USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Stereotypy w Star Treku
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#31 - Wysłana: 22 Lut 2012 12:50:17 - Edytowany przez: Q__
poligon

poligon:
Ferengi. To nic innego jak nasi kochani Żydzi

Nie tylko. Można się jeszcze doszukać stereotypowego wyobrażenia Włochów i Romów/Cyganów.

poligon:
Federacja. Wszystkie te zjednoczone planety przypominaja greckie polis

A także transhumanistyczne polis z "Diaspory" Egana (oczywiście przede wszystkim C-Z).

Dukat

Dukat:
Takie porównanie grałoby z tym czego Q__ u mnie nie lubi, czyli stwierdzenia, ze "Trek nie pokazuje mrocznej strony UFP, tylko oficjalną propagandę Aten tfu... Ziemian".

Mroczną stronę tego czy owego to ja mam za oknem. Na UJ (Uniwersytet Jagielloński, znaczy) mi ona jeszcze w Treku?

FederacyjneMSZ

FederacyjneMSZ:
Chińczycy to Volkanie.

Japończycy. ChRL (+ Rzym) to Romulanie.
poligon
Użytkownik
#32 - Wysłana: 22 Lut 2012 13:08:51
Q__:
Nie tylko. Można się jeszcze doszukać stereotypowego wyobrażenia Włochów i Romów/Cyganów.

Cyganie jak najbardziej, rozbijaja się wszedzie w swoich statka, nie stronią od kradzierzy i oszustwa, no i jeden z nich w koncu nosił imie "Rom" ogólnie najbardziej humorystyczna rasa mimo swoich przywar.
Dukat
Użytkownik
#33 - Wysłana: 22 Lut 2012 13:09:35
FederacyjneMSZ:
Jeżeli to miały być zjednoczone Polis, to kto robi za Ateny, kto za Spartę, Korynt (wraz z córami) oraz Tebańczycy. I jeszcze Macedończycy, którzy mogą grac role Ziemian

Ziemianie robią za Ateny Betazed to Korynt. Teb i Sparty nie ma, a Macedonii nie będzie, bo scenarzyści są łaskawi dla Aten

Q__:
Japończycy.

Volkanie to elfy. nie ma cie doszukiwać innych powiązań

Q__:
ChRL (+ Rzym) to Romulanie.

A niezła analogia.
Kor
Użytkownik
#34 - Wysłana: 22 Lut 2012 13:14:28 - Edytowany przez: Kor
Dukat:
Teb i Sparty nie ma, a Macedonii nie będzie, bo scenarzyści są łaskawi dla Aten

Na upartego Borg lub Kardasja (bliżej) to Sparta
Radion
Użytkownik
#35 - Wysłana: 22 Lut 2012 13:15:39
A Breen to kto?
Kor
Użytkownik
#36 - Wysłana: 22 Lut 2012 13:16:40 - Edytowany przez: Kor
Radion:
A Breen to kto

Germanie Chociaż gdyby więcej pili, to ja bym w tym widział Rosjan Serio, to trudno przyporządkować tę rasę.

Zima, tajemniczość, groza, pochodzenie bardziej skądś, niż z poznanego dobrze świata - stąd Germanie (jak się mogli jawić w oczach Rzymian). Bitwa w lesie Teutoburskim.
ortkaj
Użytkownik
#37 - Wysłana: 22 Lut 2012 13:26:35
Radion
Radion:
A Breen to kto?

IMHO Wikingowie....przy dużej dozie wyobraźni i dobrej woli można w ich statkach zobaczyc odwrócony statek wikingów ( dłuższe ramię to kadłub okrętu a krótsze żagiel) ale to takie wróżenie z kształtów obłoków

No i te zimne klimaty.....
Christof
Użytkownik
#38 - Wysłana: 22 Lut 2012 14:36:21
Kor:
Oczywiście, że Borg to komunizm (totalitaryzm)

A więc może Borg to Korea Północna ?? W takim wypadku Chiny mogą robić za Dominium ;)
Dukat
Użytkownik
#39 - Wysłana: 22 Lut 2012 14:59:45
Christof, dominium to grubsza intryga. Dominium to "Iluminati".
Q__
Moderator
#40 - Wysłana: 22 Lut 2012 16:23:32
Dukat

Dukat:
Dominium to "Iluminati".

Raczej "Ciemnati" patrząc na prostactwo ich działań...
poligon
Użytkownik
#41 - Wysłana: 22 Lut 2012 16:28:25
Q__:

To raczej analogia do naszej popkultury, nikt normalny nie wierzy w spiski że iluminati, zydzi czy masoni rzadzą światem. Albo że 9/11 to "inside job", o chemitrails nie wspominajac.

Nawiazując jednak do stereotypu to dominium działa zakulisowo, rzadko swoimi własnymi rączkami, napuszcza jednych na drugich, podstawia swoich ludzi, nieżle pasuje do teori spiskowej dtyczących iluminati.
Q__
Moderator
#42 - Wysłana: 22 Lut 2012 16:36:58
poligon

poligon:
nikt normalny nie wierzy w spiski że iluminati, zydzi czy masoni rzadzą światem. Albo że 9/11 to "inside job", o chemitrails nie wspominajac.

Poczytasz nasze Forum to się zdziwisz, bo różnych ludzi tu mamy .
Dukat
Użytkownik
#43 - Wysłana: 22 Lut 2012 16:55:40
Q__:

Skala uproszczenia na poziomie średniej trekowej.
poligon
Użytkownik
#44 - Wysłana: 22 Lut 2012 17:31:56
Q__:
Poczytasz nasze Forum to się zdziwisz, bo różnych ludzi tu mamy .

Dlatego wymienione teorie spiskowe są w sferze wierzen, cos jak wiara w Boga albo Maryje dziewice. Nie ma na to żadnych przekonujacych dowodów, ale swietnie sie sprzedaja wsród gawiedzi. Swoja droga droga taki Aaron Russo czy Dawid icke maja niezłą wyobraźnie i grono wielbicieli a nawet fanatyków nie mniejsze niz fanów treka.
Q__
Moderator
#45 - Wysłana: 22 Lut 2012 17:33:43
Dukat

Dukat:
Skala uproszczenia na poziomie średniej trekowej.

Poniżej.

poligon

poligon:
Swoja droga droga taki Aaron Russo czy Dawid icke maja niezłą wyobraźnie i grono wielbicieli a nawet fanatyków nie mniejsze niz fanów treka.

Jest jeszcze rodzimy dr Pająk... Wyobraźnię ma iście lovecraftowską...
Dukat
Użytkownik
#46 - Wysłana: 22 Lut 2012 17:52:22
Q__, poniżej to jest Rambo vs Doomsday
poligon
Użytkownik
#47 - Wysłana: 22 Lut 2012 17:52:45
Q__:
Jest jeszcze rodzimy dr Pająk... Wyobraźnię ma iście lovecraftowską...

Jego teoria o migracji księżyca - rewelacyjna. Ale to człowiek orkiestra zajmuje sie wszystkim od kosmitów po podziemne przejscia. Bardzo sympatyczny nie sposób wyprowadzic go z równowagi osmieszajac jego teorie. No i nieźle na tym zarabia
Q__
Moderator
#48 - Wysłana: 22 Lut 2012 19:41:54 - Edytowany przez: Q__
Dukat

Dukat:
Q__, poniżej to jest Rambo vs Doomsday

DS9 ociera się o ten poziom raz po raz, acz robi to ze sporym wdziękiem.

poligon

poligon:
Jego teoria o migracji księżyca - rewelacyjna

To też Ci się spodoba :
http://astromaria.wordpress.com/2007/06/30/kim-sa- wasi-bogowie/
poligon
Użytkownik
#49 - Wysłana: 23 Lut 2012 09:36:44
Q__:
To też Ci się spodoba :

To rozwinieie mysli Danikena, kiedyś całego przestudiowałem. Człowiek był mlody to wierzył w takie brednie. Ale teraz też w ramach rozrywki lubie poczytać i posmiać sie. obecnie najbardziej podobaja mi się Jaszczuroludzie Davida Icke, ludzie na ten temat piszą całe monografie, skąd się wzieli, jaki maja cel. Wyobraźnia niesamowita.
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 23 Lut 2012 10:57:06 - Edytowany przez: Q__
poligon

poligon:
To rozwinieie mysli Danikena, kiedyś całego przestudiowałem.

Ale w jakim pięknym kierunku... Te energie, te poziomy wibracyjne (boję się pytać dziewczyn co to może znaczyć z technicznego punktu widzenia...)... Z tym, że Erich von D. nie był jakimś super-hiper prekursorem on tylko połączył hipotezę M. Agresta (oraz luźne domysły Sagana i Ciołkowskiego) i literackie domniemania Lovecrafta z teozoficznym bełkotem o Atlantydach etc. obierając rzecz - po drodze - z niemodnego wtedy mistycyzmu. Teraz, że mistycyzm znów w modzie łączą jego hipotezy z ich okultystycznym praźródlem i dostajemy takie kfiatki jak powyżej...

ps. a'propos:
http://forum.lem.pl/index.php?topic=416.msg21745#m sg21745
http://forum.lem.pl/index.php?topic=138.msg35323#m sg35323
http://forum.lem.pl/index.php?topic=138.msg35361#m sg35361
poligon
Użytkownik
#51 - Wysłana: 23 Lut 2012 11:23:16
Q__:
Ale w jakim pięknym kierunku... Te energie, te poziomy wibracyjne

Zerżniete z Buddyzmu i troche z hinduizmu. Do tego dodano kosmologiczny bełkot i New Age gotowe.

Daniken jest popularny i niektórzy przyznaja mu racje bo rozumuje "po chłopsku" Widzi inskrypcje przypominającą samolot, pisze starozytni latali samolotami. takie rozumowanie trafia do prostaczków co nawet jednej książki o Egipcie nie przeczytali. Jeszcze jak poprze się to dowodem jak kult cargo i przeniesie się to na egipskie realia to mamy juz prawde objawiona. Po c studiować egiptologie jak Daniken ma gotowe zrozumiałe odpowiedzi.

Podobnie z teoriami spiskowymi. Dają łatwe i sensacyjne zrozumienie świata coś o czym mozna poplotkować.
Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 23 Lut 2012 11:51:40
poligon

poligon:
Jeszcze jak poprze się to dowodem jak kult cargo

Akurat kulty cargo są najmocniejszym z argumentów w puli Dänikena. Co do reszty: zgoda (z tym, że mówisz rzeczy powszechnie znane).
poligon
Użytkownik
#53 - Wysłana: 23 Lut 2012 12:02:25
Q__:
Akurat kulty cargo są najmocniejszym z argumentów w puli Dänikena.

Zgadza się. Tylko ten argument przez analogie jest wyrywany z kontekstu. Nie wspomne o oszustwach jakich daniken dokonał, np te z ceramika. Gdy udowodnili mu fałszerstwo to stwierdził wesolo, że jakby takie artefakty istnialy, to właśnie tak by wygladały. Polecam tez "Metalowa biblioteke"

http://www.paranormalne.pl/topic/3991-zagadka-meta lowej-biblioteki/

Czy ci ludzie nie maja wspaniałej wyobraźni. To lepsze od nie jednej powieści przygodowej, jakie chraktery i jakie emocje budzi. ożna sie w tym zatopić jak w niejednej powieści SF.

Q__:
z tym, że mówisz rzeczy powszechnie znane).

Powiedz to tym co wierzą w terie spiskowe
MarcinK
Użytkownik
#54 - Wysłana: 24 Lut 2012 18:05:48
Klingoni to trochę Niemcy, zawsze chodzą wkurzeni, ciągle coś knują
Toudi
Użytkownik
#55 - Wysłana: 24 Lut 2012 18:12:45
MarcinK jak już to sowieci.
MarcinK
Użytkownik
#56 - Wysłana: 24 Lut 2012 18:14:24
Toudi
W takim razie Borg to Niemcy, bo przecież każdy polak wie że wszytko czego jest dużo i jest wkurzające musi być niemieckie.
Q__
Moderator
#57 - Wysłana: 24 Lut 2012 18:37:20
poligon

poligon:
Nie wspomne o oszustwach jakich daniken dokonał, np te z ceramika. Gdy udowodnili mu fałszerstwo to stwierdził wesolo, że jakby takie artefakty istnialy, to właśnie tak by wygladały.

A wiesz, że twierdził także, iż kosmitę w domu podejmował?

poligon:
Czy ci ludzie nie maja wspaniałej wyobraźni. To lepsze od nie jednej powieści przygodowej, jakie chraktery i jakie emocje budzi. ożna sie w tym zatopić jak w niejednej powieści SF.

Mają, dlatego są tak poczytni.

poligon:
Powiedz to tym co wierzą w terie spiskowe

Powiem, nawet Strugackimi pojadę (Żydo-Rosjanami, więc wiadomo):

"Czy wobec tego należy rozumieć, że list doktora Bromberga i świadectwo zgonu, które Maksym Kammerer wysłał do Prezydenta, znalazły się obok siebie czystym przypadkiem?
Patrzyłem na niego, na jego wąskie wargi, bardzo kategorycznie zaciśnięte, na jego wypukłe czoło wysunięte do przodu z kosmykiem białych włosów i było dla mnie absolutnie oczywiste, co chciałby ode mnie teraz usłyszeć. “Tak, Tojwo, mój chłopcze - chciał usłyszeć - myślę dokładnie to samo, co ty. Bromberg domyślał się wielu rzeczy, wiec Wędrowcy usunęli go z drogi, a bezcenne notatki ukradli”. Ale nic podobnego naturalnie nie myślałem i nic podobnego naturalnie Tojwo nie powiedziałem. Dlaczego dokumenty znalazły się obok siebie, sam nie wiedziałem. Prawdopodobnie rzeczywiście przypadkowo. Tak też mu to wyjaśniłem."

"Fale tłumią wiatr"

Znaczy: są sytuacje, w których po dokładnej analizie faktów okazuje się, że coś było dziełem spisku, ale zaczynanie od teorii spiskowych jest młodzieńczą chorobą umysłu i przystoi tylko spragnionym sensacji niedorostkom.
Eviva
Użytkownik
#58 - Wysłana: 24 Lut 2012 18:40:43 - Edytowany przez: Eviva
Q__:
poligon:
Nie wspomne o oszustwach jakich daniken dokonał, np te z ceramika. Gdy udowodnili mu fałszerstwo to stwierdził wesolo, że jakby takie artefakty istnialy, to właśnie tak by wygladały.

Pracował u nas kiedyś profesor Zaleski, otorynolaryngolog. Opowiedział mi onegdaj, że posiłkując się książka Wielkiego Ericha próbował w kairskim muzeum odnaleźć eksponaty, których zdjęcie zamieścił powyższy w swej książce. Nie tylko sam nic nie znalazł, ale nawet kustosz muzeum nie umiał mu pomóc.
Dukat
Użytkownik
#59 - Wysłana: 24 Lut 2012 19:36:53
Eviva:
Nie tylko sam nic nie znalazł, ale nawet kustosz muzeum nie umiał mu pomóc.

Ani chybi zwinęli ekspozycję, a kustoszowi zakazali mówić. To tylko potwierdza, że Erich miał racje
poligon
Użytkownik
#60 - Wysłana: 24 Lut 2012 20:08:15 - Edytowany przez: poligon
Q__:

To taka nowa fala wsród Uologów kontakt telepatyczny z "Naszymi przyjaciółmi z Florixa 6". Po tym spotkaniu wybudował park rozrywki . Chce go odwiedzić w szwajcari, jak dzieci podrosną to pojade hahahah.

Q__:
Mają, dlatego są tak poczytni.

I za to ich szanuje, że potrafia manipulować oszołomami, cos pieknego . I tu szatanski pomysł stworzyc własną teorie spiskowa, na tym opieraja sie sekty. Przeciez tacy Scjentologisci to jeden wielki wałek. Kosmici przylecieli w statkach przypominajacych samoloty DC-10 i zrezucili dusze do wulkanu. "Najpierw ogarnał mnie smiech pusty a potem litosć i trwoga" cytując za mistrzem.

Q__:
Znaczy: są sytuacje, w których po dokładnej analizie faktów okazuje się, że coś było dziełem spisku, ale zaczynanie od teorii spiskowych jest młodzieńczą chorobą umysłu i przystoi tylko spragnionym sensacji niedorostkom.

I staruszkom, wiadomo umysł dziecinnieje na starość i drugim odbiorcą teori spiskowych sdą emeryci. Oczytaja sie o Chemitrails i potem rozprawiaja o tym w osiedlowym sklepie. Kiedys był tak zwany "Magiel" teraz jest internet.

Eviva:
Pracował u nas kiedyś profesor Zaleski, otorynolaryngolog. Opowiedział mi onegdaj, że posiłkując się książka Wielkiego Ericha próbował w kairskim muzeum odnaleźć eksponaty, których zdjęcie zamieścił powyższy w swej książce. Nie tylko sam nic nie znalazł, ale nawet kustosz muzeum nie umiał mu pomóc.

Podobnie jest z eksponatami z "Zakazanej Archeologi", jedno wielkie oszustwo, ale ile kasy zarobił to juz inna sprawa. To prosty mechanizm, człowiek musi w coś wierzyć, albo wierzy w bajkowego Boga, albo w bajki spod znaku New Age. To pierwotna potrzeba wytłumaczenia rzeczy niewytłumaczalnych na pewnym poziomie wiedzy.
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Świat Star Treka / Stereotypy w Star Treku

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!