USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Wolkańska szkoła

Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 21 Wrz 2017 22:36:28 - Edytowany przez: Q__
Pomówmy o czymś, co wypadnie uznać za jeden z najpozytywniejszych wkładów J.J. Abramsa w kanon (i to kanon dwu linii czasu). O wolkańskiej skomputeryzowanej edukacji, którą oglądaliśmy w "jedenastce" w jednej z lepszych (choć/bo zapożyczonej z TASu niemal w 100%) scen, która też - jak video o Sareku pokazuje - powróci w Discovery.

http://www.youtube.com/watch?v=KvMxLpce3Xw

Co sądzicie o takiej metodzie nauczania? O jej sensowności?
Seybr
Użytkownik
#2 - Wysłana: 22 Wrz 2017 10:26:11
Q__

No wiesz, takie szkoły istnieją w Korei czy Japonii. Może nie dosłownie jak filmie, ale są. Nie wiem jak w Polsce, ale nasz system edukacji jest przestarzały. Jak ktoś uczy się wszystkiego, to jest do niczego. Gospodarka potrzebuje ludzi i pewnych kwalifikacjach, ludzi sprawdzonych mające predyspozycje.

Ja do tej pory zastanawiam się na cholerę uczyłem się dorzeczy Amazonki, Wisły czy nazw 49 województw ze stolicami (musiałem znać na bolachę).
Wolkanie stawiają na jednostki, wyszukują predyspozycje i w tym kierunku szkolą. Takie szkoły są na całym świecie, Australii w Japonii czy w USA. Nie piszę o całej masie a o dość sporej grupie.

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Wolkańska szkoła

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!