USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Stabilizacja obrazu czyli jak to było na prawdę

Autor Wiadomość
Toudi
Użytkownik
#1 - Wysłana: 2 Cze 2014 23:00:27
Odpowiedz 
http://imgur.com/4A7Yolq

Nie będę się rozpisywał, trzeba zobaczyć.
pirogronian
Użytkownik
#2 - Wysłana: 2 Cze 2014 23:06:08
Odpowiedz 
Przecież to na oko było widać, że oni tam się sami ruszają. A zwłaszcza pięknie było widać podczas jakichś wybuchów, że ich nie wyrzuca, tylko sami skaczą.
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 2 Cze 2014 23:29:11
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
Stabilizacjao brazu

Tytuł, rozumiem, celowo z portugalska (na zasadzie João, Ferdinão)?

A merytorycznie... Cóż dodać...
Toudi
Użytkownik
#4 - Wysłana: 3 Cze 2014 08:46:38
Odpowiedz 
pirogronian:
Przecież to na oko było widać, że oni tam się sami ruszają. A zwłaszcza pięknie było widać podczas jakichś wybuchów, że ich nie wyrzuca, tylko sami skaczą.

Nie tylko widać, ale wszyscy o tym wiedzą, ale jednak co innego jest to zobaczyć, a co innego o tym wiedzieć...
Seybr
Użytkownik
#5 - Wysłana: 3 Cze 2014 16:54:42
Odpowiedz 
Autyzm w załodze TNG.

Toudi:
Nie tylko widać, ale wszyscy o tym wiedzą, ale jednak co innego jest to zobaczyć, a co innego o tym wiedzieć...

;] racja ;].
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 3 Cze 2014 16:59:06 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr:
Autyzm w załodze TNG.

Brak elegancji komentowania na forum Phoenixa. (I pierwsza cegiełka do miesięcznego. Z kalectwa się NIE śmiejemy.)

ps. Nie będę krył: o ile prywatnie lubię Cię i to od pierwszego forumowego zetknięcia, i uważam, że serce masz po właściwej stronie (w sumie), o tyle od pewnego czasu stylu Twoich wypowiedzi zbyt często - jak na mój gust - nie mogę tolerować jako moderator. Chciałbym by to się zmieniło.
pirogronian
Użytkownik
#7 - Wysłana: 3 Cze 2014 22:35:19
Odpowiedz 
Q__:
Z kalectwa się NIE śmiejemy.

Ale że aż do tego stopnia? Rozumiem, nie wyśmiewamy, ale z drugiej strony śmiertelna powaga jest niezdrowa.
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 4 Cze 2014 00:34:56 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
pirogronian

No, jak Ty kolejny twierdzisz, że przesadzam, to będę musiał rzecz przemyśleć. Możliwe, że awantury minionych lat nazbyt - w efekcie - usztywniły moje moderatorskie stanowisko.
Seybr
Użytkownik
#9 - Wysłana: 4 Cze 2014 09:00:14
Odpowiedz 
Q__:
że serce masz po właściwej stronie (w sumie)

Znasz mnie i nie miałem na celu nabijania się z tej choroby. Porównanie jest dość okropne z mojej strony. Mam koleżankę, jej starszy syn jest dzieckiem z autyzmem. Komunikacja z nim jest ciężka. Przyznam się, że do obcych dzieci nie mam cierpliwości. Ale dla nie go znajdę. Chłopak potrafi się otworzyć.

Podobnie jak moi rodzice mieli sąsiadów nad jeziorem. Dzieciak ich starszy od mojego młodego. W żaden sposób nie przeszkadzało mi, że młody ma porażenie mięśniowe. Uczę większej tolerancji młodego niż samą ją mam. Spokojnie wytłumaczyłem młodemu, że jest chory. Ma go traktować jak innych kolegów. Mały człowiek a zrozumiał. Grali razem w piłkę, choć młody był lepszy bo zdrowy. Nie wiem jak to opisać. Ważne że się dobrze bawili.

Na zawodach strzeleckich zazwyczaj stawałem i pomagałem dzieciom chorym, z różnymi schorzeniami. Trzeba mieć cierpliwość. Czasem było wesoło, czasem trzeba było zacisnąć zęby. Rodzice muszą mieć dużo sił na takie dzieci. Ale radość i uśmiech potrafi dać więcej niż nie jednemu się wydaje.

Moje porównanie ni było po złości nie miało na celu wyśmiania choroby czy ludzi.
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 4 Cze 2014 09:07:00 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Dobra. Uznaję, że pierwszy punkt do ew. bana, o którym pisałem zostaje wymazany. Have a nice day!
The_D
Użytkownik
#11 - Wysłana: 4 Cze 2014 11:09:57
Odpowiedz 
pirogronian:
A zwłaszcza pięknie było widać podczas jakichś wybuchów, że ich nie wyrzuca, tylko sami skaczą.

Czasem też nie zaskakiwała koordynacja i operator kamery przestawał trząść nim zrobili to aktorzy.
MarcinK
Użytkownik
#12 - Wysłana: 4 Cze 2014 17:54:46
Odpowiedz 
pirogronian:
A zwłaszcza pięknie było widać podczas jakichś wybuchów, że ich nie wyrzuca, tylko sami skaczą.

Może mieli przebłyski MOCY dzięki którym przewidywali najbliższe sekundy?
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 4 Cze 2014 18:02:26
Odpowiedz 
MarcinK

Znaczy: trzymasz się wczesnolucasowej wersji, że SW to sequel ST?
MarcinK
Użytkownik
#14 - Wysłana: 4 Cze 2014 18:05:45
Odpowiedz 
Q__:
trzymasz się wczesnolucasowej wersji, że SW to sequel ST?

I mam rację. Na pierwszy rzut oka widać że Han Solo wywodzi się w prostej linii od Kirka.
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 4 Cze 2014 18:14:10
Odpowiedz 
MarcinK

Wiesz, że legendaryzacja EU pozwala wrócić do takiej wersji bezboleśnie? (No, chyba, ze w nadchodzącej Trylogii coś - wbrew tradycji - dokonkretyzują w zakresie czasu i miejsca, ale... nie posądzam ich taki numer, fani przywykli do tego niedookreślenia w sumie.)
MarcinK
Użytkownik
#16 - Wysłana: 4 Cze 2014 19:18:32 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__:
Wiesz, że legendaryzacja EU pozwala wrócić do takiej wersji bezboleśnie?

Ale Han powinien się wywodzić od oryginalnego Kirka.
W sumie takie ukanonienie SW mogło by pomóc w wyjaśnieniu trekowych buraków (bo moc)
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 4 Cze 2014 20:10:18
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Ale Han powinien się wywodzić od oryginalnego Kirka.

Boisz się, że Abrams zechce go wywieść od swojego? Pine za nijaki, jego potomkiem może być góra Luke, zwł, że biografie tych bohaterów coś podobne...

MarcinK:
W sumie takie ukanonienie SW mogło by pomóc w wyjaśnieniu trekowych buraków (bo moc)

MarcinK
Użytkownik
#18 - Wysłana: 4 Cze 2014 20:44:04
Odpowiedz 
Q__:
zwł, że biografie tych bohaterów coś podobne...

W końcu ST był tylko rozgrzewką przed SW. Może taki miał cel JJ- sprawdzić różne patenty a potem te dobre wstawić do SW.
Toudi
Użytkownik
#19 - Wysłana: 4 Cze 2014 23:02:06
Odpowiedz 
Q__:
Znaczy: trzymasz się wczesnolucasowej wersji, że SW to sequel ST?

Eeee, nie pomyliliście się, sequel dziejący się dawno dawno temu, to wydarzeń dziejących się w niedalekiej przyszłości? Coś mi się nie zgadza...

The_D:
Czasem też nie zaskakiwała koordynacja i operator kamery przestawał trząść nim zrobili to aktorzy.

Ale to w sumie nawet całkiem naturalne, że bezwładność jeszcze chwile działa po ustaniu ruchu obiektu, a zakładamy że kamera była częścią statku, nie mobilnym obserwatorem, jak na BSG...
pirogronian
Użytkownik
#20 - Wysłana: 4 Cze 2014 23:25:26
Odpowiedz 
Toudi:
Eeee, nie pomyliliście się, sequel dziejący się dawno dawno temu, to wydarzeń dziejących się w niedalekiej przyszłości? Coś mi się nie zgadza...

SW rebootem ST? :D
reyden
Użytkownik
#21 - Wysłana: 5 Cze 2014 02:14:16
Odpowiedz 
ST XI i ST XII nie wiele brakuje do SW , przynajmniej od strony stylistycznej .

Nawet fala krytyki podobna jak po SW EI-EIII .

A mając takiego gagatka jak Q to praktycznie można wszystko zrobić .
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 5 Cze 2014 03:47:42
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Może taki miał cel JJ- sprawdzić różne patenty a potem te dobre wstawić do SW.

Niewątpliwie chciał się wykazać przed Lucasfilmem (a właściwie jeszcze Lucasem wtedy). Widać udało mu się.

Toudi

Toudi:
Eeee, nie pomyliliście się, sequel dziejący się dawno dawno temu, to wydarzeń dziejących się w niedalekiej przyszłości? Coś mi się nie zgadza..

1. Dawno temu, to może być zwrot czysto metaforyczny, sugerujący baśniowość opowieści... albo też oznaczający, że rzecz miała miejsce dawno temu wyłącznie z punktu widzenia narratora, dajmy na to kogoś kto pisał/nagrywał/dyktował sławetny Dziennik Whills (Journal of the Whills), który - z nowelizacją - został w kanonie.
2. Zawsze można - jak Mike Wong w swojej fanfiction i Robert J. Sawyer w swojej scancelowanej powieści - bawić się pętlami czasu.

reyden

reyden:
Nawet fala krytyki podobna jak po SW EI-EIII .

Indeed. Ciekawe czy EP VII będzie to musiał przyjąć w skomasowanej ilości (za siebie, AbramsTreki i SW PT), czy też okaże się sukcesem na miarę naszego optymizmu?

reyden:
A mając takiego gagatka jak Q to praktycznie można wszystko zrobić .

(Co zresztą w/w Wong uczynił.)
MarcinK
Użytkownik
#23 - Wysłana: 5 Cze 2014 05:58:06
Odpowiedz 
reyden:

Tyle że póki co Ep VII wydaje się mocno odbiega od stylu nowych treków i skłania się ku starej trylogii. Widać że będzie dużo prawdziwej scenografii i scen kręconych w plenerze, tego brakuje obecnym filmom ( i trekowi zresztą też).
Toudi
Użytkownik
#24 - Wysłana: 5 Cze 2014 07:22:37
Odpowiedz 
Znając JJA, nowe treki były jak SW, tak nowy wojny będą jak ST... ;)

Q__:
1. Dawno temu, to może być zwrot czysto metaforyczny, sugerujący baśniowość opowieści... albo też oznaczający, że rzecz miała miejsce dawno temu wyłącznie z punktu widzenia narratora, dajmy na to kogoś kto pisał/nagrywał/dyktował sławetny Dziennik Whills (Journal of the Whills), który - z nowelizacją - został w kanonie.

Oj pogrywasz... wedle dat, SW dzieje się w przeszłości :P narrator tez już padł. W przeszłości!

pirogronian:

Prequelem, jeśli już.
pirogronian
Użytkownik
#25 - Wysłana: 5 Cze 2014 07:49:01
Odpowiedz 
Toudi:
pirogronian:

Prequelem, jeśli już.

Albo rebootem mocno cofniętym w czasie.
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 5 Cze 2014 11:49:05
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Tyle że póki co Ep VII wydaje się mocno odbiega od stylu nowych treków i skłania się ku starej trylogii. Widać że będzie dużo prawdziwej scenografii i scen kręconych w plenerze, tego brakuje obecnym filmom ( i trekowi zresztą też).

Co jest... zastanawiające...

Toudi

Toudi:
Znając JJA, nowe treki były jak SW, tak nowy wojny będą jak ST...

hehe...

Toudi:
wedle dat, SW dzieje się w przeszłości

Jakich dat? Jest oficjalny przelicznik notacji BBY/ABY i naszych miar czasu?
MarcinK
Użytkownik
#27 - Wysłana: 5 Cze 2014 18:12:31
Odpowiedz 
Q__:
Co jest... zastanawiające...

Może po prostu chce zadowolić fanów?
Toudi
Użytkownik
#28 - Wysłana: 5 Cze 2014 18:30:45
Odpowiedz 
Q__:
Jakich dat? Jest oficjalny przelicznik notacji BBY/ABY i naszych miar czasu?

Nie wiem, spytaj fanów SW...
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 5 Cze 2014 20:20:51 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Toudi

Toudi:
Nie wiem, spytaj fanów SW...

Ja WIEM o co chodzi i jest to... legendarne. Skrajnie.
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=158&page=28#msg57456

Niemniej, jeśli traktować serio, E.T. jako jakiegoś Force sesitive z ekspedycji Grebleipsa:
http://starwars.wikia.com/wiki/Grebleips
To faktycznie akcja SW ma miejsce przed ST, nawet jeśli jest kłopot z ustaleniem jak bardzo, bo E.T. wylądował w latach '80, ale... R2-D2 i C-3PO - jeśli równie poważnie potraktować jedną scenkę z Indiany Jonesa - trafili w czasy starożytne (choć ich marvelowskie przygody znały bodaj podróże w czasie).

W każdym razie ową przeszłościową wersję można to jeszcze wspomóc grobem Vadera w TNG:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=158&page=28#msg58476

Tylko co wtedy z Millennium Falconem w FC (dobra, tu jeszcze można zakładać, że tak wytrzymały) R2-D2 w Abramsverse (jw., powiedzmy...) i wciąż istniejącym Alderaan w DS9?
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=1329&page=2#msg58467
(Trzeba coś jeszcze zrobić z walającą się w EP I kapsułą z "Odysei...", ale jeśli to ta bowmanowa, to może i przewędrowała w czasie przez ten monolitowy wormhole?)

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Stabilizacja obrazu czyli jak to było na prawdę

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!