USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Icheb, wkurzający młodzian, superżołnierz Borg

Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 27 Sier 2015 19:18:25
Odpowiedz 
Nie miał ten Icheb u nas nigdy dobrej opinii:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=202&page=3#msg56412
Teraz jeszcze trafił do REN, których pilot furory raczej nie zrobił, a w dodatku nie dość, że używa technologii jakby podebranej z Halo, to zawodzi ona w najmniej odpowiednim momencie...

Ponadto jego charakter młodego gniewnego odbierany był zwykle jako irytujący, a z wiekiem - najwyraźniej - mu nie przeszło...

Z drugiej strony miał ten - wybitnie, skądinąd, zdolny - chłopak b. trudne życie - właśni rodzice zaprojektowali go jako trutkę na Borga swego rodzaju, Borg go traktował po borgowemu, ze tak powiem, a gdy wreszcie trafil do cywilizowanej Federacji musiał - jak teraz się dowiadujemy - wpaść w łapy Sekcji 31 i zostać potraktowany prawie jak River Tam (po raz kolejny, przy tym, ktoś postanowił użyć go w roli superbroni).

Zdaje mi się, że zasłużył na własny temat...

ps. Warto przy tym zauważyć, że w jednej z rzeczywistości ze "Shattered" został komandorem porucznikiem GF słynnym z mistrzostwa w mechanice temporalnej:

http://en.memory-alpha.wikia.com/wiki/Shattered_(e pisode)
Więc pojawia się pytanie czy nie powinien aby w GF skończyć? Ba, może jeszcze skończy (pojawiają się bowiem fanowskie głosy, że Renegaci powinni doznać odkupienia i trafić w szeregi GF, a Russ i ekipa to czytają...)?
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 4 Wrz 2015 19:34:56
Odpowiedz 
Manu Intiraymi o byciu Ichebem w VOY i REN, a także o innych sprawach (typu "The 5 Passenger" czy "The Circuit"):
http://trekclivos79.blogspot.com/2015/09/from-coll ective-to-circuit-voyagers.html

Co ciekawe dumny jest z REN i swojego tam występu:

"I'm very proud of Renegades and I do hope they do another. It'll be good to find out what happened to Icheb and why. He certainly looks cool in Renegades and I enjoyed making it!"
Evelin Siv
Użytkownik
#3 - Wysłana: 1 Sier 2016 18:33:11
Odpowiedz 
A ja lubię Icheba, tylko nie podoba mi się co zrobili z nim w REN. Jak mogli go tak wykorzystać... oglądałam właśnie "Imperfection" VOY, Episode 7x02 i chciał zdawać egzaminy do Gwiezdnej Floty. Myślę, że byłoby super zobaczyć go w roli kapitana lub chociaż jakiegoś ważnego oficera na statku Federacji. Nie wiem, czemu miałby być irytujący. To ciekawy wątek, że został urodzony w jednym celu, ale na szczęście skończył inaczej. Chociaż jeśli uznać kanoniczność REN to znowu wrócił do tego samego punktu, czyli znów chcieli zrobić z niego broń - można od tego zgorzknieć, jak widać po jego charakterze w REN. Nie rozumiem tylko, gdzie była Janeway, Chakotay, Seven i inni kiedy robili mu takie rzeczy w Sekcji 31. Tego już nie poruszyli, a uważam, że ktoś musiałby się znaleźć, by zauważyć, że coś jest nie tak, gdzie się podział, co mu robią. I nie zgadzać się z tym.
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 2 Sier 2016 13:35:39 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Evelin Siv

Evelin Siv:
Chociaż jeśli uznać kanoniczność REN to znowu wrócił do tego samego punktu, czyli znów chcieli zrobić z niego broń - można od tego zgorzknieć, jak widać po jego charakterze w REN.

Cóż, nie wiem jaki będzie Discovery, ale przyznać trzeba, że był mocny argument za tym, by nie robić z REN siódmej serii. Gnijąca Federacja, skręcające w tragicznym kierunku biografie bohaterów - to wszystko może okazać się zajmujące, ale - w tym stężeniu - zdaje się stać w całkowitej opozycji wobec radosnej wizji Roddenberry'ego.

(Z drugiej strony przyznajmy jednak, że do twarzy Ichebowi w roli tego cyborga-wojownika...)

Evelin Siv:
Nie rozumiem tylko, gdzie była Janeway, Chakotay, Seven i inni kiedy robili mu takie rzeczy w Sekcji 31.

Dobrze, że nie pytasz gdzie był Tuvok, bo mogłoby się jeszcze okazać, że stał za pancerną szybą i nadzorował eksperymenty... Cóż, moźe uznał to za mniejsze zło, bo the needs of many...

Nawiasem: tak mi się jakoś skojarzyło:
http://www.youtube.com/watch?v=2V040BT0NkM
Szerzej o w/w filmiku:
http://firefly.wikia.com/wiki/R._Tam_sessions

Evelin Siv:
Tego już nie poruszyli, a uważam, że ktoś musiałby się znaleźć, by zauważyć, że coś jest nie tak, gdzie się podział, co mu robią. I nie zgadzać się z tym.

No, to jest pytanie na miarę słynnego "Gdzie był Enterpise - E podczas wojny z Dominium?" .
Evelin Siv
Użytkownik
#5 - Wysłana: 2 Sier 2016 17:24:06 - Edytowany przez: Evelin Siv
Odpowiedz 
Q__:
Dobrze, że nie pytasz gdzie był Tuvok

Może gdy mu to robili Tuvok nie był jeszcze w sekcji 31, sam pisałeś, że mógł wstąpić, by zmienić ją.

Q__:
Gnijąca Federacja, skręcające w tragicznym kierunku biografie bohaterów - to wszystko może okazać się zajmujące, ale - w tym stężeniu - zdaje się stać w całkowitej opozycji wobec radosnej wizji Roddenberry'ego.

No tak. REN jest ciekawe i fajnie grają, ale właśnie...czy robić z tego serial hm? Myślę, że potrzebna by była współpraca. Mają jakiś pomysł, ale dostosować go bardziej do Treka i wizji Roddenberrego. Ciekawe co z zrobią z Discovery...

Q__:
No, to jest pytanie na miarę słynnego "Gdzie był Enterpise - E podczas wojny z Dominium?

Ha, no pewnie. Czyli wygląda, że kultywują tradycję buraczków trekowych

Q__:
Nawiasem: tak mi się jakoś skojarzyło:
http://www.youtube.com/watch?v=2V040BT0NkM
Szerzej o w/w filmiku:
http://firefly.wikia.com/wiki/R._Tam_sessions

A co to dokładnie jest? Jeśli dobrze odszukałam to z serialu Firefly (nie oglądałam, warto?). Czytałam opis, ale dokładnie nie rozumiem o co chodziło z tą dziewczyną
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 2 Sier 2016 22:44:53
Odpowiedz 
Evelin Siv

Evelin Siv:
Może gdy mu to robili Tuvok nie był jeszcze w sekcji 31

Przypuszczam, że - jeśli uznać REN za część kanonu - musiał do niej należeć już w trakcie służby na Voyagerze, ale też wolę pocieszać się przyjmując założenie, że nie miał z tą sprawą (i ogólnie sprawkami aż tak mętnymi) nic wspólnego, że jego zadania były szkachetniejsze...

Evelin Siv:
REN jest ciekawe i fajnie grają, ale właśnie... /.../ Mają jakiś pomysł, ale dostosować go bardziej do Treka i wizji Roddenberrego.

Ano w tym rzecz. Badanie mrocznych zaułków świata ST - czy to ciemnych stron zaprojektowanej przez G.R. utopii, czy terenów wyjętych spod Federacyjnych reguł, gdzie prawo wciąż może stanowić pięść, a eksperymenty naukowe nie podlegają zasadom humanitaryzmu, może dawać okazję do stawiania ciekawych dylematów, opowiadania ciekawych fabuł. Tylko, że to powinno raczej stanowić rewers awersu jaki stanowi idealidtyczna UFP, nie podważanie założeń na jakich budowany był Trek.

Evelin Siv:
Ciekawe co z zrobią z Discovery...

Sam jestem ciekaw. Wierzę w Menosky'ego (i nie tylko), ale nie wierzę w CBS pod rządami Moonvesa.
Evelin Siv:
Czyli wygląda, że kultywują tradycję buraczków trekowych

Dość ochoczo, można rzec. Sama już podawałaś liczne przykłady...

Evelin Siv:
A co to dokładnie jest? Jeśli dobrze odszukałam to z serialu Firefly (nie oglądałam, warto?). Czytałam opis, ale dokładnie nie rozumiem o co chodziło z tą dziewczyną

Firefly? Warto, nie dość, że REN z tego rżną, to jeszcze rzecz jest krzyżówką westernu z SF, a zarazem swoistym "potomkiem" ST (konkretnie DS9) i SW, z domieszką klimatu scottowskiego Nostromo i archetypami załogi pożyczonymi z AND. Jednym słowem kompilacja, ale mistrzowska.

A scenki to nie jest sam serial, to są zebrane webisody przedstawiające jak przedstawiciel tamtejszego odpowiednika Sejcji 31 (gra go sam Whedon, kreator serii), rozmawia - w ramach monitorowania jej stanu - z jedną z bohaterek głównych, poddawaną właśnie eksperymentom mającym przerobić ją na maszynę do zabijania. Jak mają się nie kojarzyć z Ichebem i Lexxą?
Evelin Siv
Użytkownik
#7 - Wysłana: 4 Sier 2016 17:34:35
Odpowiedz 
Q__:
Przypuszczam, że - jeśli uznać REN za część kanonu - musiał do niej należeć już w trakcie służby na Voyagerze

No to mam zastrzeżenia do REN coraz większe, choć wizualnie fajnie wygląda...

Q__:
Jak mają się nie kojarzyć z Ichebem i Lexxą?

Od razu mi się skojarzyło jak obejrzałam, tylko chciałam znać kulisy To może sięgnę kiedyś.
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 4 Sier 2016 18:10:15
Odpowiedz 
Evelin Siv

Evelin Siv:
No to mam zastrzeżenia do REN coraz większe

Cóż, wybrali wariant dość ryzykowny w wypadku ST. Sam jestem ciekaw jak to rozwiną. Ortodoksyjnie - niezależnie od wybrania za punkt wyjścia Prime Timeline - z pewnością nie będzie. Pytanie czy będzie interesująco... (W pilocie seria jakby nie wywiązała się z oczekiwań, które stawiali jej zwolennicy stojącego za nią pomysłu, ale... zobaczymy co będzie dalej...)

Evelin Siv:
, choć wizualnie fajnie wygląda...

Swoją droga ciekawe, że chwalisz. Lwia część krytyki pilota REN dotyczyła właśnie wizualiów...

Evelin Siv:
To może sięgnę kiedyś.

Sięgnij. Zwł., że można to sobie interpretować trochę jak takiego Treka-opowiadanego-z-punktu-widzenia-niedobitków-M aquis.
Evelin Siv
Użytkownik
#9 - Wysłana: 4 Sier 2016 18:22:52 - Edytowany przez: Evelin Siv
Odpowiedz 
Q__:
Swoją droga ciekawe, że chwalisz. Lwia część krytyki pilota REN dotyczyła właśnie wizualiów...

No wiesz jak na fanfiction... Nie porównuję do pełnometrażowych nowych filmów, bo to nie ma sensu, ale nieźle im wyszło a tobie się podoba, czy nie podoba?
Oprócz oczywistych buraczków, postacie też ciekawe m.in. tytułowy Icheb choć jak dla mnie w złym kierunku poprowadzony, to jakoś trzyma się kupy. W związku z tym co mu zrobili, jego zachowanie jest dobrze oddane.

I jak dla mnie największy pozytyw dla REN - aktorzy trekowi (nie mówię, że bez nich się nie da dobrze Treka zrobić, ale fajnie pociągnąć trochę stare wątki) i scenariusz idzie do przodu, nie cofa się.
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 4 Sier 2016 18:37:59
Odpowiedz 
Evelin Siv

Evelin Siv:
No wiesz jak na fanfiction... Nie porównuję do pełnometrażowych nowych filmów, bo to nie ma sensu

Fakt, z nowymi filmami porównywać nie ma sensu (inny budżet, inne medium), ale... to jednak nie miała być fanfiction, tylko profesjonalny pilot do przedłożenia CBSowi...

Evelin Siv:
a tobie się podoba, czy nie podoba?

Szczerze? Raz tak, raz tak. Oglądałem parę razy i raz mnie oczy bolały, a innym razem wydawało mi się to jednak fajnie Trekowe wizualnie.

Evelin Siv:
postacie też ciekawe m.in. tytułowy Icheb choć jak dla mnie w złym kierunku poprowadzony, to jakoś trzyma się kupy. W związku z tym co mu zrobili, jego zachowanie jest dobrze oddane.

Tak, zestaw bohaterów dość obiecujący. Szkoda, że pilot nie rozwinął mocniej ich psychologii (skupiony był na akcji). Szkoda też, że kilkoro najciekawszych bohaterów w tymże pilocie zginęło (lub po pilocie odpadło z obsady).

Evelin Siv:
I jak dla mnie największy pozytyw dla REN - aktorzy trekowi (nie mówię, że bez nich się nie da dobrze Treka zrobić, ale fajnie pociągnąć trochę stare wątki) i scenariusz idzie do przodu, nie cofa się.

Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 19 Sier 2016 20:54:54
Odpowiedz 
Wywiad TrekYards z Manu Intiraymim:
http://www.youtube.com/watch?v=ApzUR5iUZfU
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 29 Kwi 2017 19:55:01 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Ekipa TY rozmawia z Manu Intiraymim po raz kolejny:
http://www.youtube.com/watch?v=mqWI3cR_35k

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Icheb, wkurzający młodzian, superżołnierz Borg

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!