USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Broń biała w uniwersum ST
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#31 - Wysłana: 16 Sier 2005 15:03:39
Nie , prosze nie porównujecie ,,Nemesis" do piątego Treka , on jest najtragiczniejszy w dziejach...
Pah Wraith
Użytkownik
#32 - Wysłana: 16 Sier 2005 15:13:01
czyli że V Trek jest najtragiczniejszy w Twojej opinii, czy Nemesis?
Picard
Użytkownik
#33 - Wysłana: 16 Sier 2005 15:44:14
Jasne , że piątka !
Domko
Użytkownik
#34 - Wysłana: 16 Sier 2005 16:34:04
Ja bym się kłócił... Jak dla mnie to Nemesis jest najtragiczniejszy z tych, które pamiętam (a pamiętam wszystkie poza Star Trek V).
waterhouse
Moderator
#35 - Wysłana: 16 Sier 2005 16:47:05
Nie , prosze nie porównujecie ,,Nemesis" do piątego Treka , on jest najtragiczniejszy w dziejach...

choć raz się w czymś zgadzamy
Domko
Użytkownik
#36 - Wysłana: 16 Sier 2005 17:29:57
Wreszcie. ;)
Picard
Użytkownik
#37 - Wysłana: 16 Sier 2005 21:25:34
Domko jak możemy sie kłócic gdy brak Ci materiału porownawczego ? Obejrzyj sobie ST V a wtedy dopiero powiesz czy to ,,Nemesis" był rzeczywiście najtragiczniejszy w całej historii Treka...
Domko
Użytkownik
#38 - Wysłana: 17 Sier 2005 10:29:12
Picard, czytaj uważnie to co piszę, najlepiej ze zrozumieniem.Napisałem, że najgorszy dla mnie jest Nemesis, ale nie pamiętam Star Trek V, więc z nim nie porównuję. Bynajmniej nie zamierzałem się z Tobą kłócić ani porównywać Nemesisa z Star Trek V - wyraziłem swoją opinię porównując z pozostałymi filmami (co wyraźnie zaznaczyłem).
Pah Wraith
Użytkownik
#39 - Wysłana: 17 Sier 2005 10:34:22
Domko jak możemy sie kłócic...

Wojownicze instynkty się w panach rozwijają. Dawniej chodziło tu o rozmowę/dyskusję, a teraz już kłótnie.

A ja bardzo lubię ST V i żałuję bardzo, że nie ma fajnych efektów specjalnych. Może prócz planety z orbity - uwielbiam takie kolorki.
Domko
Użytkownik
#40 - Wysłana: 17 Sier 2005 10:49:45
Muszę zdobyć skądś Star Trek V, bo chętnie bym oglądnął i przypomniał sobie po latach ten film. Miałbym wtedy porównanie wszystkich Star Treków.
Picard
Użytkownik
#41 - Wysłana: 17 Sier 2005 11:22:44
Kolorki kolorkami ale jak dla mnie film był raczej kiepski...
Picard
Użytkownik
#42 - Wysłana: 27 Lip 2006 21:44:50
http://www.youtube.com/watch?v=0lrPvNcQRPQ&mode=re lated&search=

Oto i scena walki Kirk'a ze Spockiem, o która sie rozchodziło!
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 27 Lip 2006 21:58:40
Broń biała (skoro Picard temat "odgrzał") mi się głównie z Klingonami kojarzy...

A tu są linki:
http://memory-alpha.org/en/wiki/Weapon#Melee_weapo ns
http://memory-alpha.org/en/wiki/Klingon_blade_weap ons
pitrock
Użytkownik
#44 - Wysłana: 27 Lip 2006 23:08:05
Być może będę offtopował, ale czy nie uważacie, że stara dobra broń biała nie byłaby super środkiem na walkę z Borgiem, oczywiście na wypadek abordażu. Wiem wiem, ktoś zaraz dopisze, że nawet wtedy Borg się go tego dostosuje, ale spróbować warto.
Q__
Moderator
#45 - Wysłana: 27 Lip 2006 23:10:13
pitrock

czy nie uważacie, że stara dobra broń biała nie byłaby super środkiem na walkę z Borgiem,

Wydaje mi się, że znalazłeś genialne wyjście. Ostatecznie do życia bez głowy nawet drona Borg się nie zaadaptuje...
pitrock
Użytkownik
#46 - Wysłana: 27 Lip 2006 23:22:55
Q__

Ostatecznie do życia bez głowy nawet drona Borg się nie zaadaptuje...

Trzeba tylko uważać na ich wstrzykiwacze nanosond. Myślę też, że z czasem znaleźli by sposób na dostosowanie tarcz do broni białej, bo jak wiadomo: we are Borg
Raptor 16
Użytkownik
#47 - Wysłana: 27 Lip 2006 23:26:09
Zgadzam się z Niką. Jak dla mnie Nemesis jest najbardziej nielogicznym, nie trzymającym się

powiedz co jest tam nielogiczne
Q__
Moderator
#48 - Wysłana: 27 Lip 2006 23:26:47
pitrock

z czasem znaleźli by sposób na dostosowanie tarcz do broni białej

Tarcze, broń biała - "Diuną" mi to pachnie...

Gdyby atakować odpowiednio szybko, zanim by znależli metodę adaptacji może dawno było by po kolektywie... Pomarzyć dobra rzecz...
Raptor 16
Użytkownik
#49 - Wysłana: 27 Lip 2006 23:28:13
A skąd wiadomo ile on tego piwa wypił ?

i czy Worf, jako Klingon wogule piłby piwo "parszywego" wroga swojego ludu? i czy zabronione piwo dostaloby sie na poklad entka?
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 27 Lip 2006 23:31:36
Raptor 16

i czy Worf, jako Klingon wogule piłby piwo "parszywego" wroga swojego ludu?

Sekundę - Romulanie i Klingoni latami byli w sojuszu...
Picard
Użytkownik
#51 - Wysłana: 27 Lip 2006 23:32:11
Q__

Gdyby atakować odpowiednio szybko, zanim by znależli metodę adaptacji może dawno było by po kolektywie... Pomarzyć dobra rzecz...

Tak przeciez robil Worf w FC. Ale na dłuższa mete to raczej nie zdalo by egzaminu.
Raptor 16
Użytkownik
#52 - Wysłana: 27 Lip 2006 23:34:56
Sekundę - Romulanie i Klingoni latami byli w sojuszu...

ale od TNG juz nie az do konca Nemesis
Raptor 16
Użytkownik
#53 - Wysłana: 27 Lip 2006 23:38:14
wg. mnie romulanie nie nadają sie do sojuszów, bo sa za bardzo fałszywi, zdradzieccy, dwulicowi9przynajmniej ci z TNG ) a w nem. juz jak mile baranki nawet inteligentni sie wydawali w senacie
Q__
Moderator
#54 - Wysłana: 27 Lip 2006 23:38:31
Picard

Tak przeciez robil Worf w FC.

Wiem...

Raptor 16

uważasz, że honor Klingona zakazywał by mu picia alkoholu wroga? A może to piwo było zdobyczne?
Q__
Moderator
#55 - Wysłana: 27 Lip 2006 23:40:14 - Edytowany przez: Q__
Raptor 16

wg. mnie romulanie nie nadają sie do sojuszów, bo sa za bardzo fałszywi, zdradzieccy, dwulicowi

Zauważ, że całe DS9 są w sojuszu z Klingonami, a w końcu dogadują się i z Federacją... Po prostu ich społeczeństwo opiera się na knuciu... Takie ich reguły...

(Po raz kolejny - jedno piszę, kolejne się pojawia i znów odpisuję.)
The_D
Użytkownik
#56 - Wysłana: 27 Lip 2006 23:45:37
W "Unimatrix 0" buntownicy (głównie Klingoni) z powodzeniem używali broni białej przeciwko dronom. Jednak przy znacznej przewadze liczebenj nawet bat'leth nie pomoże (co również widać we wspomnianym odcinku)
Karo
Użytkownik
#57 - Wysłana: 27 Lip 2006 23:48:09 - Edytowany przez: Karo
moim zdaniem spokojnie można zawierać sojósz z Romulanami wkońcu widamo czego się po nich spodziewać: noża w plecy itd
a czy drony nie są silniejsze niż normali ludzie klingoni i takie tam ??
Q__
Moderator
#58 - Wysłana: 27 Lip 2006 23:54:58
The_D
Karo

Widzę jedyne wyjście jeśłi chodzi o walkę z Borg - stworzyć armię używających białej broni maszyn (coś jak droidy w SW).

Karo

moim zdaniem spokojnie można zawierać sojósz z Romulanami wkońcu widamo czego się po nich spodziewać: noża w plecy itd

Wbrew pozorom Romulanie w swej nieuczciwości są na swój sposób uczciwi - obnosząc sie z nią poniekąd "ostrzegają"...
Karo
Użytkownik
#59 - Wysłana: 27 Lip 2006 23:59:31
no właśnie o to mi chodzi wiadmo ze Romulanom nie wolno pokazywać pleców i ogólnie że trzeba się pilnować więc jak zawieramy z nimi sojusz to wiadomo czego się spodziewać zasady mogą nam się nie podobać ale chociaż wiadmomo jakie są
Q__
Moderator
#60 - Wysłana: 28 Lip 2006 00:04:09
Karo

Podobnie wygląda sprawa z Ferengi... Zresztą wynika to z tego, ze obie te rasy posiadają, szokujący dla nas, ale spójny system etyczny... (Zresztą każde społeczeństwqo wypracowuje jakąś moralność, która je organizuje.)
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Broń biała w uniwersum ST

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!