USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Prometeusz vs Sejmitar
 Strona:  1  2  3  4  5  6  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 13 Sier 2005 10:27:26 - Edytowany przez: Picard
Ustatliliśmy już , mniej więcej , iż Sejmitar ze swą siłą ognia , zwrotnością i wieloma innymi cechami jest okrętem stojącym na ,,galaktycznej skali potęgii" gdzieś pomiędzy Neg'Varem a sześcianem Borg. CZy uwązącie , iż statek ten odniósł by wiktorie nad federacyjnym Prometeuszem ? Ta druga jednostka była w końcu pożądana przez romulański wywiad , ktory najpewniej odpowiedzialny jest za powstanie Sejmitara , tak więc wynik starcia byl by w moim osobistym odczuciu dość niepewny. Oba okręty są jednostkami czysto bojowymi, oba cechują niezwykłe właściwości ( Prometeusz - separacja poszczególnych sekcji , Sejmitar - zdolność do oddwania strzałów w kamuflaru) , oba mają potężne uzbrojenie... Kto by odniósł zwycięstow w owej walce , założywszy , iż obie jednostki obsadzone są równie zdolnymi załogami i na obu panuje stan czerwonego alarmu , czyli obsady obu statków są gotowe do walki ?
waterhouse
Moderator
#2 - Wysłana: 13 Sier 2005 13:50:19
proszę....ile jeszcze tego typu kombinacji można znaleźć? czy mozesz wykazać nieco więcej inwencji w wymyślaniu tematów?

Ta druga jednostka była w końcu pożądana przez romulański wywiad, najpewniej odpowiedzialny jest za powstanie Sejmitara

Scimitar? Romulański wywiad? Litości...
Barusz
Użytkownik
#3 - Wysłana: 13 Sier 2005 13:58:20
Nie wiemy kto stał za romulańską akcją opisaną w "Message in a Bottle". Rekar w trakcie lotu zmienił kurs - IMO prawdopodobne jest, że mógł współdziałać z frakcją która "wydała" Shizona.

PS: Jeżeli nie podobają Ci się tego typu wątki to zwyczajnie w nich nie pisz. Co w końcu nie jest aż takie dziwne.
waterhouse
Moderator
#4 - Wysłana: 13 Sier 2005 14:52:27 - Edytowany przez: waterhouse
Nie wiemy kto stał za romulańską akcją opisaną w "Message in a Bottle". Rekar w trakcie lotu zmienił kurs - IMO prawdopodobne jest, że mógł współdziałać z frakcją która "wydała" Shizona

czyli musimy zastanowić się, na ile prawdopodobne jest że frakcja (dość silna) Tal Shiar współpracowała z Remanami itd... Dla mnie prawdopodobieństwo jest dosyć niskie.

PS: Jeżeli nie podobają Ci się tego typu wątki to zwyczajnie w nich nie pisz. Co w końcu nie jest aż takie dziwne

A mogę wyrażać swoją opinię na ich temat? I od kiedy Ty będziesz mi mówił gdzie i co mam lub powinienem pisać?
Barusz
Użytkownik
#5 - Wysłana: 13 Sier 2005 14:57:56
1) To było już po rozgromieniu Tal Shiar w czasie akcji z Kastą Obsydianową w Gammie, więc jej znaczenia bardzo osłabło i nie ma nic dziwnego w tym, że jej pracownicy zaczeli sobie szukać innych etetów (zabezpieczać tyłki na przyszłość mówiąc wprost).
2) Stwierdziłem prosty fakt. Pisanie w topikach które kogoś nie interesują świadczy o kretyniźmie.
waterhouse
Moderator
#6 - Wysłana: 13 Sier 2005 15:09:38 - Edytowany przez: waterhouse
Stwierdziłem prosty fakt. Pisanie w topikach które kogoś nie interesują świadczy o kretyniźmie.

A skąd wiesz że mnie ten temat nie interesuje? Oprócz merytorycznej uwagi o Tal Shiar mogłem nie mieć czasu na głębesze rozważania, a ponadto wyraziłem tylko swoją opinię jeśli chodzi o zakładanie kolejnych versusów. Masz z tym problem?

PS

Czy uważasz mnie za kretyna?
Barusz
Użytkownik
#7 - Wysłana: 13 Sier 2005 15:11:56
A skąd wiesz że mnie ten temat nie interesuje?

Z tego zdania oczywiście: proszę....ile jeszcze tego typu kombinacji można znaleźć? czy mozesz wykazać nieco więcej inwencji w wymyślaniu tematów? , co w końcu nie jest specjalnie trudno zauważyć.

Czy uważasz mnie za kretyna?

Przecież w ogóle się nie znamy. Skąd miałbym to wiedzieć?
waterhouse
Moderator
#8 - Wysłana: 13 Sier 2005 15:16:06 - Edytowany przez: waterhouse
Przecież w ogóle się nie znamy. Skąd miałbym to wiedzieć?

przecież pisałeś że moje rzekome zachowanie świadczy o kretyniźmie - więc czekam tylko aż napiszesz mi to wprost "Jesteś kretynem". Dlaczego tego nie robisz?

Ale teraz jadę na konferencję prasową sztabu Cimoszewicza, więc nie mam po prostu czasu na tego typu rozmowy z taką osobą jak Ty.
Barusz
Użytkownik
#9 - Wysłana: 13 Sier 2005 15:17:58
Już wyjaśniałem powyżej. Co innego objawy, co innego ogólna kwalifikacja danego zachowania.
PS: Gorąco apeluję o nieodmerytorycznianie dyskusji.
Picard
Użytkownik
#10 - Wysłana: 13 Sier 2005 22:45:41
To będzie tu rozmowa o Sejmitarze i Prometeuszu , czy też kolejna łutnia waterhouse z Baruszem ? - bez urazy dla obu szanownych rozmówców.

ile jeszcze tego typu kombinacji można znaleźć?

Zapewniam Cię , że jeszce bardzo wiele ! Jutro planuje opublikować kolejny...
Pah Wraith
Użytkownik
#11 - Wysłana: 15 Sier 2005 13:19:51
1) To było już po rozgromieniu Tal Shiar w czasie akcji z Kastą Obsydianową w Gammie

Rozgromiono dużą część floty Tal Shiar (choć bardzo wątpliwe, by Tal Shiar posyłała tam więkzość sił, mimo wszystko), nie zaś organizację. To Kasta Obsydianowa praktycznie przestała istnieć.

Co do versusa, to chyba jednak za mało wiemy o tych statkach. "Galaxy CZY Defiant" był fajny, bo jest dużo danych (a i tak wyszło że g... wiemy) zaś w tym przypadku i w następnych, jak się tego obawiam będzie za dużo: "a mi się wydaje"...
Barusz
Użytkownik
#12 - Wysłana: 15 Sier 2005 13:21:25
Rozgromiono dużą część floty Tal Shiar (choć bardzo wątpliwe, by Tal Shiar posyłała tam więkzość sił, mimo wszystko), nie zaś organizację. To Kasta Obsydianowa praktycznie przestała istnieć.

Skąd to rozróżnienie?
Pah Wraith
Użytkownik
#13 - Wysłana: 15 Sier 2005 13:24:41
Bo o Kaście już później słyszeliśmy w czasie przeszłym, zaś Koval w "Inter arma enim silent leges" nie był szefem-dawno-nieistniejącej-organizacji-wywiadowczej-niegdyś-potężnej- ale-dziś-już-nie.
Barusz
Użytkownik
#14 - Wysłana: 15 Sier 2005 13:25:47
Tak. Wieć Skąd to rozróżnienie? - pisałeś, że z Tal Shiar tak się nie stało.
Pah Wraith
Użytkownik
#15 - Wysłana: 15 Sier 2005 13:29:52
Bo o ile pamiętam, Zmienny "przebrał " się za Lovoka - Romulanina z TS, podpuścił głównie Kardazjan, którzy chcieli pozbyć się zagrożenia i odstawiać bohaterów kwadrantu. Poza tym, Romulanie rzadko wykonują pierwszy zbrojny ruch - stąd wydaje mi się (i jest to tylko moja opinia) że TS jako ostrożna organizacja, mniej wojowniczego od Kardazjan ludu, nie posłała tam całośći swych wojsk.

Jeszcze to przeanalizuję, bo mam takie małe opracowanie w kwestii i wrócę do tego.
Barusz
Użytkownik
#16 - Wysłana: 15 Sier 2005 13:33:39
Bo o ile pamiętam, Zmienny "przebrał " się za Lovoka - Romulanina z TS, podpuścił głównie Kardazjan,

IMHO to jest sprzeczne.

Poza tym, Romulanie rzadko wykonują pierwszy zbrojny ruch

Skąd ten wniosek - możesz podać jakiś przykład kiedy to ich zaatakowano - bo ja pamiętam, że było dokładnie na odwrót - "Balans of Terror", NEM itd.

mniej wojowniczego od Kardazjan ludu,

Co?

A czy zniszczenie Senatu w NEM nie pozostaje z tym w jawnej sprzeczności?
Pah Wraith
Użytkownik
#17 - Wysłana: 15 Sier 2005 13:56:32
1) Nie lepiej mu było w takim razie udawać choćby Kovala? Dla mnie wygląda to jak typowa dla Zmiennych podpucha.

2) Nie powiedziałem, że Romulanie dają się atakować, tylko, że prowokują wroga do wykonania tego pierwszego ruchu. Np. w Balance właśnie maskowanie miało zapewnić zamęt - dezorientację we Flocie - nie wzięli tylko pod uwagę interwencji Enterprise, a potem próbowali mu uciec, by nie zostawić żadnych dowodów,
A w Nemesis? Kiedy to wykonali pierwszy ruch? Masz na myśli próbę obalenia nowego dyktatora?

3) To. Mniej wojowniczego. Na Romulusie "wojsko nie dyktuje polityki", cytując za śp. Pretorem Hirenem.

4) Nie rozumiem, co ma piernik do wiatraka z tym zamachem Senatu.
Pah Wraith
Użytkownik
#18 - Wysłana: 15 Sier 2005 14:07:24
OK, przeczytałem:

- to Tain był pomysłodawcą ataku na planetę Zmiennych w mgłaicy Omariońskiej, żądny chwały nigdy nie pozwoliłby, by Romulanie mogli twierdzić iż ewentualne zwycięstwo to wyłącznie ich zasługa, a zatem ta "wspólna operacja" musiała być bardziej Obsydianowa niż Tal Shiarowa,
- flota licząca 20 jednostek - hmmm, Kasta miała zakaz budowy okrętów wojennych, musieli je budwać w tajemnicy, zaś nic nie wskazuje żeby Tal Shiar miała jakiekolwiek ograniczenia, w istocie mogą przejąć kontrolę nad dowolną jednostką, wątpię zatem, by TS wystawiła pełny skład max. 10 D'Deridexów...
- poza tym najwyraźniej najwyższym w stopniu oficerem był tam półkownik Lovok, a najwyższa jest raczej - generał, zatem przynajmniej najwyższe szarże przetrwały.
waterhouse
Moderator
#19 - Wysłana: 16 Sier 2005 11:03:38 - Edytowany przez: waterhouse
Już wyjaśniałem powyżej. Co innego objawy, co innego ogólna kwalifikacja danego zachowania.

tak....pozwoliłem sobie wyrazić swoją opinię, a Ty uznajesz to za kretyńskie zachowanie.

Mógłbym napisać co sądzę o np.Twoim zachowaniu wobec mnie na tym forum, ale mimo wszystko nie chcę nagle znaleźć się na Twoim poziomie.

I to tyle. Nie mam Ci nic więcej w tej sprawie do powiedzenia.

Zapewniam Cię , że jeszce bardzo wiele ! Jutro planuje opublikować kolejny

I co z tego wyniknie? Mechaniczne mnożenie tematów Scimitar vs <klasa okrętów> w nieskończoność nie ma IMHO sensu...
Barusz
Użytkownik
#20 - Wysłana: 16 Sier 2005 11:40:03
1) Nie lepiej mu było w takim razie udawać choćby Kovala? Dla mnie wygląda to jak typowa dla Zmiennych podpucha.

To była podpucha. Coś z tego wynika dla nas?

2) Nie powiedziałem, że Romulanie dają się atakować, tylko, że prowokują wroga do wykonania tego pierwszego ruchu.

I z tego wynika, że nie są wojowniczy i nastawieni na ekspansję?

3) To. Mniej wojowniczego. Na Romulusie "wojsko nie dyktuje polityki", cytując za śp. Pretorem Hirenem.

A co to ma do rzeczy. To czy wojsko dyktuje politykę nie implikuje wprost wojowniczości.

4) Nie rozumiem, co ma piernik do wiatraka z tym zamachem Senatu.

Jak zniszczono senat w NEM? Zaskakująco łatwo. Co z tego wynika. Twoim zdaniem, że mają bardzo sprawne specsłużby, moim że ich nie mają. Czy to skomplikowane?

- to Tain był pomysłodawcą ataku na planetę Zmiennych w mgłaicy Omariońskiej, żądny chwały nigdy nie pozwoliłby, by Romulanie mogli twierdzić iż ewentualne zwycięstwo to wyłącznie ich zasługa, a zatem ta "wspólna operacja" musiała być bardziej Obsydianowa niż Tal Shiarowa,

A Romulanie by pozwolili?

tak....pozwoliłem sobie wyrazić swoją opinię, a Ty uznajesz to za kretyńskie zachowanie.

Za kretyńskie zachowanie uznaję pisanie w wątkach które dla kogoś są bez sensu. Czy to dziwne?

I co z tego wyniknie? Mechaniczne mnożenie tematów Scimitar vs <klasa okrętów> w nieskończoność nie ma IMHO sensu...

Więc w nich nie pisz.
waterhouse
Moderator
#21 - Wysłana: 16 Sier 2005 11:44:54 - Edytowany przez: waterhouse
Więc w nich nie pisz.

będe pisał gdzie chcę i co chcę - nic Ci do tego

Za kretyńskie zachowanie uznaję pisanie w wątkach które dla kogoś są bez sensu. Czy to dziwne

nie zabronisz mi wyrażania swoich opinii nt. wątków

EOT - gdyby to była lista dyskusyjna, za tego typu inwektywy już dawno byłbyś w moim KF
Barusz
Użytkownik
#22 - Wysłana: 16 Sier 2005 11:48:49
Ponownie apeluję o nieodmerytorycznianie dyskusji i zaprzestanie osobistychy rozgrywek na forum.
waterhouse
Moderator
#23 - Wysłana: 16 Sier 2005 11:54:04 - Edytowany przez: waterhouse
zaprzestanie osobistychy rozgrywek na forum.

PS (nie mogę sie powstrzymać)

ROTFL

to dlaczego je rozpoczynasz? Masz od tego PM, aby pisać tam o moim zachowaniu
Barusz
Użytkownik
#24 - Wysłana: 16 Sier 2005 11:56:58
Nigdy niczego takiego nie rozpoczynałem Nalegam, by powrócić do "tytułowego" zagadnienia - jeżeli ktoś nie uważa, że Mechaniczne mnożenie tematów Scimitar vs <klasa okrętów> w nieskończoność nie ma IMHO sensu... oczywiście.
waterhouse
Moderator
#25 - Wysłana: 16 Sier 2005 12:00:15
Nigdy niczego takiego nie rozpoczynałem

oczywiście że nie

2) Stwierdziłem prosty fakt. Pisanie w topikach które kogoś nie interesują świadczy o kretyniźmie

ręce opadają...no ale z Tobą tak już jest...
Barusz
Użytkownik
#26 - Wysłana: 16 Sier 2005 12:02:58
Można jaśniej? To ma coś wspólnego z Prometeusem itd.?
waterhouse
Moderator
#27 - Wysłana: 16 Sier 2005 12:04:29
whatever

wracam do pracy...
Barusz
Użytkownik
#28 - Wysłana: 16 Sier 2005 12:05:49
Po raz enty apeluję o nieodmerytorycznianie dyskusji.
Pah Wraith
Użytkownik
#29 - Wysłana: 16 Sier 2005 15:07:25
1) Wynika to, że gdyby podmienił się za Kovala, to mógłby, jako szef TS, wydać rozkaz:
"No, dobra chłopaki, wszyscy wsiadamy na nasze Warbirdy i lecimy z Kardazjanami". W ten sposób zlikwidowałby skutecznie całą TS w jednym uderzeniu. Podmieniając Lovoka nie miał takiej możliwości, zatem działał mniej skutecznie.

2) OK, są wojowniczy, ale nie tak bardzo jak np. Klingoni czy Jem'Hadar, bo wtedy nie zajmowaliby się niczym innym jak walką. Chyba widzisz różnice między Romulanami a w/w gatunkami?

3) Hmmm, pomyślmy: mamy bardzo agresywny gatunek, który w głowie ma tylko jedno: zabijać wszystkich dookoła i pochłaniać planety jedna po drugiej. I ich rząd nazywa się Senatem, który rozważa sprawy dotyczące handlu i ekonomii... Coś tu się nie zgadza. W państwie totalitarnym wysoką pozycję zajmują policja/milicja, wojsko, formacje quasi wojskowe, mają one szerokie uprawnienia, a w państwie panuje stale godzina policyjna. Tak jest np. na Cardass Prime [a raczej było] - tam wojsko rządziło. Zaś Romulanie, którzy oprócz mordobicia lubią czasem pospiskować, ponegocjować, może pohandlować, powymyślać jakieś ciekawe wynalazki są chyba mniej militarni. Ergo mniej agresywni od Klingonów i Kardasjan.

4) Dalej nie rozumiem. Gdyby Romulanie mieli takiego świra na punkcie wojskowości to straznicy obszukiwaliby senatorów. A w tym przypadku, na Boga, wstęp do sali Senatu mieli sami Senatorowie, zaś ci wojskowi z początku na 100% zostali przeszukani. Komu postanie w głowie że jeden z senatorów dokona zamachu. A sam fakt że udało się jej wnieść to urządzenie może świadczyć tylko o tym, że, tak jak sam onegdaj sugerowałeś[w rozmowie o pochodzeniu Scimitara o ile pamiętam], Shinzon działał w porozumieniu z TS, czyli że to same służby wymordowały niewygodnych dla siebie przywodców.

A Romulanie by pozwolili?

Nie mieli wyjścia: Tain był inicjatorem tej akcji.

Do obu panów dyskutantów:

nie chciałbym nic mówić, ale obaj powodujecie schodzenie z tematu i nawet to, że "enty" raz upominasz Waterhouse'a, drogi Baruszu nie daje Ci to prawa do "odmerytoryczniania dyskusji". Przenieście się więc jeśli łaska na priva albo niech któryś z Was da sobie siana.

I o ile każdy ma prawo do opinii na temat wątku, bo to jeszcze nie jest OT, o tyle pouczanie innych nie mieści się chyba w żadnym z możliwych do poruszenia na tym forum wątków. No,chyba, że ktoś zakłada topic atakując personalnie,ale wtedy takiemu mówię: stanowcze nie!

EOT, na miłość boską
Barusz
Użytkownik
#30 - Wysłana: 16 Sier 2005 15:15:48
1) Nie każdego można podmienić.
2) No. Dlaczego o tym piszesz.
3) Zaś Romulanie, którzy oprócz mordobicia lubią czasem pospiskować, ponegocjować, może pohandlować, powymyślać jakieś ciekawe wynalazki są chyba mniej militarni. Ergo mniej agresywni od Klingonów i Kardasjan.

Chyba na odwrót.

4) Komu postanie w głowie że jeden z senatorów dokona zamachu.

Dobrej spec-służbie. Ale nie "powstranie w głowie" tylko dowie się o tym.

A sam fakt że udało się jej wnieść to urządzenie może świadczyć tylko o tym, że, tak jak sam onegdaj sugerowałeś[w rozmowie o pochodzeniu Scimitara o ile pamiętam], Shinzon działał w porozumieniu z TS, czyli że to same służby wymordowały niewygodnych dla siebie przywodców.

To było w tym wątku... W tym w którym teraz piszemy... Jejku...

i nawet to, że "enty" raz upominasz Waterhouse'a, drogi Baruszu nie daje Ci to prawa do "odmerytoryczniania dyskusji".

Można wiedzieć gdzie ją odmertyoryczniałem?

I o ile każdy ma prawo do opinii na temat wątku, bo to jeszcze nie jest OT, o tyle pouczanie innych nie mieści się chyba w żadnym z możliwych do poruszenia na tym forum wątków.

Można wiedzieć czego to dotyczy? Jakie pouczanie?
 Strona:  1  2  3  4  5  6  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Prometeusz vs Sejmitar

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!