsza: nie na temat!

Mógłbym nawet napisać, że skłamałeś...
Barusz
Użytkownik
#35 - Wysłana: 16 Sier 2005 22:01:14
1) I dlaczego chcieli by kanclerzem został Martok (zabijając Gowrona rękami Worfa)?
2) Dlaczego?
3) Ale czy ktoś kwestionował, że są nastawieni na ekspansję.
4) Postawmy sprawę wprost - sądzisz, żę akcja z początku NEM świadczy o potędze Tal Shiar? Przecież to głupie.

Napisałeś dosłownie:

A sam fakt że udało się jej wnieść to urządzenie może świadczyć tylko o tym, że, tak jak sam onegdaj sugerowałeś[w rozmowie o pochodzeniu Scimitara o ile pamiętam], Shinzon działał w porozumieniu z TS, czyli że to same służby wymordowały niewygodnych dla siebie przywodców

co właśnie jest wierutną bzdurą.
Pah Wraith
Użytkownik
#36 - Wysłana: 16 Sier 2005 22:07:57
1) Zmienni? Bo w ten sposób może wszystko wyglądałoby wiarygodniej? A może dlatego, że jeśli rządzisz państwem tego typu, lepiej być "doradcą" władcy, który podszeptuje mu różne mysli, niż samym władcą. Wpadłeś na to?

2) Znowu pytania zamiast konkretów.

3) Ale o co chodzi?

4) Podobnie jak kluski szpinakowe. Postawmy sprawę wprost - może ten zamach Shinzon opracował w porozumieniu i przy współpracy pewnych czynników w TS.

5) Napisałeś wyraźnie: Bzdura. Nigdy w takiej rozmowie nie brałem udziału.

ergo, zaprzeczałeś swojemu udziałowi w tej dyskusji.
Barusz
Użytkownik
#37 - Wysłana: 16 Sier 2005 22:15:36
1) Nie. Zmienni chcieli, by Gowron zginoł i Martok zajoł jego miejsce (dlatego puszczali komunikaty które działały na podświadomość Odo). Chcieli mieć kanclerza.
2) Skoro piszesz Słabo mi... , to pytanie Dlaczego? mi się narzuca.
3) Ale czy ktoś kwestionował, że są nastawieni na ekspansję.
4) Od tego tu wyszliśmy - gdyby Tal Shiar istniała nie poszłaby na taką współpreacę. Ponieważ została rozbita jej niedobitki poszły.
5) A kiedy brałem udział w dyskusji o pochodzeniu Scimitara? I skąd wziołeś to: A sam fakt że udało się jej wnieść to urządzenie może świadczyć tylko o tym, że, tak jak sam onegdaj sugerowałeś[w rozmowie o pochodzeniu Scimitara o ile pamiętam], Shinzon działał w porozumieniu z TS, czyli że to same służby wymordowały niewygodnych dla siebie przywodców
Pah Wraith
Użytkownik
#38 - Wysłana: 16 Sier 2005 22:22:37
1) Popatrz na to tak: jeśli Gowron zginąłby w swoistym polowaniu na czarownice i okazałoby się że nie był zmiennym, to nie tylko Martok stałby się kanclerzem, ale także najprawdopodobniej Klingoni uznaliby, że niebezpieczeństwo infiltracji nie jest takie wielkie i zignorowaliby fakty. Przestaliby szukać Zmiennych i "Martok" miałby wolne pole manewru.

3) Ale o co chodzi?

4) Masz rację, nie poszłaby. Na przykład dlatego, że Ty tak mówisz.

5) Brałeś udział w rozmowie w tym topicu. Teza byłą śmiała i ciiekawa, a Ty jesteś specem od pokręconych i nieortodoksyjnych przemyśleń, więc sobie Ciebie skojarzyłem. Tezę podsuwał oczywiście Picard. Dlatego też umieściłem klauzulkę: o ile pamiętam.
Barusz
Użytkownik
#39 - Wysłana: 16 Sier 2005 22:31:08
1) Tak. Coś z tego wynika dla nas? Może to, że jeśli rządzisz państwem tego typu, lepiej być "doradcą" władcy, który podszeptuje mu różne mysli, niż samym władcą. ?
3) O to dlaczego chcesz kogoś przekonać, żę Romulanie są nastawieni na ekspansję, skoro to oczywiste?
4) Nie. Dlatego, że jej zadaniem była ochrona władz i to zawsze robiła. Jest jakiś powód by nagle przestała? Nie. Więc dlaczego tym razem nie broniła? Bo jej nie było, a jej byli członkowie gorączkowo szukali sobie posad na przyszłość. Jest w tym coś dziwnego? Masz jakieś zdroworozsądkowe kontrpropozycje?
5) Więc proszę byś nie działał tu na zasadzie skojarzeń, lecz myślenia. A słowa o ile pamiętam. tyczyły tego w którym wątku miałem to powiedzieć, a nie czy w ogóle.
Pah Wraith
Użytkownik
#40 - Wysłana: 16 Sier 2005 22:39:38 - Edytowany przez: Pah Wraith
- wykasowano-
to samo jest pod spodem :P
Pah Wraith
Użytkownik
#41 - Wysłana: 16 Sier 2005 22:40:01
1) Za każdym razem piszesz to do nowa, czy też po prostu działasz metodą kopiuj-wklej? To co napisałem jest pierwszą hipotezą, wyraziłeś wątpliwości, dałem Ci drugą, a Ty się znowu czepiasz. Czy jesteś na pewno normalny?

3) Nie, próbuję Cię przekonać, że Romulanin to odmiana ogórka nadrzewnego.

4) A skąd masz takie rewelacje?

5) Prosić zawsze można. Nie jestem takim małym pedancikiem jak Ty. A to ostatnie to wina szyku przestawnego.
Barusz
Użytkownik
#42 - Wysłana: 16 Sier 2005 22:48:03
1) To nie hipoteza lecz fakty. I pokazuje, że Zienni nie mogli zastąpić wszystkich.
4) A czy jest jakakolwiek inna hipoteza, wyjaśniająca dlaczego Tal Shiar nagle przestała bronić senatu. Odwidziało jej się?
5) Gorąco apeluję o nieodmerytorycznianie dyskusji i zaprzestanie stosowania wyzwisk. Jak również o nauczenie się języka którego używa się na forum - skoro to było w nawiasie to nie może to być kwestia szyku przestawnego.
Pah Wraith
Użytkownik
#43 - Wysłana: 16 Sier 2005 22:56:53
1) Tak, faktami nazywasz swoje przemyślenia.
4) NIGDZIE NIKT NIE POWIIEDZIAŁ: Tal Shiar służy do bronienia Senatu. Więcej: powinna bronić Imperium, a jeśli np. Senat działa na szkodę Imperium, są w obowiązku zlikwidować tę zdradziecką bandę.
5) zaprzestanie stosowania wyzwisk
Już po raz drugi napisałem że jesteś pendantem i nie zmienię swojej opinii, bo znam Twój sposób argumentacji (czy jak by tego nie nazwać). Jeśli masz na mysli język polski, to jednak mam z nim większe doświadczenie niż się spodziewasz i napisałem wyraźnie, że "to wina szyku przestawnego" - dodam teraz, że chciałem napisać: o ile pamiętam, w rozmowie o pochodzeniu Scimitara , co omyłkowym szykiem przestwanym już się da nazwać.
Pah Wraith
Użytkownik
#44 - Wysłana: 16 Sier 2005 22:58:50
A jeśli nazywasz określenie: pedant wyzwiskiem, to teraz ja proszę byś się nauczył korzystać z języka polskiego.

I nie nabierzesz nikogo na to Twoje apelowanie, bo to Ty najczęściej jesteś powodem OT.
Barusz
Użytkownik
#45 - Wysłana: 16 Sier 2005 23:03:03
1) Twoje. To zdanie To nie hipoteza lecz fakty. tyczyło tej wypowiedzi: Popatrz na to tak: jeśli Gowron zginąłby w swoistym polowaniu na czarownice i okazałoby się że nie był zmiennym, to nie tylko Martok stałby się kanclerzem, ale także najprawdopodobniej Klingoni uznaliby, że niebezpieczeństwo infiltracji nie jest takie wielkie i zignorowaliby fakty. Przestaliby szukać Zmiennych i "Martok" miałby wolne pole manewru. . Więc jakie moje przemyślenia miałeś na myśli.
4) Tal Shiar ma bronić legalnych władz. Jest jakiś inny niż przedstawiłem powód dla którego w NEM tego nie robiła?
5) Napisałeś takim małym pedancikiem , nie pedantem. BTW: Więc tłumaczysz się szykiem przestawnym, czy tym, że napisałeś co innego niż chciałeś napisać? I często Ci się to drugie zdaża?
Pah Wraith
Użytkownik
#46 - Wysłana: 16 Sier 2005 23:11:48
1) O, nie. To co ja napisałem, to jedynie moje domysły. Nie nazwę tego faktami. Skoro tak je nazywasz, to jest to Twoja prywatna sprawa.

4) Jeszcze raz: skąd to wiesz? A może jest raczej tak jak ja napisałem?

5) Tak, napisałem. Nie słyszałeś, że ludzie z Małopolski często używają zdrobnień? Napisałem błędnie, ale się poprawiłem, na serio nie pamiętałem co tam napisałeś i tyle. Nie ma o co rozdzierać szat. Poza tym, autorstwo tych przemyśleń nie odgrywa żadnej roli, a do właściwego tematu się nie odniosłeś. Typowe.

Tak, to się nazywa "pomyłka", zdaża się dość często, jak każdemu człowiekowi. Zapamiętaj sobie to słowo, bo, kto wie, może i Tobie zdaży się kiedyś zbłądzić.
Barusz
Użytkownik
#47 - Wysłana: 16 Sier 2005 23:18:35
1) To powszechnie przyjmowana interpretacja w każdym razie i dość oczywista. BTW: o co chodziło z tym? 1) Tak, faktami nazywasz swoje przemyślenia. Jakie moje przemyślenia nazwałem faktami?
4) Co skąd wiem? Że spec-służby mają bronić legalnych władz?
5) Jakiego właściwego tematu? I naprawdę sądzisz, żę wyrażenie "taki mały pedancik" nie jest wyzwiskiem?
Pah Wraith
Użytkownik
#48 - Wysłana: 16 Sier 2005 23:29:53
1) Powszechnie... przez Ciebie.
4) Czy Tal Shiar ma bronić Senatu i senatorów.
5) A może: "Prometeusz vs Sejmitar"? Myśl sobie co tylko chcesz...
Barusz
Użytkownik
#49 - Wysłana: 16 Sier 2005 23:32:41
1) Nie spotkałem się jeszcze z inną wersją.
4) Tak. Jeżeli ktoś z nich np. popełni przestępstwo to od tego są inne służby.
5) Taki mam zamiar. Na serio uważasz, żę czekam na czyjekolwiek pozwolenie.
Pah Wraith
Użytkownik
#50 - Wysłana: 16 Sier 2005 23:40:09
1) O, czyli to co ja pisałem dla Ciebie nie istnieje?
4) Podaj źródło kanoniczne tej wiedzy. Udowodnij, że jest tak jak piszesz.
5) Ktoś tak wspaniały na pewno nie czeka nigdy na nic.
Barusz
Użytkownik
#51 - Wysłana: 16 Sier 2005 23:44:17
1) Skąd ten wniosek?
4) To jedyny logiczny wniosek. Spec-służby mają bronić państwa i jego władz - od tego są. To tak jak by pytać o kanoniczne potwierdzenie faktu, że do spłodzenia dziecka są potrzebni tatuś i mamusia.
5) Skąd konstatacja, że jestem wspaniały?
Pah Wraith
Użytkownik
#52 - Wysłana: 16 Sier 2005 23:55:14
4) Żałosne. Myślisz, że, Senat szkodzący Imerium nie zostałby zlikwidowany przez Tal Shiar? [pisałem już o tym]
5) Gryząca ironia.
Barusz
Użytkownik
#53 - Wysłana: 16 Sier 2005 23:58:55
4) Tak. Nie zostałby, bo Tal Shiar jest od jego ochrony, a Romulanie to gatunek o dużym poczuciu lojaności wz. własnego państwa. Tak samo jak nie został przez wiele lat wcześniej - nie ma powodu, by teraz sytuacja się zmieniała.
5) Na czym polega ta "ironia" i kogo gryzie?
Pah Wraith
Użytkownik
#54 - Wysłana: 17 Sier 2005 00:02:38
4) Heh, czyli skoro są lojalni wobec własnego państwa, to Senat działający z dobrymi intencjami, ale kiepskimi efektami lub podejmujący decyzje które nie podobają się szefowi TS, może zostać odsunięty, co najmniej, jeśli nie zlikwidowani.

5) Mam nadzieję, że bawisz się równie dobrze jak ja.
Barusz
Użytkownik
#55 - Wysłana: 17 Sier 2005 00:04:53
4) Tak, jak już pisałem od tych zmian jest kto inny. Tak było zawsze - jest jakikolwiek powód by to zmieniło się właśnie w NEM?
5) Może bawiłbym się, gdybyś raczył odpowiedzieć na moje pytanie.
Pah Wraith
Użytkownik
#56 - Wysłana: 17 Sier 2005 00:06:44
4) Tak było zawsze... Proszę o źródło kanoniczne [prośba nr 2]

5) szkoda
Barusz
Użytkownik
#57 - Wysłana: 17 Sier 2005 00:13:08
4) Skoro senat istniał u Romulan od dawien dawna to logicznym jest, że nigdy wcześniej nie został zniszczony.
5) co szkoda? I kogo ma gryźdź ta ironia?
Pah Wraith
Użytkownik
#58 - Wysłana: 17 Sier 2005 00:22:43
4) A co to, jeden i ten sam Senat od setek lat rządzi? Ludzie sie zmieniają. Jeden konkretny skład Senatu może być lipny, kapewu?

5) Nie wiem kogo ma "gryźdź".
Barusz
Użytkownik
#59 - Wysłana: 17 Sier 2005 00:24:46
4) Nie skład, lecz instytucja. Broniona przez Tal Shiar zawsze. I nie broniona w NEM. Dlkaczego?
5) To czemu pisałeś: Gryząca ironia.
Pah Wraith
Użytkownik
#60 - Wysłana: 17 Sier 2005 00:30:55
4) Hipoteza: Senat nie wywiązywał się ze swoich obowiązków: np. nie poszerzał nowych granic, ignorował potencjalnych sojuszników, kazał zasadzić wszędzie romulańską pietruszkę, cokolwiek. Tal Shiar ta polityka się nie podobała, ma swoją własną wizję Imperium, które ma być straszne, wielkie i potężne, zatem postanowiła się pozbyć niegodnych w jej mniemaniu senatorów. A że nawinął się Shinzon oferujący idealną broń - w to im graj. Podobne rzeczy zdarzały się i na Ziemi -przeciwnicy polityczni mordują prawowitych władców, by przejąć władzę, choćby dlatego, że mają inną wizję. To nawet 3 letnie dziecko zrozumie.

5) Albowiem jest to znany i lubiany zwrotw polszczyźnie.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Prometeusz vs Sejmitar

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!