USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Pojawiam się i znikam...
 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 9 Sier 2005 18:39:37 - Edytowany przez: Picard
Ostatnio po raz kolejny przy okazji omawiania na forum wpadek scenarzystów ,,Enterprise" pojawił się temat efemerycznych ras Xindi oraz Sulibanów , którzy pojawili się zaledwie w tym jednym - bądź co bądź dość specyficznym serialu , co kolwiek pod tym pojeciem rozumieć - a następnie znikneli. W tamtym wątku w owej dyskusji Barusz wysunął twierdzenie , że najwięcej ras epizodycznych było w TNG i poniekąd jest to prawdą. Moim zdaniem jednak nie można porównywać przypadku potężnego gatunku , który zagraża Ziemi z jakimiś podrzędnymi ( względem znaczenia w galatycznej hierarhii ) rasami obcych pojawiających się raz na odcinek by następnie zniknąć na zawsze. To rozgrzesza moim zdaniem TNG bo w końcu kosmos jest tak olbrzymi , że muszą się w nim zdarzać gatunki , których istnienie i pojawianie się na galaktycznej scenie dziejowej jest zbyt mało znaczące by miało być pokazywane na ekranie. Zreszta w ulubionym przez Barusza ,,Voyagerze" owych epizodycznych , jednoodcinkowych cywilizacji ( z racji tego gdzie przebywał okręt kapitan Jeaneway) było jeszcze więcej ! Co myślicie na temat pojawiajacych się i znikających obcych ? Jak tłumaczyć takie zachowania niektórych gatunków ? Jakie znacie przypadki okazjonalnego izolacjonizmu przeplatanego długimi okresami wytężonej działalności obcych cywilizacji znanych z trekowego uniwersum ? Najlepszym przykładem są tu chyba Romulanie...
Picard
Użytkownik
#2 - Wysłana: 9 Sier 2005 20:41:52
Gdyby kogoś naszły refleksje w tym temacie zapraszam do dyskusji...
kozi
Anonimowy
#3 - Wysłana: 10 Sier 2005 19:09:21
Co do Xindi to była o nich mowa w TNG chyba w tym odcinku kiedy Ferengi oddali Picardowi jego stary statek. Co prawda nie pojawili się na ekranie ale była mowa o stacji Xindi, mieli tam chyba odholować stary okręt, co sugeruje ze Xndi nalezą już w czasach TNG do UFP.
crash test
Anonimowy
#4 - Wysłana: 10 Sier 2005 19:45:04
Ta stacja nazywala sie podobnie ale raczej nie Xindi
Chyba ze to kwestia wymowy
 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Pojawiam się i znikam...

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!