USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / ...don't eat, don't sleep, or have sex. No wonder you're so angry.
 Strona:  1  2  »» 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#1 - Wysłana: 27 Lip 2005 01:02:54
Odpowiedz 
Ciekawe na ile jest to możliwe. Oczywiście JemHadar są nie dość że obcymi, zapewne pochodzenia gadziego (gady rzeczywiści emogą się bez tego obejść dość długo) i jeszcze zostali zaprojektowani genetycznie. Ale te rzeczy są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania mózgu i reszty ciała. O ile sie nie mylę, to zasugerowano, że biel ketracelowa zstępuje im to wszystko. Dla mnie wciąż jednak jest to wątpliwe.

A jak Wy myśłicie?
Sparrow
Użytkownik
#2 - Wysłana: 27 Lip 2005 08:41:37
Odpowiedz 
Akurat sleep i sex jakoś da się sterować chemicznie (były przeprowadzane różne eksperymenty). Natomiast co do eat, to ciekawe skąd organizm ma budulec do rozwijania się, nie mówiąc już o energii.
Pah Wraith
Użytkownik
#3 - Wysłana: 27 Lip 2005 09:06:41
Odpowiedz 
Właśnie. Ale co do snu to nie jestem pewien. Znaczy się, da się komuś powiedzieć: nie śpij, wstrzyknąć mu jakiś pobudzacz i on rzeczywiście nie będzie spał, ale to chyba jest równie wyniszczające dla organizmu jak brak jedzenia a może i picia. Przekonałem się o tym sam lata temu, gdy dostałem komputer :>

Tu swoją drogą pytanie czy nie-picie Dżemów jest też wiarygodne.
Delta
Użytkownik
#4 - Wysłana: 27 Lip 2005 14:24:13
Odpowiedz 
Czytałem gdzieś kiedyś, że jakaś Wietnamka nie zasnęła od końca wojny w Wietnamie bo fragment jej mózgu odpowiedzialny za sen był uszkodzony, więc odpowiednio zaprojektowany powinien się bez snu obejść.
Nie wiemy też z czego składa się ketracel, może są w nim jakieś składniki odżywcze.
Pod tym względem jeszcze ciekawszą rasą są Zmienni, bo ci to nawet ketracelu nie biorą a nie jedzą i nie piją.
Pah Wraith
Użytkownik
#5 - Wysłana: 27 Lip 2005 14:26:25
Odpowiedz 
Może fotosynteza? ;)
Domko
Użytkownik
#6 - Wysłana: 27 Lip 2005 15:38:05
Odpowiedz 
I rozmnażanie przez pączkowanie. ;)
crash test
Anonimowy
#7 - Wysłana: 27 Lip 2005 21:04:42
Odpowiedz 
Po kilku dniach nie spania u czlowieka wystepuja trwale uszkodzenia mozgu
Sparrow
Użytkownik
#8 - Wysłana: 27 Lip 2005 21:38:27
Odpowiedz 
ponieważ człowiek nie został zaprojektowany na niespanie ;)
Slovaak
Użytkownik
#9 - Wysłana: 27 Lip 2005 22:46:49
Odpowiedz 
Uważam że biel kertacelowa zawiera w sobie składniki odżywcze które pozwalają Jem'Hadar żyć, coś jak baton energetyczny. A co do sexu i snu. Sen jest potrzebny człowiekowi żeby mózg odpoczoł i chyba tylko do tego, oczywiście ja osobiscie lubie jeszcze sny ale to nie do tego tematu. Pociąg seksualny zapewne można kontrolować za pomoca genów, w dodatku jeśli nie widzą samic to nie pragną ich.
Pah Wraith
Użytkownik
#10 - Wysłana: 28 Lip 2005 00:10:32
Odpowiedz 
jak dla mnie dalej najwięcej wątpliwości wzbudza ten sen
Nash
Użytkownik
#11 - Wysłana: 28 Lip 2005 15:14:54
Odpowiedz 
Weźcie tez poprawke ze nikt sie stanem psychicznym Jam'Hadar nie przejmuje wiec i zapewne ich 'projekt' nie jest obliczony na doskonalosc calego organizmu a tylko na skuteczna walke i poddanczosc.
Inna sprawa ze wydaje mi sie ze wlasnie manipulujac genami mozna dowolnemu organizmowi zmienic 'priorytety'.
Aha no i przeciez zdarzaja sie (i to zapewne dosyc czesto) osoby cierpiace na bezsennosc, przypadki ludzi ktorzy twierdza ze nie jedza a zyja itd (nie bede wnikal ile w tym jest 'szołu' a ile prawdy). Istnieja tez terapie zmniejszajace poped plciowy (choc tu zapewne wchodzi takze neurochirurgia)
Dreamweb
Użytkownik
#12 - Wysłana: 28 Lip 2005 21:10:29
Odpowiedz 
Istnieja tez terapie zmniejszajace poped plciowy

Np. w Seksmisji

Pod tym względem jeszcze ciekawszą rasą są Zmienni, bo ci to nawet ketracelu nie biorą a nie jedzą i nie piją.

A do tego żyją na tzw. rogue planet, oderwanej od jakiejkolwiek gwiazdy, na której mimo wszystko istoty humanoidalne mogą spokojnie przeżyć (Kira w "The Search").
Barusz
Użytkownik
#13 - Wysłana: 28 Lip 2005 21:19:09
Odpowiedz 
To jest dla mnie niejasne, bo w odcinku w którym Odo romansuje z uciekinierką z Syndykatu Oriona, w scenie łóżkowej wspomina m.in., że kiedyś połączył się ze swoją.
Slovaak
Użytkownik
#14 - Wysłana: 28 Lip 2005 22:06:55
Odpowiedz 
Inna sprawa ze wydaje mi sie ze wlasnie manipulujac genami mozna dowolnemu organizmowi zmienic 'priorytety'.

Dokładnie, można wszystko dowolnie zmieniać.

że kiedyś połączył się ze swoją.

Być może ten link czy jak oni to nazywają to na swój sposób fajna sprawa tylko dziwne że kamera to tak dokładnie pokazała
Pah Wraith
Użytkownik
#15 - Wysłana: 28 Lip 2005 23:26:37
Odpowiedz 
j wspomina m.in., że kiedyś połączył się ze swoją.

To chyba jest odwołanie do radości intelektualno-uczuciowych, a nie połączenia w celu prokreacyjnym?
Barusz
Użytkownik
#16 - Wysłana: 28 Lip 2005 23:28:35
Odpowiedz 
Mówił wyraźnie o seksie. I był zapytany o seks. Dziwne, bo chyba nie było niczego takiego w "The Search".
Pah Wraith
Użytkownik
#17 - Wysłana: 28 Lip 2005 23:43:04
Odpowiedz 
fakt, przypomniałem sobie.
Picard
Użytkownik
#18 - Wysłana: 31 Lip 2005 11:05:19
Odpowiedz 
Możliwe , mozlwe o ile danego osobnika odpowiednio się zaprogramuje. Oczywiście pozbawiony snu , szprycowany Ketracelem organizm może długo nie pociagnąć ale w koncu i tak większość Jem'Hadar ginie na wojnach prowadzonych przez Dominium. Wątpie by nawet mając pełen konfort w postacii snu i pożywienia dożywali oni późnej staraości...
Pah Wraith
Użytkownik
#19 - Wysłana: 31 Lip 2005 14:26:28
Odpowiedz 
A jednak uważani za starców są ci którzy dożyli 30-tki, zatem co najmniej kilku przeżyło.

Poza tym mamy jako przykład Jem'hadar z DS9. Czy ktoś coś pamięta na jego temat? Mogłoby to wyjaśnić choćby kwestię ketracelu.
Pah Wraith
Użytkownik
#20 - Wysłana: 31 Sier 2005 22:07:39
Odpowiedz 
BTW A skąd JH biorą masę?
Jean Luc Picard
Użytkownik
#21 - Wysłana: 31 Sier 2005 23:25:33
Odpowiedz 
Są już z nią tworzeni.
Pah Wraith
Użytkownik
#22 - Wysłana: 1 Wrz 2005 00:14:24
Odpowiedz 
C'est impossible, cher capitan. Widzieliśmy przecież na stacji DS9 jak Jem Hadar rosną od maleńkiego. Przybywa im masy.
Jean Luc Picard
Użytkownik
#23 - Wysłana: 1 Wrz 2005 00:15:59
Odpowiedz 
Tak, ale mają już ją zaprogramowaną w chwili powstania. Dostają "wyjściowego kopa" by tak kolokwialnie rzec.
Pah Wraith
Użytkownik
#24 - Wysłana: 1 Wrz 2005 00:20:51
Odpowiedz 
Nie, nie, nie. Masa nie bierze się znikąd, sir. Musieliby, bo ja wiem, w dzieciństwie mieć gęstość materii odpowiadającą wagowo dorosłym osobnikom, a dr Bashir nic o tym nie wspominał.
Barusz
Użytkownik
#25 - Wysłana: 1 Wrz 2005 00:26:06
Odpowiedz 
Nie mówimy o braniu się znikąd, lecz o zaprogramowaniu wzrostu.
Pah Wraith
Użytkownik
#26 - Wysłana: 1 Wrz 2005 00:31:30
Odpowiedz 
Spoko, ale poczytaj o co ja pytałem. Skąd biorą masę do tego wzrostu?
Barusz
Użytkownik
#27 - Wysłana: 1 Wrz 2005 00:33:30
Odpowiedz 
Zmienni ich z nią (jej zaczątkiem i "kopem") programują.
Pah Wraith
Użytkownik
#28 - Wysłana: 1 Wrz 2005 00:35:27
Odpowiedz 
Na Q! Jak można komuś zaprogramować masę??? Bez przesady... Jesli mają x masy na początku to mają jej x na końcu... Prosta fizyka.
Barusz
Użytkownik
#29 - Wysłana: 1 Wrz 2005 00:40:05
Odpowiedz 
Mają x (100) masy na początku i tyleż (100) energii. Po dwudiestu latach jest to odpowiednio 160 i 40. Itd..
Pah Wraith
Użytkownik
#30 - Wysłana: 1 Wrz 2005 08:30:06
Odpowiedz 
Czyli mają w dzieciństwie nadmiar energii? Rodzaj zapasu? Jak mialaby ona być składowana? Jako tkanka tłuszzowa?

Nie ma znaczenia czy mówimy o masie czy o energii. Wszystko jest wymienne i gdzieś musi być składowane. Poza tym, nie wyobrażam obie sztucznego, a co dopiero naturalnego systemu działającego przez 30 lat ze swoich rezerw energetycznych. Jem Hadar byliby niemal perpetuum mobile, rodzajem żywej, najwydajniejszej we wszechświecie baterii.
 Strona:  1  2  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / ...don't eat, don't sleep, or have sex. No wonder you're so angry.

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!