USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Neg'Var vs Sejmitar
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#31 - Wysłana: 9 Sty 2007 14:12:53
fang

Jak można się nabrać na taki antyczny numer

Widać mozna skoro Donatra dala sie na niego zlapac. Ktos w innym temecie wspominal ,ze Romulanie zawsze dostaja baty dlatego,ze nie sa najlepszymi taktykami?

Chodzi o to że nie wiadomo czy jest wystarzczająca do przebicia pancerza N'Vara- jeśli tak to nad czym się zastanawiać- jesli nie to możliwe że Scimi musiał by zdjąć kamuflaż żeby zwiekszyć moc baterii i załadować torpedy w antymaterię z reaktora

Tego czy moc ta jest wystarczajaca czy nie tego nie wiem- i chyba nigdy sie nie dowiemy chyba,ze tworcy beda mieli fantazje pokazac pojedynek Neg'Var vs Sejmitar- w co osobiscie watpie. Nie rozumie zas skad wniosek, ze dziala Sejmitara strzelay z mniejsza moca gdy statek ten urzywal kamuflarzu? Chyba bateriie dezruptorow skonstrulowano tak aby mogly strzelac z zwykla intensywnoscia i moca zarowno podczas gdy kamuflarz jest aktywny oraz wtedy gdy jest on wylaczony? Wydaje mi sie to calkiem logiczne. Poza tym nie wydaje mi sie by torpedy z Sejmitara wymagaly doladowania anty materia- Romulanie stasowali zawsze torpedy plazmowe -one zas nie potrzebuja chyba anty-materii- nie wiem wiec czemu w tym przypadku ta praktyka miala by ulec zmianie? A czy Sejmitar nie ostrzelal, Valdor'a wlasnie torpedami?

Q__

Ciekawa taktyka prowadzenia dyskusji...

W tym szalenstwie jest logika!
Kazeite
Anonimowy
#32 - Wysłana: 3 Lut 2007 23:57:58
W ogóle Sejmitar sprawia wrażenie, jakby był zaprojektowany przez szalonego fana. Jest tam wszystko - dziesiątki wyrzutni, fazerów, hangarów dla myśliwców, szmerów bajerów, plus rozkładane skrzydła. Pewnie też ma trzy rdzenie warp (bądź trzy osobliwości kwantowe) i sześć oddzielnych zestawów cewek warp...

Zresztą Enterprise-E w "Nemesis" też nie uniknął fanboyizacji... dołożono mu tak z 6 wyrzutni torped, w różnych dziwnych i śmiesznych miejscach...

W każdym razie, uważam, że Sejmitar to najpotężniejsza jednostka bojowa w kwadrantach Alfa i Beta.

Natomiast Enterprise-E, aczkolwiek lżejszy od Enterprise-D, jest od niego lepiej uzbrojony.

Nie rozumie zas skad wniosek, ze dziala Sejmitara strzelay z mniejsza moca gdy statek ten u[b]żywal kamuflarzu?[/b]
Bez danych o mocy jego generatorów nie można stwierdzić, która z opcji jest prawdziwa. A w takich przypadkach lepiej przyjąć za prawdziwy gorszy scenariusz - bo zawsze lepiej jest mieć dane zaniżone niż zawyżone
Q__
Moderator
#33 - Wysłana: 4 Lut 2007 00:42:26
Kazeite

W ogóle Sejmitar sprawia wrażenie, jakby był zaprojektowany przez szalonego fan

I to szalonego fana futurystycznych militariów.
Pah Wraith
Użytkownik
#34 - Wysłana: 4 Lut 2007 15:03:43
Niestety całe Nemesis jest jednym, wielkim marzeniem fanboya. Szkoda tylko, że ten fanboy nie zna wystarczająco dobrze tego universum :/

Bez danych o mocy jego generatorów nie można stwierdzić, która z opcji jest prawdziwa.

Kaz... wiesz... tutaj najczęściej panuje pogląd, że to co widzimy jest zawsze ostateczne i można z tego wyciągać wnioski, których podstaw nikt nie powinien kwestionować :]
Kazeite
Anonimowy
#35 - Wysłana: 4 Lut 2007 15:06:48
Nie rozumiem co masz na myśli i jak to odnosi się do mojego stwierdzenia.
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 4 Lut 2007 15:09:35
Pah Wraith

Niestety całe Nemesis jest jednym, wielkim marzeniem fanboya.

I to chyba bardziej fanboya SW niż ST...

BTW: czy ktoś z Was zwrócił już uwagę, jak bardzo "Nemesis" powtarza wątki z ST II? (Tu i tu "superwróg", tu i tu poświęcenie pewnego "sztywniackiego" członka załogi itd.itp.)
szwagier
Użytkownik
#37 - Wysłana: 4 Lut 2007 15:11:13
BTW: czy ktoś z Was zwrócił już uwagę, jak bardzo "Nemesis" powtarza wątki z ST II? (Tu i tu "superwróg", tu i tu poświęcenie pewnego "sztywniackiego" członka załogi itd.itp.)

Już o tym kiedyś pisaliśmy. I ja napewno też. Bardzo mi ST II przypomina.
Pah Wraith
Użytkownik
#38 - Wysłana: 4 Lut 2007 15:15:36
Nie rozumiem co masz na myśli i jak to odnosi się do mojego stwierdzenia.

Że w dyskusjach jest silne lobby osób, które wierzą, że z tego co widzą na ekranie (siła wybuchu, prędkość okrętu) mogą wydedukować wzystko, zapominając o tym, że są zmienne, których nie wzięli pod uwagę, lecz wciąż upierają sie przy swoim :]

czy ktoś z Was zwrócił już uwagę, jak bardzo "Nemesis" powtarza wątki z ST II? (Tu i tu "superwróg", tu i tu poświęcenie pewnego "sztywniackiego" członka załogi itd.itp.)

o, tak,- także bitwa w zagłuszającej mgławicy, piwo romulańskie, a o Shinzonie Berman powiedział, że to taki Picardowy Khan :]
niestety nie ograniczyli się do małpowania 2-giego filmu...
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 4 Lut 2007 15:29:10
Pah Wraith

niestety nie ograniczyli się do małpowania 2-giego filmu...

Małpowali bez ładu i składu z czego się dało... (BTW: skoro Spock powrócił, jest i nadzieja dla Daty, ale to juz inna historia...)
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Neg'Var vs Sejmitar

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!