USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Trekowa ewolucja

Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 11 Sier 2005 09:50:39
Zasatnawialiście się kiedyś jak przebiegała ewolucja gatunków znanych nam z Treka , że wyglądają one obecnie tak a nie inaczej ? Zasatanawialiście się na łańcuchem wydarzeń , który doprowadził do powstania wszystkim dobrze znanych ras ? Dla mnie największą wpadką scenarzystów St jest uznanie , iż dinozaury wyewolułowały w wysoko rozwiniętą , inteligętną forme życia i opuściły naszą planete. Długo zastanawiałem się nad tym jak to było możliwe i jakoś nie dochodze do żadnych konstruktywnych wniosków , bo w końcu ,,straszne gady" władały Ziemią przez steki miionów lat a miomo to nie znaleziono żadnego dowodu na to by wykazywały jakąś wyszą inteligencje - przeciwnie powrzechnie raczej sądzi się , że niegrzeszyły one mądrością. Rozmyślam też nad kwestią ewolucji Gatunku 8472 - czy był on od samego początku swego istnienia jedynym mieszkańcem Płynnej Przestzreni czy też w trakcje swego rozwoju i ekspansji wyeliminował on konkurencjie - w myśl swego powiedzenia : ,,słaby musi umrzeć" ? Nachodzą Was jakieś refleksje w tym temacie ? Czekam na ciekwawe wnioski i równie interesującą na ich temat dyskusje !
Dreamweb
Użytkownik
#2 - Wysłana: 11 Sier 2005 15:53:20
A czy gdzieś powiedziano że 8472 są jedynymi mieszkańcami tej płynnej przestrzeni? Ja mam nadzieję że nie i że kiedyś zobaczymy jakieś inne ciekawe stworzenia stamtąd Np. wrogów 8472 którzy sie sprzymierzą z Borg lub coś w tym stylu...
Picard
Użytkownik
#3 - Wysłana: 11 Sier 2005 19:22:52
No niby nigdzie nie było powiedziane , że 8472 są jedyną formą życia występującą w Płynnej Przestrzeni ale na to raczej wskazywała by filozofia rzeczonej rasy : ,,słaby musi zginąć !" Więc wnioskuje z tego , iż owi obcy będący zaprzysięglymi wrogami Borg , wyeliminowali swych kuzynów z własnego podwórka by osiągnąć sukces ewolucyjny i supremacie we własnej przestrzeni. Ale nie jest to w żadnym razie kanon , a jedynie moje widzimiie więc może masz racje Dreamweb i kiedyś jeszcze zobaczymy jeszcze innych mieszkańców Płynnej Przestrzeni. Było by to bardzo ciekawe Natomiast ciekaw jestem jak mogły powstać istoty w rodzaju 8472 ? W ich uniwersum nie ma żadnych planet więc gdzie owe stwory się narodziły i rozwinęły i jak to wyglądało. Ciekwe zagadnienie nieprawdaż ?
Zarrow
Użytkownik
#4 - Wysłana: 12 Sier 2005 10:33:37
Tylko teoretycznie ciekawe. Ot, oni zamiast, tak jak my, powstac w malym pra-oceanie, powstlai w gigantycznym obejmujacym caly wszechswiat... Tylko na cholere im nogi, jak mieliby plywac?
Picard
Użytkownik
#5 - Wysłana: 12 Sier 2005 15:30:09
Właśnie to jest interesujące ! Jaki łańcuch wydarzen doprowadził do powstania takich a nie innych stworzeń ?
Zarrow
Użytkownik
#6 - Wysłana: 12 Sier 2005 19:52:13
Juz odpowiadam-dziwaczny
moze Voy nie widzial zadnych planet czy czegos takiego...Ale to nie oznacza, ze nic takiego nie istnieje w swiecie 8472, albo cos podobnego. Bo w koncu przedstawicele gatunku 8472 mieli nogi i umieli z nich korzystac...
Picard
Użytkownik
#7 - Wysłana: 13 Sier 2005 22:59:33
Tylko dlaczego w takim razie Gatunek 8472 po przedostaniu się do naszego wszechświata nie starał się podbić palanet zajmowanych przez Borg , a jedynie niszczył je ? Mogli przecież znaleźć dla tych globów jakieś zastosowanie - choćby przeróbka na sórowce wykorzystywane w slinikach warp - ale tego nie uczynili. Czemu ?
Pah Wraith
Użytkownik
#8 - Wysłana: 15 Sier 2005 13:22:59
Może nie potrzebują takich surowców. Taka metoda działania pasuje mi do ich opinii o naszej galaktyce, że jest nieczysta i należy ją oczyścić

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Trekowa ewolucja

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!