USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Klingoni z DSC...

Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 17 Lut 2017 16:41:23
Odpowiedz 
Cóż... Mamy nową wersję (rasę?) Klingonów, zdążyliśmy ją pohejtować, teraz spróbujmy o niej pogadać... (Choć może wciąż za mało wiemy, by wypowiadać się z sensem, zawsze możemy stawiać hipotezy, a nuż ktoś z nas zgadnie?)

Na dobry początek aktualne, okołoklingońskie, rozważania Stuarta Foley'a:
http://www.youtube.com/watch?v=IJrteS85f1U
mozg_kl2
Użytkownik
#2 - Wysłana: 17 Lut 2017 17:03:19
Odpowiedz 
Q__:
zdążyliśmy ją pohejtować, teraz spróbujmy o niej pogadać...

nie stawiałbym znaku równości pomiędzy krytyką a hejtem.

Mój komentarz idealnie oddają słowa ZS
https://www.youtube.com/watch?v=PRlBni_wUtE

Jeżeli tak będą wyglądać Klingonie to pierwszy duży minus dla DSC. Po co ta zmiana i na nowo kombinowanie w kanonie. Znowu będzie wojna i rozłam którzy Klingoni są bardziej klingońscy.

Q__:
możemy stawiać hipotezy, a nuż ktoś z nas zgadnie?

strzelam rozłamowa frakcji w Imperium roboczo nazywana militarystami. Będą źle brzydcy i agresywni.
MarcinK
Użytkownik
#3 - Wysłana: 17 Lut 2017 18:20:38
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Jeżeli tak będą wyglądać Klingonie to pierwszy duży minus dla DSC

Drugi, pierwszym jest umieszczenie akcji w czasach preTOS.
Patrick Stewart nie robi się młodszy więc czas na kręcenie post NEM.
mozg_kl2
Użytkownik
#4 - Wysłana: 17 Lut 2017 18:51:12
Odpowiedz 
MarcinK:
Drugi, pierwszym jest umieszczenie akcji w czasach preTOS.

w sumie racja młodszy bracie. Choć tu jest plus dodatni i plus ujemny, bo entek był prequelem a dawał radę.
MarcinK
Użytkownik
#5 - Wysłana: 17 Lut 2017 19:12:33
Odpowiedz 
mozg_kl2
Ale TNG, DS9, VOY będące sequelami dawały bardziej radę
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 17 Lut 2017 21:40:40 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
nie stawiałbym znaku równości pomiędzy krytyką a hejtem.

Ani ja, napisałem to pół-żartem...

mozg_kl2:
Po co ta zmiana i na nowo kombinowanie w kanonie.

Też nie do końca rozumiem zastępowanie jednych humanoidów - kolejnymi o podobnym stopniu (nie)Obcości. Albo solidnie reBootujemy w kierunku większej hardSFowości (jak usiłował Roddenberry w TMP), albo dajemy sobie spokój i nie ruszamy kanonu.

Zwł. że znamy skłonność fandomu do popadania w canon wars i odrzucania nowości. Jak napisałeś:
mozg_kl2:
Znowu będzie wojna i rozłam którzy Klingoni są bardziej klingońscy.

MarcinK

MarcinK:
Patrick Stewart nie robi się młodszy więc czas na kręcenie post NEM.

Chyba czytali Was na TrekNews, bo zamieścili właśnie zestawienie jak starzeją się aktorzy z TNG :
http://www.treknews.net/2017/02/17/star-trek-tng-t hen-and-now-photos/

mozg_kl2

mozg_kl2:
bo entek był prequelem a dawał radę.

Z drugiej strony budziło kontrowersje obecne w nim grzebanie w kanonie i hurtowe unieważnianie fanonu, a wytwórnia najwidoczniej nie potrafi wyciągnąć z tego wniosków... W końcu to, co zarzucano ENTkowi wygląda b. niewinne na tle tego, co wiemy już o Discovery...
MarcinK
Użytkownik
#7 - Wysłana: 19 Lut 2017 09:07:23
Odpowiedz 
Q__:
Chyba czytali Was na TrekNews, bo zamieścili właśnie zestawienie jak starzeją się aktorzy z TNG :

Worfowi się zmarszczki wyprostowały
A Picard jakby młodziej wygląda, całkowite wyłysienie robi swoje

Q__
mozg_kl2
Problem Enta i DSC jest taki że będąc prequelami nie mogą pokazać nam tak naprawdę nic nowego. Załoga nie poleci dalej niż Kirk.
Lepszym posunięciem byłoby przeniesienie akcji w jakieś zupełnie nowe miejsce, może do Obłoków Magellana?
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 19 Lut 2017 12:10:43
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Problem Enta i DSC jest taki że będąc prequelami nie mogą pokazać nam tak naprawdę nic nowego. Załoga nie poleci dalej niż Kirk.

Tylko nic nowego szczególnie kanonotwórczego. Cywilizacji odcinka nadal pomieszczą się setki, jakby co .
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 26 Cze 2017 10:16:08 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Nowa ankieta na EAS dotyczy Klingonów z DSC właśnie:
http://www.ex-astris-scientia.org/poll/poll.php

Macie ochotę oddać w niej głos?
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 17 Lip 2017 21:24:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pełniejsza wersja niedawnego obrazka z Klingonami:

I wyjaśnienie Harbertsa (w sprawach wyglądowych):

"In the different versions of Trek, the Klingons have never been completely consistent, We will introduce several different houses with different styles. Hopefully, fans will become more invested in the characters than worried about the redesign."
http://ew.com/tv/2017/07/17/star-trek-discovery-kl ingons-photo/
http://trekmovie.com/2017/07/17/showrunner-explain s-new-look-for-star-trek-discovery-klingons/
http://trekcore.com/blog/2017/07/different-houses- of-klingons-explains-star-trek-discoverys-species- prosthetics-redesign/

Czyli co? Zobaczymy starych i nowych, czy tylko ileś odmian nowych Klingonów?
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 19 Lip 2017 16:38:24 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Ekipa TrekYards o L'Rell i nowych faktach nt. Klingonów z DSC:
http://www.youtube.com/watch?v=Z4GfuIeYt7c

TYmczasem na SDCC pokazany został klingoński skafander kosmiczny, który zaprojektowali Neville Page i Glenn Hetrick:
http://trekmovie.com/2017/07/19/sdcc17-klingon-tor chbearer-revealed-gentle-giant-announces-star-trek -discovery-collectibles/

I trochę broni też:

Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 22 Lip 2017 21:32:52
Odpowiedz 
Rozważania o symbolice ognia w kontekście nowych Klingonów:
http://trekmovie.com/2017/07/21/whats-the-deal-wit h-star-trek-discovery-klingons-and-fire/
reyden
Użytkownik
#13 - Wysłana: 22 Lip 2017 21:49:07
Odpowiedz 
Czyli coraz mniej treka w treku .

Ten skafander wygląda bardziej jak pancerz wspomagany niż skafandry kosmiczne znane z ST czy innych seriali/filmów SF , o współczesnych skafandrach kosmicznych już nie mówię .

Choć taka konstrukcja ma swoje plusy , zapewnia lepszą ochronę niż zwykły skafander który łatwo jest uszkodzić vide FC i sytuacja Worfa .

Inna kwestia że w ST rzadko były pokazywane skafandry inne niż federacyjne , nie widziałem romulańskich czy klingońskich .

Od strony desingu zalatuje trochę serią Alien .

Za to plusem jest wygląd noża - Daqtagh w zmienionej wersji .

A to wyjaśnienie Harbertsa w sprawie wyglądu Klingonów w DSC to średnio mi pasuje , zbyt radykalne zmiany - od samego wyglądu kligonów po ich ubrania czy wygląd pomieszczeń .
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 22 Lip 2017 23:21:38
Odpowiedz 
reyden

reyden:
Choć taka konstrukcja ma swoje plusy

Owszem, acz wciąż zastanawiam się na ile jest praktyczna (te wszystkie ozdobniki). I nie chodzi o to, że jakiś klingoński wielmoża nie mógł sobie tego zamówić (feudalizm zawsze lubował się w przesadzie, jako oznace statusu), a raczej - jak to się, na zdrowy rozum biorąc, w działaniu sprawdza.

reyden:
Od strony desingu zalatuje trochę serią Alien .

Przyznają, że Gigerem się inspirowali.

reyden:
Za to plusem jest wygląd noża - Daqtagh w zmienionej wersji .

D'k tahg - owszem. Acz mają tam też Mek’leth i Bat’leth (tego ostatniego byś nie poznał... ja też, gdyby nie podpisali).

reyden:
A to wyjaśnienie Harbertsa w sprawie wyglądu Klingonów w DSC to średnio mi pasuje , zbyt radykalne zmiany - od samego wyglądu kligonów po ich ubrania czy wygląd pomieszczeń .

W zasadzie pachnie gwałtownym wprowadzeniem Reman w NEM - nagle dostajemy wrzutę przewartościowującą obraz znanej od lat cywilizacji. Tyle, że Romulan pokazywano jednak rzadziej, łatwiej się dało wytłumaczyć, że nie mieliśmy okazji zobaczyć tego czy owego. Z Klingonami trudniej, bo po UFP mieli chyba najwięcej czasu ekranowego dla siebie. (No, ale powiedzmy, że więcej było rzeczy, o których mieszkańcy Qo'noS nie lubią mówić. A skoro do XXIV wieku zaginęła pamięć o klingońskich augmentach jako "podgatunku", choć słynni klingońscy augmenci wciąż żyli, to kto wie co jeszcze zdołano utajnić...)
reyden
Użytkownik
#15 - Wysłana: 23 Lip 2017 01:15:26
Odpowiedz 
Pytanie czy Remanie to osobny gatunek czy to kolejna wersja Romulan/Wolkan .

Z jednej strony mamy telepatów co sugeruję genetyczne podobieństwo do Wolkan ale znowu Romulanie nie przejawiali zdolności telepatycznych ; z drugiej strony ich wygląd jest całkowicie inny , częściowo można to tłumaczyć warunkami panującymi w kopalniach na Remusie - mutacje genetyczne etc.

Ew. Remanie jako eksperyment genetyczny Romulan , świetni wojownicy wg. słów choćby Rikera , może to jakaś próba stworzenia superżołnierzy - mniej lub bardziej udana .

Ew. program wielotorowy - którego celem było stworzenie zarówno żołnierzy jak i wytrzymałych robotników .

Nawet jak by byli mniej lub bardziej spokrewnieni z Romulanami to jednak nie jest to samo co Klingoni w DSC .

Podobną sytuacje mamy z tym drugiem gatunkiem Andorian z Aenaru .

Choć przyznaję że opcja z utajniemiem jest nawet sensowna , szczególnie jak by tych nowych klingonów uznać za kolejny podgatunek czy wręcz inny gatunek tworzący Imperium .
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 23 Lip 2017 02:34:33
Odpowiedz 
reyden

reyden:
z drugiej strony ich wygląd jest całkowicie inny , częściowo można to tłumaczyć warunkami panującymi w kopalniach na Remusie - mutacje genetyczne etc.
Ew. Remanie jako eksperyment genetyczny Romulan , świetni wojownicy wg. słów choćby Rikera , może to jakaś próba stworzenia superżołnierzy - mniej lub bardziej udana .

Do wersji o mutacji w wyniku warunków życia sam się skłaniam. Gdyby przyjąć opcję celowego eksperymentu... od biedy da się wywieść Reman od tego "Predatora" z FAR "The Price of Anything", jako wcześniejszy (w ENT już byli) eksperyment.

reyden:
Nawet jak by byli mniej lub bardziej spokrewnieni z Romulanami to jednak nie jest to samo co Klingoni w DSC .

Przy czym Klingoni z DSC są jednak podobniejsi do tych klasycznych (TMP+) - wyglądem, ubioru nie liczę - niż Remanie do Romulan, łatwiej to wytłumaczyć. Zwł. pamiętając jak różnili się wyglądem czoła Chang i Azetbur od Martoka np.

Odmienność nowych Klingonów tak wali po oczach bo są b. inaczej-niż-przywykliśmy ubrani. Gdyby dophotoshopować ich głowy do klingońskich strojów, do których przez dekady przywykliśmy, wcale by się tak strasznie inni od tych starych nie wydawali.
Abstract
Użytkownik
#17 - Wysłana: 23 Lip 2017 02:43:04
Odpowiedz 
Q__:
Przy czym Klingoni z DSC są jednak podobniejsi do tych klasycznych (TMP+)

A moim zdaniem najbliżej im do unasów ze Stargate'ów przez co nie jestem nawet w stanie na to patrzeć.
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 23 Lip 2017 03:58:51
Odpowiedz 
Abstract

Abstract:
A moim zdaniem najbliżej im do unasów ze Stargate'ów

Przypomnijmy o kim mowa:
http://stargate.wikia.com/wiki/Unas

Ale IMHO tamci byli znacznie brzydsi.

Natomiast z negatywnych skojarzeń - jak wspominałem - strój tych Klingonów przypomina mi Necromongerów z "Kronik Riddicka". I to, faktycznie, i mnie do nich zniechęca(ło).
Abstract
Użytkownik
#19 - Wysłana: 23 Lip 2017 04:01:52
Odpowiedz 
Q__:
Ale IMHO tamci byli znacznie brzydsi.

To teraz przypomij sobie sceny z Danielem i Chaką, kiedy ten (Chaka) kierował w górę łeb i wydawał swoje okrzyki, a potem obejrzyj sceny z najwnoszego trailera DSC :D
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 23 Lip 2017 04:19:17
Odpowiedz 
Abstract

Abstract:
To teraz przypomij sobie sceny z Danielem i Chaką, kiedy ten (Chaka) kierował w górę łeb i wydawał swoje okrzyki, a potem obejrzyj sceny z najwnoszego trailera DSC :D

Kiedy to wycie to jest TO niby:

http://www.youtube.com/watch?v=eJL7IYB3-00

Znaczy: to jest akurat canon fathful jak Kurtzman obiecywał.

ps. Chaka:
http://stargate.wikia.com/wiki/Chaka
Abstract
Użytkownik
#21 - Wysłana: 23 Lip 2017 04:24:23 - Edytowany przez: Abstract
Odpowiedz 
Q__:
Kiedy to wycie to jest TO niby

Nie no, ja doskanle przecież wiem czym jest okrzyk Klingonów odprowadzający zmarłego do zaświatów (albo raczej ogłaszający jego przybycie). Chodzi mi o to (tak, nigdy nie umiem dokładnie odczyrać emotikonek ), że jak popatrzysz na ten najnowszy trailer i Chakę, to widzisz (ja przynajmniej widzę) dokładnie to samo, a nie widziałem tego w scenach jakie zalinkowałeś (TNG). Oni mi naprawdę dużo bardziej teraz przypominają unasów.
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 23 Lip 2017 12:54:20
Odpowiedz 
Abstract

Wiem, że wiesz, ale chciałem zwrócić uwagę, że obyczajowo to jednak ci sami Klingoni są. Co więcej - te słowa T'Kvumy o "czekaniu na godnego przeciwnika" wydają się b. klasyczne (a widać przy tym jak DSC podejmuje dialog-polemikę z "PtA" co jest nawet ciekawe).

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Klingoni z DSC...

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!