USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Sisko dowódcą explorera?

Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 28 Lis 2013 11:46:11 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Wszyscy wiemy jak służba na DS9 i wojna odbiły się na psychice i... jak wpływ Sisko odbił się na losach wojny...

Oskarżano naszego Beniamina o bierność (IDIC, ja), o niezrównoważenie psychiczne (Madame Picard, ja), o gangsteryzm (Eviva, Mav, ja), o wąskość horyzontów (Kor, Eviva, ja), ale też znacznie więcej było ongiś na forum głosów podnoszących jego zalety - że bardziej ludzki, że dobry żołnierz, że fajny kumpel dla załogi.
Zastanówmy się jednak co by było, gdyby Sisko dostał do dowodzenia solidnego trekowego explorera (dajmy na to takiego drapieżniejszego, np. Sovka): jak by się to odbiło na jego psychice, jakim dowódcą by się okazał, czego by dokonał, czy zachowywałby się znacząco inaczej niż dowódca stacji i Defianta (byt tu określa świadomość, czy świadomość - byt)? Wreszcie: czy Ben jest typem pasującym na taki właśnie kapitański fotel?
Mav
Użytkownik
#2 - Wysłana: 28 Lis 2013 12:12:57
Odpowiedz 
Już na tym zdjęciu widać, że to buc Gość się wielokrotnie skompromitował i udowodnił, że się nie nadaję na takie stanowisko. Na explorerze także dałby o sobie znać jego charakterek.
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 28 Lis 2013 12:21:12 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Na explorerze także dałby o sobie znać jego charakterek.

A oglądałeś - nomen omen - "Explorers" z trzeciego sezonu DS9? Radosny, promienny, wyluzowany, koncertowo grający na nosie Kardachom, i jeszcze ta zawadiacka bródka...

Moim zdaniem tylko na dobre by mu wyszła taka służba, choć... czasem pewnie by potraktował jakichś tubylców a'la "For the Uniform".
Mav
Użytkownik
#4 - Wysłana: 28 Lis 2013 12:27:43 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
A oglądałeś - nomen omen - "Explorers" z trzeciego sezonu DS9?

Oglądałem go jak DS9 leciała na Polsacie, czyli coś ponad 10 lat temu. Ale pamiętam go dosyć dobrze. Fakt, w tym odcinku jest wyluzowany i taki exploracyjny. Ale, jeśli dobrze pamiętam, gdy na końcu pojawiają się kardazjańskie okręty, to już mu się to nie podoba i przestaje być wyluzowany Gdyby był na wypasionym Sovku, to pewnie już by się zaczął nakręcać.
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 28 Lis 2013 12:31:43 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Gdyby była na wypasionym Sovku, to pewnie już by się zaczął nakręcać.

I by im pokazał niczym sama Kaśka Janeway w "Living Witness":

(A'propos Kaski: zauważ przy tym, ze łatwiej sobie wyobrazić Sisko na statku, niż pozostałych kapitanów uziemionych na stacji...)

EDIT: poniekąd w temacie:
http://nitcentral.philfarrand.com/discus/messages/ 5/6437.html
Mav
Użytkownik
#6 - Wysłana: 28 Lis 2013 16:50:45 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
auważ przy tym, ze łatwiej sobie wyobrazić Sisko na statku, niż pozostałych kapitanów uziemionych na stacji...

Coś w tym jest. Picard pewnie dłuższy czas dawałby radę. Spacerowałby po promenadzie, czytał książki, grał na flecie... Ale w końcu by wybuchł krzycząc: Q!, koniec tej zabawy! Oddaj mi moje prawdziwe życie!
Janeway co chwilę brałaby prom i gubiła się gdzieś w okolicy. A Kirk biegał z rozpiętą klatą po całej stacji szukając zaczepki. Bójki na promenadzie, byłyby normą
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 28 Lis 2013 18:19:18
Odpowiedz 
Mav

Czyli... Na swój sposób nasz Benji jest najtwardszy?
Mav
Użytkownik
#8 - Wysłana: 28 Lis 2013 18:32:15 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
Czyli... Na swój sposób nasz Benji jest najtwardszy?

Tak myślałem, że napiszesz coś w tym stylu Zobacz jak dużo zależy od interpretacji. Można stwierdzić, że Sisco jest najtwardszy, bo odnalazł się na takim stanowisku. Ale może właśnie wynika to z jego słabości? Picard, zbyt ambitny, zaczął wzywać Q, bo nie mógł uwierzyć, gdzie się znalazł i był pewien, że on coś namieszał. Kirk pełen energii i gotowości do wyzwań, zaczął prowokować bójki na promenadzie. A Kaśka... hmmm... Czuła, że musi poznać nowe tereny

Wychodzi na to, że Sisco jest najmniej ambitny, mało charakterny i niepewny siebie
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 28 Lis 2013 18:50:52 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Zobacz jak dużo zależy od interpretacji. Można stwierdzić, że Sisco jest najtwardszy, bo odnalazł się na takim stanowisku. Ale może właśnie wynika to z jego słabości?

A może to kontekstualne? (Trek tak lubi w końcu być kontekstualny i relatywizować...) Może to właśnie kwestia tego, by każdemu dać takie miejsce, na którym się sprawdzi*?

* przypomina się trochę Pike i neoKirk
Seybr
Użytkownik
#10 - Wysłana: 28 Lis 2013 18:58:06
Odpowiedz 
Mav:
Już na tym zdjęciu widać, że to buc

Bredzisz.

Q__

Proszę postawić moje cechy obronne. Przynajmniej nie zdradził ludzkości jak Picard, który jest odpowiedzialny za losy Federacji.

Zauważyłeś się on był w tyglu ?
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 28 Lis 2013 19:09:57 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Przynajmniej nie zdradził ludzkości jak Picard, który jest odpowiedzialny za losy Federacji.

No, sytuacja pod Wolf 359 (bo pewnie ją masz na myśli) to trudny temat... Ale i kwestia lojalności Sisko od "Rapture" wzwyż - też niełatwy.

Seybr:
Zauważyłeś się on był w tyglu ?

No, zauważyłem ten tygiel (siebie widziałem w tyglu trochę innym, zwanym Phoenixem) dlatego napisałem:
Q__:
Na swój sposób nasz Benji jest najtwardszy?

Inna sprawa, że służba kapitana GF to zawsze tygiel, choć bywają odcinki względnego wytchnienia...

Swoją drogą jednak nie chodzi mi tu o analizę charakteru naszego kapitana, czy osądzanie go - bo taki topic już był - a o kwestię tego jak by się sprawdził dowodząc explorerem, po prostu...
Seybr
Użytkownik
#12 - Wysłana: 29 Lis 2013 12:56:34 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Q__:
a o kwestię tego jak by się sprawdził dowodząc explorerem,

Myślę że nie był by zadowolony z takiego stanowiska. Nie oszukujmy się to nie jest Picard odkrywca. To jest wojak a takich Federacja też potrzebuje.
Q__
Moderator
#13 - Wysłana: 29 Lis 2013 13:03:30
Odpowiedz 
Seybr

Seybr:
Myślę że nie był by zadowolony z takiego stanowiska.

Ha! A jednak w powieściach ST dostał własnego Galaxy:
http://memory-beta.wikia.com/wiki/USS_Robinson_(NC C-71842)

(Swoją drogą zauważę hejtersko, ze skoro dopiero po tylu latach, to można sądzić, że cała jego wcześniejsza kariera była w oczach oficjeli GF dopiero przygrywką do pełnienia prawdziwie odpowiedzialnych funkcji.)

Seybr:
To jest wojak

Wojak, inżynier, polityk, mimo-wszystko-dyplomata, międzygwiezdny żeglarz... Człowiek wielu talentów, jak oni wszyscy (no, może poza Kaśką i Archerem).
Mav
Użytkownik
#14 - Wysłana: 29 Lis 2013 14:37:32 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Seybr:
Bredzisz.

Jaka konstruktywna obrona Sisco

Q__:
Ha! A jednak w powieściach ST dostał własnego Galaxy:

Oj, to rozumiem, że wszyscy Maqius zostali zmasakrowani? Aroganckie rozpasanie się w fotelu potężnego Galaxy, to cały Sisco
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 29 Lis 2013 14:42:11
Odpowiedz 
Mav

Seybr odpisał Ci mało elegancko, ale sam trochę prowokujesz reakcje tego typu, tak bezpardonowo atakując tytułowego kapitana. Najlepiej będzie jak obaj ciut wyluzujecie.
Mav
Użytkownik
#16 - Wysłana: 29 Lis 2013 14:52:55 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
ale sam trochę prowokujesz reakcje tego typu, tak bezpardonowo atakując tytułowego kapitana

W sumie racja... Zresztą całą DS9 mocno atakuję. Może się to brać stąd, że kiedyś uwielbiałem DS9. I jak po latach wracałem do ST, to byłem szczęśliwy, że mam do odświeżenia tak lubiany serial z dzieciństwa. No a skończyło się na totalnej klapie. Byłem załamany tym poziomem i zastanawiałem się, jak to możliwe, że kiedyś tak mi się ten serial podobał. TNG z kolei zyskało. Choć 7 sezon tak mnie zaczął załamywać, że i TNG się zaczęło obrywać.
Seybr
Użytkownik
#17 - Wysłana: 29 Lis 2013 14:57:40 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Q__:
Seybr odpisał Ci mało elegancko

Wiesz napisałem dość długiego posta, ale przez przypadek skasowałem. Pomijam że od dwóch dni nie spałem. Złapała mnie choroba. Druga noc nie przespana, w zadzie jakieś filmy mi się wkręcały. Atakujące telefony na polowaniu zbiorowym. Fajnie się dowiedzieć, że lek który biorę potrafi powodować bezsenność i takie filmy. Jak dojdę do siebie to się rozpiszę ;].

Mav:
TNG z kolei zyskało.

U mnie było na odwrót.
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 10 Lip 2014 16:31:50 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Ha! Nie tylko mnie zastanawia jak by się sprawdził Ben na mostku explorera. Autora takiego oto kapitańskiego rankingu nurtowało to już 5 lat temu (bo owa różnica: tam odkrywcy, tu komendant portu b. utrudniała mu ocenę):
http://www.seanpaune.com/2009/05/08/who-is-the-bes t-star-trek-captain/

EDIT: autor tego tekstu również zauważa rzeczoną różnicę:
http://www.theguardian.com/culture/tvandradioblog/ 2012/apr/19/star-trek-captain-who-best
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 18 Wrz 2014 22:44:14
Odpowiedz 
Fajny portret Bena

który wygooglał mi się wraz z taką dość dziwną dyskusją z dziwnej strony:
http://soapchat.net/index.php?threads/keeping-up-w ith-the-cardassians-watching-ds9.110920/

Takim bym go widział na mostku tego explorera.
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 11 Cze 2017 17:11:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pierwsze info o powieści "Original Sin" Davida R. George'a III*, inaugurującej podcykl DS9 Gamma opowiadający o eksploracyjnych przygodach Bena i reszty załogi Robinsona:
http://www.startrek.com/article/ds9-novel-original -sin-out-this-fall

* Którą już zamawiać w preorderze można:
https://www.amazon.com/dp/1501133225/
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 24 Paź 2017 14:09:19 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Recenzja w/w powieści DS9 "Gamma: Original Sin" Davida R. George'a III, poświęconej - jako się rzekło - misji siskowego explorera:
http://trekcore.com/blog/2017/10/book-review-star- trek-ds9-gamma-original-sin/

EDIT:
Z nieco innej beczki: kolejny przykład tego w jakim wydaniu chciałbym Bena oglądać:
http://www.youtube.com/watch?v=-2mWRuei5B8
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 19 Wrz 2019 08:20:31
Odpowiedz 

USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Sisko dowódcą explorera?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!