USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Stereotypy w Star Treku
 Strona:  ««  1  2  3 
Autor Wiadomość
Eviva
Użytkownik
#61 - Wysłana: 25 Lut 2012 08:38:36 - Edytowany przez: Eviva
poligon

Cóż, ja stworzyłam nawet dwa własne kościoły, ze wszystkimi ich założeniami. Pierwszy to był kościół Uniwersalistów, a drugi - kościół Estetystów. Oba istnieją co prawda tylko na papierze, ale jakbym się dobrze zakręciła, to i wierni by się pewnie znaleźli
Toudi
Użytkownik
#62 - Wysłana: 25 Lut 2012 08:51:07
Eviva, jakieś ulgi skarbowe będą? albo może zażywanie narkotyków w celach religijnych? :P
Eviva
Użytkownik
#63 - Wysłana: 25 Lut 2012 08:58:48
Toudi

Narkotyki out. Żadnych odmiennych stanów świadomości. Ulgi - każdy kościół ma prawo się o nie starać, o ile wiem. i o dofinansowanie też
Toudi
Użytkownik
#64 - Wysłana: 25 Lut 2012 09:04:47
Mogę zostać duchownym? ;)
Eviva
Użytkownik
#65 - Wysłana: 25 Lut 2012 09:26:44
Toudi

Jeśli sobie tego życzysz to, jak powiedział pewien ślepy koń wyścigowy, nie widzę przeszkód
IDIC
Użytkownik
#66 - Wysłana: 25 Lut 2012 20:15:24
Eviva:
Cóż, ja stworzyłam nawet dwa własne kościoły, ze wszystkimi ich założeniami. Pierwszy to był kościół Uniwersalistów, a drugi - kościół Estetystów. Oba istnieją co prawda tylko na papierze, ale jakbym się dobrze zakręciła, to i wierni by się pewnie znaleźli

Eviva
idziesz w ślady Vonneguta?
jego Kościół Boga Doskonale Obojętnego to koncepcja, która do mojego osobistego przekonania trafia nawet nieźle
Eviva
Użytkownik
#67 - Wysłana: 25 Lut 2012 20:30:13 - Edytowany przez: Eviva
IDIC:
dziesz w ślady Vonneguta?

Nie. Po prostu potrzebowałam tego szkicu religijnego do jednej książki. A że już się do tego wzięłam, to zrobiłam to starannie
O ile pamiętam, to kościół Uniwersalistów odrzucał wszelkie nauczanie innowierców i nawet rozmowy o religii, a kościół Estetystów za główne założenie przyjął fakt, ze dziełem boskim jest wszystko to, co piękne i że trzeba dążyć do tego, by wszystko na świecie było jak najpiękniejsze. Może uda mi się jeszcze znaleźć zapiski z tego okresu, chętnie przypomniałabym sobie, co też nawymyślałam.
Q__
Moderator
#68 - Wysłana: 27 Maj 2015 23:25:03
Q__
Moderator
#69 - Wysłana: 26 Wrz 2020 19:37:11 - Edytowany przez: Q__
To jest w sumie ciekawe, że o ile TNG wprowadzając postać Geordiego usiłowało - przez pokazanie postaci czarnoskórego, oddanego pracy, nerda - przełamać stereotyp czarnoskórego luzaka, babiarza, lenia i kombinatora, ucieleśniany np. przez liczne postacie odgrywane przez Willa Smitha i Eddiego Murphy'ego*, o tyle zarówno ORV (do pewnego momentu), jak i LD, zdają się temu stereotypowi hołdować (a minimum kapitulować przed nim), introdukując ciemnoskorych bohaterów (Johna, Beckett), którzy - choć ponadprzeciętnie zdolni - nie są zainteresowani robieniem kariery, przedkładając nad to bycie równiachami. DSC poszło w stereotypizację nawet dalej - robiąc z Burnham nawróconą kryminalistkę.

* A znów DS9 walczyło ze stereotypem nieobecnego czarnego ojca, czyniąc tacierzyństwo jednym z istotniejszych rysów psychologicznych Bena S.
 Strona:  ««  1  2  3 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Stereotypy w Star Treku

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!