USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Temporalna Zimna Wojna

Autor Wiadomość
Barusz
Użytkownik
#1 - Wysłana: 8 Sier 2005 17:34:20 - Edytowany przez: Moderator
Odpowiedz 
Temporalna
Barusz
Użytkownik
#2 - Wysłana: 8 Sier 2005 17:36:37 - Edytowany przez: Barusz
Odpowiedz 
Zimna Wojna. Sorki, ale mi się temat założył nim skończyłem pisać tytuł. Jestem zmęczony po całym dniu pracy, przepraszam. Więc jak myślicie, czy ten wątek dobrze poprowadzony mógłby być ciekawy, czy też od początku ciągnoł serial na dno?
Slovaak
Użytkownik
#3 - Wysłana: 8 Sier 2005 17:49:50
Odpowiedz 
Jęśli dobrze to rozumiem to raczej nie gdyż było by to zabardzo skomplikowane i chaotyczne, wszystko było by ni stad ni z owąd.
Barusz
Użytkownik
#4 - Wysłana: 8 Sier 2005 17:59:07
Odpowiedz 
Ale wyobraź sobie jaki byłby saspend jakby się gdzieś okazało, żę Future Guy to Zmienny z Dominium...
Suavek
Anonimowy
#5 - Wysłana: 8 Sier 2005 22:03:36
Odpowiedz 
Wg mnie sam pomysl byl nowatorski i ciekawy, ale jego realizacja beznadziejna. Niby byla jakas wojna, niby losy wszechswiata od niej zalezaly, a zobaczylismy jedynie Silika i Danielsa strzelajacych do siebie pare razy na pokladzie Enterprise. O tej wojnie duzo mowili, ale malo co jej zobaczylismy.
Picard
Użytkownik
#6 - Wysłana: 8 Sier 2005 22:54:15
Odpowiedz 
O tej wojnie duzo mowili, ale malo co jej zobaczylismy

Bo ona była zimna , to i niewiele się działo
elbereth
Moderator
#7 - Wysłana: 17 Sier 2005 16:33:30
Odpowiedz 
brrr
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 25 Lis 2012 07:41:08 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Są jednak fani, którym się podobała:
http://www.youtube.com/watch?v=oNqHY7ZriI0

Nawiasem mówiąc to - w pewnym sensie - genialny pomysł. Można nim wyjaśnić nie tylko rozbieżności pomiędzy ENT, a starym kanonem, ale dosłownie wszystko (łącznie z huśtawkami emocjonlanymi Sisko, zmianą charakteru Picarda w FC czy NEM, a nawet wszystkim co spotyka porucznika Lesliego i tym jak zmienił się wygląd postaci pomiędzy TOS, a NV). Ba - co mi się bardzo podoba - można tą metodą wpuścić do kanonu B5 i AND, bo skoro w mirror universe mimo totalnej zmiany sytuacji politycznej Kirk&Co pełnili dawne role, to czemu w B5 - w wyniku nadpisania nowej linii czasu - Wolkanie nie mogli zmienić się w Minbari (pod względem nazwy i anatomii) bez zmiany sytuacji politycznej... Zresztą zmieniając przyszłość - tym bardziej można zmieniać przyszłość - stąd w AND trójwymiarowe go zamiast szachów (i Nietzscheanie zamiast Wolkan).
Taak, może to i głupie, ale odtąd nie ma też buraka nie do wyjaśnienia (sprzeczne z fizyką? widać ktoś grzebnął w czasie za mocno i zestaw praw fizyki zmienił).

ps. tytuł topicu naprawiony...
mozg_kl2
Użytkownik
#9 - Wysłana: 25 Lis 2012 12:05:36
Odpowiedz 
Q__:
Są jednak fani, którym się podobała

Bo ten wątek był fajny i ciekawe się zapowiadał, tyle, żę popadł na klasyczną trekową chorobę czyli mamy pomysł na początek a potem jakoś to będzie. Coto jak przejął produkcjęw 4 sezonie, powiedział wprost, że nie było daleszego pomysł na samą wojnę, więc to z marszu zakończył.
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 25 Lis 2012 18:22:20
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Coto jak przejął produkcjęw 4 sezonie, powiedział wprost, że nie było daleszego pomysł na samą wojnę, więc to z marszu zakończył.

Dobrze (?), że nie dali mu "Lost" czy "Heroes", bo by te seriale od razu zakończył.
mozg_kl2
Użytkownik
#11 - Wysłana: 26 Lis 2012 21:04:46
Odpowiedz 
Q__:
Dobrze (?), że nie dali mu "Lost" czy "Heroes", bo by te seriale od razu zakończył.

Myśle, że raczej mógłby je pchnąc na racjonalny tor, choćprzyznam się bez bicia że nie widziałem ani jednej z tych produkcji. Dopiero planuje to nadrobić. Inna rzecz, że po ENTku Coto wziął w swoje łapki 24 i tam też przeprowadził quasireboot. Co ciekawe zrobił to do spółki z naszym Bragą.
Toudi
Użytkownik
#12 - Wysłana: 26 Lis 2012 21:36:52
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Coto jak przejął produkcjęw 4 sezonie, powiedział wprost, że nie było daleszego pomysł na samą wojnę, więc to z marszu zakończył.

To jest problem prawie każdej produkcji i tylko niektórym udaje się przeskoczyć ten problem, choć takie seriale mają z reguły luźną konwencję...

A tak mało jest produkcji, które mają przemyślany scenariusz na więcej niż pierwszy sezon...
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 26 Lis 2012 21:48:47 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Co ciekawe zrobił to do spółki z naszym Bragą.

Ten Braga to jest w ogóle dziwny przypadek... Ma na sumieniu rzeczy b. żenujace, potrafi też kręcić b. przyzwoite. Czasem mam wrażenie jak by umiał więcej, ale mu się nie chciało. Prywatnie podobno jest b. inteligentny zresztą...
mozg_kl2
Użytkownik
#14 - Wysłana: 27 Lis 2012 18:36:51
Odpowiedz 
Q__:
Czasem mam wrażenie jak by umiał więcej, ale mu się nie chciało

Czyli jak to mawiała moja rodzicielka Ty to zdolny jesteś tylko straszny leń.
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 30 Lis 2012 06:38:41
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Czyli jak to mawiała moja rodzicielka Ty to zdolny jesteś tylko straszny leń.

Indeed.

A'propos Bragi:
http://www.startrek.com/article/brannon-braga-from -tng-to-terra-nova-part-1
http://www.startrek.com/article/brannon-braga-from -tng-to-terra-nova-part-2
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 19 Mar 2013 11:33:08 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jeszcze a'propos Bragi (tenże o możliwej tożsamości Future Guy'a):
http://www.trekbbs.com/showthread.php?t=195376

I żarcik:
http://www.trekbbs.com/showthread.php?p=7110367
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 17 Paź 2013 09:09:21
Odpowiedz 
Q__:
o możliwej tożsamości Future Guy'a

Najlepiej wypowiedzieli się fani:
"In Harry Potter and the Return of James T. Kirk, Future Guy's identity is revealed as Voldemort, the man who killed the parents of Harry Potter as part of a reign of terror which culminated with Voldemort's death in the Battle of Sagittarius IX. "

http://stexpanded.wikia.com/wiki/Future_Guy
mozg_kl2
Użytkownik
#18 - Wysłana: 24 Lis 2013 11:13:44
Odpowiedz 
Znalazłem ciekawego newsa

In November 2012, Brannon Braga stated on his Twitter account that the show's fifth season would have revealed Future Guy to be Jonathan Archer "trying to correct history" and repair a corrupt future by influencing his younger self. Braga added that Archer being Future Guy was the plan from the beginning, and previous statements claiming Future Guy was intended to be a Romulan were meant as a red herring.

In December 2012, Braga expanded on his previous statements by indicating that Archer may have been kept alive by Suliban genetics. It was also indicated that Archer may have had a motive to even kill his past self to benefit the future.

apropo tajemniczego mocodawcy Suliban
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 24 Lis 2013 14:36:19 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Znalazłem ciekawego newsa

Którego linkowałem dwa posty wyżej... ale może i dobrze, że jego kopia pojawiła się na forum.

Grzebiąc głębiej - TU jest twitterowy oryginał owej informacji:
https://twitter.com/brannonbraga/status/2735417326 56898048

mozg_kl2:
Brannon Braga stated on his Twitter account that the show's fifth season would have revealed Future Guy to be Jonathan Archer "trying to correct history" and repair a corrupt future by influencing his younger self.

No to jest typowy bragizm... Ilu ich tak już próbowało u niego? Kaśka, Chakotay... To co w DS9 "Children of Time" było dramatem powraca farsą. Wdzięczny jestem Coto, że wywalił toto.
Inna sprawa, że takie manipulowanie przeszłością - nawet gdy dla wyższego celu - wydaje się być skrajnie egoistyczne i niemoralne, zwł. w tak dużej skali. Ile istot urodzonych w oryginalnej linii czasu nigdy nie zostanie nawet poczętych w wyniku zmiany historii?

mozg_kl2:
It was also indicated that Archer may have had a motive to even kill his past self to benefit the future.

No, to by była słuszna kara za takie pomysły*. Samowymazanie z historii, jak w wypadku statku Annoraxa. To by też tłumaczyło czemu przyszłe pokolenia nie słyszały o Archerze**.

* tzn. słuszna dla starego Archera, bo ten z XXII wieku wszak nic nie zawinił (acz jak wiemy - z VOY, ofkors - futurystycznemu prawodawstwu takie subtelności były obce...)

** chociaż... jeśli za R. Roddenberrym uznać NV: P2 za kanon, to jednak słyszały - w, świetnej skądinąd, vignette "Going Boldly" Kirk mówi: "- We are the Drakes... the Magellans... the Archers of our time"
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 30 Gru 2016 09:36:14 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Gdyby kto pytał dlaczego czytuję z lubością wypowiedzi Bennetta na TrekBBS. Odpowiedź jest prosta - bo jako nie tylko pisarz powieści na licencji, ale i superfan zna rozmaite niuanse Treka i szczegóły zza kulis. Dowiedziałem się np. dzięki niemu, że wątek Temporal Cold War został B&B wmuszony (woleli konsekwentny prequel), dlatego sabotowali go i urwali bez wyjaśnienia kiedy presja szefostwa zmalała:

Heck, the makers of ENT never even wanted to use time travel in the first place -- the network (or was it the studio?) insisted because they weren't comfortable with a prequel and wanted something that kept things moving forward in time. So the producers apparently never had a specific vision behind it beyond making their bosses happy, which is why it didn't seem to have much of a plan to it, and (I imagine) why they dropped it once it became clear it wasn't really going anywhere.
http://www.trekbbs.com/threads/dti-watching-the-cl ock-by-c-l-bennett-review-thread-spoilers.140619/p age-3#post-4916724

(Co by nie gadać Berman i Braga zachowali się tu mało profesjonalnie.)
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 7 Maj 2019 01:02:53
Odpowiedz 
Ciekawe pytanie: czy w trzecim sezonie DSC wróci wątek tytułowej wojny?
http://www.youtube.com/watch?v=0RlZom0Ksn8
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 21 Cze 2019 01:07:22
Odpowiedz 
Temat tożsamości Future Guy'a wciąż zaprząta myśli fanów:
https://www.youtube.com/watch?v=qGGvhdiQREg
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 14 Sty 2020 10:31:22 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Temporalna Zimna Wojna

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!