USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / kapitan vs. pani kapitan - kto lepszy i dlaczego?
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Elaan
Użytkownik
#31 - Wysłana: 12 Lis 2013 19:07:45
Odpowiedz 
Mav:
Nie interesują mnie jakieś legendy historyczne, bo nie ma pewności ile w tym propagandy, niedopowiedzeń, przeinaczeń itd. Dlatego chciałem coś współczesnego.

Mówisz i masz, z naszego własnego podwórka:

http://www.feminoteka.pl/muzeum/readarticle.php?ar ticle_id=35
http://m.trojmiasto.pl/news/Polskie-kobiety-na-mor zach-i-oceanach-n67648.html
http://polska-zbrojna.pl/home/articleinmagazinesho w/8955?t=PANI-KAPRAL
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kobieta-dowodca-czy -zolnierz-poslucha/v6g0t
Mav
Użytkownik
#32 - Wysłana: 13 Lis 2013 14:45:27 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Elaan:
Mówisz i masz, z naszego własnego podwórka:

Kobiety, które dowodzą oddziałami są mi znane. Zresztą postać Shane Vansen w SAAB bardzo mi odpowiadała. Chodzi mi bardziej o przykłady kobiet, które dowodzą lotniskowcami, niszczycielami, atomowymi okrętami podwodnymi.
Q__
Moderator
#33 - Wysłana: 13 Lis 2013 20:54:24
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Zresztą postać Shane Vansen w SAAB bardzo mi odpowiadała

A'propos:
http://www.dailypress.com/news/military/hrmilitary -blog/dp-navy-captain-first-woman-to-head-a-carrie r-air-wing-20130102,0,5389566.post

Mav:
Chodzi mi bardziej o przykłady kobiet, które dowodzą lotniskowcami, niszczycielami, atomowymi okrętami podwodnymi.

Atomowymi okrętami podwodnymi? Proszę:
http://www.rivercitypublishingcorp.com/book-subcom mander.htm
Elaan
Użytkownik
#34 - Wysłana: 13 Lis 2013 21:19:24
Odpowiedz 
Mav:
Chodzi mi bardziej o przykłady kobiet, które dowodzą lotniskowcami, niszczycielami, atomowymi okrętami podwodnymi.

No to może przykłady z Bundesmarine i Royal Navy:

http://www.rp.pl/artykul/1021047.html
http://londynek.net/wiadomosci/article?jdnews_id=1 3608

i jeszcze to polecam Twojej uwadze - dowództwa takiej jednostki nie daje się wbrew pozorom "na piękne oczy":

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,11 881819,Pierwsza_kobieta_kapitan__Fryderyka_Chopina ___Na_morzu.html
Mav
Użytkownik
#35 - Wysłana: 14 Lis 2013 01:29:09 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__
Elaan

No to zeby podtrzymac swoja latke seksisty, ktora nieslusznie mi tu przypieto, zadam kontrowersyjne pytanie

Czy te kobiety dostaly te stanowiska dowodzcze bo byly najlepsze wsrod kandydatow, czy zadzialal znak czasow, czyli lansowanie kobiet w armi?

Mysle, ze tym pytaniem umocnilem (nieslusznie nadana mi) pozycje seksisty nr.1 na forum
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 14 Lis 2013 01:39:20
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Czy te kobiety dostaly te stanowiska dowodzcze bo byly najlepsze wsrod kandydatow, czy zadzialal znak czasow, czyli lansowanie kobiet w armi?

Poczytaj o ich dorobku, a sądzę, że sam wyciągniesz wnioski. W końcu nie każda kapitan nazywa się Janeway.
Mav
Użytkownik
#37 - Wysłana: 15 Lis 2013 18:45:46
Odpowiedz 
Q__:
Poczytaj o ich dorobku, a sądzę, że sam wyciągniesz wnioski.

Wiadomo, że byle kogo nie wezmą na takie stanowisko. Natomiast czy się sprawdzą, nie wiemy
Q__
Moderator
#38 - Wysłana: 15 Lis 2013 18:52:47 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Wiadomo, że byle kogo nie wezmą na takie stanowisko.

No to sam sobie odpowiedziałeś...

Mav:
Natomiast czy się sprawdzą, nie wiemy

No to śledź ich biografie, a nie się seksizmem popisujesz...
Elaan
Użytkownik
#39 - Wysłana: 15 Lis 2013 18:55:11 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Mav:
Natomiast czy się sprawdzą, nie wiemy

I nie dowiemy się, dopóki nie dostaną takiej szansy, prawda?
A o tym, czy ta szansa im się należy, nie mogą decydować drugorzędne różnice anatomiczne.
Eviva
Użytkownik
#40 - Wysłana: 15 Lis 2013 19:06:38
Odpowiedz 
Onegdaj czytałam taką wypowiedź pewnego komandosa:
- Sorry, ale baby nie nadają sie do lotnictwa. Żeby trzymać za stery myśliwca podczas walki, trzeba mieć jaja.

No ja głupia do tej pory zawsze myślałam, że za stery trzyma się rękami, a tu się dowiaduję, że....
Q__
Moderator
#41 - Wysłana: 16 Lis 2013 03:23:28
Odpowiedz 
Mav
Użytkownik
#42 - Wysłana: 17 Lis 2013 18:21:20 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
Orci (z Johnsonem) zaszalał - Kirk co była kobetą + rzut okiem na alternatywną rzeczywistość TNG:

Coś podejrzanie emanują erotyzmem te wszystkie grafiki trekowe. Wcześniej były te cycate, półnagie babki w tych różnych wariantach mundurów, wcześniej też coś było, a teraz to. Co jest grane?
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 17 Lis 2013 19:22:43 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Coś podejrzanie emanują erotyzmem te wszystkie grafiki trekowe.

Patrząc na Twoje reakcje na tematykę męsko-damską (czy nawet męsko-męską) w Treku i na co atrakcyjniejsze załogantki ma się aż ochotę pojechać Boy'em-Żeleńskim:

'Aż mówiła dobra niania:
"Żeby szlag nie trafił Frania."
Albo się w kąpieli śmiała:
"Tobie by się żona zdała."'

(A przy tym jest to równie nudne co niegdysiejsze - kto je jeszcze pamięta? - zachwyty Evivy uszami Spocka w pięciu topicach po kolei. I równie nabierające posmaku, mimowolnego zapewne, floodu.)
Mav
Użytkownik
#44 - Wysłana: 17 Lis 2013 19:39:37 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
Patrząc na Twoje reakcje na tematykę męsko-damską (czy nawet męsko-męską) w Treku i na co atrakcyjniejsze załogantki ma się aż ochotę pojechać Boy'em-Żeleńskim:

Zaraz zaraz! Nie dam z siebie zrobić jakiegoś nienormalnego Przecież ta grafika jest napchana erotyzmem, byłbym dziwny, gdybym na to nie zwrócił uwagi! Grafika jest winna, nie ja!

Q__:
Tobie by się żona zdała.

Nie ma głowy teraz za bardzo na rozszyfrowanie tego, ale rozumiem, że niby żona by mi się przydała? Monogamia nie jest naturalna dla człowieka, więc nie ma co się zmuszać
MarcinK
Użytkownik
#45 - Wysłana: 17 Lis 2013 19:51:27
Odpowiedz 
Mav:
Nie ma głowy teraz za bardzo na rozszyfrowanie tego, ale rozumiem, że niby żona by mi się przydała? Monogamia nie jest naturalna dla człowieka, więc nie ma co się zmuszać

Czyli posiadasz kilkanaście żon i gdy odwiedzasz wodza innej wioski to się nimi na jedną noc wymieniacie?
Q__
Moderator
#46 - Wysłana: 17 Lis 2013 19:56:41 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Przecież ta grafika jest napchana erotyzmem, byłbym dziwny, gdybym na to nie zwrócił uwagi! Grafika jest winna, nie ja!

Wiesz... Jest jeszcze coś takiego jak skala reakcji...

Mav:
Monogamia nie jest naturalna dla człowieka, więc nie ma co się zmuszać

Ok, zamiast żony może być i 5 kochanek, ale błagam, nie nudź tak już. (Bo w końcu zacznę ciachać czy co...)
Mav
Użytkownik
#47 - Wysłana: 17 Lis 2013 20:01:50 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
MarcinK:
Czyli posiadasz kilkanaście żon i gdy odwiedzasz wodza innej wioski to się nimi na jedną noc wymieniacie?

Nie tyle posiadanie kilkunastu żon czy kochanek, co nie trzymanie się jednej partnerki przez całe życie.

Q__:
Wiesz... Jest jeszcze coś takiego jak skala reakcji...

Ale czy ja krzyczałem łał! jaaaaa nieeee mogę, co za laska! Zadałem tylko pytanie, dlaczego te grafiki są tak nastawione na emanowanie erotyzmem. Raczej ludzie, którzy je robią mają jakieś braki czy coś, a nie ja jestem problemem
MarcinK
Użytkownik
#48 - Wysłana: 17 Lis 2013 20:02:37
Odpowiedz 
Q__:
Bo w końcu zacznę ciachać

się?

W sumie Mav ma trochę racji. O ile krótkie spódniczki to TOS'owy standard, o tyle taki wielki dekolt jest trochę nie na miejscu.
Mav
Użytkownik
#49 - Wysłana: 17 Lis 2013 20:04:45 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
MarcinK:
o tyle taki wielki dekolt jest trochę nie na miejscu.

Dekolt, wyraz twarzy - te grafiki są tak zrobione, aby seksem razić i o tym pisałem, i zadałem pytanie, dlaczego? No i wyszło, że to ja powinienem sobie żonę ogarnąć, bo coś ze mną nie tak

Ale ok. Kończę.
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 17 Lis 2013 20:29:54
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Ale czy ja krzyczałem łał! jaaaaa nieeee mogę, co za laska!

Może jestem przesubtelniony ale Twoje pisanie o tym, ze to czy owo razi Cię seksem niewiele odbiega dla mnie od powyższego i wygląda na zdawanie sprawy z odczuwanych podniet. Czy ktokolwiek inny zdaje na forum sprawę z każdej swojej - excuse le mot - erekcji?

MarcinK

MarcinK:
W sumie Mav ma trochę racji.

W tym, ze ładnie narysowana kapitan i nawet dość wyzywająco - na nasze standardy - ubrana: tak, by być zupełnie uczciwym.

MarcinK:
o tyle taki wielki dekolt jest trochę nie na miejscu.

Zdaje mi się, że jest to analog takiego dekoltu:

Skoro James ma tu dekolt sporo większy niż w standardowej tunice mundurowej, to i Jane - jako kapitan - ma widać prawo do ponadstandardowego eksponowania dekoltu. A standard jaki jest - każdy widzi:
MarcinK
Użytkownik
#51 - Wysłana: 17 Lis 2013 20:35:58
Odpowiedz 
Q__:
Zdaje mi się, że jest to analog takiego dekoltu:

Tyle że ten dekolt to nawet włosów na klacie nie odsłaniał czyli jest seksualnie neutralny. A ten:

Wyobraź sobie jakby on wyglądał w czasie wstrząsu wywołanego bezpośrednim trafieniem.
Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 17 Lis 2013 20:56:32
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Tyle że ten dekolt to nawet włosów na klacie nie odsłaniał czyli jest seksualnie neutralny

Dla nas... Przypomnij sobie zachwyty Forumowiczek klatą Kirka.

MarcinK:
Wyobraź sobie jakby on wyglądał w czasie wstrząsu wywołanego bezpośrednim trafieniem.

Po pierwsze komiks ma swoje prawa w zakresie realizmu (często ujemnego). Po drugie: znów patrzymy przez pryzmat naszych standardów. W permisywnej Federacji niezaspokojony raczej nikt nie chodzi - chyba, że z wyboru (np. Deltanki) to i widoki mniej rozkojarzają.
Mav
Użytkownik
#53 - Wysłana: 17 Lis 2013 21:06:16 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
Może jestem przesubtelniony ale Twoje pisanie o tym, ze to czy owo razi Cię seksem niewiele odbiega dla mnie od powyższego i wygląda na zdawanie sprawy z odczuwanych podniet. Czy ktokolwiek inny zdaje na forum sprawę z każdej swojej - excuse le mot - erekcji?

Zle to interpretujesz Wiekszosc tych grafik jest niepotrzebnie podrasowana seksualnie, po co? Ja tylko na to uwage zwrocilem, a nie zaspokajam jakies swoje potrzeby. To ci co jd robia maja raczej jakies problemy na tym tle.

Kilka przykladow:

a

b

c

Wielkie piersi, nagosc, zmyslowe minki, ostre malowanie - po co?
Q__
Moderator
#54 - Wysłana: 17 Lis 2013 21:57:24 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Wielkie piersi, nagosc, zmyslowe minki, ostre malowanie - po co?

Bo jest to dla fanboyów, nastoletnich, siedzących w piwnicy, spoconych. A tworzyli to inni fanboy'e.

Komiksu bym jednak do końca z tym nie mieszał... Komiks od zawsze lubi epatować seksem i nie chodzi tu zaraz o prace M. Manary ale i choćby o zwiewną "cywilną" sukienkę dänikenowskiej Ais* czy Psylocke chętnie pokazywaną przez Jima Lee w kostiumie kąpielowym:

Zresztą komiks amerykański to jeszcze nic w tym względzie na tle frankofońskiego**:

(Oczywiście: można się zastanawiać czy to dobrze, czy to aby nie podskórny seksizm, czy nie jest to jednak jazda na w/w pobudliwości nastoletnich fanboy'ów, etc.)

* to była dopiero pani kapitan, nawiasem mówiąc:

http://www.digart.pl/zoom/7441591/Ais.html
zabawne zresztą, że wówczas nie budziło to najmniejszych kontrowersji...

** czego sporo dowodów znajdziesz TU:
http://esensja.pl/komiks/publicystyka/tekst.html?i d=4958
Mav
Użytkownik
#55 - Wysłana: 18 Lis 2013 01:27:25
Odpowiedz 
Q__:
czy nie jest to jednak jazda na w/w pobudliwości nastoletnich fanboy'ów, etc.)

Stawiam na to.
Q__
Moderator
#56 - Wysłana: 18 Lis 2013 02:55:18 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Stawiam na to.

Albo ciągoty samych rysowników, których na łamach "Komiksu" czy jeszcze "Komiksu Fantastyki" któryś krytyk (Szyłak? a może sam Parowski?) pół-żartem pomawiał o formę fetyszyzmu jeśli pomnę.

Albo to i to.

ps. I zaraz przypomina się nasz Braga z Seven pod pachę
MarcinK
Użytkownik
#57 - Wysłana: 18 Lis 2013 07:43:56
Odpowiedz 
Q__:
Dla nas... Przypomnij sobie zachwyty Forumowiczek klatą Kirka.

Zakładałem ze kobiety pociągają włosy/mięśnie na klacie a nie sama klata.
Q__:
W permisywnej Federacji niezaspokojony raczej nikt nie chodzi - chyba, że z wyboru (np. Deltanki) to i widoki mniej rozkojarzają.

Co na to młody oficer floty pokroju Wesley'a Crusher'a, który w tej branży nie zdążył zaistnieć?
Mav:
Wiekszosc tych grafik jest niepotrzebnie podrasowana seksualnie, po co?

Cytując teorię wielkiego podrywu:
"Faceci lubią piersi, niektórzy nawet je mają".
Nie wiem czy w słowo słowo cytat ale sens ten sam.
RaulC
Użytkownik
#58 - Wysłana: 18 Lis 2013 09:11:14
Odpowiedz 
Q__:
to była dopiero pani kapitan, nawiasem mówiąc

Jeśli ktoś czytał ten komiks. Ale nawet będąc nastolatkiem nie zauważyłem by postać ta szczególnie seksem epatowała, no może na dwóch stronach ze wszystkich części. Pomijam fakt, że postać była bardzo dobrze skrojona.
Q__
Moderator
#59 - Wysłana: 18 Lis 2013 13:19:37 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Co na to młody oficer floty pokroju Wesley'a Crusher'a, który w tej branży nie zdążył zaistnieć?

Spytaj Robin Lefler... Znała go dość dobrze...

RaulC

RaulC:
Ale nawet będąc nastolatkiem nie zauważyłem by postać ta szczególnie seksem epatowała, no może na dwóch stronach ze wszystkich części.

Niemniej i tak wszyscy się w niej podkochiwali...

RaulC:
Pomijam fakt, że postać była bardzo dobrze skrojona.

Ano właśnie: kompetentna, odpowiedzialna, odważna (nawet ciut za bardzo - pchała się na pierwszą linię w Trekowym stylu). Nie pamiętam by ktokolwiek odczuwał pokusę kpienia sobie z niej, jak to bywało w wypadku Kaśki... A przy tym niewątpliwie kobieca.

(A była wtedy jeszcze Silvia z "Thorgala" i jej - komenderująca orłami i piratami - córka... I Brenda Lear, od pewnego momentu szefowa Funky'ego... I Lou z "Bogów z gwiazdozbioru Aquariusa"... I Lana "... w Kosmosie"... To były czasy!)
RaulC
Użytkownik
#60 - Wysłana: 19 Lis 2013 08:17:08 - Edytowany przez: RaulC
Odpowiedz 
Q__:
I Brenda Lear, od pewnego momentu szefowa Funky'ego...

Pamiętam, pamiętam. Thorgal jakoś mi nie podchodził. Niestety w mieście, w którym mieszkałem nie można było kupić zbyt wielu komiksów. Właściwie tylko "Tytusa...". Kilka sztuk "Funky'ego..." i całość wg. Daenikena mam z antykwariatu. "Lanę..." i "Bogów z gwiazdozbioru Aquariusa" chętnie bym poczytał, ale skąd wziąć?
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / kapitan vs. pani kapitan - kto lepszy i dlaczego?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!