USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Utrzymanie porządku na pokładzie.

Autor Wiadomość
Slovaak
Użytkownik
#1 - Wysłana: 2 Sier 2005 21:31:04
Czytając ostatnie posty w temacie o tradycjach marinistycznych jahrek napisał o funkcji/stopniu yeoman który miał za zadanie przynieś, wynieś i pozamiatać. No właśnie pozamiatać, ciekaw jestem czy pokłady ktoś zamiata czy w jakiś inny sposób je czyści. Kiedyś oglądałem program o kadetach pełniących służbę treningową na żaglowcu i tam zawsze było coś do roboty od dokładnego czyszczenia podłogi przez polerowanie klamek po czyszczenie nazwy okretu na burcie (tego raczej nie robią choś kto wie?)
Ciekaw jestem jak sprawa wygląda na okręcie Gwiezdnej Floty.
Pah Wraith
Użytkownik
#2 - Wysłana: 2 Sier 2005 21:37:43
Karne zadania były często gęsto przywoływane w DS9, np. nieśmiertelny waste disposal.

Ale co do sprzątania? Na statkach się chyba nie kurzy... No, chyba, że away team naniesie błota na transporter. Chorąży, proszę mi tu pozmywać!
Slovaak
Użytkownik
#3 - Wysłana: 2 Sier 2005 21:48:34
Na statkach się chyba nie kurzy

Czemu?

Zawsze jednak ktoś może nakruszyć czy z resztą człowiekowi co dzień wypada kilka/kilkanascie/kilkaset? włosów itp.
Locutus of Borg
Anonimowy
#4 - Wysłana: 2 Sier 2005 22:09:02
I co gorsza nie można takich paprochów ani umieścić pod dywanem (bo brak dywanu), ani przez okno wyrzucić. Czyli ktoś lub coś musi to sprzątać.... O ile u Romulan i Klingonów wiadomo kto to robi... to jak jest z Federacją?
Ale mnie bardziej ciekawi zaskakująca czystość na okrętach Borga... Tyle lat w Kolektywie, a nie zastanawiałem się nad tym dotąd...
Pah Wraith
Użytkownik
#5 - Wysłana: 2 Sier 2005 22:34:54
Kurz jakim go znamy,to rózne drobinki zawieszone w powietrzu, które sobie popadają. Np. starty naskórek, popiół, piach, itp. Wszystko odfiltorwuje system wentylacyjny zanim opadnie na podłogę. Czytałem kiedyś o tym na stacji kosmicznej ISS.
Iluk
Użytkownik
#6 - Wysłana: 2 Sier 2005 22:43:17
Nie wiemy, czy tak jest też w ST.
Slovaak
Użytkownik
#7 - Wysłana: 2 Sier 2005 22:56:21
Nie wiemy, czy tak jest też w ST

raczej już nie, bo mają coś lepszego
Dreamweb
Użytkownik
#8 - Wysłana: 2 Sier 2005 22:59:31
Pamietacie odcinek VOY "Learning Curve" gdzie bodajże Chell musiał czyścić platformę transportera jakimś małym urządzonkiem z polecenia Tuvoka? Taki odpowiednik mycia podłogi szczoteczką do zębów. Wtedy mnie zastanawiało, że skoro można teleportować ludzi w obrębie okrętu, to czy nie można teleportować kurzu w jakies jedno miejsce będące śmietnikiem i wszystko staje się lśniące
crash test
Anonimowy
#9 - Wysłana: 2 Sier 2005 23:00:12
Tak a propo to niedawno lecial dokument na discovery o tym ze duza ilosc czasu zaloga ISS spedza na odkurzaniu ww syfu
Domko
Użytkownik
#10 - Wysłana: 3 Sier 2005 12:05:05
W Star Trek to nie ludzie czyszczą pokład tylko jakiś mechanizm - wspomina o tym Riker w jednym odcinku TNG, jednak nie mówi dokładnie w jaki sposób. W każdym razie teoria, że mają sprzątaczki, odpada.
Pah Wraith
Użytkownik
#11 - Wysłana: 3 Sier 2005 15:09:23
Taki odpowiednik mycia podłogi szczoteczką do zębów.

Wtedy skojarzyło mi się to raczej z karnym myciem wiecie-czego
Grzybek
Użytkownik
#12 - Wysłana: 3 Sier 2005 17:10:29
Teorię, że nie ma sprzataczek można łatwo podważyć. Wystarczy sięgąć po Gniew Khana. Na samym poczatku filmu kiedy Kirk i Spock rozmawiają po teście Kobayashimaru za ich plecami widać osobę sprzątajacą podłoge. Ewidentnie widac w jej reku trzonek od czegos (nie widac niestety tego do końca a że film ten to była niskobudrzetówka mogl być sam trożnek ;) ) a na plecach zapewne jakis pojemnik na brud z podłogi. Tak więc przynajmniej w XXII wieku na Ziemi w Akademi Floty był personel sprzątający. No ale Akademia to nie jest okret a wiek XII to nie wiek XIII...
Domko
Użytkownik
#13 - Wysłana: 4 Sier 2005 17:15:26
A co dopiero XXIV
Grzybek
Użytkownik
#14 - Wysłana: 5 Sier 2005 01:49:16
Ups mój bład Domko thx za sprostowanie
cezary
Użytkownik
#15 - Wysłana: 16 Sier 2005 15:39:08
W rzeczy samej, cytacik potwierdzajacy slowa Domka:

- The ship can clean itself
- Well good for the bloody ship

A mowia o tym w odcinku, gdy wynajduja sygnal dawno zaginionej kolonii Ziemskiej - jedna z kolonii to ludzie bez elektroniki, kolejni zas to technokratyczni kloni. Tytulu odcinka nie pamietam
Domko
Użytkownik
#16 - Wysłana: 16 Sier 2005 16:31:05
Up The Long Ladder
Pah Wraith
Użytkownik
#17 - Wysłana: 2 Gru 2005 20:38:08
Dreamweb
Użytkownik
#18 - Wysłana: 3 Gru 2005 17:47:37
Już to sobie wyobrażam.. Wchodzi sprzątaczka z odkurzaczem na mostek, krząta się, po chwili do siedzącego w fotelu kapitańskim Kirka mówi: "No weź pan te nogi na chwilę, ja tu odkurzam!"...

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Utrzymanie porządku na pokładzie.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!