USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Co się stało z USS Enterprise-B?

Autor Wiadomość
Slovaak
Użytkownik
#1 - Wysłana: 28 Lip 2005 13:31:21
Odpowiedz 
Z tego co ja wiem został poważnie uszkodzony podczas walk w sektorze Tomed (2311), później jednak nic o nim nie słyszałem... ...i pojawia się USS Enterprise-C.

Ktoś ma jakieś informacje?
Nash
Użytkownik
#2 - Wysłana: 28 Lip 2005 14:48:59
Odpowiedz 
No bo jaki kapitan taka i historia okrętu - Harriman byl sobie po prostu sredniakiem (lagodnie mowiac - ten temat byl poruszany w innym topicu) wiec trudno aby okręt pod jego dowodztwem osiągnoł sławe i chlube. Okret pewnie dosluzyl starosci i zostal zezlomowany - w przypadku zniszczenia go w jakikolwiek inny sposob zapewne byloby o tym slychac w jakimkolwiek serialu spod znaku Treka. A swoja droga skad wiadomo o jego udziale w sektorze Tomed? (bo ni ekojarze)
Slovaak
Użytkownik
#3 - Wysłana: 28 Lip 2005 15:41:41
Odpowiedz 
O sektorze tomed gdześ przeczytałem, ale nie pamiętam gdze i właśnie tam pisze że zgonoł kapitan i duża częsć załogi.

Harriman został zapewne zwolniony ze stanowiska po wydażeniach ze wstegą. Na jego miejsce chciano dać Spocka.

Okrętu napewno nie wycofano ze starości gdyż jest to typ "Excelsior".
Picard
Użytkownik
#4 - Wysłana: 28 Lip 2005 23:09:26
Odpowiedz 
Świetny temat ! Co do Enterprise - B to gdzieś przeczytałem , iż statek ten doczekał ,,emerytury" - nie wiem jednak po jak długim czasie spędzonym w czynnej służbie - po czym został zamieniony w latające muzeum. Obecnie pewnie dokuje gdzieś na orbicie Ziemi , bądź Marsa gdzie podziwiają go turyści ze wszystkich zakątków Federacji. Podobny los spotkał Enterprise-A. Wie ktoś moze czy owe dwa okręty spotakały sie ze sobą chodźby podczas jakieś oficjalnej uroczystości ?
Dreamweb
Użytkownik
#5 - Wysłana: 28 Lip 2005 23:23:47
Odpowiedz 
Według "These Are The Voyages" w muzeum jest też okręt Archera.
Picard
Użytkownik
#6 - Wysłana: 28 Lip 2005 23:27:37
Odpowiedz 
No tak , ale czemu w takim razie nie jest on wpisany na liste statków o nazwie Enterprise ?
Dreamweb
Użytkownik
#7 - Wysłana: 28 Lip 2005 23:32:59
Odpowiedz 
A to już inna bajka Zresztą w swoim czasie ostro wałkowana.
Picard
Użytkownik
#8 - Wysłana: 28 Lip 2005 23:34:40
Odpowiedz 
Gdzie wałkowana , kiedy ? Chętnie przeczytam...
Barusz
Użytkownik
#9 - Wysłana: 28 Lip 2005 23:35:31
Odpowiedz 
Najkrócej - bo nie jest okrętem Federacji. Tj. nie był tworzony jako okręt Federacji.

O Voyagerze-Muzeum mówi admirał Janeway na samym początku "Endgame II".
Picard
Użytkownik
#10 - Wysłana: 28 Lip 2005 23:40:03
Odpowiedz 
Były jeszcze jakieś fruwające muzea prócz wyżej wymienionych ?
Dreamweb
Użytkownik
#11 - Wysłana: 28 Lip 2005 23:44:24
Odpowiedz 
Tylko że Voyager - muzeum nie musi istnieć, bo w "Endgame" zmieniono historię.
Iluk
Użytkownik
#12 - Wysłana: 28 Lip 2005 23:46:35
Odpowiedz 
No tak. I niekoniecznie jest to reguła, bo kapitan jest wtedy zdziwiona.
Dreamweb
Użytkownik
#13 - Wysłana: 28 Lip 2005 23:50:38
Odpowiedz 
Zawsze mamy dzielnych Kirka i Picarda którzy postarali się żeby z Enterprise i Enterprise-D nie dało się zrobić muzeum...
Picard
Użytkownik
#14 - Wysłana: 29 Lip 2005 00:07:15 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Ja sobie wypraszam , Pikusia nie było na pokładzie podczas ataku B'Rela klingońskich renegatów !
Pah Wraith
Użytkownik
#15 - Wysłana: 29 Lip 2005 00:14:02 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
Większość okrętów trafia pewnie do Akademii, a te z którymi nic już się nie da zrobić trafiają na złomowiskio, jak to w układzie Qualor. Skoro oryginalny Enterprise był szkoleniowy, to może i B także tam trafił? Chociaż kto wie - ta klasa jest strasznie żywotna.
Dreamweb
Użytkownik
#16 - Wysłana: 29 Lip 2005 00:27:23
Odpowiedz 
Ja sobie wypraszam , Pikusia nie było na pokładzie podczas ataku B'Rela klingońskich renegatów !

Tak to prawda, sam to sobie uprzytomniłem już po napisaniu posta. W sumie to w tym wypadku mało było winy ze strony załogi (największa taka, że nie zbadali visora Geordiego, czyli w sumie wina pani doktor).
Pah Wraith
Użytkownik
#17 - Wysłana: 29 Lip 2005 00:29:34
Odpowiedz 
Ale dużo winy było chyba Rikera.
Kwasiu
Użytkownik
#18 - Wysłana: 29 Lip 2005 02:00:54 - Edytowany przez: Kwasiu
Odpowiedz 
To mój pierwszy post, więc chcę wszystkich przywitać.
Co do Enterprise B jego los jest nieznany, ale za to wiemy w którym roku Harriman stracił dowodzenie. Wg. Star Trek RPG: Starfleet Operations Manual,gdzie są opisane ważniejsze klasy okrętów Federacji, a także wyróżniający się przedstawiciele tychże klas, oraz ich kapitanowie. Harriman znika w 2298, nie wiadomo czy ginie, i przyznam szczerze że jest to ostatnia znana mi wzmianka w której Enterprise B się pojawia. Podejrzewam że po pierwszej misji pięcioletniej (2293-2298), kolejny(i) kapitan(owie) sprawili że okręt zniknął z kart historii, a sam statek wprowadzono ponownie do służby pod inną nazwą (spotkał go ten sam los co USS Yorktown).
Suavek
Anonimowy
#19 - Wysłana: 29 Lip 2005 05:37:57
Odpowiedz 
Wg. Star Trek RPG: Starfleet Operations Manual,gdzie są opisane ważniejsze klasy okrętów Federacji, a także wyróżniający się przedstawiciele tychże klas, oraz ich kapitanowie. Harriman znika w 2298, nie wiadomo czy ginie, i przyznam szczerze że jest to ostatnia znana mi wzmianka w której Enterprise B się pojawia.

STRPG:SFOM na pewno nie jest czescia kanonu, wiec zawarte tam informacje nie musza (choc moga) byc prawdziwe. Jednak zwykle, jesli nie zostanie to wprost zaprzeczone w czyms kanonicznym, to takie dane przyjmuje sie za wiarygodne.

sam statek wprowadzono ponownie do służby pod inną nazwą (spotkał go ten sam los co USS Yorktown)

W to juz trudniej mi uwierzyc. Nazwa "Enterprise" juz w tym czasie byla na tyle slawna, ze raczej jest malo prawdopodobne, by w przypadku ktoregos z okretow zmieniac ja na jakas inna. Jaki inny okret bylby wazniejszy/slynniejszy/bardziej znany?
Picard
Użytkownik
#20 - Wysłana: 29 Lip 2005 10:52:12
Odpowiedz 
Sądze , że zmaina nazwy statku Harrimana miała miejsce dopiero po tym jak do urzytku wszedł Enterprise -C , klasy Ambassador. Głupio by było bowiem gdyby w czynnej służbie pozostawały daw okręty o tej samej nazwie...
Pah Wraith
Użytkownik
#21 - Wysłana: 29 Lip 2005 11:15:48
Odpowiedz 
Wziąwszy pod uwagę C-tkę i długi czas wykorzystania okrętów klasy Excelsior najbardziej prawdopodobne staje się chyba zniszczenie E-B (czas na EB ).
Nash
Użytkownik
#22 - Wysłana: 29 Lip 2005 11:28:39
Odpowiedz 
Zgadzam sie, okret mogl byc albo zniszczony albo wyeksploatowany do konca (co faktycznie biorac pod uwage zywotnosc Exclesiorow oraz to ze EntekB byl dodatkow modyfikowany co zapewne tylko polepszylo jego parametry). Watpliwe aby tak zacna nazwe jak Enterprise odebrano okretowi i przydzielono innemu.
Ciekawe czy przypadkiem kiedys ktos nie wpadnie na pomysl reaktywacji Entka B i zrobienia z niego bohatera kolejnego serialu.
Iluk
Użytkownik
#23 - Wysłana: 29 Lip 2005 11:32:40
Odpowiedz 
Serial o Harimanie. Sugerujesz, że nadzieją dla ST jest sitcom?
Nash
Użytkownik
#24 - Wysłana: 29 Lip 2005 11:45:52
Odpowiedz 
Wiesz teraz to juz sie mozna spodziewac wszystkiego. Choc jesliby kapitan Harriman ginol w pierwszym odcinku to byloby milo;P
Picard
Użytkownik
#25 - Wysłana: 29 Lip 2005 11:47:32
Odpowiedz 
Tak i Spoc by go zastąpił , było by świetnie !!!
Slovaak
Użytkownik
#26 - Wysłana: 30 Lip 2005 21:03:18
Odpowiedz 
Też jestem za tym że Enterprise-B został zniszczony przed wejściem do służby C. Napewno tak jak pisał Suavek nie zmieniono mu nazwy, wycofanie z powodu złużycia też nie wchodzi w gre.

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Co się stało z USS Enterprise-B?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!