USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Bo w partyzantce nie jest źle...

Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#1 - Wysłana: 31 Lip 2005 10:33:17 - Edytowany przez: Picard
Ostatnio , któryś z forumowiczów poruszył wątek serialu ,,V" gdzie ludzkość zmagala się z obcymi najeźdzcami stosując taktykę wojny podjazdowej. Zaś na : http://www.startrek.com/startrek/view/features/documentaries/article/ 12583.html pojawił sie niedawno ciekawy filmik obrazujący kardasjańską okupacje Bajo , jej następstwa oraz walkę Bajoran o wolność. Ciekaw jestem czy znacie jeszce jakieś ruchy niepodlegościowe w uniwersum ST ? Czy popierwcie ich dzialania i metody walki okupantem ? Jak daleko można się posunąć w walce z okrutnym , obcym wrogiem ? Czy grupy terrorystyczne w rodzaju Maki mają słuszność stosując takie a nie inne metody zwalczania przeciwnika ?
Slovaak
Użytkownik
#2 - Wysłana: 31 Lip 2005 12:30:49
W chwili obecnej żadne walki o niepodległość w ST nie nasuwają mi sie.
Jednak w walce o niepodległość nie ma granic, walczymy tak by wygrać nie ważne jakimi metodami gdyż:
- walczymy o wolnośc własnego narodu.
- nie my zaczeliśmy (zazwyczaj)
- skoro jesteśmy pod okupacją to wróg ma wieksze szanse.
Pah Wraith
Użytkownik
#3 - Wysłana: 31 Lip 2005 14:58:23
Link nie działa

Czy grupy terrorystyczne w rodzaju Maki mają słuszność stosując takie a nie inne metody zwalczania przeciwnika ?

A jaki mają wybór? Poddać się? Nie mając możliwości otwartej walki musieli posłużyć się tym, co dziś nazywa się terroryzmem (zresztą Kardachy tak to nazywały).

W odcinku: High Ground TNG na planecie Rutia IV lud zwący się Ansata prowadził wojnę partyzancką z większściowym, lecz represyjnym rządem.

No i w pewnym sensie można też nadmienić ruch naturalistów, którzy w odcinku DS9 "Let he, who is without sin" protestowali przeciw nienaturalności trybu życia.
Picard
Użytkownik
#4 - Wysłana: 31 Lip 2005 20:39:37
Link nie działa

Właśnie widze ! Wejdź więc na strone www.startrek.com i w wyszukiwarce wpisz Bajor. Wtedy pojawi ci się spis plików , wśród których jako pierwszy widnieje wzmiankowana ,,Okupacja Bajo"
Pah Wraith
Użytkownik
#5 - Wysłana: 31 Lip 2005 21:01:41
Wiem, widziałem wcześniej reklamę tego filmiku. Po prostu chciałem się czegoś przyczepić

Warto ściągać?
Picard
Użytkownik
#6 - Wysłana: 31 Lip 2005 21:06:41
Warto ściągać?

Mnie się podobał ! Taki niby dokumentalny filmik powstały z fragmentów różnych odcinków...
Delta
Użytkownik
#7 - Wysłana: 1 Sier 2005 05:09:13
Warto ściągać?
Warto. I jest tam ze 20 podobnych dokumentów (bardzo podobał mi się The Borg Video Documentary; 70 MB ale myślę że warto.

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Bo w partyzantce nie jest źle...

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!