USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Janeway/Siedem

Autor Wiadomość
Empata Wolkanin
Użytkownik
#1 - Wysłana: 15 Gru 2014 21:32:43
Z jakiego odcinka pochodzi pocałunek Kathryn Janeway i Seven of Nine [Annika Hansen]?
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 15 Gru 2014 22:24:46 - Edytowany przez: Q__
Nie kojarzę tego typu wątków z udziałem tych dwu pań (zakładam, że chodzi o co innego niż np. ew. cmoknięcie w policzek przy jakiejś okazji). Przypuszczam zresztą, że gdyby taka scena była, to autor tej np. składanki by ją dał na honorowym miejscu:
http://www.youtube.com/watch?v=nMoQ-UReCUA
Czyli jeśli natknąłeś się w Sieci na tego typu obrazki:

To... it's a fake (każen jeden)!

Sceny lesbijskie - jeśli to ich szukasz (na co by wskazywał slashowy tytuł topicu) - mieliśmy za to w DS9:
- w wydaniu Dax (gdy w grę wchodzą Trille - te po paru połączeniach - trudno zresztą to jednoznacznie zakwalifikować jako sceny lesbijskie):
http://www.youtube.com/watch?v=UVWnYJTVfUc
- i mirror Kiry:

Inna sprawa, że tzw. slash J/7 jest dość popularny (może dlatego, że podszyty lekką perwersją - aktorki się bowiem nie trawiły). Przykład:
http://www.youtube.com/watch?v=4hLJRHF-gjE
Więc chyba zasłużył na własny topic.
Empata Wolkanin
Użytkownik
#3 - Wysłana: 16 Gru 2014 14:26:26
To dobrze, już się bałem, że główna bohaterka serialu jest nienormalna.

Co do Trilli to nadal uważam za niestosowne dla oficerów Gwiezdnej Floty.
Dathon
Użytkownik
#4 - Wysłana: 16 Gru 2014 14:36:57
Empata Wolkanin

Homofob prowokator? Znowu? Co jest z wami ludzie? Gdzie som normalne trekerzy?
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 16 Gru 2014 14:37:01 - Edytowany przez: Q__
Empata Wolkanin

Empata Wolkanin:
To dobrze, już się bałem, że główna bohaterka serialu jest nienormalna.

Spierać się o normalność Kaśki J. można długo . Nie bardzo jednak rozumiem użycie tego zwrotu w tym akurat kontekście (tym bardziej, że na etapie układania regulaminu forum pojawiały się wcale liczne glosy o tym, że powinny się w nim znaleźć zapisy jawnie antyhomofobiczne, koniec końców znalazł się ogólniejszy zapis - "zakazuje się również głoszenia poglądów obrażających jakiekolwiek grupy czy jednostki").

Empata Wolkanin:
Co do Trilli to nadal uważam za niestosowne dla oficerów Gwiezdnej Floty.

Albowiem oficerowie GF winni żyć w celibacie, jak sam kapitan Kirk?

Swoją drogą niezbyt rozumiem sytuację, w której sam sięgasz po jakiś temat (nieźle zakorzeniony zresztą w zachodnim fandomie, bo to właśnie fandom ST zrodził slash jako konwencję), by następnie - ni z gruszki, ni z pietruszki - wygłaszać opinie grożące rozkręceniem na nowo starego flame'a.

(No, chyba, że miałeś na myśli co innego i źle się zrozumieliśmy?)
Dathon
Użytkownik
#6 - Wysłana: 16 Gru 2014 14:41:10
Q

Taa. Broń go Pan. Broń. Nie wiedział co pisze. Taa.
Mav
Użytkownik
#7 - Wysłana: 16 Gru 2014 15:07:05 - Edytowany przez: Mav
Q__:
grożące rozkręceniem na nowo starego flame'a.

Zauważ jednak kto wprowadza nerwową atmosferę, która może zamienić się w kłótnie - to oczywiście fanatyk Dathon, który rzuca oskarżenia o homofobie, seksizm i rasizm lekką ręką, bez konsekwencji, bo uważa, że mu tak wolno. W dzisiejszych czasach tacy fanatycy są groźni, bo ciągle panikują z byle powodu.

To przez takich ludzi pakistański gang pedofilów mógł spokojnie działać w Europie przez wiele lat, bo policja bała się działać w obawie przed oskarzeniem o rasizm, ksenofobie.
Empata Wolkanin
Użytkownik
#8 - Wysłana: 16 Gru 2014 15:23:49
Nie jestem homofobem ale chciałem obejrzeć ten epizod aby zobaczyć "o co w tym chodziło". Równie dobrze ten epizod mógł być gloryfikacją takiego zachowania i obrażać uczucia co nie których. Swoje postępowanie w tej sprawie używam za logiczne.
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 16 Gru 2014 15:44:39 - Edytowany przez: Q__
Mav

Mav:
Zauważ jednak kto wprowadza nerwową atmosferę, która może zamienić się w kłótnie - to oczywiście fanatyk Dathon, który rzuca oskarżenia o homofobie, seksizm i rasizm lekką ręką, bez konsekwencji, bo uważa, że mu tak wolno.

Powiem tak. Toleruję - niekoniecznie pochwalam - zachowania Dathona, do pewnego stopnia, bo traktuję je jako reakcję na wcześniejsze forumowe przegięcia w przeciwnym kierunku.
Problem jest zresztą i w tym, że Dathon jest nieprzejednany i dość agresywny, ale rzadko wprost obraża rozmówców i raczej nadaktywnie reaguje na cudze zachowania niż sam prowokuje takie sytuacje (nie przypominam sobie by niesprowokowany zaczynał jakieś ofensywy ideologiczne).

Empata Wolkanin

Empata Wolkanin:
Równie dobrze ten epizod mógł być gloryfikacją takiego zachowania

A to raczej w 3/4 HF (+ w ODY i HC) oraz w NV/P2 "Blood and Fire". Jak masz ochotę zmagać się z akurat taką tematyką - polecam.

Empata Wolkanin:
Swoje postępowanie w tej sprawie używam za logiczne.

Trudno mi nazwać logicznym użycie dość ostrego pojęcia ("nienormalność") w odniesieniu - jak to należy kontekstualnie rozumieć - do skłonności, która nie znajduje się w rejestrze schorzeń psychicznych (owszem, decyzja o jej wykreśleniu bywa podważana, ale nawet jeśli uznamy sprawę za otwartą należy - zgodnie z prawem rzymskim jeszcze - interpretować oskarżenia na korzyść "oskarżonego"), ergo jest to zwrot obraźliwy, niestosowny w publicznym, forumowym dyskursie (może nawet wysoce niestosowny na forum, na którym wyjście w spory na takie tematy grozi - jak widzimy - awanturami).
(Przyznam tu, że o ile wobec Newbie, którym jesteś, zachowuję się dość oględnie, nie sięgając po środki moderatorskie tak od razu, o tyle w wypadku Usera z dłuższym stażem byłbym mniej łagodny i miałby już ostrzeżenie.)

No, chyba, ze miałeś na myśli, ze nienormalna byłaby skłonność Kaśki akurat do Seven. Jeśli tak, byłbym ciekaw uzasadnienia tej opinii.
Guauld
Użytkownik
#10 - Wysłana: 16 Gru 2014 16:06:18
Q__:
Trudno mi nazwać logicznym użycie dość ostrego pojęcia ("nienormalność")

A ja znowu nie rozumiem pojmowania tego słowa jako coś agresywnego, szczególnie w tym wypadku. Oznacza jedynie tyle, co odstawanie od normy, co jak najbardziej wpisuje się w określenie grupy liczącej pi razy drzwi 6-8% całego społeczeństwa i nic więcej. Przypisywanie temu słowa jakichś innych znaczeń to zwykła nadinterpretacja.
Jak to pewien profesor, z którym miałem zajęcia mawiał: wszyscy wielcy ludzie byli nienormalni. Nie stworzyliby nic oryginalnego/przełomowego, nie wprowadziliby żadnych innowacji ani nie zmienili nic na świecie, bo byliby tacy sami jak wszyscy inni (w granicach pewnego marginesu), powielali schematy. I nawet takiego Lema normalnym nazwać nie można, bo żaden przeciętny człowiek wcześniej nawet nie śnił o tym, o czym on pisał.
Dlatego gdy ktoś mnie nazwie nienormalnym- to raczej się z tego cieszę (i to niezależnie od jego intencji, bo ostatnią rzeczą jak bym chciał to być jak inni).
Empata Wolkanin
Użytkownik
#11 - Wysłana: 16 Gru 2014 16:52:47
Guauld

Też jestem jedyny w swoim rodzaju i z tego się cieszę.
Queerbot
Użytkownik
#12 - Wysłana: 16 Gru 2014 21:19:46
Empata Wolkanin:
już się bałem, że główna bohaterka serialu jest nienormalna.

Guauld:
wszyscy wielcy ludzie byli nienormalni.

Empata Wolkanin:
Guauld
Też jestem jedyny w swoim rodzaju i z tego się cieszę.

Empata Wolkanin, a nie boisz się, że jesteś jedyny w swoim rodzaju? I dlaczego w takim razie nie cieszyłbyś się, że główna bohaterka jest nienormalna=jedyna w swoim rodzaju?
7z9
Użytkownik
#13 - Wysłana: 17 Gru 2014 18:12:41
Guauld- dzięki takim jak ty, jest jeszcze nadzieja że to forum będzie w miarę normalne. Tj. forum, na którym ludzie mają jeszcze włączone własne myślenie, a nie kierują się na ślepo po-prawnością po-lityczną. Gdzie "normalność" jest "nienormalnością" a "mniejszość" narzuca swoje postulaty "większości". Gdzie jeśli nie zachowujesz się w grupie jak leming, to jesteś faszystą, czy innym nietolerancyjnym "...-fobem".
Tyle tylko że tolerancja nie znaczy akceptacja a mniejszość nie może narzucać większości bo to jest nic innego jak właśnie początek tego waszego faszyzmu który przylepiacie każdemu kto nie mysli tak jak wy. Mam tu na myśli osobników o lewackich zapędach. Co wy macie w głowach? Każda skrajność jest zła także ta zdecydowanie prawicowa. Należy tylko pamiętać o równowadze a także o tym aby włączyć własne myślenie a nie kierować się pędem lemingów którzy łykają wszystko co im "lewackie" i anty polskie media wkładają do głów.
Temat rzeka, wiem że wielu się ucieszy z tego że rzadko tu zaglądam, ale właśnie największym problemem tego forum jest to że nie jest dla zwykłych (normalnych) ludzi, tylko dla osobników typu Dathon.

Dathon:
Empata Wolkanin

Homofob prowokator? Znowu? Co jest z wami ludzie? Gdzie som normalne trekerzy?

co znaczy słowo "normalny treker?", bo rozumując logicznie jeśli coś jest "normalne" to i musi być "nienormalne", a jak widze to określenie jest tutaj "niepoprawne" i... wulgarne
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 17 Gru 2014 18:21:04 - Edytowany przez: Q__
7z9

Agitacja polityczna, w dodatku poza politycznym topicem. Chwalisz Guaulda - cieszę się. Ale przykładu jak subtelnie, w nieofensywny sposób, przedstawiać swoje racje nie bierzesz. Ganisz skrajność, ale używasz skrajnej retoryki a'la sławetny Antek Emigrant, stygmatyzując i usiłując obrażać jak leci. Ban 24h. (A już miałem nadzieję, że uda się drugi miesiąc przeżyć bez sięgania do "Kartoteki...".)

ps. Nie mam nic przeciwko prawicowym poglądom i otwartemu ich wyrażaniu, ale nie potrafię pojąć dlaczego ich publiczne wyrażanie w Sieci tak często przybiera agresywną, by nie rzec dosadniej, postać? Dlaczego troll upolityczniony występuje praktycznie tylko w dwu odmianach - skrajnie prawicowej i - rzadszej, przynajmniej tam, gdzie zaglądam - skrajnie antyklerykalnej?
Dathon
Użytkownik
#15 - Wysłana: 19 Gru 2014 13:33:26 - Edytowany przez: Dathon
7z9:
największym problemem tego forum jest to że nie jest dla zwykłych (normalnych) ludzi, tylko dla osobników typu Dathon.

Pan o babskim nicku takie by wolał?

http://trollandia.blog.onet.pl/2009/06/29/kupa-mos ci-panowie/

Pani Eviva z Panam Mózgiem coś w podobie tu robili. Dobrze że się Pan Admin wkurzywszy i pogonił. Móg wcześniej.
Empata Wolkanin
Użytkownik
#16 - Wysłana: 19 Gru 2014 16:14:09
Proponuję zamknąć temat zanim rozpęta się forumowa kłótnia. Nie taki był cel założenia tematu.
Mav
Użytkownik
#17 - Wysłana: 19 Gru 2014 16:22:21
Empata Wolkanin:
Proponuję zamknąć temat zanim rozpęta się forumowa kłótnia. Nie taki był cel założenia tematu.

Jako założyciel tematu sam możesz to zrobić
Queerbot
Użytkownik
#18 - Wysłana: 19 Gru 2014 16:59:07
Mav:
Jako założyciel tematu sam możesz to zrobić

Naprawdę mamy takie opcje na forum? Pierwsze słyszę

A co do tematu - ja też nie mam nic przeciwko konserwatywnym poglądom, tylko błagam - niech one będą wyrażane wprost, a nie przy użyciu wybiegów, wycofywania się i tworzenia ad hoc pokrętnych wyjaśnień, że nienormalny, to tak naprawdę niezwykły, a strach przed lesbijską Janeway to to samo co cieszenie się z powodu czyjejś niezwykłości.
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 19 Gru 2014 17:04:40 - Edytowany przez: Q__
Empata Wolkanin

Dobra, to zamykamy (choć Mav ma rację, sam mogłeś).

Queerbot

Queerbot:
A co do tematu - ja też nie mam nic przeciwko konserwatywnym poglądom, tylko błagam - niech one będą wyrażane wprost

Dopowiem jako mod: niech będą wyrażane wprost, ale bez obrażania tych, którzy w etyce konserwatywnej się nie mieszczą*. Pluralizm, nie plu...cie.

* b, dobry przykład dała kiedyś Evelin Siv:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=1367&page=4#msg269186

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Janeway/Siedem

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!