USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Trekowa etyka
 Strona:  ««  1  2  3  4  5 
Autor Wiadomość
Mav
Użytkownik
#121 - Wysłana: 28 Wrz 2012 23:19:57 - Edytowany przez: Mav
Picard:
Traktuje to więc jako kolejną prowokacje z twojej strony. Ale odświeżę sobie ten odcinek i Ci odpowiem.

Wiedziałem! Miałem napisać, żebyś nie zwracał uwagę na ten nawias na dole Teraz to już jest po ptakach, bo się żle nastawisz. Będziesz bronił tego odcinka, bo stał się dla ciebie narzędziem w walce z 11. Olej to co tam napisałem i trzeźwo oceń Sisco i ten odcinek. Ja po prostu wtedy szukałem złych zachowań kapitanów GF. A że temat był o 11 to się do niej odniosłem. To był kolejny przykład po akcji z królową w FC. Teraz jednak nie mieszajmy w to 11. Sama czysta ocena For the Uniform.

Picard:
Ale zrobili o tych kilka dobrych odcinków więcej niż twój złoty Abrams.

No to daj Abrmasowi jescze kilkanaście lat. W końcu i jemu może coś się trafić na poziomie, który cię zadowoli

Picard:
tak wogóle to TNG, które tak chwalisz powstawało też dzięki kreatywnemu wkładowi Brannona Bragi - był autorem i współautorem odcinków takich jak: Identity Crisis, Cause and Effect, Frame of Mind, Parallels i All Good Things.... Wszystko to przyzwoite odcinki. Był też współproducentem tego serialu.

Bo tam jeszcze nie działał samodzielnie, nie posiadał aż takiej władzy i przede wszystkim miał fundament w postaci TNG - jego postacie, klimat i wielu mądrych ludzi na około, którzy współtworzyli ten serial. A All Good Things już zalatuje przyszłą jakością Bragi i jego kumpla.
Picard
Użytkownik
#122 - Wysłana: 28 Wrz 2012 23:41:01
Mav:
Wiedziałem! Miałem napisać, żebyś nie zwracał uwagę na ten nawias na dole Teraz to już jest po ptakach, bo się żle nastawisz. Będziesz bronił tego odcinka, bo stał się dla ciebie narzędziem w walce z 11. Olej to co tam napisałem i trzeźwo oceń Sisco i ten odcinek. Ja po prostu wtedy szukałem złych zachowań kapitanów GF. A że tomat był o 11 to się do niej odniosłem. To był kolejny przykład po akcji z królową w FC. Teraz jednak nie mieszajmy w to 11. Sama czysta ocena For the Uniform.

Wiesz to zależy co w tym epizodzie będzie. Ostatnią recenzją jaką napisałem dla Phoenixa był tekst poświęcony odcinkowi o podobnej tematyce, DS9 Blaze of Glory:
http://www.startrek.pl/episodes.php?op=Opis&epid=4 02
jeśli odcinek jest podobny to rzeczywiście może będzie go warto bronić. Może Cię zaskoczy to co miałem tam do powiedzenia o kapitanie Sisco i jego postawie oraz finale jego rywalizacji z Eddingtonem. DS9 jest pełen odcieni szarości, bo tam tak naprawdę nie ma łotrów i bohaterów. Ale właśnie, w przypadku tego serialu masz o czym rozmawiać.

Mav:
No to daj Abrmasowi jescze kilkanaście lat. W końcu i jemu może coś się trafić na poziomie, który cię zadowoli

Jak za kilka lat pokarzesz mi, że zrobił chociaż tyle samo dobrych odcinków niż wspomniana dwójka i będą to odcinki co najmniej tej samej jakości to przyznam Ci racje. Półki co widzę, że facet bynajmniej nie jest zainteresowany kręceniem Treka, dużo bardziej kręci go robienie dochodowego kina akcji.
Mav
Użytkownik
#123 - Wysłana: 28 Wrz 2012 23:49:47 - Edytowany przez: Mav
Picard:
Półki co widzę, że facet bynajmniej nie jest zainteresowany kręceniem Treka, dużo bardziej kręci go robienie dochodowego kina akcji.

To samo chcieli zrobić panowie B&B, ale są za bardzo nieudolni Zrobili jedynie coś strawnego dla wytrwałych fanów, wychowanych na lepszym jakościowo Treku, mających duża dozę tolerancji i wyrozumiałości.

Picard:
jeśli odcinek jest podobny to rzeczywiście może będzie go warto bronić. Może Cię zaskoczy to co miałem tam do powiedzenia o kapitanie Sisco i jego postawie oraz finale jego rywalizacji z Eddingtonem. DS9 jest pełen odcieni szarości, bo tam tak naprawdę nie ma łotrów i bohaterów. Ale właśnie, w przypadku tego serialu masz o czym rozmawiać.

Nie twierdzę, że się zemną zgodzisz. Chciałeś podyskutować o etyce, więc dałem ten przykład. Jak dla mnie to Sisco przegrywa na całej lini. A zabójstwa ludzi z Maraudera nigdy mu nie zapomnę
Picard
Użytkownik
#124 - Wysłana: 29 Wrz 2012 00:01:09 - Edytowany przez: Picard
Mav:
To samo chcieli zrobić panowie B&B, ale są za bardzo nieudolni Zrobili jedynie coś strawnego dla wytrwałych fanów, wychowanych na lepszym jakościowo Treku, mających duża dozę tolerancji.

Ale ja nie mówię, że późniejszymi czasami nie robili tego samego co Abrams. Pokaż mi chociaż jedno miłe słowo jakie napisałem na tym forum o ENT a postawie i piwo- wyśle je pocztą elektroniczną. Ale szkopuł w tym, że wcale nie byli bardziej nieudolni od twojego złotego J.J'a, ale w tym, że zwyczajnie nie mieli za sobą ani takiego budżetu ani takiej kampanii reklamowej jaką miał on. A w przeszłości B&B pisali dobre odcinki o co Abramsa i jego nadwornych pisarzy Orciego i Kurtzmana nie można posądzić.

Mav:
Nie twierdzę, że się zemną zgodzisz. Chciałeś podyskutować o etyce, więc dałem ten przykład. Jak dla mnie to Sisco przegrywa na całej lini. A zabójstwa ludzi z Maraudera nigdy mu nie zapomnę

I porozmawiamy na pewno. Dyskusja o etyce to to co powinniśmy robić w tym temacie. A jak widzisz w mojej recenzji wcale nie wybielałem kapitana S.
Mav
Użytkownik
#125 - Wysłana: 29 Wrz 2012 16:10:17
Picard:
I porozmawiamy na pewno. Dyskusja o etyce to to co powinniśmy robić w tym temacie. A jak widzisz w mojej recenzji wcale nie wybielałem kapitana S.

No obejrzyj. Ciekaw jestem jak tam tego Sisco ocenisz.
Dathon
Użytkownik
#126 - Wysłana: 1 Gru 2014 04:30:01
Q__
Moderator
#127 - Wysłana: 1 Gru 2014 09:52:53 - Edytowany przez: Q__
Dathon

The moral and ethical paradox of Star Trek storytelling?

To ja może dorzucę...
http://www.ex-astris-scientia.org/inconsistencies/ bad_ethics.htm
O dziwo nie było linkowane...

I jeszcze może tekścik o etycznej stronie "dwunastki":
http://www.psychologytoday.com/blog/plato-pop/2013 05/the-ethics-star-trek-darkness

ps. Zdaje mi się, czy ruszyłeś temat, by przypomnieć Picardowi i Mavowi o niedokończonej dyskusji?
Q__
Moderator
#128 - Wysłana: 29 Maj 2019 17:38:57
Q__
Moderator
#129 - Wysłana: 7 Kwi 2020 17:55:28 - Edytowany przez: Q__
Kolejna analiza poświęcona etyce GF (a raczej jej ciemnym stronom):
https://www.youtube.com/watch?v=JzAKGfruWJU

Lista hańby obejmuje takie ciemne sprawki jak:

10. Stworzenie technologii Genesis, dającej się użyć jako broń masowej zagłady - TWoK
9. Kradzież cewki Warp - ENT "Damage"
8. Próba zniszczenia Qo'noS - finał pierwszego sezonu DSC
7. Użycie broni biologicznej - DS9 "For the Uniform"
6. Przymiarki do zniszczenia Borga - TNG "I, Borg"
5. Zaszczepienie nazizmu na obcej planecie - TOS "Patterns of Force"
4. Pakt z Borgiem - VOY "Scorpion"
3. Zatrucie Zmiennych wirusem - DS9
2. Próba traktowania Daty jak własności Floty - TNG "The Measure of a Man" (i w dalszej konsekwencji stworzenie androidów traktowanych jako niewolnicy - PIC)
1. Zabójstwo romulańskiego senatora - DS9 "In the Pale Moonlight"
 Strona:  ««  1  2  3  4  5 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Trekowa etyka

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!