USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Starożytna sieć komunikacyjna - czyli o przeszłości Hirogenów
 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 4 Maj 2016 15:11:59 - Edytowany przez: Q__
Jak wiecie powtórzyłem sobie ledwo co VOY "Message in a Bottle". Ogólnie - wiadomo - ten odcinek to efekciarska zabawa, dobra prezentacja wad i zalet swojej serii, VOYager w stanie czystym.

Jednak... pojawia się tam ciekawa Kosmiczna Zagadka - starożytna sieć komunikacyjna o wielkim zasięgu i potężnej mocy (skoro dało się nią przesłać EMH, to może kiedyś do przesyłania żywych istot służyła? tak - StarGate Network-bis...):
http://memory-alpha.wikia.com/wiki/Hirogen_communi cations_network
Sieć ta, według słów Hiogenów, jest ich własnością...

I teraz pojawia się istotne - nie dyskutowane chyba na forum - pytanie: czy sieć ta jest Hirogenów +/- na tej zasadzie, na jakiej własnością Kazonów są ich statki (znaczy: zobaczyli bezpańską megastrukturę i położyli na niej ręce... na ile mogli; ew. zdobyli pewną formę kontroli nad nią pokonując poprzednich, równie przypadkowych, jej "posiadaczy"), czy też ów predatoropoobny gatunek ma za sobą imponującą przeszłość, a jego obecny stan cywilizacyjny opisywany być musi przez Federacyjnych historyków jako era smutnego upadku (analogie do sytuacji ludności Italii w tzw. ciemnych wiekach w pełni uzasadnione)?

Jaki wariant wydaje się Wam prawdopodobniejszy i dlaczego?

ps. Wiemy kanonicznie (z "The Killing Game"), że Hirogeni byli dumną, zaawansowaną, cywilizacją zanim popadli w stagnację stając się rasą łowców (i jest to dość oczywiste - kiedyś musieli stworzyć statki i broń, nauczyć się kosmonautyki itd.). Pytanie jednak jak bardzo zaawansowaną?

Parę niekanonicznych ciekawostek na ten temat (kto by np. pomyślał, że to kolejny - obok Klingonów - gatunek potężnie bawiący się swoim DNA):
http://memory-beta.wikia.com/wiki/Hirogen
 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Starożytna sieć komunikacyjna - czyli o przeszłości Hirogenów

 
Wygenerowane przez miniBB®


© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!