USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Potencjał Abramsverse

Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 26 Maj 2015 18:16:16
Przeczytałem taki oto, dość fajny, tekścik o tym czym różni się Abramsverse od Klasycznej Linii Czasu(TM) i jaki ma potencjał:
http://startrekspace.blogspot.com/2009/06/star-tre k-universe.html

I chciałbym zaproponować Wam pewną zabawę. Otóż wyobraźmy sobie, że Treka dostanie w ręce ktoś sensowniejszy niż obecne władze Paramountu i gotów jest wykorzystywać potencjał Treka (nie tylko Abramsverse, ale na nim chwilowo się skupmy), a głosy fanów (w tym - jakimś cudem - polskich fanów) gotów jest traktować jako cenne podpowiedzi.

Co byście mu radzili w sprawie Abramsverse, jak byście proponowali wykorzystać ową linię czasu? Jakie wątki z niej wykorzystać? Co rozbudować/zmienić? W jakiej pozycji ustawić ją względem starszej linii czasu?

(Ja, np. skłonny byłbym ustawić Abramsverse w pozycji podobnej do MU i nawet fundnąć jakiś crossover z klasycznym Trekiem - "Trials and Tribble-ations" pokazuje, ze nie takie rzeczy są możliwe - ale nie tyle skupiał się na wędrówkach między tymi światami, jak DS9 robiło to z MU ile może fundował widzowi naprzemiennie odcinki z obu linii czasu pokazujące - nie bez serwowania widzowi morałów - odmienny przebieg wydarzeń w różnych wszechświatach.)

Zatem... Co można wycisnąć ze świata bez Vulcana?
krzychu
Użytkownik
#2 - Wysłana: 23 Cze 2015 04:47:14
co by nie mowic te dwa filmy abramsa nie byly takie zle

ma byc trzeci Star Trek Beyond 2016 i zamierzam go ogladac

wszyscy pisza ze abrams jest niegodny treka ale wszyscy ogladaja

mnie sie te dwa filmy nawet podobaly

i tak nalezy je traktowac jako universum abramsa

tak samo jak universum TOS czy VOY

to tyle

no i licze na dobry serial bo ostatni ENT to lata 2001-2005 wiec troche fanow seriali treka zaniedbali
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 28 Maj 2017 22:30:35 - Edytowany przez: Q__
Podcast TrekYards o tym czy serial osadzony w Kelvin Timeline może być dobry:
http://www.youtube.com/watch?v=pWk-svEeVF0
Toudi
Użytkownik
#4 - Wysłana: 31 Maj 2017 10:56:46
Q__:
Podcast TrekYards o tym czy serial osadzony w Kelvin Timeline może być dobry:

Nie może.
Zakopmy ambramsoverse jaką ślepą drogę ewolucji i nigdy do niej nie wracajmy. ;0
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 31 Maj 2017 11:01:58 - Edytowany przez: Q__
Toudi

Przecież restart to nie była zła idea, tylko teraz by trza ten resart restartować przesuwając akcję ze stulecie (jeszcze lepiej - dwa) do przodu i budując w końcu sensowne tło technologiczne*.

* Tak jak Gummelt z Uncharted próbował.
Toudi
Użytkownik
#6 - Wysłana: 31 Maj 2017 11:53:01
Q__:
Przecież restart to nie była zła idea,

Ale troi OKA spartoliła ten restart.
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 31 Maj 2017 12:17:14 - Edytowany przez: Q__
Toudi

Toudi:
Ale troi OKA spartoliła ten restart.

No, ale przecież można z tego restartu wziąć tylko znośne elementy estetyki (np. mundury)* i budować wszystko od podstaw...

* I ani słowa o rozdętych gondolach i przesadzonym tempie... One już pod dywanem.
Eviva
Użytkownik
#8 - Wysłana: 1 Cze 2017 11:17:33
Przyznam się do czegoś: "ST Beyond" podobało mi się, gdy byłam w kinie. Gdy próbowałam obejrzeć w domu, wymiękłam już w momencie gdy znaleźli się na stacji kosmicznej. Czyżbym aż tak się pomyliła?
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 1 Cze 2017 11:20:22
Eviva

Eviva:
wymiękłam już w momencie gdy znaleźli się na stacji kosmicznej.

Dlaczego aż tak szybko? Co konkretnie Cię odrzuciło?
Eviva
Użytkownik
#10 - Wysłana: 1 Cze 2017 11:22:23
Q__

Nie mam pojęcia. Właściwie nie tyle odrzuciło, co nie wzbudziło krzty entuzjazmu. Byłam zimna jak lód i guzik mnie obchodziło, co zrobi załoga lub Federacja.
Toudi
Użytkownik
#11 - Wysłana: 1 Cze 2017 11:50:11
ST13 ma w sobie to, że po latach dostaliśmy znowu coś z ST. A ale nie ma w sobie nic co by ten żar podtrzymywało. I potwierdzam tu odczucie Evivy. Też jak go oglądałem kolejny raz, to wydał się słabszy niż za pierwszym razem. Pisaliśmy o tym z Q w temacie filmu.
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 1 Cze 2017 12:20:29
Eviva

Nawet babcia Parisowa Cię nie ruszyła?

Toudi

Toudi:
A ale nie ma w sobie nic co by ten żar podtrzymywało.

Może to kwestia niezłego stylu późniejszego otwarcia* i miałkiej treści?

* Sam początek to słaba kopia słabszych momentów GQ...

ps. Nawiasem, jak już przy ST XIII jesteśmy: tak sobie pomyślałem, że gdyby - za autorami komiksów - uznać. że mundury są wspólne dla obu linii czasu, to stroje z Beyond zdają się poniekąd trafionym ogniwem pośrednim między mundurami z TOSu i TMP. To tak w ramach doceniania zalet.
Toudi
Użytkownik
#13 - Wysłana: 1 Cze 2017 13:14:10
Q__, mundury to często przesadzona kwestia.
te robocze dresy w większości są jednak byle jakie. Najlepsze chyba są te z późnego DS9 i NEM. Bo one wreszcie dały wrażenie, że są czymś więcej niż strojem roboczym na statku.
Eviva
Użytkownik
#14 - Wysłana: 1 Cze 2017 13:31:11
Q__:
Nawet babcia Parisowa Cię nie ruszyła?

Za pierwszym razem tak. Za drugim już nie. Za jakiś czas znowu spróbuje, może dam radę obejrzeć do końca.
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 1 Cze 2017 13:46:12 - Edytowany przez: Q__
Toudi

Toudi:
Najlepsze chyba są te z późnego DS9 i NEM. Bo one wreszcie dały wrażenie, że są czymś więcej niż strojem roboczym na statku.

Od pewnego czasu je polubiłem*:

Ale mam ciągłe wątpliwości co do tego, czy mają ekranowy sens (no, chyba, że przyjmiemy bliską mi fan-hipotezę o ich bojowym, antyfazerowym, charakterze).

* Co pewnie stanowi jeden z powodów, dla których chętnie bym zobaczył ekranizację Titana

Taki strój ma jednak znacznie więcej astronautycznego prawdopodobieństwa:

Eviva

Eviva:
Za jakiś czas znowu spróbuje, może dam radę obejrzeć do końca.

Ja przy powtórkach przewijałem pierwszą scenę i planetarną-ponad-godzinę, w efekcie wychodził całkiem przyjemny (acz krótkawy) epizodzik.
Eviva
Użytkownik
#16 - Wysłana: 1 Cze 2017 13:49:59
Q__

Dobra myśl.Może pójdę za tą światłą radą

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Potencjał Abramsverse

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!