USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Kto nie lubi Kaśki J. ?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Barusz
Użytkownik
#61 - Wysłana: 24 Lip 2005 11:38:20
Odpowiedz 
1) Właśnie - dlatego wtedy - nie znający naszych realiów i wściekli na nasz wymiar - byli nawet groźniejsi niż Borg.
2) Wtedy załodze nic nie groziło.
Pah Wraith
Użytkownik
#62 - Wysłana: 24 Lip 2005 14:06:30
Odpowiedz 
Picard
Użytkownik
#63 - Wysłana: 24 Lip 2005 16:09:38
Odpowiedz 
Nie są to co prawd ,,Głupie miny Jeaneway" ale jak sie nie ma co sielubi , to się lubi co się ma !
Dreamweb
Użytkownik
#64 - Wysłana: 31 Lip 2005 08:57:55
Odpowiedz 
Mnie szczególnie zirytowało jak Voyager z łatwością zniszczył na początku "Dark Frontier" statek Borg - najpierw Janeway im groziła, potem transportowali im jedną torpedę i BUM! I jak się to ma do wizerunku potężnego wroga jakim jest kolektyw?
Pah Wraith
Użytkownik
#65 - Wysłana: 31 Lip 2005 09:01:27
Odpowiedz 
Powiedziałbym, że nie jest to świadectwem słabości Kolektywu Osiedlowego ale buraczaności niektóych pomysłów z Voya.
Dreamweb
Użytkownik
#66 - Wysłana: 31 Lip 2005 09:11:20
Odpowiedz 
Dokładnie to miałem na myśli.
Picard
Użytkownik
#67 - Wysłana: 31 Lip 2005 10:51:42 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
A co sądzice o decyzji pani kapitan w odcinku : ,,Śmierć na życzenie" ? Czy rzeczywiscie słusznie postąpiła pozwalając Q pozbawionemu wolności przez członków Kontinuum , popelnić samobójstwo na jej okręcie ? Czy nie powinna dogadać się ze ,,starym , dobrym" znajomy Jean-Luca i w zamian za nieudzieleni schronienia Q , który chcial umrzeć otrzymać możliwość natychmiastowego powrotu do domu ? A i wojnie w Kontinuum by zapobiegła... Jak myślicie ?
Pah Wraith
Użytkownik
#68 - Wysłana: 31 Lip 2005 14:16:08 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
O ile pamiętam z Canal +, a zatem mogę się mylić, więc proszę poprawcie mnie, wojna zakończyła sie dobrze i chyba utarła nosa wszystkim Q.

Zaś pytanie o przehandlowanie Q za powrót do domu, nie wydaje mi się rozwiązaniem, na które pozwoliłby sobie Picard. Prawo do samostanowienia jest fundamentem na którym zbudowano Federację, jest podstawowym prawem wszystkich żyjących, myślących istot. Ta decyzja była trudna, ale wydaje się, że w Federacji eutanazja, choć rzadko niezbędna, jest dopuszczalna. [ Oczywiście są to informacje ze ST V, a zatem nie będę się upierał ]
Picard
Użytkownik
#69 - Wysłana: 9 Sier 2005 19:41:20
Odpowiedz 
Odpowiedź godna prawdziwego Federanta , nie zaś Romulanina Natomiast co do eutanazji nie wiem czy nawet w świetle ST V można poweidzieć , iż jest ona stosowana na terytorium Federacji. We wspomnianej piątce McCoy raczeuj nikomu nie powiedział , że pomógł umrzeć swemu cierpiącemu ojcu , w koncu tłumił to w sobie tak bardzo , że dopiero Sabok pozwolił tym wspomnienią dojść do głosu...
Pah Wraith
Użytkownik
#70 - Wysłana: 15 Sier 2005 12:57:22
Odpowiedz 
I nikt nie odkrył tego faktu, tj. McCoy zrobił wszystkich w wała? Podłączył wtedy do łóżka jakiś gadźet, nacisnął jeden przycisk i było po sprawie, dla mnie wygląda na to, że przemyśliwał to od dawna, a nie był to impuls chwili. Fakt, że Kirk był co nieco wstrząśnięty, kiedy to zobaczył, ale jednak mi tam brakuje dowodów na to że była to nielegalna procedura.

Zaś co do odpowiedzi, to wynika ona z analizy postępowania oraz materiałów omawiających psychikę Picarda i innych oficerów Floty (mamy i na Was teczuszki ), nie stanowi zatem wyrazu opini mojej ani oficjalnego stanowiska RSE.
Barusz
Użytkownik
#71 - Wysłana: 15 Sier 2005 13:16:42
Odpowiedz 
McCoy cierpiał ponieważ swa tygodnie po eutanazji wynaleziona lek na chorobę jego ojca, nie zaś ponieważ to co zrobił było nielegalne.
Pah Wraith
Użytkownik
#72 - Wysłana: 15 Sier 2005 13:21:09
Odpowiedz 
Zgadza się, dlatego nie ma dowodów, iż eutanazja jest nielegalna. Wątpię by McCoy zrobił to nielegalnie, bo gdyby tak było, to byśmy go chyba na najlepszym okręcie Federacji nie zobaczyli.
Barusz
Użytkownik
#73 - Wysłana: 15 Sier 2005 13:23:03
Odpowiedz 
Bashir zabił Baraila. Z drugiej strony Worf nie mógł brata - więc to niejasne.
Pah Wraith
Użytkownik
#74 - Wysłana: 15 Sier 2005 13:26:33
Odpowiedz 
Bareil to była ewidentna eutanazja - ze względu na stan zdrowia,
zaś brat Worfa (Kurn? dobrze pamiętam?) chyba się tylko męczył ze swym honorem.
Anonim
Anonimowy
#75 - Wysłana: 25 Paź 2005 23:32:45
Odpowiedz 
panią kapitan z voyagera to nie lubię, chwiejne decyzje, to cud że załoga przeżyła (a raczej wola scenarzystów), miewa humory a kapitan to powinna być opoka i oaza spokoju dla załogi. Drażni mnie równierz jej wygląd i głos który może szyby czyścić. Czasami jest twarda a czasami miękka, polega na "instynkcie" bardziej niż na logice. Czasem jest tak pacyfistyczna, że aż się niedobrze robi a czasem żadna krwi jak klingon... moim zdaniem nie powinna dowodzić niczym więcej niż shuttle, bo nie można przewidzieć co jej odpali za chwile
Picard
Użytkownik
#76 - Wysłana: 26 Paź 2005 11:54:23 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
A wogóle to nie mieliście czasami wrażenia , że scenarzyści starają się zbudować pomiędzy Jeaneway a 7 z 9 podobną relacje jaka zachodziła między Picardem a Datą ? Kapitan uczący ,,sztuczniaka" człowieczeństwa...
Anonim
Anonimowy
#77 - Wysłana: 26 Paź 2005 13:49:33
Odpowiedz 
masz racje picard ja jestem na etapie DS9 ale kilka voyow widziełem takie 2 odcinki mi sie podoably w których do naszych czasow sie przeniesli jeszcze na canal + ogladalem
Barusz
Użytkownik
#78 - Wysłana: 26 Paź 2005 14:08:16
Odpowiedz 
Ale wtedy jeszcze nie było Siedem na pokładzie.
Picard
Użytkownik
#79 - Wysłana: 26 Paź 2005 14:21:26 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
A kogo wogóle z tych dwóch podopiecznych kapitan Jeaneway lubicie bardziej : Siedem czy Kes ? Nie chodzi mi tu - nie wyłącznie - o to , która ma czym oddychać , tylko o charakter , usposobienie , itp.
cezary
Użytkownik
#80 - Wysłana: 27 Paź 2005 15:34:21
Odpowiedz 
Kes

(ucze sie pawiowego _stylu_ wypowiedzi)
Barusz
Użytkownik
#81 - Wysłana: 28 Paź 2005 23:58:27
Odpowiedz 
Zgadzam się z Przedmówcą, ale zaznaczam, że określenie 'podopieczna kapitan Janeway' nie zbyt pasuje do Kes. Raczej we wczesnych odcinkach rozwijano więź Kaśka-Bellana (choćby sceny w maszynowni w "Maneuvers").

Co do samej postaci to zawsze interesowały mnie niekonsekwencje w jej zachowaniu - pisałem już tu kiedyś o tym, ale powtórzę. Niby przesłodzona, z sercem na dłoni, a:
- "Caretaker, II" najpierw stawia opór Kezonom, potem bez zmróżenia oka współpracuje z załogą Voyagera, choć nie może mieć żadnej pewności co do tego kim oni właściwie są,
- "Cold Fire" okazuje czysty sadyzm,
- "Warlord" jak wyżej (w końcowej scenie, już po odzyskaniu pełni kontroli z rozkoszą zabija Tirana),
- w tym odcinku bez cienia powodu zrywa z Nelixem, choć chwilę wcześniej, powołując się na miłość do niego przyczyniła się do egzekucji Tuvixa,
- "Darkling" rozważa opuszczenie statku z dnia na dzień
tak jak nic by ją nie łączyło z załogą (choćby Tomem),
Nie wiemy oczywiście, czy to wszystko jakiś świadomy zamysł scenarzystów, ale mi się podobało.
Pah Wraith
Użytkownik
#82 - Wysłana: 29 Paź 2005 12:42:40
Odpowiedz 
określenie 'podopieczna kapitan Janeway' nie zbyt pasuje do Kes.

W sumie wypłynęlo to najwyraźniej w ostatnim odcinku z regularnymi występami aktorki grającej Kes, "The Gift" - taki stosunek matka-córka.
Barusz
Użytkownik
#83 - Wysłana: 29 Paź 2005 12:52:19
Odpowiedz 
Bardziej w "tuvixie" i 'rozmowie z piżamach'. W "The Gift" były bardziej jak przyjaciółki (bo i Kes szybciej się starzeje/dojrzewa). Ale per saldo i tak relacja ta była IMO mniej rozbudowana niż np. wspomniane stosunki Kaśka-Bellana.
Picard
Użytkownik
#84 - Wysłana: 26 Lip 2006 11:24:34
Odpowiedz 
http://www.youtube.com/watch?v=gVCExGx69vA&NR

Tu macie fajny filmik o ewolucji tytulowej dla tego watku postacii. Czy nie uwazacie, ze pierwsza oddtworczyni tej roli byla jednak zdecydowanie lepsza?

[/i]A gdyby ta role gral ktos inny?[i]
Q__
Moderator
#85 - Wysłana: 26 Lip 2006 13:13:22
Odpowiedz 
Picard

To jest właśnie ciekawe, bo mimo, że nie mozna zarzucić jej odpychającej brzydoty zdecydowanie jest w trudny do zdeginiowania sposób nieestetyczna. Co gorsza mając (w momencie powstawania serialu) 40 lat wygląda o wiele starzej...

Była by starsza, ale mniej "kaśkowata", niestety porzuciła rolę...
Picard
Użytkownik
#86 - Wysłana: 26 Lip 2006 13:28:34
Odpowiedz 
kaśkowata", niestety porzuciła rolę...

,,Kaśkowatość "- oznaczla by wowczas cos calkiem innego...
Q__
Moderator
#87 - Wysłana: 26 Lip 2006 13:37:57
Odpowiedz 
Picard

,,Kaśkowatość "- oznaczla by wowczas cos calkiem innego...

Niestety nie przekonamy się czy lepszego...
Q__
Moderator
#88 - Wysłana: 26 Lip 2006 13:41:46
Odpowiedz 
Wracając do starych wypowiedzi:

A kogo wogóle z tych dwóch podopiecznych kapitan Jeaneway lubicie bardziej : Siedem czy Kes ?

Nie znosiłem obu... Kes za przesłodzoną głupotę. Siedem za maszynowość zachowania (wiem dobrze to świadczy o umiejętnościach aktorki) i (zaskoczę Was) niezbyt mi się podobała...
Jo_anka
Użytkownik
#89 - Wysłana: 26 Lip 2006 19:04:04 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
Genevieve Boujold, tak sie chyba nazywa niedoszla Kaska, najlepiej jest mi znana z roli w trilerze SF 'Coma' wdl. Robina Cook'a. Grala we wspomnianym filmie razem M. Douglas'em.
Q__
Moderator
#90 - Wysłana: 26 Lip 2006 19:10:01
Odpowiedz 
Jo_anka

Genevieve Boujold, tak sie chyba nazywa niedoszla Kaska,

Owszem.

Do jej ówczesnej roli można odnieść słynny cytat: "Będąc młodą lekarką..."

A "Comę" reżyserował Michael Crichton.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Kto nie lubi Kaśki J. ?

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!