USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Obcy z ORV
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 28 Maj 2017 11:36:29 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Umieszczam ten temat tu trochę przekornie (w dodatku nie wiedząc jeszcze na ile serio The Orville będzie, a więc i czy na tak poważne analizy zasługuje), ale całkiem serio uważam, że gatunki z ORV na dostrzeżenie zasługują (i - w innych warunkach - spora część z nich byłaby cennym dodatkiem do kanonu ST).

Popatrzmy po kolei...

1. Gatunek Bortusa* - jednopłciowi Obcy (postrzegają samych siebie jako mężczyzn, nie wiem jak się mnożą, poznaliśmy natomiast - niestety - pewne szczegóły nt. działania ich układu wydalniczego); rośli i jakby reptiloidalni.

2. Gatunek ISAACa - cywilizacja maszyn darząca pogardą istoty biologiczne; domniemywam, że wywodzą się z Ziemi, bo ISAAC zdaje się nosić imię po Asimovie (no, chyba, że współzałoganci go tak nazwali, a między swoimi inne nosi miano).

3. Gatunek Alary Kitan - z wyglądu taka mieszanka Bajoran z Tiburonianami i Klingonami trochę, heavyworlderzy (co przekłada się na imponującą, zdolną beton kruszyć, siłę).

4. Gatunek Yaphita - galaretowaci, skrajnie niehumanoidalni (ale gadający po ludzku) Obcy).

5. Krill - z wyglądu Jem'Hadar-bis, z charakteru/relacji z bohaterami jakby TOSowi Klingoni trochę, a ich nazwa uchodzi za aluzję do Kralla z Beyond (do którego też podobni); zdają się reprezentować ościenne, wrogie, mocarstwo.

* Muszę pisać w ten sposób, nie poznaliśmy większości nazw.

Zapraszam do dyskusji i analiz .
Toudi
Użytkownik
#2 - Wysłana: 28 Maj 2017 11:41:33
Odpowiedz 
Q__:
1. Gatunek Bortusa* - jednopłciowi Obcy (postrzegają samych siebie jako mężczyzn, nie wiem jak się mnożą, poznaliśmy natomiast - niestety - pewne szczegóły nt. działania ich układu wydalniczego); rośli i jakby reptiloidalni.

Dorośli jesteśmy, piszmy wprost. Sikają raz do roku (ciekawe jakiego roku?).
No i ciekawe co ile wówczas robią nr 2. Może są jak ptaki. Ptaki też nie sikają.

Q__:
* Muszę pisać w ten sposób, nie poznaliśmy większości nazw.

Ras możemy nigdy nie poznać. Acz jeśli wezmą się za poważną parodię, to na pewno poznamy...
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 28 Maj 2017 11:48:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
Sikają raz do roku (ciekawe jakiego roku?).
No i ciekawe co ile wówczas robią nr 2. Może są jak ptaki. Ptaki też nie sikają.

Mnie już chodziły po głowie pomysły z gatunku, że mogą mieć krzemowy metabolizm, czy cuś, i bardziej mineralni są niż białkowi, więc ten ich doroczny mocz może nie z cyny jak w starym dowcipie, ale w formie jakichś kryształów np.

Toudi:
Acz jeśli wezmą się za poważną parodię, to na pewno poznamy...

I na to liczę, bo może to być - wbrew pozorom - część tego komponentu poważnej SF w ORV, którym się MacFarlane przechwala.

BTW. Tobie też ta Obca "menażeria" z gatunkami z załogi Titana się kojarzy?
mozg_kl2
Użytkownik
#4 - Wysłana: 28 Maj 2017 11:54:20
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 28 Maj 2017 11:59:51 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

Daj spokój. Jesteśmy fanami ST. Nie ma bzdur, których nie damy rady przeanalizować serio, choćby dla zabawy. A te wszystkie gatunki jednak godniejsze analiz niż jacyś wyczuwacze śmierci i Klingoni posądzani o żywotrupowatość. To wszystko SF, nawet jeśli kiepska/niepoważna. A tamto fantasy wzgl. horror.

Nawiasem: w/w scenę reżyserował ten sam Frakes (a scenariusz pisał ten sam Braga), który teraz robi ORV, więc poniekąd idealnie wstrzeliłeś się nią w temat.
Toudi
Użytkownik
#6 - Wysłana: 28 Maj 2017 12:00:03
Odpowiedz 
Q__:
BTW. Tobie też ta Obca "menażeria" z gatunkami z załogi Titana się kojarzy?

W projekt zaangażował się Jonathan Frakes, a z tego co pamiętam, on był mocno za projektem Titana. A pewno przy takim projekcie będzie więcej osób, które znają materiał źródłowy i coś z jego niewykorzystanych pomysłów.
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 28 Maj 2017 12:05:21 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
a z tego co pamiętam, on był mocno za projektem Titana.

I - co ciekawe - chciał go - przynajmniej ostatnio* - robić na komediowo, w konwencji sitcomu o Rikerze i Troi (choć cykl powieściowy jest serio), więc można tu mówić o specyficznej ciągłości ideowej**.

* Tj. od jakichś 7 lat:
http://io9.gizmodo.com/5543466/commander-riker-and -counselor-troi-together-again
http://www.escapistmagazine.com/news/view/100798-R iker-and-Troi-Talk-Star-Trek-and-Sitcoms

** Zawsze powtarzam, ze w Treku nic nie ginie (choć czasem powraca pod innym logo).

Toudi:
A pewno przy takim projekcie będzie więcej osób, które znają materiał źródłowy i coś z jego niewykorzystanych pomysłów.

Mówisz "osoby", myślisz - "Braga"?
Toudi
Użytkownik
#8 - Wysłana: 28 Maj 2017 12:34:01
Odpowiedz 
mozg_kl2, zrozumiałem za pierwszym razem. ;) I tak będę to oglądał.

Q__:
Mówisz "osoby", myślisz - "Braga"?

Nie będę analizował historii wszystkich zaangażowanych w projekt. Poczekam na obraz i ocenię. ;
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 28 Maj 2017 12:40:05 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
Nie będę analizował historii wszystkich zaangażowanych w projekt.

Kiedy to jest ciekawe... Zarzucano Bradze (w kontekście późnych sezonów VOY), że miał zrobić z pisania scenariuszy zabawę towarzyską w przerzucanie się pomysłami (i to na zasadzie: "im głupszy - tym lepiej") i - powtórzę się - tak sobie myślę, że akurat w wypadku komedii/parodii to, co wówczas oburzało, może być dla odmiany b. dobrym stylem pracy*.

* Ba, usiłuję mieć cień nadziei, że może w efekcie ORV ascenduje konwencję klozetowych żartów i pójdzie w kierunku lotnej intelektualnie groteski lemowsko-futuramowej**...

** Przyp. do przyp.: Choć na Futuramę MacFarlane odważnie narzekał, że za mało ambitna SFowo, by stanowić punkt odniesienia dla jego produkcji. No, po tak śmiałej zapowiedzi wypada trzymać za słowo (i patrzeć na ręce) .
MarcinK
Użytkownik
#10 - Wysłana: 28 Maj 2017 17:45:26
Odpowiedz 
Toudi:
Dorośli jesteśmy, piszmy wprost. Sikają raz do roku (ciekawe jakiego roku?).

Ciekawe czy robią to według indywidualnych potrzeb czy może mają jakieś doroczne święto z tej okazji Mamy materiał na parodię Amok Time
mozg_kl2
Użytkownik
#11 - Wysłana: 28 Maj 2017 22:06:26
Odpowiedz 
Q__:
Daj spokój.

Kiedy nie mogę gdy widzę to szaleństwo.

Q__:
A te wszystkie gatunki jednak godniejsze analiz niż jacyś wyczuwacze śmierci i Klingoni posądzani o żywotrupowatość

Q__:
jednopłciowi Obcy (postrzegają samych siebie jako mężczyzn, nie wiem jak się mnożą, poznaliśmy natomiast - niestety - pewne szczegóły nt. działania ich układu wydalniczego

serio?

Q__:
Nawiasem: w/w scenę reżyserował ten sam Frakes (a scenariusz pisał ten sam Braga), który teraz robi ORV, więc poniekąd idealnie wstrzeliłeś się nią w temat.

o czym dawno pisałem, jestem fanem FC chyba to był pierwszy albo jeden z pierwszych kinowych treków jakie widziałem. On albo generation.

Toudi:
W projekt zaangażował się Jonathan Frakes, a z tego co pamiętam, on był mocno za projektem Titana. A pewno przy takim projekcie będzie więcej osób, które znają materiał źródłowy i coś z jego niewykorzystanych pomysłów.

Chyba nawet jego jedynym lub jednym z autorów

Q__:
** Zawsze powtarzam, ze w Treku nic nie ginie (choć czasem powraca pod innym logo).

To samo można powiedzieć o Discovery.

Toudi:
I tak będę to oglądał.

a możesz. Wolny kraj. Może sam się miło zaskoczę, ale poczekam na recenzje.

Q__:
Zapraszam do dyskusji i analiz .

https://www.youtube.com/watch?v=tleSnj4OD0g
Toudi
Użytkownik
#12 - Wysłana: 28 Maj 2017 22:39:44
Odpowiedz 
mozg_kl2:
https://www.youtube.com/watch?v=tleSnj4OD0g

Już myślałem, że kolejna wariacja z NIE. ;)
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 29 Maj 2017 01:18:44 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Mamy materiał na parodię Amok Time

I kto wie czy nie było to celowe do "Amok Time" (a raczej ujawnionych tam danych nt. seksualności Wolkan) nawiązanie...

mozg_kl2

mozg_kl2:
Kiedy nie mogę gdy widzę to szaleństwo.

nuTrek doczekał się swego Picarda?

(Przy czym: doceniając Twoją lojalność wobec marki ST, nie jestem pewien czy jest ona dobrze ulokowana, bo dla mnie np. Trek to w pierwszym rzędzie pewien zestaw idei, w drugim - pewna grupa ludzi* wokół Treka skupiona i go tworząca, a nie - korporacyjni posiadacze praw autorskich.)

* Której prominentni przedstawiciele pracują teraz przy dwóch projektach, jak wiemy.

mozg_kl2:
serio?

Akurat wybrałeś ze wszystkich gatunków ORVille ten - w świetle b. niepełnej, trailerowej wiedzy* - równie żenujący co gatunek porucznika Saru**. Co z pozostałymi?

* Dobra wiadomość: to znaczy, że oba mogą nas zaskoczyć na plus.

** Acz wciąż lepiej mieszczący się w paradygmacie SF.

mozg_kl2:
o czym dawno pisałem, jestem fanem FC chyba to był pierwszy albo jeden z pierwszych kinowych treków jakie widziałem.

To może ze względu na niego okaż trochę wyrozumiałości obecnemu dziełu jego twórców?*

Nawiasem: ja entuzjastą FC nie jestem, ale otwarcie to on ma. Najlepsze od czasu TMP, i nie wiem czy pobite później (choć "jedenastka" i Beyond się starały).

* W końcu roddenberry'owskiej (dobra, wiem, Braga to nie G.R.) AND tak nie hejtowałeś, to samo B5, którego autor nie był nawet wcześniej związany z Trekiem, przyszedł z zewnątrz jako fan-z-pomysłem, a powstawały na identycznej zasadzie i w jawniejszej opozycji (tu charakter tych produkcji jest jednak dość odmienny, mniej wchodzą sobie w paradę, tam było ściślejsze podobieństwo) do - kolejno - DS9 i ENT. Powstawanie bękarcich Treków równolegle do "oficjalnych" to norma od lat, był czas przywyknąć.

mozg_kl2:
To samo można powiedzieć o Discovery.

Owszem. Zresztą - powtórzę - nie wrabiaj mnie w świętą wojnę DSC z ORV. Nie jestem entuzjastą żadnego z tych projektów, oba krytykuję za różne rzeczy, ale i obu... wciąż daję szansę.

mozg_kl2:
Może sam się miło zaskoczę, ale poczekam na recenzje.

To akurat muszę Ci docenić jako dojrzałe stwierdzenie .

Toudi

Toudi:
Już myślałem, że kolejna wariacja z NIE. ;)

A jednak NIE.

ps. Proponuję wrócić do tematu. Nie są to jakoś imponująco genialne/oryginalne gatunki, ale są...
MarcinK
Użytkownik
#14 - Wysłana: 29 Maj 2017 18:40:34
Odpowiedz 
Q__:
, nie wiem jak się mnożą

Ja wiem
https://www.youtube.com/watch?v=mx8itzrdV7I
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 29 Maj 2017 19:30:51 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Ja wiem

Ale jak tak, to dlaczego są płci męskiej, do czego im to? (No, chyba, że to tylko gender, nie - sex, używając modnego rozróżnienia*.)

* http://en.wikipedia.org/wiki/Sex_and_gender_distin ction
MarcinK
Użytkownik
#16 - Wysłana: 29 Maj 2017 19:55:08
Odpowiedz 
Q__:
Ale jak tak, to dlaczego są płci męskiej, do czego im to?

Może byli niewoleni przez dwupłciową rasę i przejęli zachowania męskie bo do mężczyzn są bardziej zbliżeni fizycznie?
Mav
Użytkownik
#17 - Wysłana: 29 Maj 2017 20:58:54 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Jak mnie zaczyna autentycznie przez Was drażnić ten ORV! To PARODIA, zwykła PARODIA!!!

Czym jest Obcy jednej płci sikający raz w roku? No czym? Jest to zwykłe nabijanie się z ras w Treku, jak to na parodie przystało. Sam jakiś czas temu pisałem, że większość ras w Treku jest głupia, dokleja się aktorom jakieś kreski na szyi i wymyśla jakąś bilogiczno-kulturową bzdurkę. Obcy sikający raz w roku jest odniesieniem do tego, czysta parodia.

Wasze zachowanie przypomina mi sytuacje, w której dyskutują dwie osoby, z czego jedna robi sobie ewidentne jaja, a druga sili się na poważną wymianę zdań.
MarcinK
Użytkownik
#18 - Wysłana: 29 Maj 2017 21:20:12
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 29 Maj 2017 21:23:09 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Wasze zachowanie przypomina mi sytuacje, w której dyskutują dwie osoby, z czego jedna robi sobie ewidentne jaja, a druga sili się na poważną wymianę zdań.

Przypomnę, że kiedyś dyskutowaliśmy z MarcinemK, tonem arcysierioznym , czy xenomorph może zainfekować Transformera (z tych mających komponenty biologiczne). Ten topic traktuję +/- z tą samą powagą. Miałem nadzieję, że jest to czytelne...

Znaczy: zamiast się tu oburzać, spróbuj pobawić się z nami w lżejszą, mniej poważną, parodię klasycznych debat treknologicznych*. (Oczywiście wplatanie w dialog autentycznej wiedzy - naukowej czy o kanonie ST - mile widziane. Dla jaj nie musi oznaczać "głupio-i-bezmyślnie"**.)

* Które, mówiąc między nami, też są zabawą przecież. No, chyba, że uważasz, iż wszechświat ST istnieje naprawdę i wszystkie debaty o nim należy, wobec tego, traktować b. serio...

** Mam nadzieję, że Braga tez o tym pamięta.
MarcinK
Użytkownik
#20 - Wysłana: 29 Maj 2017 21:30:37
Odpowiedz 
Q__:
Przypomnę, że kiedyś dyskutowaliśmy z MarcinemK, tonem arcysierioznym , czy xenomorph może zainfekować Transformera (z tych mających komponenty biologiczne).

Wiesz że też przypomniała mi się ta dyskuja
Mav
Użytkownik
#21 - Wysłana: 29 Maj 2017 22:32:27
Odpowiedz 
Po prostu zaczyna mnie ten ORV irytować. Nie jestem wielkim fanem projektu DSC, ale fakt, że premierze nowego serialu ST będzie towarzyszyć ta kiepska parodia średnio mi się podoba.

Zamiast skupić się na nowym serialu powstałym po tylu latach, fandom będzie siał głupie porównania DSC do ORV. Do tego inni widzowie, potencjalnie nowi fani, mogą odebrać DSC mniej poważnie, gdy obejrzą w tym samym czasie ORV - po prostu będą widzieć parodiowane elememty w normalnym serialu. Najgorsze, że sami fani ST co chwila będą w większości tematów o DSC wciskać wzmianki o ORV, często jeszcze pisząc, że to lepszy Trek
Toudi
Użytkownik
#22 - Wysłana: 29 Maj 2017 23:24:51
Odpowiedz 
Mav:
ORV, często jeszcze pisząc, że to lepszy Trek

To jest coś, czego się wszyscy boimy. To tak naprawdę powinno zmobilizować twórców DSC do lepszej pracy. Ale mam obawy, że skończy się pisaniem, że ORV to lepszy trek.
Mav
Użytkownik
#23 - Wysłana: 29 Maj 2017 23:50:40
Odpowiedz 
Toudi:
skończy się pisaniem, że ORV to lepszy trek.

Dla mnie to nigdy nie będzie nic więcej niż średnich lotów parodia o maszynie do psucia bananów i sikajacych raz w roku Obcych. Nawet najgorszy odcinek DS9 czy VOY nie zasługuje, żeby w ogóle porównywać go z ORV.
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 30 Maj 2017 01:58:49 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Zamiast skupić się na nowym serialu powstałym po tylu latach, fandom będzie siał głupie porównania DSC do ORV.

Powtórzę: tak samo działo się z DS9 i B5, a nawet ENT i AND (byli tacy, którzy przedkładali jej jawnie rodenberry'owskie elementy nad ENTka), ba, Galaxy Questu i powstałych po nim filmów ST również (bywał wynoszony ponad NEM i filmy Abramsa, pod wieloma względami słusznie, zresztą).
Nie jest to nic nowego, co by miało zaraz wpędzać w rozpacz i desperację.

Mav:
Dla mnie to nigdy nie będzie nic więcej niż średnich lotów parodia o maszynie do psucia bananów i sikajacych raz w roku Obcych.

Zobaczymy. Pracują przy tym serialu ludzie, których Trekowy dorobek nieźle się kojarzy (dotyczy nawet Bragi jako scenarzysty, na ogół; Bragi jako showrunnera - niekoniecznie, ale za to robił Cosmos z deGrasse Tysonem, serial inwazyjny Threshold i FlashForward według powieści Sawyera, wszystkie ciepło wspominane). Zgoda, większość tekstów padających w trailerze była denna, ale może nas jeszcze miło zaskoczą... czego i twórcom DSC (również z pozytywnie się kojarzącym Trekowym dorobkiem; może z wyjątkiem Kurtzmana, ale ten znów może się pochwalić tym, czego dokonał tworząc seriale Jack of All Trades i Transformers Prime, jego wkład w powstawanie Alias i Fringe też jest oceniany pozytywnie) życzę.
Mav
Użytkownik
#25 - Wysłana: 30 Maj 2017 19:01:28 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
Powtórzę: tak samo działo się z DS9 i B5, a nawet ENT i AND (byli tacy, którzy przedkładali jej jawnie rodenberry'owskie elementy nad ENTka), ba, Galaxy Questu i powstałych po nim filmów ST również (bywał wynoszony ponad NEM i filmy Abramsa, pod wieloma względami słusznie, zresztą).

Ty na serio nie widzisz różnicy w prównywaniu Treka do normalnych seriali jak B5 czy nBSG, a nie parodii? Niech DSC będzie konfrontowane z The Expanse itd. To coś naturalnego. Natomiast ORV jest parodią, komedyjką i porównywanie tego z normalnym serialem będzie odbywać się na frajerskich zasadach.

Otóż cały odcinek ORV może być napchany idiotyzmami, dziurawą fabułą, tandetnym humorem, ale wystarczy, że na chwilę zawieję powagą, kapitan wypowie jakiś moralizatorski tekścik i już będzie wielkie podniecenie, będzie gloryfikowanie tych elementów jako dowód iż ORV pod płaszczykiem tandety jest prawdziwym Trekiem z najlepszymi ideałami... Natomiast z DSC będzie odwrotnie, każde potknięcie, każda mała niespójność będzie wywlekana i męczona przez fanów.

Twórcy ORV, jeśli mają jakieś ambicje konkurować z DSC, to są dla mnie tchórzami kryjącymi się za bezpiecznym kocykiem zwanym konwencja parodii. Ten mechanizm już działa. DSC już obrywa, że jest za ciemne, jest jakiś dziwny Obcy, co wyczuwa śmierć, za dużo pustyni itd. ORV natomiast ma niby stylistykę TNG, Obcy mogą być przecież ciekawi, nawet sikanie raz w roku może nieść za sobą coś głebszego. A prawda jest taka, że ORV jest kiczowato kolorowe, a humor jest niskich lotów, ale płaszczyk ochronny w postaci komedii już robi swoje.
MarcinK
Użytkownik
#26 - Wysłana: 30 Maj 2017 19:45:34
Odpowiedz 
Mav:
Ty na serio nie widzisz różnicy w prównywaniu Treka do normalnych seriali jak B5 czy nBSG, a nie parodii? Niech DSC będzie konfrontowane z The Expanse itd.

A czy Expanse ma jakiś związek z Trekiem? Pracują przy nim Trekowi weterani albo miało być Trekiem? Ma Trekową stylistykę?
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 30 Maj 2017 22:21:15 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Ty na serio nie widzisz różnicy w prównywaniu Treka do normalnych seriali jak B5 czy nBSG, a nie parodii?

Nie, skoro Galaxy Quest bywał - na oficjalnych konwentach - uwzględniany przy wyborach najlepszego filmu ST, a jawnie komediowy ST IV jest jedną z lepiej się sprzedających odsłon kanonu.

Mav:
Otóż cały odcinek ORV może być napchany idiotyzmami, dziurawą fabułą, tandetnym humorem, ale wystarczy, że na chwilę zawieję powagą, kapitan wypowie jakiś moralizatorski tekścik i już będzie wielkie podniecenie, będzie gloryfikowanie tych elementów jako dowód iż ORV pod płaszczykiem tandety jest prawdziwym Trekiem z najlepszymi ideałami... Natomiast z DSC będzie odwrotnie, każde potknięcie, każda mała niespójność będzie wywlekana i męczona przez fanów.

Wierz mi, zamierzam identycznie chwalić elementy starego Treka w obu tych produkcjach i identycznie piętnować bzdury w obu. Nie wiem co będą robili inni, ale moją deklarację (a w działaniu jestem dość konsekwentny, zazwyczaj) powtórzę po raz kolejny:
Q__:
nie wrabiaj mnie w świętą wojnę DSC z ORV. Nie jestem entuzjastą żadnego z tych projektów, oba krytykuję za różne rzeczy, ale i obu... wciąż daję szansę.

(Przy czym ośmielę się zauważyć, że jeszcze niedawno identycznie broniłem przed Tobą Discovery. I że pewnie częściej chwaliłbym różnorodnościowy aspekt tego serialu, gdybyście w kółko nie podnosili krzyku, że to niby koniunkturalne uleganie obecnym trendom politpoprawnościowym...)

Mav:
Twórcy ORV, jeśli mają jakieś ambicje konkurować z DSC, to są dla mnie tchórzami kryjącymi się za bezpiecznym kocykiem zwanym konwencja parodii.

Zobaczymy. Wciąż nie znamy scenariuszy (i ich jakości), nadal nie wiemy ile tam komedii, a ile solidnej SF.

Mav:
Ten mechanizm już działa. DSC już obrywa, że jest za ciemne, jest jakiś dziwny Obcy, co wyczuwa śmierć, za dużo pustyni itd. ORV natomiast ma niby stylistykę TNG, Obcy mogą być przecież ciekawi, nawet sikanie raz w roku może nieść za sobą coś głebszego.

Przepraszam, założyłem również tematy* o poruczniku Saru, nowych Klingonach i technologiach DSC. I tam szukam pozytywów.

* Zapraszam do nich.

MarcinK

MarcinK:
A czy Expanse ma jakiś związek z Trekiem? Pracują przy nim Trekowi weterani albo miało być Trekiem? Ma Trekową stylistykę?

Robi je Naren Shankar, scenarzysta i konsultant naukowy TNG-DS9-VOY. A i pewnych podobieństw do Treka można się chwilami doszukać.
Q__
Moderator
#28 - Wysłana: 25 Lip 2017 08:52:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Nowe gatunki...

6.

7. To podobieństwo do ryby - najeżki... czyżby jacyś kuzyni, bardziej przypominających rozdymki, Denobulan:

8. O ile to istota rozumna, nie - pozaziemska małpa...

ps. Źródło dwóch pierwszych obrazków:
https://borg.com/2017/07/22/sdcc-2017-fox-releases -new-trailer-for-macfarlane-sci-fi-series-the-orvi lle/
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 7 Wrz 2017 10:46:09 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
Ras możemy nigdy nie poznać. Acz jeśli wezmą się za poważną parodię, to na pewno poznamy...

Z recenzji wynika, że zaraz na początku ujawniono pewne szczegóły sposobu rozmnażania się gatunku Bortusa i Klydena, zwanego Moclan. Otóż ci jednogenderowi (acz nadal nie wiem czy jednopłciowi w sensie biologicznym również) Obcy są jajorodni. I podobno - podane nawet do przesady serio, nie - komediowo - sceny wysiadywania przez nich jaja są dość istotną częścią fabuły trzech pierwszych odcinków ORV.

ps. Skoro przy nazwach jesteśmy... Gatunek Alary Kitan nosi miano Xelayan, a rodzinna planeta ISAACa - Kaylon.
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 15 Wrz 2017 13:49:47 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Cytat z wywiadu z Bragą, który doedytowałem w topicu o ORV:

is this conflict with the Krill – who we met in the pilot – going somewhere?

Yes. There are seeds being laid in season one that could easily be continue in a really cool way in season two. The Krill are explored more thoroughly as the season goes on and we learn more about what they are all about and how their culture is driven by religious zealotry.

Ciekawe... W DSC mamy nieznośnych tradycjonalistów pod rządami samozwańczego mesjasza, w ORV - fanatyków religijnych... Koincydencja czy ktoś z kogoś (jeśli, to kto z kogo? oto jest pytanie...) rżnął?

Swoją drogą... W klasycznym Treku chyba nie było gatunku fanatyków religijnych (zdarzali się takowi między Bajoranami, ale nie dominowali)... W fanowskim - w ODYssey pojawił się - również w roli głównego antagonisty - gatunek Archeinów... Zastanawia mnie jak duże będzie podobieństwo tych trzech wątków?
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Obcy z ORV

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!