USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Tajne bronie Sekcji 31

Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 28 Cze 2016 06:40:30 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreadnought Vengeance, statek Tuvoka bez trudu przejmujący kontrolę nad systemami innej jednostki (potężnego, skądinąd, Icarusa), mogący udawać inne statki stateczek z HF, USS Nosferatu, Icarus chyba też...

Podyskutujmy o okrętach (i ogólnie technologiach) Sekcji 31, którymi nie dysponuje GF. O tym jak powstają, jak udaje się utrzymać w tajemnicy ich istnienie, o ich imponujących możliwościach - nomen omen - technicznych, wreszcie...

O tym czy/kiedy trafią do ogólnego użytku też.

ps. Tak, mam świadomość, że mówimy tu o minimum dwu liniach czasu, a może jeszcze większej ich liczbie... I, że nic z tego nie jest bodaj kanonicznym elementem Prime Timeline...
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 17 Sier 2017 09:12:12
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 23 Sier 2017 18:43:46 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Epizod TrekYards, którego tematem jest klasa Enigma (część druga):
http://www.youtube.com/watch?v=2QI7nqvoz08

ps. Z innej beczki, skoro o klasach używanych/wymyślonych przez Sekcję 31 mowa, dla porządku przypomnę, że należy tu również liczyć klasę Quantum (składającą się - jak dotąd? - z raptem dwu jednostek: USS Quantum i Swiftwind, z których pierwsza została zniszczona), info o której ledwo co wrzucałem:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=3&topic=2646&page=0#msg311642
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 7 Lut 2019 17:52:53
Odpowiedz 
Ekipa TrekYards o statku Sekcji 31 z DSC:
http://www.youtube.com/watch?v=0xyVoRkA3qg
resetta
Użytkownik
#5 - Wysłana: 10 Lut 2019 19:21:23 - Edytowany przez: resetta
Odpowiedz 
1, Qib class

Nawet mi sie ten statek podoba, bo nie ma wszystkiego na jednym poziomie, tylko wyraznie wyzej, nizej i lepiej widac trojwymiarowosc. Jest kanciasty, ale dzieki temu, ze ta kanciastosc nie wystepuje w okolicy czegos okraglego jak w innych projektach, dla mnie wypada ladniej i zgrabniej.
Ciekawe tylko czy znow nie mamy do czynienia z kompilacja juz istniejacych projektow, czy nawet kradniecia sobie ich bez pozwolenia.

Czu Cesarzowa nie powinna jednak przejsc operacji oczu tak jak sugerowano Lorce?
To jednak jej slaby punkt, zarowno w walce jak i jako rozpoznanie, ze nie jest tym za kogo uchodzi... A nawet identyfikacja przez innych mirrorow czy osoby, posiadajace wiedze o czyms takim jak MU i wzajemne wplywy...

Zaciemnianie tylko dla niej jako pasazera mostku tego czy innego okretu nie ma za duzego sensu...

edit: w tym statku ponownie "gra" mostek z Shenzhou.

statek
Spice
Użytkownik
#6 - Wysłana: 10 Lut 2019 19:40:26 - Edytowany przez: Spice
Odpowiedz 
Tajną bronią Sekcji 31 jestem Ja, i was wszystkich, w totalnej pogardzie dla pierwszej dyrektywy, powolnie i się nie śpiesząc wykończę

https://www.youtube.com/watch?v=Eco4z98nIQY
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 12 Lut 2019 13:12:56 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
resetta

resetta:
To jednak jej slaby punkt, zarowno w walce jak i jako rozpoznanie, ze nie jest tym za kogo uchodzi... A nawet identyfikacja przez innych mirrorow czy osoby, posiadajace wiedze o czyms takim jak MU i wzajemne wplywy...

Przerobienie oczu, jeśli chodzi o sprawę jej (potencjalnej) identyfikacji jako mirrora w sumie niewiele zmieni. Pamiętaj, o jej lustrzanym rysopisie kwantowym*.

* http://www.youtube.com/watch?v=7DUquUG9xvI

resetta:
w tym statku ponownie "gra" mostek z Shenzhou

Też to zauważyłem.
resetta
Użytkownik
#8 - Wysłana: 12 Lut 2019 20:43:13
Odpowiedz 
No, ale na dzien dobry robi sie skan kwantowy, czy latwiej zaobserwowac, ze blysniecie w oczy szkodzi? Nam tez da sie zajrzec w plomby czy zrosty zlaman, a jednak inaczej sie agentow lapie.
Poza tym skanowanie mozna blokowac, maskowac itp. Lorca i ona pokazywali ciagle te problemy z oczami i zaciemnianie...

I ten skan to o ile pamietam raczej sie robilo przedmiotom, nie ludziom...
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 13 Lut 2019 00:38:15 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
resetta

Skan robi się tam przecież przy każdym Transporcie choćby - i ten raczej nie może być zafałszowany, bo co innego niż oryginał by się złożyło (co malowniczo pokazali w TMP)*.

Jasne, Philippa może niby zacząć latać wszędzie promami, a Transportować się tylko z i na jednostki Sekcji, ale to będzie dziwne/podejrzane niemniej niż oczy.

* Co zresztą, wraz z czarnymi deltami na pokładzie Disco, sugeruje, że Sekcja 31 musiała wiedzieć kim jest (pokazany nam) Lorca. I zacierać ślady jego odmienności.
resetta
Użytkownik
#10 - Wysłana: 13 Lut 2019 01:00:58
Odpowiedz 
Ja raczej mysle, ze to po prostu burak albo jednak te skany nie wylapuja tej jednej rzeczy.
Oczywiscie ja wiem, ze naprawde to bardzo wazne. Ta lewoskretnosc i prawoskretnosc. Nie w tym swiecie co trzeba i cie wynicuje, receptory zablokuje...

Hmm, ale popatrz, jak przeslalo Kirka i reszte, to co? Zero wylapania skanem! A przeciez te przeskoki miedzy swiatami, to z zalozenia universum transporter robi. Na moje oko, to jednak twoja teoria musi odpasc... Bo od razu by ich witali fazerami.

Tak samo jak w DS9 sie nie kapneli ani u nas, ani u nich, ze ktos nie z tego U. A juz tam sie teleportowali na okraglo.

Delty na pokladzie Disco pokazaly jedynie, ze jakies nieznane fedkom tajne sluzby pilnuja eksperymantalnego napedu... Potem mozna bylo to pod Lorce podciagnac... gdyby ci agenci nie wyparowali po pilocie dokumentnie ze statku...

Barkleyowi sie jakos udawalo nie teleportowac. Jak ja go nie lubie g.

Pulaski i Bones chyba tez nie przepadali?
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 13 Lut 2019 01:10:20
Odpowiedz 
resetta

resetta:
Ja raczej mysle, ze to po prostu burak albo jednak te skany nie wylapuja tej jednej rzeczy.

Albo - zwyczajnie - nikt logów nie sprawdza, bo myśli, że wszystko jest nornalnie.

resetta:
Barkleyowi sie jakos udawalo nie teleportowac. Jak ja go nie lubie g.

Pulaski i Bones chyba tez nie przepadali?

Tak, ale oni nie lubili tego nigdy, a w wypadku Philippy czy Gabrysia byłaby gwaltowna zmiana. Inna sprawa, że na - modne ostatnio w Treku - PTSD mogliby to zwalić.
resetta
Użytkownik
#12 - Wysłana: 13 Lut 2019 01:18:44
Odpowiedz 
Na te oczy jak najbardziej... Uwazasz, ze te wrazenia swietlne podczas teleportacji to mile dla nich? Takie nic, a moze... Wiem, ze ludzie bez takich urazow tego nie lapia, ale to moze byc spory problem fukcjonalnosci z jakas nadwrazliwoscia w swiecie gdzie dany bodziec jest powszechny i silny.
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 13 Lut 2019 01:30:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
resetta

resetta:
Wiem, ze ludzie bez takich urazow tego nie lapia, ale to moze byc spory problem fukcjonalnosci z jakas nadwrazliwoscia w swiecie gdzie dany bodziec jest powszechny i silny.

Trzeba przyznać scenarzystom DSC, że w sumie* ładnie to pokazywali w wypadku Lorki.

* Bo jednak trochę lightowo, jak to w Treku.
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 21 Lut 2019 11:00:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Kolejna ciekawostka (a zarazem argument na rzecz tezy o istnieniu nowej linii czasu ENT-DSC) statek Sekcji 31 używa w Discovery zaawansowanego romulańskiego holo-kamuflażu pokazanego w ENTku, a nieznanego w TOS-ie):
http://www.youtube.com/watch?v=PYr5FhUos0g

A poza tym wypada tu chyba odnotować, że w niedawnym odcinku DSC tajną bronią S31 był również... - nieznany w tej erze regularnej Flocie - combadge.

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Tajne bronie Sekcji 31

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!