USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / "Budka Transporterowa" i konsekwencje jej istnienia

Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 22 Sier 2016 18:02:57 - Edytowany przez: Q__
To ostatni już temat związany z Beyond, który zamierzam założyć. Najlepsze zostawiłem na koniec.

Zacznę może od tego, że nie jest to teoretycznie jakiś wielki przełom, rzecz była częścia mojego head canon praktycznie od zawsze (skoro wiem, że w ST istnieje technologia Transportera), nie jest też w SF żadnym novum - wystarczy poczytać SF lat '70* - "Pierścień" Nivena**, "Dziś wybieramy twarze" i "Oko kota" (dobra, to już rok '82) Zelazny'ego; a i w pochodzącej z lat '50 "Podróży dwudziestej trzeciej" Lema, w opisie cywilizacji Bżutów, na coś podobnego trafimy... Niemniej... dobrze jest w końcu zobaczyć coś takiego oficjalnie w kanonie. Stwierdzić, że nawet obecny, ułomny, blockbusterowy Trek potrafi go z sensem popychać do przodu (nawet jeśli w dość oczywistym kierunku).

No i daje to piękną okazję by podyskutować jak w efekcie społeczeństwo UFP wygląda. I czy są w nim możliwe uboższe wersje domu Martina Silenusa (z "Hyperiona") na przykład - jeden pokój w Warszawie, drugi wysoko w Tatrach, trzeci na Korfu, czwarty na Hawajach i wyjścia prowadzące do Paryża i San Francisco ( jak coś trzeba osobiście w urzędach).

Podyskutujemy zatem o tym?

* wtedy to był b. modny motyw...

** cytowałem:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=1061&page=8#msg284318
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 31 Mar 2020 12:18:12
Lore reloaded o uniwersalności technologii Transportera:
https://www.youtube.com/watch?v=PwBSaDhMzcY

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / "Budka Transporterowa" i konsekwencje jej istnienia

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!